Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Pudelpointer pes: Charakteristika plemena

Pudelpointer pes je všestranné plemeno poľovného psa, ktoré pochádza z Nemecka. Plemeno vytvoril barón von Zedlitz koncom 19. storočia krížením anglického stavača s nemeckým loveckým pudlom. Výsledkom bol pes s výnimočnými schopnosťami ukazovania a aportovania, ako aj bystrým nosom a silným pudom koristi.

 

Pudelpointer

 

Pudelpointer

 

Pudelpointers sú stredne veľké psy, ktoré vážia medzi 25 a 30 kg a sú vysoké približne 60 až 70 cm. Majú pevnú, dobre osvalenú stavbu a krátky, rovný chrbát. Ich srsť je zvyčajne hnedá alebo čierna a je tvrdá, hustá a drôtovitá, s hustou podsadou. Plemeno je známe svojim pokojným a sebakontrolným temperamentom, ako aj inteligenciou a učenlivosťou.

Pudelpointery sú veľmi uznávané poľovníkmi pre ich všestrannosť v teréne, pretože sú rovnako zdatní v love na súši aj vo vode. Sú tiež lojálni a priateľskí rodinní spoločníci, vďaka čomu sú obľúbenou voľbou pre tých, ktorí majú radi outdoorové aktivity. Aby ste sa uistili, že získate zdravé a dobre vychované šteňa, je dôležité kúpiť ho od renomovaného chovateľa a poskytnúť mu správny výcvik, cvičenie a starostlivosť.

 

História Pudelpointera

 

História Pudelpointera

 

Nemecké Korene

Pudelpointer je poľovnícky pes, ktorý bol vyšľachtený v Nemecku v 19. storočí. Jeho vznik sa datuje do roku 1881, keď barón von Zedlitz, ktorý bol vášnivým poľovníkom, krížil brázdneho pointera s pudlom. Táto kombinácia viedla k vzniku plemena, ktoré malo vynikajúce poľovnícke schopnosti a bolo vhodné pre prácu na súši aj vo vode.

V priebehu času sa pudelpointer stal obľúbeným poľovníckym psom v Nemecku, a to najmä v kruhoch aristokracie. Kaiser Frederick III bol jedným z jeho obdivovateľov a vlastnil niekoľko jedincov tohto plemena.

 

Príchod do Severnej Ameriky

Pudelpointer sa dostal do Severnej Ameriky v 20. storočí. Prvý jedinec tohto plemena bol dovezený do USA v roku 1956 Bodo Winterheltom. V roku 1977 bola založená organizácia Verein Pudelpointer, ktorá mala za cieľ propagovať a šíriť informácie o tomto plemene. Neskôr bola založená aj organizácia North American Pudelpointer Alliance.

Dnes je pudelpointer stále obľúbeným poľovníckym psom v Severnej Amerike a jeho popularita rastie aj v iných častiach sveta. Jeho vynikajúce poľovnícke schopnosti a inteligencia robia z neho vynikajúceho spoločníka pre každého, kto má radi aktívny životný štýl a poľovačku. Najnovšie plemena psov – 15 nových plemien

 

Charakteristika pudelpointera

 

Charakteristika pudelpointera

 

Fyzické vlastnosti

Pudelpointer je stredne veľký pes so silnou stavbou tela a hrubou stredne dlhou srsťou s hustou podsadou. Typickými farbami sú rozličné hnedé tóny, ale môže byť aj čierny alebo liver. Dospelý pes dosahuje výšku od 60 do 70 cm a hmotnosť približne od 25 do 30 kg. Hlava a tlamy sú proporcionálne vyvážené a celkový vzhľad je robustný, ale nie ťažký.

Povaha a temperament

Pudelpointer je inteligentný, pracovitý, vytrvalý a má veľmi dobrý čuch. Je to skvelý lovecký pes, ktorý spája lovecký inštinkt pudla s čuchom pointera. Zároveň je to aj výnimočný rodinný spoločník, ktorý je lojálny, priateľský a sebaovládajúci. Jeho temperament je kľudný a stabilný, čo z neho robí skvelého spoločníka pre deti a starších ľudí.

Pudelpointer je tiež veľmi inteligentný a ľahko sa učí. Má tendenciu byť sebaistý a nezávislý, ale zároveň je aj veľmi oddaný svojmu majiteľovi. Jeho sebaovládanie a vytrvalosť robia z neho skvelého spoločníka pre rôzne aktivity, vrátane loveckých, agility alebo obedience zápasov.

Celkovo je Pudelpointer skvelým psom pre majiteľov, ktorí hľadajú kombináciu skvelého loveckého psa a výnimočného rodinného spoločníka. Jeho inteligencia, lojalita a priateľskosť robia z neho skvelého psa pre rôzne typy rodín a majiteľov.

 

Výcvik a zdravie Pudelpointera

 

Výcvik a zdravie Pudelpointera

 

Výcvik

Pudelpointeri sú inteligentní a ľahko sa učia, čo robí z nich vynikajúcich kandidátov na tréning. Sú však aj veľmi energickí a potrebujú veľa cvičenia a stimulácie, aby sa cítili šťastní a zdraví. Preto je dôležité začať s tréningom čo najskôr a neustále ho udržiavať.

Pri tréningu Pudelpointera je dôležité používať pozitívne posilňovanie, aby sa pes cítil motivovaný a spolupracoval s vami. Tréning by mal byť zameraný na posilňovanie základných príkazov, ako sú sed, zostávaj, prichádzaj a chod. Neskôr môžete prejsť na pokročilejšie príkazy, ako je hľadanie, sledovanie a zvládanie prekážok.

Pudelpointeri sú zvyčajne ľahko trénovateľní, ale je dôležité mať trpezlivosť a konzistentnosť pri tréningu. Ak máte problémy s tréningom, môžete sa obrátiť na skúseného trénera, ktorý vám môže pomôcť. Psy na medvede – 10 plemien ktoré vás ochránia proti medveďom

 

Zdravotné problémy

Pudelpointeri sú všeobecne zdravé plemeno, ale ako u každého psa, aj u nich môžu byť problémy súvisiace so zdravím. Tu sú niektoré z najčastejších zdravotných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť u Pudelpointera:

 

  • Dysplázia bedrového kĺbu: Toto je stav, kedy sa bedrový kĺb nevyvíja správne a môže spôsobiť bolesť a zníženú pohyblivosť. Je dôležité, aby sa Pudelpointeri s touto podmienkou nechovávali a aby sa vyhli nadmernému cvičeniu.
  • Bloat: Toto je stav, kedy sa žalúdok plní plynom a zväčšuje sa, čo môže spôsobiť bolesť a dokonca smrť. Je dôležité, aby sa Pudelpointeri nekŕmili veľkými porciami a aby sa im nedovolilo jesť rýchlo.
  • Očné problémy: Pudelpointeri môžu mať niektoré očné problémy, ako sú katarakty a progresívna atrofia sietnice. Je dôležité, aby sa pravidelne kontrolujú u veterinára.
  • Grooming: Pudelpointeri majú hrubú, drsnú srsť, ktorá potrebuje pravidelné česanie a strihanie. Je dôležité, aby sa im pravidelne čistili uši a zuby a aby sa im nechávali dlhé neoholené nechty.

Celkovo sú Pudelpointeri zdravé a vynikajúce plemeno, ktoré sa ľahko učí a má veľa energie. Je dôležité, aby sa im dostávalo dostatku cvičenia a stimulácie a aby sa pravidelne kontrolovali u veterinára, aby sa zabezpečilo ich zdravie a pohoda. 16 najlepších vianočných darčekov pre vášho psa

 

Pudelpointer ako poľovný pes

Pudelpointer je stredne veľký poľovný pes, ktorý je pôvodom z Nemecka. Títo psi sú vyšľachtení na to, aby boli všestrannými poľovníkmi, ktorí sú schopní pracovať na pozemku aj vo vode. Pudelpointer je známy svojou unikátnou kombináciou výdrže, rýchlosti a inteligencie.

 

Poľovné schopnosti

Pudelpointer je považovaný za veľmi dobrého poľovníka. Jeho schopnosti v poli a vo vode sú veľmi cenené medzi poľovníkmi. Pudelpointer je skvelým ukazovateľom a má vynikajúci lovecký inštinkt. Jeho schopnosti sa však neobmedzujú len na ukazovanie a získavanie zveri.

Pudelpointer je tiež skvelý retriever. Jeho schopnosti v získavaní zveri sú vynikajúce a často sa používa na získavanie vtákov, ktoré padli do vody. Jeho schopnosti v retrievovaní sú vynikajúce a robia z neho skvelého spoločníka pre každého poľovníka.

 

Voda a poľovanie

Pudelpointer je skvelým poľovníkom vo vode. Jeho schopnosti v plávaní sú vynikajúce a často sa používa na získavanie vtákov, ktoré padli do vody. Jeho schopnosti v retrievovaní sú vynikajúce a robia z neho skvelého spoločníka pre každého poľovníka.

Pudelpointer je tiež skvelým poľovníkom na pozemku. Jeho schopnosti v ukazovaní zveri sú vynikajúce a robia z neho skvelého spoločníka pre každého poľovníka. Jeho schopnosti v získavaní zveri sú vynikajúce a často sa používa na získavanie vtákov, ktoré padli na zem.

Všeobecne platí, že pudelpointer je vynikajúci všestranný poľovník. Jeho schopnosti v poli aj vo vode robia z neho skvelého spoločníka pre každého poľovníka, ktorý hľadá verného a spoľahlivého psa, ktorý má vynikajúce lovecké schopnosti. Vlasové hnojivo šampón

 

Chov pudelpointera

 

Chov pudelpointera

 

Chovné programy

Pudelpointer je lovecký pes, ktorý je v súčasnosti chovaný prevažne pre svoje lovecké vlastnosti. Preto je dôležité, aby sa pri chove dbalo na výber kvalitných jedincov s dobrými loveckými vlastnosťami. Chovateľské programy sa zameriavajú na zlepšenie genetického zdravia, povahy a vzhľadu plemena.

V súčasnosti existuje množstvo chovateľských programov, ktoré sa zameriavajú na chov Pudelpointera. Niektoré z nich sú zamerané na zlepšenie loveckých vlastností, iné na zlepšenie vzhľadu a genetického zdravia. Je dôležité vybrať si kvalitného chovateľa, ktorý má skúsenosti s chovom tohto plemena a ktorý má dobré výsledky v chovateľských programoch.

 

Kúpa šteniatka

Pri výbere šteniatka je dôležité vybrať si kvalitného a spoľahlivého chovateľa. Dobrý chovateľ by mal mať zdravé a dobre socializované šteniatka s dobrými loveckými vlastnosťami. Je dôležité si vybrať šteniatko z chovateľa, ktorý sa zameriava na zlepšenie genetického zdravia a povahy plemena.

Pri kúpe šteniatka je dôležité sa uistiť, že má šteniatko všetky potrebné očkovania a že má zdravotné osvedčenie. Je tiež dôležité zistiť, či je šteniatko registrované v AKC alebo United Kennel Club a či pochádza z oficiálneho studbooku.

Pri výbere šteniatka je dôležité byť trpezlivý a neponáhľať sa. Je lepšie vybrať si kvalitného a spoľahlivého chovateľa a investovať do kvalitného šteniatka, ktoré bude mať dobré lovecké vlastnosti a bude zdravé.

 

Pudelpointer ako domáci miláčik

Pudelpointer je ideálny spoločník pre rodiny, ktoré majú radi aktívny životný štýl. Tento pes je veľmi inteligentný a pracovitý, čo z neho robí ideálneho spoločníka na prechádzky, behanie alebo iné aktivity na čerstvom vzduchu.

Pudelpointer je veľmi dobrý s deťmi a je skvelým rodinným spoločníkom. Je veľmi trpezlivý a priateľský a miluje pozornosť, ktorú mu rodina poskytuje. Tento pes je veľmi oddaný svojim majiteľom a bude sa snažiť byť s nimi vždy, keď bude môcť.

 

Pudelpointer je stredne veľký pes s pevnou až tvrdou, drsnou stredne dlhou srsťou s hustou podsadou. Typickými farbami sú rozličné hnedé tóny, ale vyskytuje sa aj čierna farba. Tento pes nie je náchylný k vypadávaniu srsti, čo z neho robí ideálneho spoločníka pre ľudí s alergiami.

Pudelpointer je pomerne zriedkavé plemeno, ale je veľmi populárny medzi poľovníkmi. Tento pes má vynikajúce stopy a je veľmi dobrý v hľadaní zvierat. Pudelpointer je tiež veľmi inteligentný a ľahko sa učí, čo z neho robí ideálneho spoločníka pre ľudí, ktorí si chcú tráviť čas tréningom svojho psa.

Celkovo, Pudelpointer je skvelým spoločníkom pre rodiny, ktoré hľadajú aktívneho, inteligentného a oddaného psa. Ak hľadáte psa, ktorý bude s vami prechádzať, behať alebo len relaxovať v dome, Pudelpointer môže byť ideálnou voľbou pre vás.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button