MačkyPLEMENÁ MAČIEK

Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek

Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek. Mnoho veľkých plemien mačiek je milým spoločníkom pre každého člena rodiny. V závislosti od vášho životného štýlu by ste chceli, aby mačka sedela a relaxovala s vami, alebo aby s vami dokázala držať krok s každým dobrodružstvom. Než sa dostaneme k 10 najväčším plemenám mačiek, mali sme pe vás niekoľko otázok a odpovedí .

 

Ako zistím, kedy je moja mačka úplne dospelá?
Počkajte do jej prvých narodenín. Mačka dosiahne svoju plnú veľkosť po deviatich až 12 mesiacoch.

Majú väčšie mačky aj väčšie labky?
Nie, veľkosť labiek mačiatka neurčuje, aké veľké budú neskôr v živote. Dlhosrsté mačky sa však môžu javiť, že majú väčšie labky kvôli všetkej srsti.

Čo „nedomestifikované mačky“?
Na tomto zozname máme dve nedomestifikované mačky, Mačka savanová a Chausie. Aj keď sú zvyčajne energické a hravé, panuje okolo nich kontroverzia.Veľa ľudí nesúhasí s chovom nedomestifikovaných mačiek z dôvodu obáv o bezpečnosť verejnosti a dobré životné podmienky zvierat .

 

Najväčšia mačka na svete

Najväčšia mačka na svete v zmysle telesnej veľkosti medzi domácimi mačkami je typicky považovaná mainská mývalia mačka. Toto plemeno je známe pre svoju veľkú postavu, silné kosti a svalnatú stavbu tela. Samci mainskej mývalej mačky môžu vážiť od 6 do 11 kg alebo aj viac a môžu mať dĺžku viac než 1 meter vrátane chvosta. Berúc do úvahy toto všetko, poďme sa dozvedieť niečo viac o top 10 najväčších plemien mačiek.

Najväčšia mačka na svete

1.Mainská mývalí mačka

1.Mainská mývalí mačka Najväčšie mačky na svete . Pozrite si 10 najväčších plemien mačiek na svete . Tieto mačky sú skutočnš Najväčšie mačky . Najväčšia mačka

Najväčšia mačka na svete. Váži do 16 kg. O týchto mačkách sa hovorí, že sú to: „Psy mačacieho sveta“ sú priateľské k rodine, mimoriadne inteligentné a hravé . Ale aj keď sú zábavné pre celú rodinu, sú tu určité zdravotné problémy. Patrí sem vyššie riziko ochorení obličiek, dysplázie bedrového kĺbu a hypertrofická kardiomyopatia. Najväčšie mačky na svete.

2. Savanová mačka

2. Savanová mačka Najväčšie mačky na svete . Pozrite si 10 najväčších plemien mačiek na svete . Tieto mačky sú skutočnš Najväčšie mačky . Najväčšia mačka

Váži do 14 kg. Savanová mačka je azda najfotogenickejšia mačka na zozname, vyzerá takmer ako kríženec leoparda a tigra. Je to jeden z ich kladov, spolu s tým, že sú inteligentné a energické. Pretože sú nedomestifikovaným plemenom môžu stále vykazovať agresívne a divoké tendencie.

3. Sibírská mačka

3. Sibírská mačka Najväčšie mačky na svete . Pozrite si 10 najväčších plemien mačiek na svete . Tieto mačky sú skutočnš Najväčšie mačky . Najväčšia mačka na svete

Váži do 13kg. Sibírské mačky sú veľmi hravé, nevyžadujú si veľkú starostlivosť, vychádzajú s deťmi a inými domácimi miláčikmi, milujú byť vonku. Aj keď nie je veľa nevýhod, vedzte, že by ste mali investovať do vysokovýkonného vysávača, pretože často im vypadáva dlhá srsť .

4. Nórska lesná mačka – Najväčšia mačka na svete

4. Nórska lesná mačka Najväčšie mačky na svete . Pozrite si 10 najväčších plemien mačiek na svete . Tieto mačky sú skutočnš Najväčšie mačky . Najväčšia mačka

Váži do 10 kg. Ďalšou možnosťou pre rodiny s deťmi je Nórska lesná mačka. Toto plemeno je známe tým, že je zdravé, silné a láskavé. Sú prívetívne, lojálne a exteriérové. Sú však náchylné na problémy s obličkami a vyžadujú pravidelnú starostlivosť.Najväčšie mačky na svete.

5. Ragdoll

5. Ragdoll Najväčšie mačky na svete . Pozrite si 10 najväčších plemien mačiek na svete . Tieto mačky sú skutočnš Najväčšie mačky . Najväčšia mačka na svete

Najväčšia mačka na svete. Váži do 9 kg. U mačiek Ragdoll je toho oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Sú prítulné a hravé a deti ich jednoducho milujú. Nehovoriac o tom, že sú tiež tiché a učenlivé, takže môžete byť pokojní po celý deň. A zatiaľ čo oči ich robia tak jedinečnými, môžu im tiež zabrániť v tom, aby dobre videli, a niektoré majú čiastočnú slepotu.

6. Ragamuffin

6. Ragamuffin Najväčšie mačky na svete . Pozrite si 10 najväčších plemien mačiek na svete . Tieto mačky sú skutočnš Najväčšie mačky . Najväčšia mačka na svete

Váži do 9 kg. Sú známe tým, že milujú všetkých v rodine, ale môžu tiež narobiť neporiadok. Pripravte sa na na časté upratovanie kvôli ich vylučovaniu. Rovnako ako my ľudia, aj tieto mačky sú oveľa šťastnejšie, keď sú v okolí ostatných.

7. Chausie – Najväčšia mačka na svete

7. Chausie

Vážia do 7 kg. Milovníci pobytu vonku, našli sme pre vás mačku. Chausií sa k vám pripoja na otvorenej ceste a sú inteligentné a atletické. Tieto nedomestifikované mačky majú dostatok energie, čo môže mať za následok asertívnejšie alebo agresívnejšie správanie, keď sa cítia vystrašené alebo frustrované.

Najväčšie plemena mačiek

tiež si pozrite Tri najstaršie plemená mačiek na svete

8. Britská krátkosrstá mačka

8. Britská krátkosrstá mačka

Váži priemere 6 až 8 kg. Ak nechcete pobehovať s Chausie, zvážte relaxáciu s Britskou krátkosrstou kočkou. Toto plemeno je pokojné a veľmi nenáročné.Sú vhodné pre pracujúceho jednotlivca, pretože nevyžadujú veľkú pozornosť. Ako už bolo povedané odporúča sa, aby majitelia pracujúcich mačiek mali dve mačiatka, aby si navzájom robili spoločnosť. Ak je strava vašej mačky kontrolovaná, bude v poriadku, ale má predpoklady k priberaniu. A jedna rada ostaňte len pri maznaní, pretože sa im nepáči, keď ich niekto nosí na rukách.

9. Turecká van

9. Turecká van

Váži priemerne 4 až 6 kg. Turecká van sa veľmi dobre spája s ľuďmi .Majú hravú, silnú osobnosť a dokážu byť veľmi hravé.Pokiaľ ide o zdravotné problémy, majú génovú abnormalitu, vďaka ktorej sú náchylné k hluchote. Rovnako ako mainské mývalie mačky sú vystavené riziku hypertrofickej kardiomyopatie.

10. Americký bobtail – Najväčšia mačka na svete

10. Americký bobtail

 

Váži 3 až 7 kg. Ak hľadáte mačku, ktorá sa chová ako pes, zvážte, či si domov vziať americký bobtail. Radi hrajú hry sú veľmi prispôsobivé a milujúce. Berte na vedomie, že sú náchylné na dyspláziu bedrového kĺbu a niektoré sa narodia bez chvostov.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button