PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako naučiť vaše dieťa chodiť so psom

Deti a psy sú všeobecne ako arašidové maslo a želé – idú spolu. A toto dáva dokonalý zmysel! Zdieľajú viac spoločného, ako si možno myslíte. Od energetických úrovní (100% po zdriemnutie v čo najkratšom čase), cez záľuby (šteňatá, napríklad batoľatá, testujú svet vložením všetkého do úst), až po lásku, zdá sa že deti a psíky sú na rovnakej vlnovej dĺžke .Ako naučiť vaše dieťa chodiť so psom :

 

 

 

dieťa so psíkom Ako naučiť vaše dieťa chodiť so psom

 

Preto, keď rodičia nevyhnutne počujú: „Môžeme si zaobstarať psa, prosíííím?“, Je celkom ťažké povedať nie. Mnoho rodičov pridá výhradu: „Iba ak sľúbiš, že sa o neho postaráš!“, Ale nie vždy vedia, kde začať.
Čo sú úlohy starostlivosti o psa podľa veku?

Medzi ideálne úlohy pre deti patrí kŕmenie , hovienka, čistenie zubov a – uhádli ste – prechádzka so psom!Ako naučiť vaše dieťa chodiť so psom . 

Prečo je pre deti dôležité chodiť so psom

Naučiť dieťa chodiť so psom je fantastický spôsob, ako svoje dieťa naučiť nielen to, ako niesť zodpovednosť za domáceho maznáčika, ale aj naučiť svojho psa vnímať deti ako členov domácnosti, ktorých by mali počúvať. Po kúpe nového šteniatka do vašej domácnosti by mala byť prechádzka so psom zodpovednosťou všetkých detí vo veku od päť rokov, pretože vám to pomôže ustanoviť vo vašej domácnosti úlohy pre nové šteniatko.

To môže byť obzvlášť dôležité, ak má váš pes tendenciu byť vodcom svorky . Šteňatá, ktoré sa včas dozvedia, že aj tí najmenší ľudia sú v hierarchii stále vyššie, sa naučia poslúchať príkazy detí v rodine.
Ste pripravení pomôcť vašim deťom prevziať zodpovednosť za psa? Tu je niekoľko rád, ako začať!Ako naučiť vaše dieťa chodiť so psom. 

Krok 1: Nastavte tón

Aj keď práve začínate trénovať šteňa na vodítku, nie je príliš skoro zobrať aj vaše dieťa ! Jedným z prvých povelov, ktoré sa šteniatka učia, je „sedieť“. Akonáhle váš pes začne prejavovať znalosti sedenia, môže čoskoro nasledovať výcvik vodítka. Pokojné sedenie pomáha nastaviť tón pre dobrú chôdzu.

Tip: Psy sú prirodzene nadšené, keď vidia vodítko – „Prechádzka! Moja obľúbená!“ Je úplne v poriadku keď je pes trochu vzrušený – vrtiaci sa chvost, mávajúci jazyk – ale príliš veľa vzrušenia môže rýchlo prerásť k správaniu, ktoré sťažuje nastavenie tónu pre dobrú chôdzu. Je váš pes príliš nadšený? Skúste ho pred chôdzou precvičiť zakládnymi povelmi – urobíte zázraky s úrovňou energie a rozsahom pozornosti!

Tiež si prečítajte : Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika . 

Pomôžte nastaviť tón dieťaťu. Požiadajte ich, aby vydali povel „sadnite si“, a ak pes nereaguje, zosilnite povel. Keď na vás pes zareaguje, požiadajte dieťa, aby povel zopakovalo, a potom psa odmeňte potľapkaním alebo maškrtou. (Deti milujú pochúťky rovnako, ako ich šteniatka zbožňujú!). Toto pomáha psovi uvedomiť si, že dieťa môže vydať povel a má moc rozdávať dobroty, čo dodáva okamžitú dôveryhodnosť.

Krok 2: Skrátenie vodítka

 

vodenie psíka

Mladšie deti môžu mať problém uviazať vodítko na psa, ale ak pes trpezlivo sedí, zatiaľ čo dieťa pracuje s mechanizmom, ste na dobrej ceste. Možno budete musieť zosilniť povel „sedieť“, kým dieťa spína vodítko, ale precvičovanie trpezlivosti nie je nikdy zbytočné, zvlášť ak pracujete so šteniatkom.

Nechajte dieťa odmeniť psa za trpezlivé čakanie. V niektorých ohľadoch predstavuje pridaný čas, ktorý dieťaťu trvá na splnenie tejto úlohy, dividendy, pretože vyžaduje, aby sa váš pes posunul ďalej, iba keď je vaše dieťa pripravené – čo posilňuje zodpovedné osoby.

Krok 3: Vyražáme !

Zmierte sa s tým, jedným z ťažších aspektov výcviku psa na chôdzu na vodítku je naučiť psa kráčať s vami, a to vašim tempom – aj keď vám cez cestu vybehne veverička (mňam!) Alebo náhly hluk zaskočí vašho psa (fuj!).

Ale chôdza na vodítku je rozprávkový spôsob, ako zistiť, či váš pes reaguje na vaše vedenie. Dospelí si zvyčajne dajú radi so psom, ktorý ťahá , pretože sú zvyčajne dosť silní, aby psa stiahli a napravili.

Ale deti nemusia byť silnejšie ako ich psy – preto je ustanovenie autority dieťaťa také dôležité. Rovnako ako vynútenie trpezlivosti, keď si dieťa pripne psa na vodítko, vašou úlohou je zabezpečiť, aby dieťa bolo osobou zodpovednou za držanie vodítka.

Začnite príkazom, napríklad „choďte ďalej!“ a začať postupovať vpred. Nech už si vyberiete akýkoľvek príkaz, buďte dôslední a dajte dieťaťu rovnaký príkaz, ktorý povie rovnakým hlasom. Opakujte všetky príkazy, ktoré dieťa vydá a ktoré nie sú okamžite dodržané. Opäť nechajte dieťa, aby odmenilo psíka za dobré správanie.

Ak pes ťahá, okamžite zastavte cvičenie a začnite odznova. Dávajte povely krátke a k veci.

Dobrá správa je: keď ste svojho psa vycvičili, ako chodiť s dieťaťom, môžete si byť veľmi istí, že rozumie svojej úlohe v rodine. A následný výcvik bude o to prínosnejší pre dieťa aj pre šteňa! Možno vás prekvapí, aký jemný je váš pes k vášmu dieťaťu, pretože si uvedomuje nielen to, že dieťa je vodca, ale aj to, že je len malý chlapík.No zároveň si k dieťaťu vybuduje ochranný postoj .

Takže teraz, keď ste zvládli výcvik psa na počúvanie dieťaťa – čo výcvik dieťaťa?

Krok 4: Vytvorte si správne návyky

 

vodenie psika na voditku

Každý, kto vlastní psa, chápe, že výcvik môže byť náročný a frustrujúci. Ale deti nemusia oceniť, že učenie je proces … niekedy pomalý proces. Pri práci s dieťaťom si určite osvojte správne tréningové návyky. Deti (ako šteniatka!) Majú oveľa kratšie rozpätie pozornosti, takže kratšie relácie môžu byť produktívnejšie. (Rada: Rovnako ako odmeníte psa dobrotami, odmeňte aj dieťa!)

Predovšetkým je dôležité byť pri tom, aby ste podporili šteniatko aj dieťa, a zabezpečili, aby dieťa pochopilo, že má tiež veľkú zodpovednosť! Nielenže je zodpovedné za bezpečnosť svojho psa, ale jeho pes sa od neho vždy učí. To znamená, že deti musia rozumieť tomu, ako autoritatívne (ale nie nahnevane) rozprávať so svojimi psami, a musia s nimi narábať sebavedome (ale nie agresívne).

Jedným z prínosnejších aspektov pomoci deťom je sledovanie ich vzťahu s rodinným psom, ktorý prerastie do niečoho, čo vydrží celý život!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button