PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

5 dôvodov prečo váš pes vyje

Prečo pes vyje .Vedci sa domnievajú, že vytie psov je spojené s ich genetikou . Starodávne plemená psov sa určujú podľa toho, ako veľmi sa ich DNA zhoduje s DNA vlkov, z ktorých pochádzali. 5 dôvodov prečo váš pes vyje :

 

1. Psie vytie je maják komunity – Prečo pes vyje .

Vo voľnej prírode vlci a divé psy vyjú, aby po poľovačke priviedli jednotlivcov späť do smečky. Psy, ktoré odpovedajú vytím , poskytujú polohu svojej smečke. Jedna z odpovedí na otázku: „Prečo psy vyjú?“ je to, že vytie psa funguje ako navádzací maják na vokály alebo ako akýsi sluchový maják, ktorý vedie ostatných členov svorky späť.

 

Podobným výrazom môže byť aj vytie domácich miláčikov, najmä ak ste celý deň mimo domu. Psy zavýjajú, preto že volajú svojich blízkych späť domov.

 

prečo pes vyje dovody

 

2. Vytím pes upozorňuje – Prečo pes vyje .

Vytie je varovanie pre cudzincov . Vytím psy oznamujú svoju prítomnosť a upozorňujú svoju komunitu na meniace sa okolnosti. V tejto súvislosti vytie psa funguje ako obranný mechanizmus, ktorý odráža potenciálnych predátorov a zaisťuje bezpečnosť psov (aj ľudí ) v skupine alebo aj jednotlivca.

 

V domácom prostredí, ako je váš domov, môže byť vytie psa z rovnakého dôvodu. Niektoré psy štekajú, iné vyjú, keď k dverám príde cudzinec alebo sa na príjazdovej ceste zastaví nové auto.

 

prečo pes zavyja

 

3. Psy vytím priťahujú pozornosť

Jednoduchá odpoveď na otázku: „Prečo psy vyjú?“ Kvílivý pes môže chcieť pozornosť. Niektorí majitelia psov vedia, že psy môžu byť rovnako emocionálny ako ktorýkoľvek človek. Zvuk vytia psa priťahuje pozornosť jeho majiteľa.

 

Samozrejme, táto minca má dve strany. Ak váš pes vie, že odchádzate na dlhší čas, môže zavýjať ako prejav separačnej úzkosti. Psy, ktoré nemajú hračky alebo dostatok vecí, ktoré by ich bavili vo vašej neprítomnosti, sú smutné, osamelé a depresívne. Takže smutná odpoveď na otázku: „Prečo psy vyjú?“ Môže sa stať, že váš pes zavýja na protest, že zostane sám.

 

prečo pes vyje

 

4. Psy vytím reagujú na podnety okolia

Vytie psa môže byť reakciou na okolie. Medzi bežné provokácie patria sanitky, polícia alebo sirény hasičských aut. Keď pes počuje v diaľke sirény často začne vyť . Dôvod prečo psy vyjú na sirény je neznámi . Niektoré psy dokonca neodpovedajú na vytie ostatných psov v okolí ale keď počujú sirény začnu vyť . Možno výška sirén prebúdza u psa nejakú inak nečinnú genetickú pamäť prečo pes vyje .

 

Vytie psa nastáva, keď pes vníma určité zvuky. Výzvy a spúšťače môžu byť akékoľvek: hudba na večierku, populárne piesne alebo zvuk hudobných nástrojov. Mohlo by sa zdať, že jedným z dôvodov, prečo psi zavýjajú, je skúsenosť komunity alebo spájania sa . Možno sa pes chce len pripojiť a byť súčasťou akcie.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

5. Psy vytím prejavujú bolesť

Ďalšia odpoveď na otázku: „Prečo psy vyjú?“ mohlo by to byť tým, že psi vyjú na vyjadrenie úrazu. Ľudia plačú, keď sa zrania; psy v podobných situáciách vyjú. Psy vytím prejavujú bolesť. Niektoré psy sú pri hľadaní trenované aj na vytie. Poľovné plemená psov vyjú, aby signalizovali prenasledovanie alebo zadržanie koristi. Pozrite si 10 bežných chýb pri výcviku psa

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button