PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete

Psy majú ohromujúcu rozmanitosť veľkostí, od mastifov veľkých ako miniatúrne kone až po  čivavy . Pozreli sme sa na najväčšie plemená psov na svete a teraz je čas preskúmať tie najmenšie. Tu je 12 malých plemien psov.

Najmenší pes na svete nieje nikto iný ako Čičava . Pozrite si najmenšie psy na svete . Toto je top 12 najmenších plemien psov na svete .Sú malé ale zato veľmi zlaté .Najmenšie psy :

Najmenší pes na svete 

 

1. Čivava

 

1. Čivava Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete

 

Čivavy sú populárne psy a. Existuje iba jedno plemeno čivavy, ale variácie v rámci plemena sú úžasné. Tieto malé psy môžu maž dlhú aj krátku srsť , rozmanitosť farieb srsti a dokonca dva odlišné tvary hlavy (hlava v tvare jablka alebo hlava v tvare jeleňa. Vážne). Vážia približne 1,8kg až 2,6kg a sú vysoké iba 15 až 25cm.

Čivavy sú psy nenáročné na starostlivosť, pokiaľ ide o úpravu, ale môžu byť náročné na údržbu, pokiaľ ide o výcvik. Spravidla sa venujú len jednej osobe a stavajú sa ochrancami, vďaka čomu môže byť bývanie v dome s deťmi výzvou. To neznamená, že čivavy nemôžu byť skvelými rodinnými psami, ale osobnosť psa trpezlivosť a výcvik rodiny sú dôležitými faktormi.

Ak hľadáte to najmenšie z plemien psov, je to ono. Čivava je uznávaná ako najmenšia zo všetkých. Existuje však oveľa viac malých plemien psov s ich vlastnými úžasnými vlastnosťami, takže pokračujte s prezeraním.

 

2. Bruselský grifón

 

2. Bruselský grifonek Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete

 

Bruselský grifon má rozkošný vzhľad. Toto neobvyklé plemeno vzniklo v Bruseli v Belgicku, odtiaľ sa volá aj bruselský griffon. Pes s dlhými nohami a krátkou tvárou bol pôvodne chovaný ako teriér v stajniach na lov hlodavcov. Avšak dnes sú z nich pútavé domáce zvieratá. Tieto psy sú 17-20cm vysoké a vážia 3-5kg. Majú dva typy srsti, dlhá  alebo krátka , a niekoľko rôznych farieb srsti.

Plemeno má tendenciu spájať sa s jedným človekom a nebaví ho byť medzi deťmi. Spravidla však dobre vychádzajú s ostatnými zvieratami v domácnosti, a tak môže byť skvelým miláčikom v domácnosti s ostatnými domácimi miláčikmi. Aj keď sa radi túlia a radi hrajú. Sú inteligentní, ale môžu byť citliví a tiež tvrdohlavý, ako  mnohé plemená teriérov, takže potrebujú trpezlivého trénera.

 

3.Pomeranian

 

3.Pomeranian Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete

 

Táto odvážna malá fuzz lopta je plemeno špicového typu a určite tiež populárne domáce zviera. Sú  12 až 27cm veľký a vážia iba 1,8 až 3,6 kg. Inými slovami, ak niektoré „pomeraniany“ vyzerajú veľké, vypĺňa ich celá kožušina a osobnosť.Najmenší pes na svete .

Kožušina je v skutočnosti jednou z ich definujúcich vlastností. Pomeraniany majú najviac farieb srsti zo všetkých plemien psov, s 18 farbami, od bežného pálenia cez bielu, čiernu a všetko medzi tým. Majú rôzne kombinácie farieb a môžu byť dokonca bodkované alebo žíhané. Ich hrubá srsť je v skutočnosti dvojitá, s mäkkou, hustou, krátkou podsadou a dlhou, rovnou a drsne štruktúrovanou vonkajšou srsťou. Starostlivosť je pre týchto psov nevyhnutnosťou, vrátane úpravy srsti každých pár mesiacov. A

Napriek všetkej potrebe starostlivosti sa vďaka svojej ostražitej a extrovertnej osobnosti hodia na prácu. Sú to malé psy a dajú sa ľahko vycvičiť. Plemeno môže byť teritoriálne a rozvíjať návyky nadmerného štekania alebo agresivity k ostatným psom. Človek, ktorý dokáže pracovať s asertívnou a sebavedomou povahou týchto milujúcich psov, si nájde rýchlo oddaného priateľa.

 

4.Opičí pinč (Affenpinscher)

 

Opičí pinč (Affenpinscher) Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete

 

Ak bol pre vás bruselský grifonek novým plemenom, hádame, že ste o tomto ešte tiež nepočuli. Opičí pinč má podobný vzhľad ako bruselský grifonek a pochádza z Nemecka, tam plnil  úlohu deratizácie v kuchyniach a stajniach. Plemeno je plné osobnosti a oddanosti. Opičí pinč: Charakteristika plemena

Afenpinscher je vysoký  22 až 30 cm a váži okolo 3 až 6kg . Nenechajte sa však oklamať malými rozmermi. Tieto psy sú aktívne v interiéri a milujú každodenné prechádzky. Sú zvedavé a hravé, ale tiež tvrdohlavé a ochranné. Pretože majú drsnú osobnosť, potrebujú školenie a najlepšie reagujú na pozitívne metódy posilňovania. Sú nebojácni a trochu teritoriálni, takže sa im v domovoch s deťmi nedarí.

 

5. Papillon

 

5. Papillon Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete

 

Papillon je ,,párty v malom balení“. Ak vám ide hlavne o uši, papillon je pre vás pravdepodobne ten pravý pes. Názov pre plemeno je  dokonalý, pretože znamená „ušatý motýľ“. Normálne sú uši vzpriamené, ale niektoré papilóny ich majú sklesnuté. Papillon: Charakteristika plemena

Papillony sú vysoké 20 až 30 cm a vážia 3 až 5 kg. Počuli ste o plemenách, ktoré majú problémy s deťmi a cudzincami; oproti tomu stojí papilón. Toto plemeno je priateľské a sebaisté, a pokiaľ je správne socializované, vychádza dobre s deťmi, cudzincami a inými domácimi miláčikmi. Je o nich známe, že sú skvelými spoločenskými zvieratami.Papillony sú veľmi energické a inteligentné, a preto sa im darí s majiteľmi, ktorí chcú zapojiť ich rýchlosť a chytrosť. Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete .

 

6.Jorkšírský teriér

 

6.Jorkšírský teriér Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete

Jorkšírský teriér je známe plemeno. Začínali ako  lovci myší a potkanov  v anglickom Yorkshire, ale postupne sa z nich stalo veľmi obľúbené spoločenské zviera. V skutočnosti je to šieste najobľúbenejšie plemeno psov.

Jorkšírský teriér je vysoký 15 až 22 cm a mal by mať menej ako 3kg, hoci niektoré môžu byť trochu väčšie. Sú tiež známi pre svoje dlhé, luxusné kabáty, ktoré sú považované za hypoalergénne. Ale samozrejme, starostlivosť o tieto dlhosrsté psy je stále nevyhnutná. Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete. Jorkšírsky teriér: Charakteristika plemena

Jorkšírský teriér je rozhľadený pes a rád sa venuje výcviku. Ale nie je to nijako zvlášť vysokoenergetický pes. Je ideálny pre niekoho, kto má rád dlhé prechádzky a potom sa rád mazlí na gauči. Rovnako ako toľko plemien s teriérov, nemajú zvlášť radi deti a môžu byť vokálni. Ale pri správnej miere socializácie a výcviku môžu byť priateľskými a vyrovnanými psami.

7.Ruský toy

 

7.Ruský toy

 

Ak ste o tomto plemene doteraz nepočuli, neboli by sme prekvapení. Tento zasnený malý pes bol až do 90. rokov takmer úplne neznámy mimo Ruska, krajiny jeho pôvodu. Ruský toy má podobnú veľkosť ako čivava , je veľký 17 – 27 cm a váži 0,9 – 2,6kg. Ruský toy plemeno psa: Charakteristika plemena

 

Tiež sa podobá čivavám  v tom, že plemeno má dve odrody srsti, krátku a dlhú. A možno vám svojimi veľkými ušami pripomenie aj papillóna  .

Ruský toy bol chovaný ako  strážny pes, a preto môže byť celkom hlasný. Sú verní, hraví členovia rodiny, vrátane detí, a majú úžitok z aktívnej domácnosti, ktorá s týmto plemenom zaobchádza ako so psom, a nie s hračkou. Sú to bystrí psi, ktorých baví výcvik .

8.Americký toy foxteriér

 

8.Americký toy-foxteriér

 

Tieto energické psy sú vysoké 21-28cm a vážia od 1,5-4 kg. Rýchly, pohyblivý, odvážny a inteligentný foxteriér je vynikajúci pre niekoho, kto chce aktívneho a trénovateľného psa dostatočne malého na bývanie v byte. Vynikajúci pre čokoľvek, od agility po turistiku (na vodítku, pretože sú to teriéri s veľmi vysokou dravosťou), foxteriér sa rád hrá, skúma a vzdeláva sa. Aktívni zostávajú až do svojich starších rokov.

9.Japonský španiel 

 

9.Japan-chin

 

Toto veľmi staré plemeno psov existuje už viac ako tisíc rokov. Má dlhú históriu bytia spoločenského psa a prejavuje sa vo svojej priateľskej a šťastnej povahe. Je to dokonalý lapdog s výškou 20 – 27 cm a hmotnosťou 1,3- 7 kg.

Ak zvažujete psa a máte veľmi radi mačky, potom je to pre vás pravdepodobne prave plemeno. Toto plemeno ma podobu mačky, má sklon skákať vysoko na nábytok, aby mal dobrý výhľad do miestnosti, a dokonca má tendenciu umývať si tvár labkami. Japonský španiel

Japonský španiel  je milujúci pes pre rodinou a trochu zdržanlivý k cudzím ľuďom, ale stále priateľský. Je známe, že svoju osobnosť formujú okolo svojich majiteľov – sú to milé psy s tichým majiteľom a hravé psy s aktívnym majiteľom. Tento pes sa tiež rád učí zaujímavé nové triky a pri tréningu sa mu darí rozmanito. Celkovo je plemeno komickým a obľúbeným spoločníkom.

 

10.Čínský chocholatý pes

 

10.Čínský chocholatý pes

 

Toto malé plemeno psov môže byť jedným z najznámejších plemien psov zo všetkých. Čínsky chocholatý pes je vysoký asi 28 až 30 cm a váži 5 až 6kg. Mnoho jedincov tohto plemena je bez srsti, okrem  hlavy a na nohách a chumáča srsti na chvoste. U niektorých psov však existuje recesívny gén, ktorý spôsobuje, že majú celú srsť. Tiež si pozrite : Top 10 najväčších plemien psov na svete

 

Čínsky chocholatý pes je síce atletický, ale je to nízkoenergetické plemeno, ktoré s radosťou strávi deň stočený v posteli vedľa vás. Hovorí sa im „pes na suchý zips“ v tom, že sa intenzívne spájajú s majiteľom  a držia sa ho čo najviac . Sú to veľmi spoločenské psy. Potrebujú lásku a často aj sveter. To znamená, že pravdepodobne vás nikdy neprestane baviť šantenie a zábava s týmto psíkom. Čínsky chocholatý pes

Top 12 najmenšie psy na svete

 

11.Trpasličí pinč

 

11.Trpasličí pinč

Milujete vzhľad dobermana, ale potrebujete psa, ktorý sa zmestí do malého bytu? Zoznámte sa s Trpasličím pinčom. Jedná sa o dosť staré plemeno pochádzajúce z Nemecka. Plemeno pochádza zo zmesi jazvečíka a talianskeho chrta a je vysoké 25 – 30cm a váži 4 – 5kg. Majú robustnú stavbu, ktorá vyhovuje ich asertívnej osobnosti. Sú to športové a energické psy pre aktívnych dospelých. A tiež pre dospelých, ktorí sa radi hrajú na schovávačku, pretože o tomto plemene je známe, že je únikovým umelcom. Ak neuniknú, radi sú strážnym psom a majiteľov upozorňujú na každého možného votrelca.

12. King Charles španiel

 

12.King Charles španěl

 

King Charles španiel  sa nesmie zamieňať s Gavalieršpanielom Kráľom Karlom. King Charles španiel   je menší ako jeho novší rovesník a dosahuje výšku 25 – 27 cm a hmotnosť 4 – 6 kg.
Tieto dlhosrsté krásky sú milé a dobromyseľné psy. Plemeno je hravé,  jemné a veľmi láskavé a stáva sa úplne oddaným majiteľovi, často až do tej miery, že má problémy s úzkosťou z odlúčenia. Majú dosť nízku energiu a sú najšťastnejšími mazlíčkami na gauči so svojimi ľuďmi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button