Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Hamiltonský durič: Všetko o plemene

Hamiltonský durič je plemeno psa, ktoré pochádza z Fínska a Švédska. Tieto psy sú známe svojou schopnosťou loviť líšky a zajace, hoci nie sú určené na lov vo svorkách. Hamiltonský durič je obdĺžnikového tvaru a má trojfarebné zafarbenie. Sú to dobre stavané psy, ktoré vyvolávajú dojem výkonnosti a sily.

 

Hamiltonský durič

 

Hamiltonský durič

 

Hamiltonský durič má podlhovastú a predĺženú hlavu s mierne vyklenutým a primerane širokým temenom. Ich líca nemajú príliš vystupovať. Pohlavný bimorfizmus je dobre vyznačený. Okrem lovu sú tieto psy vhodné aj ako spoločníci, pretože majú dobrú povahu a sú veľmi oddané svojim majiteľom. Hamiltonský durič je vhodný pre majiteľov, ktorí majú dostatok času a priestoru na jeho výchovu a tréning.

V súčasnosti sa Hamiltonský durič stal populárnym plemenom aj v iných krajinách, vrátane Slovenska. Ak ste zvažovali, že by ste si poobstarali psa tohto plemena, je dôležité vedieť, že vyžaduje dostatok pohybu a aktivity. Hamiltonský durič je vhodný pre majiteľov, ktorí majú radi aktívny životný štýl a sú ochotní venovať sa svojmu psíkovi dostatok času a pozornosti.

 

O plemene

 

O plemene

 

Hamiltonský durič je veľký a svalnatý pes, ktorý vzbudzuje dojem výkonnosti a sily. Tento obdĺžnikový pes má podlhovastú hlavu, ktorá je čisto rezaná a má nožnicový zhryz. Hamiltonský durič má čierny plášť s trojfarebným zafarbením. Výška psa sa pohybuje medzi 53-61 cm a váži približne 25-30 kg. Hamiltonský durič je vzhľadom podobný kóliovi, avšak je menší a má kratšie uši.

Hamiltonský durič má priateľskú a vyrovnanú povahu, čo z neho robí skvelého spoločníka. Tento pes je súmerný a má štíhly pohyb, čo ho robí vhodným aj pre aktívnych majiteľov.

 

Hamiltonský durič patrí do skupiny duričov, farbiarov a príbuzných plemien. Tento pes pochádza zo Švédska a je známy aj pod názvom Hamiltonov durič. Hamiltonský durič je vhodný pre majiteľov, ktorí majú skúsenosti s chovaním psov a vedia sa o ne starať.

Vzhľadom na svoju veľkosť a svalnatosť, Hamiltonský durič potrebuje pravidelný pohyb a dostatok miesta na voľný pohyb. Tento pes sa dobre vyskytuje v rodinách s deťmi, avšak je potrebné dbať na to, aby sa deti priblížili k psovi s opatrnosťou a rešpektom. Psy na turistiku : 10 plemien vhodných na turistiku

 

Fyzické Charakteristiky Hamiltonský durič

 

Fyzické Charakteristiky Hamiltonský durič

 

Hlava

Hamiltonský durič má podlhovastú hlavu s mierne vyklenutým a primerane širokým temenom. Výbežok medzitemennej kosti je mierne vyznačený a stop je dobre, ale nie príliš, zreteľný. Hlava je čisto rezaná a má nožnicový zhryz. Líca sú svalnaté a papuľa dobre vyvinutá. Chrbát nosa je rovný a ňucháč dobre vyvinutý. Pysky sú suché a uši sú zavesené.

Trup

Hamiltonský durič je obdĺžnikový, dobre stavaný pes, vzbudzuje dojem výkonnosti a sily. Chrbát je rovný a bedrá sú silné a široké. Hrudník je hlboký a široký s dobre klenutými rebierkami. Brucho je pevne nasadené. Plecia sú svalnaté a lopatky dobre sklonené. Kolená sú dobre uhnuté a päty sú silné a dobre nasadené. Labky majú dobre vyvinuté vankúšiky.

 

Chyby

Pri hamiltonskom duričovi sa môžu vyskytnúť chyby ako príliš šikmé plecia, otvorené zauhlenie zadných končatín, krátke, šikmé kríže, s vysoko nasadeným chvostom, v akcii zdvihnutým, ktorý sa má špeciálne zvážiť. Čierny plášť má byť dobre ohraničený.

Pri hodnotení hamiltonského duriča sa bude brať do úvahy aj jeho sfarbenie, ktoré by malo byť trojfarebné. Ideálna veľkosť pre psa je 56-60 cm, pre sučku 46-57 cm. Výška psa by mala byť ideálne 57 cm a výška sučky 53 cm.

Hamiltonský durič je plemeno, ktorého fyzické charakteristiky sú dôležité pri hodnotení jeho exteriéru. Správne vyvinuté telo, správne zauhlenie a správne umiestnené labky sú kľúčové pre jeho výkon na lovišti.

 

Pohyb a Chov

Hamiltonský durič je plemeno, ktoré potrebuje dostatok pohybu. Tieto dobre stavané psy vôbec nemajú ťažkopádny pohyb a sú veľmi aktívne. Sú vhodné pre ľudí, ktorí sa radi venujú outdoorovým aktivitám, ako je beh, cyklistika alebo turistika. Aby sa pes cítil dobre, mal by mať dostatok pohybu a byť aktívny.

Hamiltonský durič je vhodný pre ľudí, ktorí majú radi pohyb a radi trávia čas vonku. Tieto psy sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, pretože dobre vychádzajú s ostatnými psami a deťmi. Plemeno sa využívalo na lov zajacov a líšok, takže majú prirodzené lovecké inštinkty.

Chov hamiltonského duriča nie je náročný, ale vyžaduje si dostatok pohybu a pozornosti. Sú to priateľské a vyrovnané psy, ktoré vyvolávajú dojem veľkej sily a vitality. Ich srsť je krátka a hladká, takže je ľahko udržateľná.

Je dôležité, aby bol pes pravidelne očkovaný a veterinárne kontrolovaný. Hamiltonský durič má trojfarebnú srsť a pohlavný bimorfizmus dobre vyznačený. Klub chovateľov severských poľovných psov je organizácia, ktorá sa zaoberá chovom a výcvikom tohto plemena.

V Švédsku sa hamiltonský durič krížil s inými plemenami, aby sa zlepšili jeho vlastnosti. Stop hamiltonského duriča je dobre, ale nie príliš, zreteľný. Oči sú tmavé a oválne. Hamiltonský durič je skvelý spoločník pre ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Poľovnícky pes – Top 11 poľovnícky psy

 

Výcvik a Chov

 

Výcvik a Chov

 

Hamiltonský durič je plemeno, ktoré sa dobre hodí na lov zajacov a líšok. Tento pes vyžaduje dostatok pohybu a aktivity. Výcvik hamiltonského duriča by mal byť založený na pozitívnom posilňovaní a motivácii.

Je dôležité začať s výcvikom už v mladom veku, aby sa pes naučil základné povely a správne sa socializoval. Hamiltonský durič je energický, priateľský a ľahko ovládateľný pes, ktorý dobre vychádza s ostatnými psami a deťmi.

Ak sa rozhodnete pre chov hamiltonského duriča, je dôležité zvoliť si kvalitnú chovateľskú stanicu. Je potrebné zistiť si informácie o zdravotnom stave rodičov a šteniat, a tiež o podmienkach, v ktorých šteniatá vyrastajú.

Pre majiteľov hamiltonského duriča je vhodné zapojiť sa do klubu chovateľov psov, kde môžu získať užitočné rady a informácie o výcviku a starostlivosti o svojho psa. Klub chovateľov psov môže tiež poskytnúť informácie o rôznych súťažiach a podujatiach pre majiteľov hamiltonského duriča.

 

Hamiltonský Durič ako Spoločník

 

Hamiltonský Durič ako Spoločník

 

Hamiltonský Durič je stredne veľký pes, ktorý sa využíval ako poľovný pes na lov zajacov a líšok. No dnes je čoraz viac populárny ako skvelý spoločník. Hamiltonský Durič je veľmi priateľský, energický a ľahko ovládateľný pes. Jeho priateľská a vyrovnaná povaha robí z neho skvelého spoločníka pre rodiny s deťmi.

Hamiltonský Durič má krátkosrsté osrstenie, ktoré nevyžaduje príliš veľkú starostlivosť. Stačí ho pravidelne kartovať a kúpať len vtedy, ak je to nevyhnutné. Tento pes má tiež veľmi pevné a svalnaté nadprstia, ktoré mu umožňujú byť rýchly a výkonný.

Ak hľadáte skvelého spoločníka, Hamiltonský Durič by mohol byť pre vás ten správny pes. Má skvelú povahu a je veľmi ľahko ovládateľný. Ak hľadáte Hamiltonského Duriča na predaj, môžete nájsť inzeráty na rôznych stránkach. Vlasové hnojivo šampón

 

Vzhľadom na jeho pôvod ako poľovného psa, Hamiltonský Durič má veľmi výrazné lovecké inštinkty. Preto je dôležité, aby bol vychovávaný a trénovaný od mladosti. Ak ho budete trénovať správne, bude to skvelý spoločník pre vás aj pre vašu rodinu.

Vek Hamiltonského Duriča sa pohybuje okolo 12-13 rokov. Je to zdravé plemeno, ktoré sa však môže vyskytnúť niekoľko chorôb, ako napríklad dysplázia bedrového kĺbu. Preto je dôležité, aby bol Hamiltonský Durič pravidelne veterinárne kontrolovaný.

V zhrnutí, Hamiltonský Durič je skvelý spoločník pre rodiny s deťmi a ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Je to skvelý pes, ktorý má veľmi priateľskú povahu a je ľahko ovládateľný. Ak hľadáte psa, ktorý bude vašim verným spoločníkom, Hamiltonský Durič by mohol byť pre vás tou správnou voľbou.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button