Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Plott Hound: Charakteristika plemena

Plottský chrt, tiež známy ako Plotthund, je stredne veľké až veľké plemeno honiča, ktoré pochádza zo Spojených štátov. Toto plemeno bolo pôvodne vyšľachtené na lov medveďov a je známe svojimi výnimočnými poľovníckymi schopnosťami. V roku 1989 Valné zhromaždenie v Severnej Karolíne určilo Plott hounda za oficiálneho štátneho psa, čo ešte viac zdôraznilo jeho popularitu a dôležitosť.

 

Plott Hound

 

Plott Hound

 

Plottské psy sú známe svojou ostražitosťou, smelosťou, odvahou a lojálnym temperamentom. Sú vysoko energické a vyžadujú pravidelné cvičenie a duševnú stimuláciu, aby boli šťastné a zdravé. Títo psi majú krátku, lesklú srsť, ktorá je zvyčajne žíhaná, a stredne dlhé uši, ktoré visia dole. Ich oči sú zvyčajne hnedé alebo orieškové a ich koži chýba ovisnuté a záhyby mnohých iných plemien psov, ako je napríklad bloodhound.

 

História plemena

 

História plemena

 

Plott Hound je plemeno psov, ktoré pochádza z horských oblastí Severnej Karolíny. Toto plemeno bolo vyšľachtené na lov divých zvierat, najmä medveďov. Plemeno je pomenované po rodine Plottovcov, ktorá sa na jeho vývoji podieľala.

 

Pôvod v Severnej Karolíne

 

Plott Hound sa vyvinul v horských oblastiach Severnej Karolíny v 18. a 19. storočí. Henry Plott, syn nemeckého prisťahovalca, začal chovať tieto psy v polovici 19. storočia. Jeho psi mali vynikajúci zmysel pre vonkajšie vône a boli schopní vyhľadávať a sledovať zvieratá v horských oblastiach.

 

Vplyv Hanoverských Psov

Plott Hound má nemecké korene a je odvodený od hanoverských psov, ktoré boli populárne v Nemecku v 16. storočí. Hanoverské psy boli vyšľachtené na lov divých zvierat, vrátane medveďov a divých prasiat.

 

Štátny pes Severnej Karolíne

V roku 1989 bol Plott Hound vyhlásený za oficiálneho štátneho psa Severnej Karolíny. Toto uznávanie zdôrazňuje dôležitosť plemena v histórii a kultúre tejto oblasti.

Plott Hound je jedinečné plemeno, ktoré je dôležitou súčasťou histórie Severnej Karolíny. Jeho pôvod v nemeckých hanoverských psoch a jeho popularita v horských oblastiach robia z neho fascinujúceho spoločníka pre lov a rodinné aktivity. Kedy je pes dospelý: Vývojové etapy a znaky dospelosti

 

Fyzické charakteristiky

 

Fyzické charakteristiky

 

Plott Hound je stredne veľký pes s robustnou stavbou a elegantným telom. Tento pes je známy svojou rýchlosťou, vytrvalosťou a zručnosťou pri lovení. V tejto časti sa dozviete viac o fyzických charakteristikách tohto plemena.

 

Veľkosť a hmotnosť

Plott Hound dosahuje výšku od 50 do 66 cm a váži od 16 do 27 kg. Samičky sú menšie ako samce. Tento pes má silnú stavbu tela a svalnaté končatiny, ktoré mu umožňujú byť rýchly a vytrvalý pri lovení.

 

Farba a textúra srsti

Plott Hound má krátku a hladkú srst, ktorá môže byť akéhokoľvek odtieňa brindle, čiernej, buckskin alebo maltese. Farba srsti môže byť s alebo bez čierneho sedla, sivého mäsiara a čeľuste, bielej hrude a nôh alebo brindle trimu. Čo robiť ak pes nechce žrať granule – 10 tipov

 

Zvláštnosti označenia

Niektorí Plott Hound majú označenie na očných okrajoch, perách alebo na srsti. Toto označenie sa používa na identifikáciu psa pri lovení. Toto označenie nie je penalizované na výstavách.

Toto plemeno má tiež zvláštne vlastnosti, ako sú napríklad čierne okraje očí a pier a hustá textúra srsti, ktorá chráni psa pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

 

Osobnosť a správanie

Plott Hound je plemeno s veľmi zaujímavou osobnosťou. Sú to veľmi sebavedomí a odvážni psi, ktorí sú však zároveň veľmi oddaní svojim majiteľom. Sú to aktívne psy, ktoré vyžadujú veľa pohybu a cvičenia. Ich inteligencia a schopnosť učiť sa rýchlo ich robia skvelými spoločníkmi pre aktívnych jedincov.

 

Interakcia s inými psami a ľuďmi

Plott Hound sú zvyčajne veľmi priateľskí k iným psom. Avšak, ako každé plemeno, aj Plott Hound môže byť tvrdohlavý a niekedy sa môže stať, že sa nespráva dobre s inými psami. Preto je dôležité, aby bol Plott Hound socializovaný od útleho veku.

Plott Hound sú tiež veľmi priateľskí k ľuďom a sú skvelými rodinnými psami. Sú veľmi oddaní svojim majiteľom a radi trávia čas s nimi. Pes na potkany – top 10 plemien psov na potkany

 

Hlas a hlasové prejavy

Plott Hound majú veľmi charakteristický hlas. Ich hlas sa dá popísať ako bugle-like chop alebo bawl. Sú to psi, ktorí radi dávajú o sebe vedieť a majú tendenciu byť hlučnejší ako iné plemená. Preto nie sú ideálnymi psami pre ľudí, ktorí žijú v byte alebo v tichom prostredí.

Celkovo je osobnosť Plott Hound veľmi zaujímavá a charakteristická. Sú to odvážni a sebavedomí psi, ktorí však zároveň majú veľmi radi svojich majiteľov a sú skvelými spoločníkmi pre aktívnych jedincov.

 

Tréning a socializácia Plott Hound

 

Tréning a socializácia Plott Hound

 

Výzvy pri tréningu

Tréning Plott Hounda môže byť výzvou, pretože tieto psy sú tvrdohlavé a majú silnú vôľu. Je dôležité začať s tréningom čo najskôr a byť konzistentný. Plott Houndi potrebujú jasné hranice a dôsledný tréning. Je dôležité používať pozitívne posilňovanie a ignorovať nežiaduce správanie.

Pri tréningu Plott Hounda je dôležité používať správnu vodítko a postroj, pretože tieto psy sú silné a majú tendenciu ťahať na vodítku. Je dôležité trénovať Plott Hounda na vodítku a nechať ho chodiť na voľno až po dokonalom ovládaní.

 

Potreba fyzickej a psychickej stimulácie

Plott Houndi sú vysoko energické psy a potrebujú veľa fyzickej a psychickej stimulácie. Preto je dôležité poskytnúť im dostatok cvičenia a zábavy. Plott Houndi sú skvelí spoločníci pre aktívnych ľudí, ktorí majú radi beh, túry a ďalšie aktivity.

Je dôležité poskytnúť Plott Houndovi dostatok mentálnej stimulácie, aby sa zabránilo nudze a deštruktívnemu správaniu. Plott Houndi majú radi hry, ako sú hľadanie a výcvik trikov. Je tiež dôležité poskytnúť Plott Houndovi dostatok pozornosti a interakcie s rodinou, aby sa zabránilo úzkosti z odlúčenia.

Správny tréning a socializácia sú kľúčom k úspešnému životu s Plott Houndom. Je dôležité byť konzistentný a dôsledný v tréningu a poskytnúť Plott Houndovi dostatok fyzickej a psychickej stimulácie. Vlasové hnojivo šampón

 

Lovné schopnosti

Plott Hound je vynikajúci lovecký pes so silnými loveckými inštinktmi. Tento pes bol špeciálne vyšľachtený pre lov rôznych druhov zvierat, vrátane medveďa, diviaka, kojota, vlka a mačky. Tento pes je neuveriteľne zručný a odvážny, čo ho robí ideálnym pre lov v náročných podmienkach.

 

Stopovanie a lovecké inštinkty

Plott Hound je považovaný za jednu z najlepších plemien loveckých psov na svete. Tento pes má neuveriteľnú schopnosť stopovať a sledovať zver. Jeho vynikajúci čuch a lovecké inštinkty mu umožňujú nájsť zver aj v ťažkých podmienkach, vrátane chladných stop a drsného terénu.

 

Výdrž a rýchlosť

Plott Hound je tiež veľmi vytrvalý a rýchly pes. Jeho vynikajúca výdrž a rýchlosť mu umožňujú loviť zver po dlhú dobu a prenasledovať ju cez náročný terén. Tento pes má tiež neuveriteľnú schopnosť zvládať rýchlosť a zmeny smeru zveri.

 

Lov na veľké zvieratá

Plott Hound je známy svojou schopnosťou loviť veľké zvieratá, ako sú medvede a diviaky. Tento pes má vysoký lovecký inštinkt a dokáže sa sústrediť na svoj cieľ. Jeho silná stavba a vynikajúca kondícia mu umožňujú zvládnuť aj náročné podmienky pri lovu väčších zvierat.

Všetky tieto vlastnosti robia z Plott Hounda vynikajúceho loveckého psa pre každého, kto hľadá spoľahlivého a výkonného psa na lov v náročných podmienkach.

 

Starostlivosť a zdravie Plott Hound

 

Starostlivosť a zdravie Plott Hound

 

Potreba pohybu a výživy

Plott Hound je plemeno, ktoré potrebuje veľa pohybu a cvičenia. Preto by mal mať prístup k dostatku čerstvej vody a kvalitnej strave, ktorá mu poskytne energiu na jeho aktivity. Ak sa chová v domácnosti, je dôležité zabezpečiť mu dostatok miesta na behanie a hrávanie, ale aj dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu.

 

Starostlivosť o srsť a hygienu

Plott Hound má krátku a hladkú srsť, ktorá nepotrebuje veľa starostlivosti. Stačí ich pravidelne čistiť jemnou kefkou s mäkkými štetinami, aby sa odstránili odumreté chlpy a zbytky nečistôt. Je tiež dôležité zabezpečiť pravidelné ostrihanie nechtov a čistenie zubov, aby sa predišlo zdravotným problémom.

 

Možné zdravotné problémy

Plott Hound je plemeno, ktoré môže trpieť niektorými zdravotnými problémami. Medzi najčastejšie patria dysplázia bedrového kĺbu, glaukóm, epilepsia a alergie. Preto je dôležité pravidelne navštevovať veterinára a sledovať zmeny v správaní a zdravotnom stave psa.

Celkovo je Plott Hound zdravé plemeno s dlhšou priemernou dĺžkou života. Správnou starostlivosťou a zdravým životným štýlom môžete zabezpečiť, aby váš pes bol zdravý a šťastný.

 

Plott Hound v spoločnosti

Plott Hound je plemeno psov, ktoré je známe svojou lojalitou, inteligenciou a statočnosťou. Sú neuveriteľne zruční v lovení medveďov, kojotov, vlkov, diviakov a mačiek. Sú to stredne chlpáči so svojou krátkou, hustou srsťou, ktorá vyžaduje minimálnu starostlivosť.

 

Ako rodinný pes

Plott Hound môže byť skvelým rodinným psom, ak sa mu dostane dostatok cvičenia a pozornosti. Sú to vysoko energické psy, ktoré vyžadujú veľa pohybu a aktivity. Potrebujú byť vedení pevnou rukou a dôslednosťou pri výcviku. Sú to tvrdohlavé a samostatné psy, ktoré sa môžu stať dominantnými, ak nie sú správne vedené. Plott Hounds majú vysokú úroveň ochrany a môžu byť veľmi ochranní voči svojim majiteľom a ich majetku.

 

Ako pracovný pes

 

Plott Hound je plemeno psov, ktoré bolo pôvodne chované na lov. Sú to skvelí pracovní psi, ktorí majú vysokú úroveň energie a vytrvalosti. Sú to pes typu coonhound, ktoré majú výborný zmysel pre čuch a sú veľmi zruční v lovení. Plott Hounds sú uznávaní ako plemeno psov v Spojených štátoch a sú registrovaní v American Kennel Club aj United Kennel Club.

Plott Hounds majú vysokú úroveň inteligencie a sú veľmi zruční v rôznych pracovných úlohách. Sú to no-frills psy, ktoré sú vynikajúcimi spoločníkmi pre ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Potrebujú dostatok fyzickej a duševnej stimulácie a majú radi, keď sa zapájajú do rôznych aktivít so svojimi majiteľmi.

 

Vzhľadom na vysokú úroveň energie Plott Hounds vyžadujú dostatočne veľký oplotený priestor na cvičenie a hranie. Sú to skvelí psi pre majiteľov, ktorí majú radi aktívny životný štýl a ktorí sú ochotní venovať sa svojim psom. Sú to skvelí spoločníci pre ľudí, ktorí majú radi lovenie a aktivity na voľnom vzduchu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button