Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Grécky durič: Význam a pôvod pojmu

Grécky durič, známy aj ako Hellinikos Ichnilatis, je plemeno psa, ktoré pochádza z Grécka. Toto stredne veľké plemeno je známe svojou krátkou čiernou srsťou s trieslovými znakmi a silnou, svalnatou postavou. Grécky durič je vysoko inteligentný pes s bystrými zmyslami, vďaka čomu sú vynikajúcimi lovcami.

 

Grécky durič

 

Grécky durič

 

Pokiaľ ide o veľkosť, samec Grécky durič môže dosiahnuť výšku 47-55 cm, zatiaľ čo samice môžu dorásť až do 45-53 cm. Zvyčajne vážia 17-20 kg. Toto plemeno je známe svojou vytrvalosťou a dokáže loviť samostatne alebo vo svorkách. Grécky durič je vhodný pre všetky typy terénov, vrátane hôr a skalných útesov. Majú silný čuch a harmonický hlas, vďaka čomu si ich poľovníci veľmi cenia.

Ak uvažujete o pridaní Gréckeho duriča do vašej rodiny, je dôležité poznamenať, že toto plemeno vyžaduje pravidelný pohyb a psychickú stimuláciu. Sú to vysoko aktívni psi a darí sa im v prostrediach, kde môžu behať a hrať sa. Pri správnom výcviku a socializácii môže byť Grécky durič vernými a milujúcimi spoločníkmi.

 

Pôvod a História

Grécky durič je plemeno psa, ktoré pochádza z Grécka. Toto plemeno patrí medzi poľovné plemená psov, ktoré boli používané na durenie zveri. Grécky durič sa vyznačuje svojou vytrvalosťou a odvahou. Tento pes bol v minulosti veľmi populárny na lov zveri, ale aj na stráženie domu a majetku.

Pôvod gréckych duričov je veľmi zaujímavý a má svoje korene v stredoveku. V tejto dobe boli grécky duriči používaní na lov zveri, ale aj na stráženie domu a majetku. Toto plemeno bolo veľmi populárne medzi bohatými gréckymi rodinami, ktoré si ho mohli dovoliť.

Grécky durič bol v minulosti veľmi cenený pre svoju vytrvalosť a odvahu. Tento pes bol schopný loviť zver aj v ťažkom teréne a v náročných podmienkach. Grécky durič sa vyznačuje svojou silou a vytrvalosťou, čo ho robí ideálnym spoločníkom pre každého, kto má radi aktívny životný štýl.

 

Vlastnosti a Charakter

 

Vlastnosti a Charakter

 

Grécky durič je pes stredných proporcií, krátkosrstý, čierny s pálením, statný, silný, čulý, bystrých zmyslov. Tento pes je veľmi inteligentný a má vysokú úroveň vernosti k svojmu majiteľovi. Grécky durič je vytrvalý a silný pes, ktorý dokáže pracovať v takmer akomkoľvek teréne, na rovinách aj v horách, dokonca aj na nedostupných miestach, napríklad na skalných útesoch.

Grécky durič je veľmi čulý a bystrý pes s veľmi dobre vyvinutým čuchom a zvučným, harmonickým hlasom. Tieto vlastnosti robia z tohto psa vynikajúceho lovca, ktorý dokáže loviť sám alebo v svorkách. Grécky durič je tiež veľmi vytrvalý pes, ktorý dokáže loviť po celé hodiny bez toho, aby stratil svoju energiu alebo nadšenie.

Okrem toho, Grécky durič je veľmi obozretný pes, ktorý sa dokáže dobre orientovať v prostredí a vždy bude upozorňovať svojho majiteľa na prítomnosť zveri. Tento pes je tiež veľmi dobrým spoločníkom a ochrancom, ktorý bude chrániť svojho majiteľa a jeho rodinu za každých okolností.

Vzhľadom na tieto vlastnosti a charakteristiky, Grécky durič je vynikajúcim plemeno pre majiteľov, ktorí hľadajú psa s vysokou úrovňou inteligencie, vernosti a vytrvalosti. Poľovnícky pes – Top 11 poľovnícky psy

 

Fyzický Vzhľad

 

Fyzický Vzhľad

 

Grécky durič je pes stredných proporcií, krátkosrstý, čierny s pálením, statný, silný, čulý, bystrých zmyslov. Jeho vzhľad je pôsobivý a elegantný. Hmotnosť tohto plemena sa pohybuje medzi 17-20 kg. Kohútiková výška pre psy je 47-55 cm, pre sučky medzi 45-53 cm. Tolerancia výšky je 2 cm nahor aj nadol.

Hrud gréckeho duriča je hlboký a široký, s dobre zaoblenými rebierkami. Oči sú veľké, tmavé a oválneho tvaru. Krk je stredne dlhý, silný a mierne oblý. Lalok je stredne veľký, trojuholníkový a zavesený. Chvost je stredne dlhý, hrubší pri koreni a zužuje sa k špičke. Končatiny sú silné a dobre osvalené.

Grécky durič sa pohybuje rýchlo a ľahko. Jeho pohyb je elegantný a harmonický. Vzhľadom na svoju veľkosť a stavbu tela je toto plemeno vhodné na lov v rôznych terénoch, vrátane hôr a skalných útesov.

Celkovo je grécky durič pôsobivý pes so silným a dobre osvaleným telom. Jeho elegantný pohyb a bystré zmysly robia z neho vhodného spoločníka pre lov aj pre rodinný život.

 

Chov a Starostlivosť

 

Chov a Starostlivosť

 

Grécky durič je plemeno psov, ktoré vyžaduje zvláštnu starostlivosť a pozornosť. Títo psi sú veľmi vytrvalí a majú vynikajúci čuch, preto sú ideálnymi spoločníkmi pri poľovačke. Ak plánujete chov gréckych duričov, musíte sa o nich starať s láskou a starostlivosťou.

 

Plemeno

Grécky durič je stredne veľký pes s robustnou stavbou tela a krátkou srsťou. Tento pes je veľmi aktívny a má vynikajúcu fyzickú kondíciu. Grécky durič je lovný pes, ktorý sa používa na poľovníctvo. Títo psi sú veľmi inteligentní a majú vynikajúcu pamäť.

 

Chov

Ak sa rozhodnete chovať gréckych duričov, musíte sa zamerať na správny výber plemeniek a kvalitných krycích psov. Je dôležité, aby ste sa poradili s odborníkmi a získali potrebné informácie o chove tohto plemena. Grécky durič je pomerne zdravé plemeno, ale môže trpieť niektorými dedičnými ochoreniami.

 

Srsť

Grécky durič má krátku a hustú srsť, ktorá nevyžaduje príliš veľa starostlivosti. Stačí ich česať pravidelne, aby si udržali zdravú a lesklú srsť. V období línania je potrebné srsť česať častejšie, aby sa predišlo tvorbe uzlín a zlepšilo sa prekrvenie kože.

 

Šteňatá

Pri výchove šteniat gréckych duričov je dôležité venovať im dostatok času a pozornosti. Títo psi majú veľmi vysokú úroveň energie a potrebujú veľa pohybu. Je potrebné ich trénovať a socializovať od útleho veku, aby sa stali dobre vychovanými a poslušnými psami.

Grécky durič je plemeno, ktoré si vyžaduje veľa starostlivosti a pozornosti. Ak sa rozhodnete chovať týchto psov, musíte sa zamerať na správny výber plemieniek a kvalitných krycích psov. Je potrebné im venovať dostatok času a pozornosti, aby sa stali dobre vychovanými a poslušnými psami. Psy na turistiku : 10 plemien vhodných na turistiku

 

Grécky Durič v Inzercii

Grécky Durič je stredne veľké plemeno psov, ktoré je považované za skvelého spoločníka. Ak hľadáte toto plemeno na predaj, môžete si pozrieť inzercie na rôznych webových stránkach, ako napríklad WebforDog.sk, sk.DOGVA.com alebo Psy.sk.

Inzercia na týchto webových stránkach ponúka širokú ponuku Gréckych Duričov od rôznych chovateľov. V inzerátoch sa zvyčajne nachádza informácia o pôvode šteniat, ich veku, očkovaní a o tom, či sú šteniatka čistokrvné alebo nie.

Okrem toho, môžete si pozrieť fotky a videá šteniat, aby ste si mohli urobiť lepšiu predstavu o tom, ako vyzerajú a aké sú ich povahové vlastnosti. V prípade, že máte záujem o Gréckeho Duriča z inzerátu, neváhajte kontaktovať chovateľa a dohodnúť si stretnutie s šteniatkom.

Ak sa rozhodnete pre kúpu Gréckeho Duriča, nezabudnite sa poradiť s veterinárom o správnej starostlivosti a výchove tohto plemena. Vlasové hnojivo šampón

 

Grécky Durič na Výstavách

Grécky Durič je plemeno psov, ktoré sa často vyskytuje na psích výstavách. Tieto výstavy sú organizované pre vystavovanie psov a hodnotenie ich exteriéru a charakteru.

Fédération Cynologique Internationale (FCI) je organizácia, ktorá zastrešuje výstavy psov na celom svete. Grécky Durič je uznávaným plemenom FCI a môže sa zúčastňovať na výstavách organizovaných FCI.

Na výstavách sa Grécky Durič hodnotí podľa štandardov stanovených FCI pre toto plemeno. Hodnotia sa rôzne aspekty, vrátane exteriéru, pohybu a temperamentu. Hodnotitelia tiež berú do úvahy vek a pohlavie psa.

Grécky Durič sa môže zúčastniť na viacerých kategóriách na výstavách, vrátane šteniat, mladých psov, dospelých psov a veteránov. V každej kategórii sa hodnotia rôzne aspekty a stanovené sú rôzne kritériá.

Výstavy psov sú pre majiteľov Gréckych Duričov skvelou príležitosťou ukázať svojho psa a získavať cenné skúsenosti. Okrem toho môžu majitelia Gréckych Duričov na výstavách stretnúť iných majiteľov a získavať nové kontakty v psom svete.

 

Grécky Durič a Lov

 

Grécky Durič a Lov

 

Grécky durič je plemeno psov, ktoré bolo vyšľachtené v Grécku a špecializuje sa na lov zajacov. Toto starobylé plemeno vzniklo už v stredoveku, pravdepodobne skrížením miestnych psov a duričov dovezených z iných častí Európy. Grécky durič je veľmi vytrvalý pes, ktorý loví sám alebo v svorkách. Dokáže pracovať v takmer akomkoľvek teréne, na rovinách aj v horách, dokonca aj na nedostupných miestach, napríklad na skalných útesoch.

Grécky durič má veľmi dobre vyvinutý čuch a zvučný, harmonický hlas. Vďaka tomu je schopný zistiť polohu zajaca aj na veľkú vzdialenosť. Pri lovení sa drží hlavne nosom a ušami, no využíva aj zrak, aby zistil, kde sa zajac nachádza. Grécky durič je veľmi energický, veselý a odvážny pes, ktorý si vyžaduje dostatok pohybu.

 

Pri lovení zajaca grécky durič dokáže pracovať aj v noci, no jeho hlavnou činnosťou je lov počas dňa. Lov sa najčastejšie uskutočňuje v skupine, pričom každý pes má svoju úlohu. Niektorí psi sa sústredia na hľadanie zvieraťa, iní ho naháňajú, a ďalší ho chytajú. Grécky durič má veľmi vyvinutý lovecký pud a je schopný loviť aj iné zvieratá, ako sú napríklad srnky alebo diviaky.

Vďaka svojim vlastnostiam je grécky durič veľmi obľúbeným psom medzi lovcami. Jeho schopnosti a výkon sú vynikajúce a dokáže sa prispôsobiť rôznym podmienkam a terénom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button