PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Zaujímavé plemená psov : 11 najzaujímavejších plemien psov

Na svete existuje veľa krásnych a neobvyklých psov, z ktorých sú samozrejme najzaujímavejšie zmiešané plemená. Pokiaľ ide o vzhľad, tu je pohľad na niektoré z najzaujímavejších plemien psov na svete. Niektoré sú bezsrsté, iné majú zasa dosť pôsobivé dredy.Zaujímavé plemená psov : :

 

 

1.Komondor

 

1.Komondor

 

Komondor je veľké, svalnaté plemeno – známe tiež ako maďarský ovčiak – vyznačuje sa šnúrovým kabátom, ktorý vyzerá, akoby bol zahalený v bielych dredoch. Nezvyčajná srsť mu pomáha zmiešať s ovcami, ktoré tento pracovný pes pomáha chrániť. Taktiež ho udržuje v teple a chráni ho pred predátormi. Komondor – Všetko o plemene

Zaujímavé plemená psov :

 

Udržiavanie srsti Komondora si vyžaduje veľa práce. Ak sa o ňu pravidelne nestaráte , pes môže pôsobiť špinavo a matne. Najlepší spôsob, ako udržiavať Komondor čistý, je nikdy nedovoliť, aby sa zašpinil.

2.Mexický naháč

 

2.Mexický naháč

Mexický naháč je bezsrstný pes, aj keď sa tiež vyskytuje v menej obvyklej podobe so srsťou . Bezsrstá verzia psa sa vyznačuje absenciou všetkých (alebo takmer všetkých) chlpov.

Mexický naháč je jedným z najstarších a najvzácnejších plemien na svete a je prvým psom v Amerike. Plemeno sa vyskytuje v 3 veľkostiach a môže byť až v 10 rôznych farbách. Pes je považovaný za národny poklad Mexika. Mexický naháč: Popis, charakteristika a chov

3.Mudi

 

3.Mudi

Ďalšie plemeno pasúce ovce z Maďarska, Mudi . Vyvinulo sa skrížením plemien Puli a nemeckých špicov, pričom pre dobrú mieru je do hry zahrnutých možno niekoľko ďalších plemien.
Srsť Mudi je výrazne kučeravá a môže mať rôzne farby . Toto plemeno je zriedkavé ale považuje sa za aktívne, inteligentné a dobre trénovateľné. Mudi pes: Charakteristika plemena

4.Bedlingtonský teriér

 

4.Bedlingtonský teriér

Keď tohto psíka určitým spôsobom upravíte, môže vyzerať ako malé jahňa. Nenechajte sa však oklamať. Bedlington môže byť milý a tichý, ale s týmto zvedavým a láskavým plemenom môžu zvyčajne nastúpiť inštinkty agresívneho teriéra. Bedlingtonský teriér

 

5.Čínsky chocholatý pes

 

5.Čínsky chocholatý pes

Čínsky chocholatý pes, ktorý je známy pre svoju bezsrstú odrodu, je v skutočnosti dodávaný aj v geneticky recesívnej práškovej verzii, ktorá má srsť po celom tele. Bezsrstý Čínsky chocholatý pes, zobrazený tu, má na hlave, chvoste a labkách iba chumáčiky chlpov.

Predpokladá sa, že sa vyvinuli z afrických bezsrstých psov.Jeho osobnosť sa dosť podobá mačke . Radi sedia na vysokých miestach a ľahko sa prispôsobia životu na malých miestach, aj keď sú veľmi aktívnym plemenom.

6.Puli

 

6.Puli Zaujímavé plemená psov

Chlpatý maďarský ovčiak je známy svojimi dlhými strapcovitými šnúrkami srsti. Srsť Puliho je jednoliata čierna, jednoliata biela alebo čierna s kropením bielych chlpov, ktoré psovi dodávajú striebristý lesk.Zaujímavé plemená psov .Zaujímavé plemená psov :

Puli sú inteligentní, citliví psi s veľkým zmyslom pre humor. Rovnako ako podobne vyzerajúce plemená Bergamský ovčiak a Komondor. Môže trvať až päť rokov, kým Puliho dlhé šnúry dorastú až po zem. Puli pes

7.Turkish pointer

 

7.Turkish pointer Zaujímavé plemená psov

Catalburun je turecký pes známy svojim výrazným dvojitým nosom. Verilo sa, že táto neobvyklá nosová štruktúra dávala plemenu výhodu v love kvôli mimoriadnej citlivosti na pachy. Ale chovatelia si vtedy uvedomili, že rozdelený nos je iba kozmetická funkcia a neponúka skutočný náskok pred typickým psím čuchadlom.

Pretože vlastnosť môže viesť k vážne rozštiepenému podnebiu, niektorí chovatelia už neberú dvojitý nos ako pozitívnu vlastnosť . Psy sa prestali chovať pre charakteristiku. Názov plemena v turečtine je odvodený od „catal“, čo znamená vidlička, a „burun“, čo znamená nos. Zaujímavé plemená psov. Pointer plemeno psa: Charakteristika plemena

8.Bulteriér

 

8.Bulteriér Zaujímavé plemená psov

Charakteristika : Hlava psa by mala byť „vajcovitého tvaru“. Ich oči by mali byť vpadnuté a tmavé, malé a trojuholníkové, s „prenikavým leskom“. A ich uši by mali byť malé, tenké a tesne pri sebe.

Dobrá vec je , že títo psi majú zmysel pre humor. Temperamentní bulteriéri sú očarujúci, hraví a šibalskí a zvyčajne sú veľmi priateľskí so sladkou dispozíciou. Sú skvelými rodinnými miláčikmi a sú verní svojim obľúbeným ľuďom.

9.Bruselský grifón

 

9.Bruselský grifón Zaujímavé plemená psov

Malý bruselský grifon je plemeno , ktoré sa vyskytuje v krátkej alebo dlhej srsti, ale ak je určitým spôsobom upravené, mohutné šteňa môže pripomínať malého leva alebo niekedy opicu.

 

Pes má krátku papuľu s nosom, jeho očami sú veľké a priateľské. Niektorý nazívajú týchto odvážnych psov „suchým zipsom so štyrmi nohami“, pretože sa vždy radi držia svojich majiteľov. To neznamená, že nemajú veľa energie. Sú priateľskí, ľahko trénovaní a zvyčajne dobre vychádzajú s deťmi a inými psami. Len netolerujú, keď sú sami.Zaujímavé plemená psov . Tiež si pozrite : Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika .

10.Inkský naháč

 

10.Inkský nahác Zaujímavé plemená psov

Inkský naháč , ktorý sa tiež nazýva jednoducho peruánsky bezsrstý pes, je zjavne bezsrstý, s chlpmi na hlave, chvoste a nohách a niekoľkými túlavými chlpmi na tele psa. Existuje tiež malý počet psov, ktoré majú srsť, sú však menšinou. Peruánsky naháč: Charakteristika plemena

 

Z hľadiska osobnosti sú psy živé, ostražité, dobre vychovateľné a hravé. Sú tiež očarujúce, prítulné a lojálne. Rovnako ako všetci psi bez srsti, aj oni potrebujú opaľovací krém, keď idú vonku na slnko.

11.Bergamský ovčiak

 

Bergamský ovčiak Zaujímavé plemená psov

S pôvodom v talianskych Alpách sa Bergamský ovčiak používal predovšetkým ako pastiersky pes. Nezvyčajná srsť tohto plemena je v skutočnosti zložená z troch typov srsti. Plstené vlasy psa vytvoria voľné rohože, ktoré neustále rastú po celý život psa a nakoniec sa dostanú na zem, keď bude mať pes asi 5 rokov.

 

Dredové rohože udržujú plemeno v zime teplé a v lete chladné a chránia pokožku psa pred bodnutím hmyzom. Aj keď by sa zdalo, že špina a lístie a najrôznejšie veci by sa nakoniec zamotali do tých neobvyklých zámkov, všetko, čo psovi stačí urobiť, je poriadne sa pretrepať, aby nečistoty odstránil. Bergamský ovčiak potrebuje kúpeľ iba dvakrát ročne.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button