PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Kedy pes dospieva ? Kedy sa zo šteniatka stáva pes

Kedy pes dospieva ? Kedy sa zo šteniatka stáva pes . Šteniatka dospievajú tak rýchlo . Jeden deň sú malými guličkami vo vašom lone a o chvíľu sa tam už nezmestia . Kedy sa však zo šteniatka stáva dospelý pes ? Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o procese starnutia šteňaťa a o tom, ako zistiť, že pes dospieva .Kedy pes dospieva ?

Rastnutie je proces

 

kedy pes dospieva

 

Kedy pes dospieva ?  Každý pes je jedinečný , preto sa nemusíte čudovať keď jeden pes rastie trochu rýchlejšie ako druhý .Všeobecne sa zo šteniat stávajú dospelí psi vo veku od jedného do dvoch rokov. Nemyslite si , že je to tak že sa ráno zobudíte váš psík oslavuje jeden rok a zrazu je z neho dospelý pes . Každý pes pospieva odlišne rýchlo . A závisí to od veľkosti , plemena , socializácia a ďalšie jedinečné črty vášho psa .

Prečo pes pĺzne – dôvody a ochrana srsti 

 

Sexuálna ( kedy môže pes kryt ) a fyzická ( dokedy rastie pes ) zrelosť pre psov

 

kedy môže pes kryť

 

Kedy môže pes kryt ?Kedy pes dospieva ?  Pohlavné dospievanie psa . Väčšina psov dosiahne pohlavnú dospelosť okolo šiesteho mesiaca veku. Sexuálna zrelosť je fyzický stav v ktorom môže pes splodiť alebo porodiť šteniatko . Ale ak ste boli so 6 mesačným šteniatkom viete že ešte nie je až také dospelé .Kedy môže pes kryt ?Pohlavné dospievanie psa .Kedy pes dospieva ? Najväčší pes na svete

 

Dokedy rastie pes ? Fyzická zrelosť je , keď vaše šteňatá dosiahne svoju dospelú výšku a tak pes prestáva rásť , čo závisí od plemena . Všeobecne platí , že malé plemená úplne dorastú okolo 12. mesiaca života . u väčších plemien je to 1. až 3 . roky kým dorastú na svoju plnú veľkosť . Dokedy rastie pes . Môžete si všimnúť aj keď je pes fyzický dospelý nevie ovládať svoje telo je ešte taký ťarbavý. Borderský teriér

Kedy pes dospieva emocionálne ?

 

dokedy rastie pes

 

Kedy pes dospieva emocionálne ? Emocionálna zrelosť je na druhej strane taká, keď sa pes správa ako pes namiesto šteniatka. Rovnako ako pri všetkých ostatných aspektoch vývoja šteňaťa, proces emocionálneho dozrievania prebieha v priebehu času. Možno to nevidíte, ale jedného dňa si uvedomíte, že z vášho šteniatka sa stal pes. Vtedy je pes emocionálne dospelý .Kedy pes dospieva ?

Emocionálne pes zreje postupne . Súvisí to bok po boku s fyzickým a sexuálnym dospievaním . Počas dospievania psa , pes testuje a učí sa , testuje hranice a môže sa dostať aj do problémov . Je to taká puberta u psa . Ale príde čas kedy sa pes usadí , vtedy puberta u psa končí . A u psa sa objavuje dospelá osobnosť . Šteňatá dozrievajú vlastným tempom, takže je ťažké určiť konkrétny okamih, keď sa šteňa stane dospelým. Ako vaše šteňa rastie, sledujte, či nemá tieto príznaky emočnej zrelosti:

 • Počúva a primerane reaguje na výcvik
 • Ľahšie sa ovláda
 • „Počúva“ a reaguje na sociálne podnety od ostatných psov

Kedy pes dospieva ?  Niekedy je odpoveď na otázku „kedy pes dospeje“ jednoducho „keď môžete povedať, že je dospelý“. Závisí to od konkrétneho šteňaťa a môže to byť časovo odlišné od psa k psovi .

 

Kedy prejsť z krmiva pre šteňatá na krmivo pre psov

 

kedy pes dospieva

Kedy prejsť z krmiva pre šteňatá na krmivo pre psov ? Jedným zo spôsobov ako to zistiť je diéta . Krmivo pre šteniatka má viac kalórií ako krmivo pre dospelých, pretože rastúce mláďatá potrebujú viac energie na rast . Keď vaše šteňa prestane rásť, nakoniec prejdete na krmivo pre dospelých psov. Takže kedy prejsť z krmiva pre šteňatá na krmivo pre psov ? Odpoveďou je keď pes prestáva rásť . No to závisí od plemena . Rast psa po mesiacoch – Kedy by ste mohli začať dávať šteniatku krmivo pre dospelé psy :

 • Malé plemená: 9 – 12 mesiacov
 • Stredné plemená: približne 12 mesiacov
 • Veľké plemená: 12 – 16 mesiacov
 • Najlepšie granule pre psy do 1,5 roku

 

Pamätajte však, že to, že vaše šteňa fyzicky prestalo rásť, neznamená, že je emocionálne a psychicky úplne zrelé. Kedy pes dospieva ?

 

puberta psa

Kedy pes dospieva , kontrolný zoznam :

 

 • Sexuálne zrelý
 • Fyzicky dospelý
 • Emocionálne zrelý
 • Reaguje na výcvik
 • Ostatné psy ich považujú za dospelého psa a reagujú na ne
 • Niektoré šteňatá sa stanú psami už od jedného roka a niektorý psy úplne dospievajú až dva roky. Ak si nie ste istí, aký starý je váš pes, opýtajte sa svojho veterinára.
 • Jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť, aby vaše šteňa vyrastalo v dobre prispôsobeného dospelého psa, je udržať ich socializované už od malého šteniatka ..

Podobné články

Jeden komentár

 1. Puppy a junior.Aky je v tom rozdiel.Davam granulky Štenatu kokeršpaniela,ma 4 mes. Dokedy mam davat puppy.
  Bude to stredne plemeno.dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button