Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Japonský špic: Všetko o plemene

Japonský špic, tiež známy ako Nihon Supittsu, je malé a rozkošné plemeno psa, ktoré pochádza z Japonska. Toto plemeno je známe svojou čisto bielou srsťou, ktorá je hustá a nadýchaná, a svojou živou a hravou povahou. Plemeno Japonský špic je inteligentný a cvičiteľný pes, ktorý sa rád učí nové triky a povely, vďaka čomu je výborným spoločníkom pre rodiny aj jednotlivcov.

 

Japonský špic

 

Japonský špic

 

Japonský špic je napriek svojej malej veľkosti aktívne a energické plemeno, ktoré vyžaduje pravidelný pohyb a psychickú stimuláciu. Toto plemeno je známe svojou láskou k hre a schopnosťou zabávať sa, ale tiež rád trávi čas so svojimi majiteľmi a je súčasťou rodiny. Japonský špic je verný a prítulný pes, ktorý túži po pozornosti a náklonnosti a je známy svojou jemnou a láskavou povahou.

Ak uvažujete o obstaraní japonského špica, je dôležité pochopiť, že toto plemeno si vyžaduje pravidelnú starostlivosť, aby si zachovala krásnu srsť a zabránila páreniu. Japonský špic má navyše sklony k obezite, preto je dôležité sledovať jeho stravu a poskytnúť mu dostatok príležitostí na cvičenie. Celkovo je Japonský špic nádherné plemeno, ktoré určite prinesie radosť a spoločnosť do každého domova.

Pôvod a história

 

Pôvod a história

Pôvod

Japonský špic je plemeno psa, ktoré vzniklo v Japonsku v 20. a 30. rokoch 20. storočia. Tento pes špicového typu bol vyšľachtený krížením niekoľkých iných plemien psov špicového typu. Jeho pôvod sa datuje do 19. storočia, avšak existuje niekoľko verzii o jeho predkoch. Jedna z verzii tvrdí, že jeho predkami sú norbotenský špic, druhá zase, že je to miniatúrny samojed. Plemena psov z Ázie 10 plemien psov z Ázie

 

História v USA

Americký Kennel Club toto plemeno neuznáva. Avšak, v USA sú chovatelia japonského špica, ktorí sa zúčastňujú súťaží v rámci japonských klubov. V USA sa japonský špic začal objavovať v 50. rokoch minulého storočia. V roku 1977, bol založený Japonský špic klub v Amerike.

 

História v Austrálii

V Austrálii sa japonský špic začal objavovať v 90. rokoch minulého storočia. Roku 1999, bol založený Japonský špic klub v Austrálii. V Austrálii sa japonský špic stal populárnym ako domáci pes.

 

Import do Európy

Japonský špic bol do Európy importovaný v 70. rokoch minulého storočia. V Európe sa japonský špic stal populárnym ako domáci pes. V súčasnosti, existujú japonské špice kluby v niekoľkých európskych krajinách, ako napríklad v Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Holandsku, Belgicku a v ďalších krajinách.

 

Charakteristika plemena Japonský špic

 

Charakteristika plemena Japonský špic

 

Japonský špic je malý pes, ktorý sa dožíva 13-15 rokov. Jeho hmotnosť sa pohybuje medzi 7-12 kg a výška dosahuje 25-38 cm. Je to čistokrvné plemeno s bielej srstou, ktorá je jemná a hebká na dotyk. japonske plemena psov – 13 plemien psov

 

Výška a Hmotnosť

Japonský špic je malý pes, ktorý sa pohybuje v hmotnosti 7-12 kg a jeho výška sa pohybuje medzi 25-38 cm.

 

Srsť a Farba

Japonský špic má jemnú a hebkú biele srsť. Farba srsti je čistá biela a môže byť niekedy s nádychom krémovej farby. Šampón na vlasy: Najlepšie rady a účinky

 

Uši a Oči

Japonský špic má trojuholníkové uši, ktoré sú vzpriamené a majú špicaté konce. Jeho oči sú okrúhle a tmavé.

 

Chrup a Pysky

Japonský špic má silný chrup a pysky, ktoré sú tmavé a dobre vyvinuté.

 

Hlava a Krk

Japonský špic má malú, ale dobre tvarovanú hlavu a krk, ktorý je silný a dobre osvalený.

 

Chvost

Japonský špic má dlhý a hustý chvost, ktorý je zakrivený na konci a nesený cez chrbát.

Celkovo je japonský špic inteligentný, citlivý a temperamentný pes, ktorý je závislý na svojej rodine. Je to aktívny pes, ktorý potrebuje dostatok pohybu a zábavy. S dospelými aj s deťmi vychádza dobre a dokáže sa prispôsobiť rôznym rodinným situáciám. Hokkaido plemeno psa: Charakteristika a výchova

 

Temperament a povaha

 

Temperament a povaha

 

Povaha

Japonský špic je plemeno psa, ktorého povaha je charakteristická svojou veselosťou a priateľskosťou. Je to inteligentný a učenlivý pes, ktorý sa ľahko učí nové povely. Je tiež citlivý a temperamentný, no zároveň vyrovnaný a priateľský. Preto je ideálnym spoločníkom pre každého, kto má chuť a čas venovať sa mu.

 

Temperament

Japonský špic je hravý pes, ktorý sa rado zabáva a potrebuje dostatok pohybu. Je to pes, ktorý téměř neštěká, takže nie je vhodný pre tých, ktorí hľadajú psa, ktorý bude hlásit každého návštevníka. Jeho temperament je živý a temperamentný, čo znamená, že sa môže stať žiarlivým a tvrdohlavým. Preto je dôležité, aby sa mu venovala primeraná starostlivosť a aby bol vedený prísne, ale láskavo.

 

Ako Spoločenský Pes

Japonský špic je plemeno, ktoré sa hodí ako spoločenský pes. Svojou priateľskosťou a veselosťou dokáže zlepšiť náladu každému. Je to pes, ktorý má radi ľudí a vychádza s nimi dobre. Je tiež veľmi citlivý a dokáže si užívať pozornosť svojho majiteľa.

 

Ako Rodinný Pes

Japonský špic je tiež vhodný ako rodinný pes. Je to pes, ktorý má radi deti a vie sa s nimi dobre vychádzať. Je však dôležité, aby sa deti naučili, ako sa správne k nemu chovať. Svojou vyrovnanosťou a priateľskosťou dokáže byť vynikajúcim spoločníkom pre každého v rodine.

 

Celkovo je japonský špic plemeno psa, ktorého povaha a temperament ho robia ideálnym spoločníkom pre každého, kto má chuť a čas venovať sa mu. Je to pes, ktorý je veselý, priateľský a inteligentný, ale zároveň citlivý a temperamentný. S primeranou starostlivosťou a vedením sa stane vynikajúcim spoločníkom pre každého.

 

Chov a Výcvik

 

Chov a Výcvik Japonský špic

 

Chov

Japonský špic je plemeno, ktoré si vyžaduje veľkú pozornosť pri chove. Je dôležité, aby bol chovateľ schopný zaistiť psovi dostatok pohybu a spoločnosti. Toto plemeno nie je vhodné pre ľudí, ktorí nemajú čas na pravidelnú starostlivosť o psa.

Japonský špic je pomerne zdravé plemeno, ale môže byť náchylný k niektorým zdravotným problémom, ako sú očné problémy a dysplázia bedrového kĺbu. Je dôležité, aby chovateľ pravidelne navštevoval veterinára a dbal na zdravie svojho psa.

 

Výcvik

Japonský špic je inteligentný a učenlivý pes, ale môže byť aj tvrdohlavý a nezávislý. Preto je dôležité začať s výcvikom čo najskôr a byť trpezlivý.

Pri výcviku je dôležité používať pozitívne posilňovanie a byť dôsledný. Japonský špic je spoločenský pes a bude sa chcieť učiť, aby mohol tráviť čas so svojim majiteľom.

 

Agility

Japonský špic je veľmi aktívny pes a rád sa pohybuje. Agility môže byť pre toto plemeno skvelou aktivitou. Je dôležité začať s tréningom čo najskôr a postupovať pomaly.

Pri tréningu agility je dôležité používať pozitívne posilňovanie a byť trpezlivý. Je tiež dôležité, aby chovateľ dbal na zdravie svojho psa a zaistil mu dostatok odpočinku.

 

Výživa

Japonský špic vyžaduje vyváženú stravu, ktorá obsahuje potrebné živiny. Je dôležité, aby chovateľ dbal na to, aby pes dostával potravu zodpovedajúcu jeho veku a aktivite.

Je dôležité, aby pes mal k dispozícii čistú vodu a aby bola jeho miska pravidelne čistená.

 

Pĺznutie

 

Japonský špic pĺzne dvakrát ročne. Počas tohto obdobia je dôležité čistiť srsť a česať ju pravidelne. Je tiež dôležité zabezpečiť psovi dostatok pohybu a spoločnosti, aby sa vyhol stresu, ktorý môže viesť k nadmernému pĺznutiu.

 

Klasifikácia Plemena

Japonský špic patrí do skupiny špicov a primitívnych plemien, konkrétne do sekcie ázijských špicov a príbuzných plemien. V tejto sekcii sa nachádza aj niekoľko iných plemien, ktoré sú príbuzné Japonskému špicovi.

 

FCI Štandard

Japonský špic má svoj vlastný štandard stanovený FCI (Fédération Cynologique Internationale). Štandard bol publikovaný v roku 1987 a odvtedy sa nezmenil. Podľa tohto štandardu musí mať Japonský špic bielu srst a špicaté uši. Rovnako by mal byť aktívny a hravý pes, ktorý má radi svojich majiteľov.

 

Nihon Špic

Japonský špic je tiež známy ako Nihon Supittsu alebo Japanese Spitz. Toto plemeno pochádza z Japonska a je tam veľmi populárne. V Japonsku sa používa na rôzne účely, od spoločníka po strážcu.

 

Ázijské Špicové

Japonský špic patrí do sekcie ázijských špicov a príbuzných plemien. Táto sekcia zahŕňa aj iné plemená, ako sú napríklad Pomeranian a Malajský špic. Tieto plemená majú niektoré spoločné rysy, ako je napríklad špicatý tvar uší.

 

Nemecký Špic

Nemecký špic je plemeno, ktoré má s Japonským špicom niekoľko spoločných rysov. Obe plemená majú bielu srst a špicaté uši. Niektorí kynológovia predpokladajú, že Japonský špic pochádza z Nemeckého špica.

 

Plemena Primitívne

Japonský špic patrí do skupiny primitívnych plemien. Tieto plemená majú niektoré spoločné rysy, ako je napríklad to, že majú radi svoju slobodu a sú nezávislé. Patria sem aj plemená ako napríklad Basenji a Shar Pei.

 

Príbuzné Plemena

Okrem Japonského špica existuje niekoľko ďalších plemien, ktoré sú s ním príbuzné. Tieto plemená majú niektoré spoločné rysy, ale aj niektoré rozdiely. Patria sem napríklad Malajský špic a Pomeranian.

 

Zaujímavosti

Japonský špic je plemeno psa, ktoré sa vyznačuje svojou aktivitou a pohybom. Jeho prirodzenou záľubou je behať a hrať sa, preto potrebuje dostatok pohybu a aktivít. Je to verný spoločník, ktorý sa dokáže prispôsobiť životu v bytových aj rodinných domoch.

 

Japonský špic môže žiť až 13-15 rokov a ako šteniatko je veľmi roztomilé a hravé. Jeho vzhľad je charakteristický svojimi proporciemi a osrstením. Má trojuholníkové uši a krásne biele osrstenie, ktoré vyžaduje pravidelnú starostlivosť.

Toto psie plemeno je vynikajúcim spoločníkom pre ľudí, ktorí hľadajú verného a láskavého psa. Jeho temperament je temperamentný a tvrdohlavý, ale zároveň je to pes, ktorý sa dokáže prispôsobiť svojmu majiteľovi.

Japonský špic je uznávaný kynologický klubom a má svoje vlastné kynologické štandardy. Jeho kohútik sa pohybuje v rozmedzí od 30 do 38 cm a váha sa pohybuje od 6 do 10 kg. Je to plemeno, ktoré si vyžaduje pravidelnú starostlivosť a výcvik.

 

Celkovo, Japonský špic je skvelý spoločník pre každého, kto hľadá verného a láskavého psa. Jeho vzhľad je charakteristický a jeho temperament je temperamentný a tvrdohlavý. Jeho životnosť sa pohybuje od 13 do 15 rokov a je to pes, ktorý si vyžaduje dostatok pohybu a aktivít.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button