PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Čo robiť aby pes žil dlhšie – 10 rád na dlhý život

Čo robiť aby pes žil dlhšie – 10 rád na dlhý život . Čo môžete robiť aby váš pes žil dlhšie ? Rady , typy , pomôcky ktoré predlžia život psa .Každý by si prial , aby jeho domáci miláčik žil s ním naveky. Koniec koncov psy tak veľmi milujeme že sa stanú neoddeliteľnou súčasťou našich rodín. Avšak rovnako ako mi ľudia musia aj psy jedného dňa opustiť tento svet. Aj keď im nemôžeme pomôcť zostať nažive navždy, určite im môžeme predlžiť ich životy.Tu je 10 spôsobov ako predlžiť život vášho psa.

10 spôsobov, ako predĺžiť život psa:

10. Starajte sa o ich zuby – Čo robiť aby pes žil dlhšie 

Zubný kaz je u psov bežný problém , ale je nebezpečnejší, ako si dokážete predstaviť. Rozpadajúce sa zuby môžu spôsobiť nielen problémy so zubami, ale môžu viesť aj k infekciám v tele vášho psa, najmä v obličkách a srdci.Zubná kefka.

Čo robiť aby pes žil dlhšie

Čo robiť aby pes žil dlhšie .Hoci je pre väčšinu psov prirodzené, že nemajú čerstvý dych a dokonale čisté zuby, ako ľudia, ich ďasná a zuby by mali byť aspoň primerane čisté. Uistite sa, že máte zubnú kefku s mäkkými štetinami a zubnú pastu, ktorá je navrhnutá špeciálne pre vašich psov. Najlepšie bude zvoliť zubnú kefku s dvoma hlavami, ktorá pomáha čistiť pod 45-stupňovým uhlom, pretože to pomáha pri čistení pod líniou ďasien.

9. Navštevujte veterinára – Čo robiť aby pes žil dlhšie 

 

Čo robiť aby pes žil dlhšie

 

Aj keď váš pes vyzerá úplne zdravo, mali by navštíviť veterinára na všeobecnú prehliadku najmenej raz ročne ale aj dvakrát ročne,hlavne keď máte už staršieho psa.Veterinár pomáha udržiavať optimálne zdravie a ponúka správny záznam o zdravotnom stave vášho psa. Vášmu veterinárovi to tiež uľahčí včasnú identifikáciu akýchkoľvek potenciálnych problémov a ak sa problém zistí v počiatočných fázach, je ľahké ho úspešne vyriešiť.


 

8. Pomôžte udržať zdravú váhu – Čo robiť aby pes žil dlhšie 

Týmto problémom netrpia len ľudia , ale aj domáci miláčikovia. Ak psov krmíte príliš veľa mastnými potravinami pre ľudí, môžu trpieť ľahko nadváhou , a to môže byť aj v prípade, ak svojmu miláčikovi nedoprajete dostatok pohybu. Kŕmte svojho domáceho maznáčika podľa konzistentného rozvrhu a sledujte aj množstvo jedla, ktoré im ponúkate. Pozrite si : Dietne granule pre psy

7. Ich myseľ by mala byť tiež zdravá

Rovnako ako ľudia, aj duševná stimulácia u psov ich udržuje šťastnými. Ak je pes znudený, môže sa ľahko stať úzkostným a depresívnym, dokonca ochorieť. Ak chcete predĺžiť život svojho psa, musíte ho zaneprázdniť. Akonáhle váš pes začne starnúť, niektoré ľahké spôsoby, ako udržať jeho myseľ aktívny, bude socializácia, výcvik, one-on-one pozornosť, a ďalšie zaujímavé činnosti.Čo robiť aby pes žil dlhšie .

Pes nie je nikdy príliš starý na to, aby sa naučil nejaké triky. Môžete si tak vyskúšať psí šport, ako je agilnosť, coursing alebo nejaké pokročilé hodiny poslušnosti. Váš stimulačný účinok sa vášmu psovi bude páčiť a ako sa spolu naučíte nové zručnosti, vaše puto sa tiež rozrastie.

6. Cvičenie je veľmi dôležité – Čo robiť aby pes žil dlhšie 

Nielenže kŕmenie vášho psa správnym jedlom pomôže predĺžiť ich život, ale musíte sa tiež venovať jeho pohybu. Cvičenie je veľmi dôležité, aby ste si ich udržali vo forme, a to vášmu miláčikovi pomôže žiť dlhšie. Cvičenie môže znížiť stres, vyrovnať emócie a náladu a zvýšiť endorfíny. Okrem toho udržiava kardiovaskulárny systém vášho domáceho maznáčika a udržuje ho šťastným. Ak chcete predĺžiť život chlpatého priateľa, zoberte ju na pravidelné prechádzky alebo jogging. To zníži stres a zlepší kvalitu jej života.

5. Doprajte svojmu psovi oddychový čas

 

Čo robiť aby pes žil dlhšie - 10 rád na dlhý život

Každý si musí oddýchnuť, dokonca aj váš pes. Stres môže mať negatívny vplyv na vášho psa, ak je v neustálom stave úzkosti. Musíte si vytvoriť určitý druh rovnováhy, kde váš pes má dostatok pohybu. Ale tiež dostane nejaký čas na odpočinok. Musíte sa ubezpečiť, že váš pes zostane vzdialený od všetkých druhov aktivít a spí sám o sebe najmenej hodinu každý deň. Nikdy ich tiež nenúťte, aby sa zapojili do aktivít.

4. Dajte im lásku

Rovnako ako my ľudia potrebujeme cítiť lásku a starostlivosť, aj psi tiež potrebujú pozitívnu interakciu, aby prežili. Nikdy by ste si nemali zaobstarať psa, ak mu nemôžete ponúknuť dostatok času, náklonnosti a lásky. Uistite sa, že s nimi trávite dostatok kvalitného času, a to im udrží šťastie a predĺži ich život.Čo robiť aby pes žil dlhšie .


 

3. Udržujte svoj domov čistý a zdravý

Ak váš domov neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie a toxíny, zníži sa tým aspoň pravdepodobnosť, že váš pes ochorie alebo sa vyvinie akýkoľvek typ alergie. Ak je váš pes vždy bez alergií a zdravý, existuje väčšia šanca, že budú žiť dlhšie.Čo robiť aby pes žil dlhšie.

2. Kastrácia

Kastrácia vášho psa môže predĺžiť jeho život o 1-3 roky. Kastrované psi nedostanú rakovinu semenníkov a tiež netrpia problémami s prostatou.


 

1. Starajte sa o ich kĺby

 

Čo robiť aby pes žil dlhšie

 

Čo robiť aby pes žil dlhšie . Rovnako ako u ľudí, aj kĺby psov sa časom opotrebujú. Artróza patrí medzi najčasté problémy, ktorým domáce zvieratá trpia. Preto by ste sa mali uistiť, že má vaše domáce zviera klby zdravé. 10 potravín a doplnkov, ktoré môžu psom pomôcť s bolestivou artrózov

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button