PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

6 spôsobov, ako vylepšiť svoje puto so psom

Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Ako sa hovorí, psy sú naši najlepší priatelia. Ale možno sa v dnešnej dobe medzi tebou a tvojím psom tento vzťah rozvráca . Možno ste neustále frustrovaní, pretože váš pes ignoruje vaše príkazy alebo vám vždy zavadzia, keď robíte domáce práce.

Tieto a ďalšie problémy často spočívajú v tom, ako ste prepojení ako tím. Toto puto nie je niečo, čo sa automaticky stane, akonáhle si prinesiete psa domov. Nie je ani statické. Je to niečo, čo si vyžaduje prácu, aby sa vybudovalo a časom môže rásť. Ak chcete mať psa, ktorý je k vám viac pozorný, čítajte ďalej. Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Vzájomná komunikácia

Vzájomná komunikácia
Mali ste niekedy fungujúce priateľstvo, v ktorom rozprával len jeden z vás ? Pravdepodobne nie. Skutočné priateľstvo si vyžaduje rozhovor a počúvanie oboch strán, obojstrannú komunikáciu, ktorá umožňuje každému spoznať, čo si ten druhý myslí a cíti. Ako dva vysoko spoločenské druhy majú psy aj ľudia zložité spôsoby komunikácie . My ľudia však máme tendenciu dominovať v rozhovore s našimi psami. Očakávame, že pochopia všetko, čo od nich požadujeme, ale nie vždy venujeme rovnakú pozornosť tomu, aby sme zistili, čo od nás požadujú. Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Psy nám prostredníctvom reči tela hovoria obrovské množstvo informácií. Od zjavnejších podnetov, ako je napríklad vysoký alebo nízky chvost, ako rýchlo sa vrtí a akým smerom , až po jemnejší jazyk v tvare očí, v uhle v ktorom držia svoje telo, alebo napätosť kútikov úst, sú to všetko slová len sa ich treba naučiť čítať . Ak si chcete so svojím psom vytvoriť lepšie puto, najskôr začnite študovať, ako psy komunikujú svojím telom. Potom môžete lepšie pochopiť, čo sa vám váš pes snaží povedať, a keď začnete počúvať, budete vychádzať oveľa ľahšie.

 

Spoznajte, čo sa vášmu psovi páči a nepáči – a rešpektujte to . 

 

Spoznajte, čo sa vášmu psovi páči a nepáči - a rešpektujte to


Rovnako ako ľudia, aj jednotliví psi majú svoje osobné sympatie . Niektoré psy sa radi maznajú, zatiaľ čo iné majú radšej svoj priestor. Niektorí zbožňujú hru aport, zatiaľ čo iní by najradšej ležali v kresle . Niektorí sa rádi učia nové triky zaťiaľ čo iný zbožňujú klasické prechádzky. Niektorí psi majú radi všetky druhy náklonnosti, vrátane objatí, ale veľa psov sotva toleruje alebo dokonca nemá rado objatie. Existuje veľa vecí, o ktorých sa my ľudia domnievame, že psy si na nich skutočne pochutnávajú, ale oni to iba tolerujú. Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Poznanie individuálnych rád a záľub vášho psa a ich rešpektovanie je kľúčom k nadviazaniu spojenia so psom. Ak budete venovať zvýšenú pozornosť, môžete zistiť, že váš pes nemá rád objatia, ktoré mu tak často dávate. Ale naozaj miluje, keď ho škrabkáte za ušami. Keď si to uvedomíte, môžete vymeniť objatia za škrabanie za ušami a váš pes rozpozná, že ste pre neho oveľa príjemnejší , pretože nebude musieť trpieť kvôli veciam, ktoré sa mu nepáčia. Keď si uvedomíte, že váš pes miluje hranie určitej hry alebo určitú hračku, môžete tieto predvoľby pri výcviku využiť vo svoj prospech. Možno je váš pes viac motivovaný jedlom ako hračkou.

Najlepšia odmena je tá, ktorú váš pes chce najviac a bude preto robiť všetko aby ju získal. Takže zisťovanie, čo má váš pes rád a čo nie, je tiež súčasťou maximálneho využitia vášho psa pri tréningu. Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

 

Cvičte svojho psa každý deň – Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

 

10.Německý ovčák –

Jedným z najlepších spôsobov, ako môžete zlepšiť svoje spojenie so psíkom, je pracovať na tréningu každý deň s využitím pozitívneho spevnenia. Dávanie odmien za úspechy je skvelý spôsob, ako zvýšiť dôveru a radostné zážitky medzi vami a vašim psom.

 

Poľovnícky pes – Top 11 poľovnícky psy

 

Svojho psa cvičíte každý deň , či už ste si toho vedomí alebo nie – každá prechádzka, každý kontakt s inými psami alebo ľuďmi, každá interakcia s vami je v podstate formou výcviku formovania vnímania sveta a správania vášho psa, dobrého alebo zlého . Preto sa vedome snažte , aby ste z týchto okamihov dostali maximum.Keď idete napríklad na prechádzku, urobte z nej výcvik, požiadajte svojho psa, aby sedel na každom rohu, náhodne s vami zmenil smer, zmenil stranu, po ktorej kráča, zmenil tempo tak, aby zodpovedalo tomu vášmu, keď spomalíte nech spomalí a zrýchlite tak zrýchli.Akokoľvek sa rozhodnete na tom pracovať, nezabudnite, že každý deň sa deje nejaká forma aktívneho tréningu s pozitívnym posilnením. Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

 

Odmeňujte svojho psa postupne – Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Odmeňujte svojho psa postupne Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Napríklad požiadate vášho psa, aby urobil zložitý trik, ale zadržíte mu odmenu ( mňamku ) , kým to neurobi správne? Iba tým zvyšujete mieru frustrácie, ktorú obaja cítite, a znižuje mieru zábavy, ktorú váš pes má, keď sa snaží robiť to, čo požadujete. Namiesto toho rozdeľte trik na malé uskutočniteľné kúsky, na ktorých váš pes môže stavať, a odmeňte svojho psa za každý úspešne dokončený krok. Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Spoznajte preferencie a limity vášho psa, aby ste určili, aké situácie môže a nemôže zvládnuť. Potom upravte situáciu, v ktorej sa pes nachádza, do takej situácie, ktorú zvládne vynikajúco. Ak sa budete usilovať pomáhať svojmu psovi v úspešnej komunikácií s vami a ostatnými, zvýši sa dôvera vášho psa, ako aj dôvera vo vás ako silného a bezpečného vodcu.

Buďte zdrojom všetkých životných potrieb a dobrôt – Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

 

Buďte zdrojom všetkých životných potrieb a dobrôt Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .


Ak chcete, aby váš pes poslúchol každé vaše slovo, potom musíte byť jediným zdrojom všetkých úžasných vecí v jeho živote, vrátane jedla a hračiek. Ak kŕmite svojho psa voľne, odložte misku s jedlom a vytiahnite ju vždy až keď mu idete dať jesť. Ak sú hračky rozhádzané po podlahe alebo na inom mieste, kam sa pes ľahko dostane, skryte ich v skrini. Tieto veci sú zaslúžené odmeny a váš pes bude oveľa pozornejší, ak ste výdajníkom jeho dobrôt a hračiek. Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

V čase jedla pripravte svojmu psovi jedlo, ale nechajte ho počkať niekoľko minút, alebo ho požiadajte, aby urobil niekoľko trikov. Pochopí že prístup k jedlu si získa prácou s vami. Hračky zasa používajte pri tréningu alebo mu ich dajte ako odmenu po tréningu. Keď ste poskytovateľom všetkých dobrých vecí, váš pes sa na vás bude pozerať – a bude vás počúvať oveľa ľahšie.

Každý deň trávte so svojim psom čas počas ktorého sa budete venovať iba jemu – Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Každý deň trávte so svojim psom čas počas ktorého sa budete venovať iba jemu Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Keď už hovoríme o špeciálnych hrách, nezabudnite každý deň tráviť čas zameraním len na svojho psa. Nemyslíme prechádzky, keď ste vyrušení telefonátom, alebo na záhrade, keď niečo robíte a váš pes sa potuluje okolo . Individuálny čas je 30 alebo viac minút času stráveného hraním mozgových hier, úpravou, aktívnou prechádzkou, dokonca aj rozhovorom so psom.

 

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

 

Je to skvelý čas na precvičenie čítania reči tela vášho psa, na meranie jeho energetickej úrovne, aby ste zistili, či potrebuje ďalšie cvičenie, a na analízu všetkého, čo ste urobili, aby ste pomohli rozšíriť a upevniť spojenie a dôveru, ktorú máte so svojim psom. Navyše je to jednoducho tichý čas bez stresu, ktorý si môžete vychutnať v spoločnosti svojho štvornohého priateľa.

Psy sú spoločenským druhom rovnako ako ľudia a spoločný čas vzájomne zvýši spojenie, ktoré zdieľate, čo prospieva vám obom. Ako vylepšiť svoje puto so psom .Ako si vylepšiť svoj vzťah so psom .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button