MačkyPLEMENÁ MAČIEK

Hypoalergénne mačky 14 Plemien mačiek

Hypoalergénne mačky 14 Plemien mačiek . Mačky vhodné pre alergikov . Hypoalergénne mačky . Plemena mačiek ktoré sú dobré pre alergikov .Radi by ste mali mačku, ale vy, váš manžel alebo deti ste alergickí na mačky. Žiadny strach, mačku si stále môžete adoptovať. Možno ste už počuli o „hypoalergénnych“ mačkách. To neznamená, že sú všetky stopercentne bez alergénov. To jednoducho neexistuje. Je dokázané, že výrazne znižujú alergické reakcie.


Mačka pre alergikov

Mačka pre alergikov a prehľad 14 plemien mačiek, ktoré sú považované za hypoalergénne. Tieto plemená sú vhodnejšie pre ľudí, ktorí trpia alergiami na mačky, pretože majú tendenciu produkovať menej Fel d 1, ktorý je hlavným alergénom nachádzajúcim sa v mačacej sline, moci a lupinách. Medzi spomenuté plemená patrí:

 1. Sibírska mačka
 2. Balinézska mačka
 3. Bengálska mačka
 4. Burmila
 5. Colorpoint krátkosrstá mačka
 6. Devon Rex
 7. Javanská mačka
 8. Kornský Rex
 9. LaPerm
 10. Orientská krátkosrstá mačka
 11. Ruská modrá mačka
 12. Siamska mačka
 13. Sphynx (bezsrstá mačka)
 14. Tonkinese (Tonkínska mačka)

Mačka pre alergikov

Čo ich robí hypoalergénnymi? Nazývajú sa hypoalergénne, pretože produkujú nižšie alergény ako bežné mačky, ktoré poznáme. V mačacích slinách sa nachádza bielkovina s názvom Fel D1. Táto bielkovina je zvyčajne to, čo alergického človeka núti užívať antihistaminiká, kýchať, svrbieť oči alebo dokonca mať astmatický záchvat. Ale nasledujúcich 14 plemien mačiek produkuje menej tohto proteínu ako ostatné, čo z nich robí hypoalergénne. Teraz sa môžete pokúsiť presvedčiť svojich rodinných príslušníkov, že sú tam skutočne nejaké hypoalergénne mačky!

Mačka pre alergikov

Orientálna krátkosrstá kočka

Orientálna krátkosrstá kočka

Orientálne krátkosrsté mačky maju krátku srsť, ktorá vypadáva veľmi málo.

CORNISH REX – Hypoalergénne mačky

CORNISH REX

Veľmi dobrá mačka pre alergikov, pretože majú iba jednu podsadu, ktorá sa nazýva spodná srsť.

SPHYNX – Hypoalergénne mačky

SPHYNX

Toto plemeno mačiek je bez srsti. Preto nemajú chlpy, ktoré by zachytávali alergény v slinách.

Ruská modrá kočka

Ruská modrá kočka

Toto je prekvapivo hypoalergénna mačka. Aj napriek tomu, že má trochu kožušiny. Toto plemeno je známe svojou modrošedou farbou srsti, vďaka ktorej je srsť lesklá.

Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek

Bengálská kočka

Bengálská kočka

To, čo robí toto plemeno hypoalergénnym, nie je to, že produkuje menej bielkovín, ktoré spôsobujú alergiu, ale hypoalergénne ich spôsobujú práve ich plášte. Ich plášte vyžadujú menšiu údržbu, preto nie sú naplnené toľkými slinami.

Balinéská kočka – Hypoalergénne mačky

Balinéská kočka

Toto plemeno mačiek produkuje menej proteínu Fel D1 v slinách, čo z neho robí dobrého kandidáta pre alergikov.

Sibirská kočka

Sibirská kočka

To je skvelá voľba pre milovníkov mačiek, ktorí skutočne uprednostňujú dlhosrstú mačku.

DEVON REX

DEVON REX Hypoalergénne mačky Plemena mačiek

Rovnaká rodina ako Cornish Rex, plemeno Devon má menej srsti a kratšiu srsť ako Cornish Rex.

Javská kočka – Hypoalergénne mačky

Javská kočka Hypoalergénne mačky Plemena mačiek

Javanské mačky majú iba jednu z troch vrstiev srsti, ktoré majú bežné mačky, podobne ako cornish a devon rexes. Rozdiel je v tom, že toto plemeno mačiek má iba vrchnú vrstvu srsti, ktorú má väčšina mačiek namiesto spodných chlpov.

 

LaPerm – Hypoalergénne mačky

LaPerm Hypoalergénne mačky Plemena mačiek

Hypoalergénne mačky , Plemena mačiek. Lapermovia kvôli svojej kučeravej srsti s textúrou vylučujú oveľa menej chlpov ako väčšina plemien mačiek.

6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov pre každý typ vlasov

Siamská kočka

Siamská kočka Hypoalergénne mačky Plemena mačiek

Siamská mačka sa považuje za hypoalergénnu mačku. V skutočnosti sa táto mačka zvyčajne vylučuje oveľa menej ako iné plemená mačiek. Aj keď krátka srsť môžespôsobiť alergickú reakciu, nájdenie oveľa menšieho množstva srsti  v porovnaní s iným plemenom. Skutočne pomáha ľuďom, ktorí sú citliví na mačacie alergény, aby sa u nich nevyvinuli príznaky. Siamská mačka: Popis, charakteristika a starostlivosť

Barmská mačka

Barmská mačka Hypoalergénne mačky Plemena mačiek

Hypoalergénne mačky , Plemena mačiek. Barmské mačky majú krátku, veľmi hodvábnu srsť a zvyčajne majú farbu podobnú piesku. U tohto plemena existujú aj iné farby, ale spoznáte ich podľa krásnych zlatých očí. Majú veľmi radi ľudí a niektorí ľudia zistia, že ich osobnosť pripomína psa. Je tiež známe, že produkujú menej alergénov.

Colorpoint krátkosrstá

Colorpoint krátkosrstá Hypoalergénne mačky Plemena mačiek

Plemeno Colorpoint Shorthair je variantom siamských mačiek, vytvorených krížením siamských s americkým plemenom krátkosrstých. Takže, našťastie pre alergikov, zdieľajú niektoré z charakteristík siamskej. Vylučujú podstatne menej chlpov ako iné plemená mačiek. Vaše príznaky alergie budú preto mierne alebo žiadne,ak si vyberiete Colorpoint krátkosrstú.

Top 7 najkrajších zvierat z Himaláji

OCICAT

OCICAT Hypoalergénne mačky Plemena mačiek

Ocicati. Tieto leopardie mačky sú  vzdialenými bratrancami siamských mačiek. Z rovnakého dôvodu, ktorý bol vyššie uvedený pre ich siamského bratranca, je toto plemeno preferované pre alergikov, ktorí hľadajú mačacieho priateľa. Vyzerajú veľmi podobne ako bengálske mačky, sú však o niečo menšie. Sú to spoločenské a inteligentné mačky, ktoré sa môžu dokonca naučiť nasledovať vás na vodítku! Sú preto dokonalými hypoalergénnymi spoločníkmi.

Áno, existuje mačiatko takmer pre každého, dokonca aj pre alergikov! Dúfame, že učenie sa o hypoalergénnych mačkách povzbudí vás alebo blízkeho človeka pri hľadaní nového mačacieho priateľa. Hypoalergénne mačky , Plemena mačiek.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button