PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

7 vecí, ktoré by vám váš starší pes chcel povedať

Mať psa je jednou z najlepších vecí na svete, ale nie je to bez jeho negatívnych stránok. Jednou z najhorších stránok psa ako člena rodiny je sledovanie, ako relatívne rýchlo starne. Väčšina psov vstupuje do vyšších ročníkov okolo 7 rokov, pre väčšie plemená psov je to o niečo skôr. Začnú byť pomalší, môžu ľahšie priberať, ich zmysly sa začnú otupovať. Ak by váš starší pes vedel rozprávať, tu je niekoľko vecí, ktoré by vám s najväčšou pravdepodobnosťou povedal.7 vecí, ktoré by vám váš starší pes chcel povedať :

„ Už nevidím tak dobre. Tiež nepočujem. “

 

Už nevidím tak dobre. Tiež nepočujem.

Váš starší pes vás nemusí ignorovať. Len vás už možno nebude počuť.  Ak si myslíte, že vás váš pes začína ignorovať, môžete zistiť, že vás jednoducho nepočuje volať, alebo že nevidí loptu, ktorú ste hodili. Majitelia často nezaznamenávajú príznaky, že pes stráca zrak alebo sluch, kým nie je strata vážna. Jeden zo znakov môže spočiatku vyzerať ako agresia – ak človek vystúpi a dotkne sa psa bez toho, aby si pes všimol prístup, môže pes reagovať z obranného prekvapenia. Môže to byť aj preto, lebo dotyk spôsoboval bolesti v artritických alebo citlivých oblastiach, ale o chvíľu sa k tomu dostaneme.

V prípade straty sluchu je jedným zo spôsobov, ako sa pripraviť na plynulý prechod na hluchotu, včasné začatie tréningu s ručnými signálmi. Keď váš pes vie dobre vnímať ruky, nebude to až tak dôležité, že časom prestane počuť. Mnoho psov, ktorí sú nedoslýchaví, dokáže stále detekovať vibrácie, takže môžete upútať pozornosť svojho psa pomocou klepnutia rukou, klepania na tvrdý povrch alebo inej stratégie vytvárania hluku. starší pes

Starší pes

Strata zraku je ďalším problémom s jemnými znakmi. Ak je váš pes ťažkopádnejší, nemôže nájsť jedlo alebo vodu, nechce sa toľko pohybovať alebo sa ľahko zľakne, vinníkom môže byť strata zraku. Ak váš veterinárny lekár zistí, že zmeny správania sú skutočne dôsledkom oslabenia videnia, môžete svojmu psovi pomôcť. Môžete označiť rôzne miestnosti rôznymi vôňami alebo inak tvarovanými kobercami, aby váš pes podľa vône alebo dotyku rozpoznal, v ktorej miestnosti sa nachádza, zablokovať nebezpečné oblasti, ako sú napr. bazény, a ponechať si známe veci ako nábytok a jedlo na rovnakom mieste.

“ Teraz som trochu znepokojenejší. „

 

Teraz som trochu znepokojenejší. starší pes

Staršie psy sa so stresom často vyrovnávajú ťažšie. Môžu sa tak stať aj veci, ktoré predtým neboli problémami, ako napríklad úzkosť z odlúčenia alebo keď návštevníci vstupujúci do domu, kontakt s novými psami, nové fóbie z hluku môžu jednoducho pôsobiť podráždenejšie alebo rozrušenejšie ako obvykle.

Aj keď veľa z toho možno pripísať otupeným zmyslom a zvýšenej bolesti, je potrebné vylúčiť zdravotné problémy spojené s úzkosťou. Ak spozorujete úzkosť alebo agresívnejšie správanie, okamžite navštívte svojho veterinára, aby váš pes podstúpil úplné vyšetrenie, aby ste sa uistili, že príčinou zmien nie je naliehavý zdravotný problém.

Starý pes

Ak sú to skutočne iba účinky starnutia, môžete pomôcť svojmu psovi zmierniť úzkosť tým, že budete udržiavať podlahy bez neporiadku, častejšie chodiť na krátke prechádzky alebo hrať hry , aby ste zvýšili jeho duševnú stimuláciu. Udržiavajte dôslednú rutinu, aby vedel, čo vás môže počas dňa čakať. Najdôležitejšie je, aby ste boli čo najviac trpezliví, pretože váš pes stále dokáže zachytiť vašu náladu, čo mu môže pridať na úzkosti. Staré psy. Tiež si prečítajte : Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika .

“ Teraz mi je viac zima. „

 

Teraz mi je viac zima. starší pes

Staršie psy majú rady teplé, mäkké postele.

Existuje dôvod, prečo staršie psy majú rady teplé útulné postele – regulovať telesnú teplotu nie je také ľahké. Pes, ktorý by zvládol byť vonku celý deň v chladnom počasí , bude pravdepodobne potrebovať sveter, keď je vonku, a o niečo viac času vo vnútri. Pomôžte vášmu psovi udržiavať jeho telesnú teplotu na vyššej úrovni pomôžete mu minimalizovať stuhnutosť kĺbov a svalov a dokonca ho ochránite pred chorobami.

Pozorne sledujte teplotu prostredia vášho domáceho maznáčika a sledujte, či na ňom nie sú príznaky ochladenia. Ak váš pes potrebuje trochu viac pomoci, aby zostal v teple, existuje samozrejme veľké množstvo svetrov . Ak ste v interiéri, môžete pomôcť umiestnením pelechu pre psa do blízkosti zdroja tepla alebo poskytnutím vyhrievacej podložky, ktorú je možné zapojiť do zásuvky a zabezpečiť tak neustále teplo. Dávajte však pozor, aby sa váš pes príliš neohrial, najmä ak používate elektrickú vyhrievaciu podložku. Starostlivo sledujte, či je deka teplá, nie horúca. Strihanie pazúrov psovi: Ako na to

“ Nemôžem sa hýbať tak dobre ako predtým, pretože ma bolia kĺby. „

 

"Nemôžem sa hýbať tak dobre ako predtým, pretože ma bolia kĺby." starší pes

Artritída a bolesti kĺbov sú bežným problémom starnúcich psov. Či už ide o staré zranenie alebo o artritídu, ktorá sa stále zhoršuje, bolesti kĺbov, ktoré môžu staršiemu psovi spôsobiť množstvo problémov, od ťažkostí s nasadaním do auta až po chôdcu po schodoch. Aby ste čo najrýchlejšie zabránili spoločným problémom, je skvelý nápad dávať svojmu psovi doplnky chondroitínu a glukozamínu už od niekoľkých rokov. Určite si pozrite náš článok o 10 potravín a doplnkov, ktoré môžu psom pomôcť s bolestivou artrózov .

Keď nastanú bolesti kĺbov, mohli by byť užitočné protizápalové lieky proti bolesti predpísané veterinárom. Môžete tiež poskytnúť rampy, kde pes potrebuje vyliezť po schodoch, podniknúť kratšie, ale častejšie prechádzky. Poskytnúť možnosti na plávanie alebo iné ne nárazové cvičenie, poskytnúť ortopedické lôžko a vyvýšené jedlá a vodu a dokonca aj jednoduché opatrenia ako nevyzývať ho, aby k vám prišiel, keď leží, pokiaľ to nie je nevyhnutné.starší pes

„ Možno mám rovnakú chuť do jedla, ale nedokážem spáliť kalórie ako predtým “

 

„ Možno mám rovnakú chuť do jedla, ale nedokážem spáliť kalórie ako predtým “

Obezita je jedným z hlavných zdravotných problémov starších psov a môže spôsobiť nespočetné množstvo ďalších zdravotných problémov od zhoršenia bolesti kĺbov a dýchavičnosti po problémy so srdcom alebo pečeňou. Dôvod, prečo majú staršie psy tendenciu k obezite, je nielen preto, že sa znižuje ich energetická úroveň a aktivita, ale aj preto, lebo sa menia ich všeobecné kalorické potreby.

Keď ľudia starnú, náš metabolizmus sa spomaľuje a na udržanie stálej hmotnosti potrebujeme menej jedla. Rovnako je to aj so psami. Aj keď môžu pôsobiť rovnako ako kedykoľvek predtým, ich telo nespáli kalórie rovnako, a preto priberajú. Možno zistíte, že je čas prejsť na krmivo pre psy určené pre seniorov, ktoré má menej kalórií, viac vlákniny a menej tukov a ďalšie výživové doplnky. Možno zistíte, že musíte minimalizovať pochúťky, ktoré počas dňa rozdeľujete. Starý pes .

 

“ Niekedy som zmätený a možno zabudnem na niektoré naše staré pravidlá. „

 

Niekedy som zmätený a možno zabudnem na niektoré naše staré pravidlá. starší pes

Niekedy staršie psy zabudnú na veci, ktoré poznali, napríklad na domáci výcvik. Strata kognitívnych schopností je bežná so starnutím. Váš pes môže zabudnúť na jednoduché veci, napríklad na to, ako sa pohybovať okolo prekážky, alebo sa dokonca stratiť v oblastiach, ktoré pozná, alebo nespoznáva ľudí, ktorých pozná. Môže ťažšie vykonávať úlohy alebo sa učiť nové triky. V skutočnosti môže zabudnúť na chovanie, ktoré pozná už dávno, napríklad na domáce školenie. Nehody v kúpeľni sa môžu stať čoraz bežnejšími.

Bez ohľadu na to, ak sa váš pes začne správať čudne alebo má zmeny v správaní, nechajte ho skontrolovať veterinárom, aby ste si boli istí príčinou, ktorá môže byť nielen starnutím. Ak však dôjde k starnutiu, môžete svojmu psovi pomôcť pomocou liekov a doplnkov, rovnako ako jednoducho byť s ním trpezlivejší a pomôcť mu, keď sa stane zmäteným alebo strateným. čítaj : 10 spôsobov, ako predĺžiť život psa

“ V dnešnej dobe potrebujem pri starostlivosti trochu viac pomoci. „

 

V dnešnej dobe potrebujem pri starostlivosti trochu viac pomoci. starší pes

U starších psov sa často vyskytujú zmeny na koži, srsti a dokonca aj na pazúroch. Ich pokožka môže byť suchá a srsť hrubšia. Dodatok kokosového alebo lososového oleja k jedlu môže vyriešiť problém na dlho. Ale pokožka psa môže byť tiež tenšia, takže zranenie môže byť pravdepodobnejšie. Je dôležité venovať zvýšenú pozornosť, keď sa pes hrá alebo je na turistickom chodníku, aby mu nebolo ublížené. Medzitým môžu byť psie pazúriky krehké. Váš pes bude potrebovať častejšie orezávanie pazúroch, pretože si pazúneri neskráti pri činnostiach, takže je dôležité venovať zvýšenú pozornosť pedikúre.

Pretože starší pes nemusí byť taký pravdepodobný alebo schopný vykonávať svoju vlastnú úpravu, možno budete musieť zvýšiť počet opakovaní týždenne, kedy mu budete kartáčovať srsť a pomáhať mu udržiavať čistotu. Je to skvelá príležitosť na vzájomné spojenie, rovnako ako šanca na kontrolu nových hrudiek, hrčiek alebo bolesti, ktoré váš pes môže mať, a ktoré by mohlo byť potrebné skontrolovať.

S pribúdajúcim vekom psa treba dávať pozor na veľa ďalších vecí, vrátane dobrej starostlivosti o chrup, aby sa zabránilo ochoreniu ďasien od chorôb pečene po cukrovku. Aj keď to môže znieť ako veľa práce v starostlivosti o vášho psa, keď zasiahne seniorské ročníky, má takáto oddanosť svoje špeciálne odmeny, vrátane vedomia, že ste tu pre spoločníka, ktorý bol na vás od začiatku dňa závislý, urobili všetko, čo ste mohli.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button