PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Leto a psy : 10 tipov pre majiteľov psov počas leta

10 spôsobov, ako pripraviť svojho psa na leto. Váš pes je vaším najlepším priateľom a obľúbeným zvieraťom, čo znamená, že urobíte všetko pre to, aby bol šťastný a spokojný. Leto a psy. Ľudia však niekedy zabudnú, že ich psy potrebujú rovnakú starostlivosť ako ich deti alebo iní ľudia, a to je smutné. Pre neskúseného majiteľa je časté, že nechá svoje zvieratá vonku v extrémnym horúčavách alebo mraze.

A práve preto sme tu, aby sme vám povedali, čo treba robiť a ako uchrániť psa pred horúčavou. Vonku je dosť veľa stupňov v lete a niekedy aj na začiatku apríla. Nehanbite sa, ak vás ešte nenapadlo zvážiť letnú prípravu vášho psa. Ale na to sme tu; pripomínať vám, že musíte svojho psa pripraviť na horúce letné dni.

 

Umývajte misky pre psov častejšie

 

umyvajte mysku pre pa

Možno si to neuvedomujete, ale misky vášho psa sú náchylnejšie na rast plesní a iných baktérií v lete, keď je počasie príjemné. Aby ste zabezpečili, že váš pes nebude chorý konzumáciou týchto nechutných vecí, pravidelne čistíte misky!

Nedávajte psom slané jedlo

 

pes neje slane jedlo

Aj len trochu sodíka zahreje vášho psa, a to nie je v lete dobré. Psy nie sú schopné potiť sa a ochladzovať rovnako, ako sú schopní ľudia, a to je nebezpečné. Musíte bezpodmienečne dbať na to, aby ste svojim psom v tomto ročnom období nedávali žiadne slané jedlá, čo im ešte viac sťažuje potenie a ochladenie.

Majte psy v horúcich dňoch vo vnútri

 

 

Ak svojho psa zvyčajne nechávate vonku, presuňte ho do tieňa alebo do vnútra. Psy sú v lete veľmi horúce nahriaté od slnka. Musíte si nájsť miesto vo vnútri, kde môžete svojho psa schovať. Určite ocení ak ho presuniete do tieňa a nebude na priamom slnku, kde by váš pes mohol ľahko utrpieť úpal. Bojové plemena psov

Držte krok s úpravou

 

strihanie psa v lete

Psy musia byť upravené, aby srsť bola krátka a pohodlná, čo je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, keď je teplé počasie. To platí najmä pre psy s dlhou srsťou, ktorú je potrebné pravidelne upravovať. Pozor nie všetky psy sa môžu strihať! Darček pre sestru 24 skvelých tipov na darček.

Doprajte svojmu psovi viac vody – Leto a psy

 

Leto a psy voda pre psa

Váš pes by mal v tomto ročnom období dostať viac vody ako v ktoromkoľvek inom ročnom období. Dbajte na to, aby bola miska pre psa vždy naplnená a aby táto voda bola stále čerstvá. Ak potrebujete, zaobstarajte si na letné mesiace väčšiu misku s vodou. Alebo si zaobstarajte dve misky; len sa uistite, či je váš pes vždy dobre hydratovaný. Veľké plemená psov

Zakúpte si veľkú nádobu naplnenú vodou (bazén)

 

Leto a psy bazen pre psa na leto

Ak máte dvor a váš pes trávi čas vonku, zaobstarajte si bazén a udržiavajte ho čistý a svieži. Leto a psy. Váš pes potrebuje pekné, chladné miesto na ležanie a odpočinok a napr. malý plastový bazén je skvelý nápad. Váš pes si bude myslieť, že vyhral lotériu s vlastným bazénom, do ktorého si ľahne. Nezabudnite ho ale často čistiť, pretože stojatá voda je živnou pôdou pre parazitov a škaredých chrobákov. Austrálsky hodvábny teriér: Popis plemena

Umožnite psovi prístup na chladné miesta napr. dlaždice

 

Leto a psy Umožnite psovi prístup na chladné miesta napr. dlaždice

Ak máte v dome izbu s dlažbou, alebo máte vonku vydláždený chodník umožnite svojmu psovi prístup na toto miesto. Ak udržujete svoj dom trochu a máte psa doma, je to nevyhnutné. Váš pes potrebuje miesto kde by sa mohol ochladiť a práve studená zem je to čo potrebuje. Poľovnícky pes

Poskytnite psovi nejaký tieň – Leto a psy

 

 

Keď ste vonku so psom, uistite sa, že má k dispozícii nejaký tieň. Nemôžete sa vzdať cvičenia a vonkajšieho času len preto, že je horúco. Niekedy treba aby ste si so psom posedeli aj v tieni, a to len preto, že je dobré si trochu oddýchnuť a zostať mimo slnka. České plemená psov Top 6 plemien psov z Česka.

Neberte psa do auta – Leto a psy

 

Neberte psa do auta

Svojho psa môžete vziať kamkoľvek chcete. Cez leto však nemôžete psa nechať v rozpálenom aute. Viete, že svoje deti nemôžete nechať v rozpálenom aute kedykoľvek a tiež tam nemôžete nechať svoje psy! Ak ich nemôžete vziať so sebou ani na chvíľu, neberte ich so sebou do auta vôbec. Naozaj to nie je niečo, čo by ste mali robiť. Bezpečnosť a život vášho psa závisia hlave od vás.

Vynechajte horúci asfalt

 

Vynechajte horúci asfalt Leto a psy

Váš pes musí chodiť, mali by ste sa však vyhnúť chôdzi v denných horúčavách. Snažte sa vychádzky realizovať skoro ráno a neskôr večer. A nech robíte čokoľvek, nechajte svojho psa v tráve. Je to oveľa lepšie pre jeho citlivé labky ako veľmi horúci asfalt, ktorý je na ceste. Urobte svojmu psovi láskavosť a na svojich prechádzkach nespaľujte jeho drahé labky.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button