MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

Ako kúpať mačku – 10 rád ku kúpaniu mačky

Ako kúpať mačku? Tipy na kúpanie mačky alebo mačiatka. Mačky sú známe svojimi zvyklosťami pri starostlivosti o telo. Vďaka svojim jazýčkom, zubom a labkám sa zvyčajne dokážu udržiavať v čistote a sviežosti bez akéhokoľvek vonkajšieho zásahu. Niekedy však vaša mačka môže potrebovať pomoc pri udržiavaní čistoty. Ak je váš mačací priateľ pokrytý niečím nebezpečným, zapáchajúcim alebo lepkavým, alebo ak chytil nejaké parazity, môže byť dobrý nápad dať mu kúpeľ. Tu nájdete návod, ako kúpať mačku s minimálnym stresom pre vás oboch.

 

Ako kúpať mačku

 

Ako kúpať mačku

 

1. Ostrihajte mačke nechty na nohách: Drápy vašej mačky sú jednou z jej hlavných foriem obrany. Rozrušená mačka môže počas kúpania pazúriky zatnúť komukoľvek v blízkosti vrátane vás. Mačacie škrabance sa môžu ľahko infikovať, preto je vo vašom vlastnom záujme, aby ste svojej mačke pred pokusom o kúpeľ ostrihali paznechty. Ako kúpať mačku.

 

2. Predtým si ju vykefujte: Mačky často línajú, a to počas celého roka. Táto dodatočná srsť nebude pre vašu inštaláciu dobrá a sťaží vám, aby bola vaša mačka naozaj čistá. Ak môžete, pred začatím kúpania svoju mačku dôkladne vyčešte, aby ste odstránili všetku uvoľnenú srsť a rohože. Do uší jej tiež môžete jemne vložiť vatové tampóny, aby sa do nich nedostala voda.

 

Umývanie mačky

 

Ako kúpať mačku

 

3. Načasujte si to správne: Mačky vo všeobecnosti nemajú rady pobyt vo vode. Mačka, ktorá je plná energie, bude proti kúpaniu silnejšie protestovať. Kúpeľ naplánujte na čas, keď je vaša mačka unavená a zmiernená, napríklad po dlhom hraní s mačacím tanečníkom alebo mačacím macíkom. Ak môžete naplánovať kúpeľ vašej mačky tak, aby bol nablízku niekto iný, kto vám pomôže, je to ešte lepšie. Umývanie mačky.

4. Získajte trakciu: Vaša mačka ocení trakciu rovnako ako vy v sprche. Dajte svojej mačke na dno vane zložený uterák alebo gumovú podložku do vane, aby sa mohla postaviť a nepanikárila, keď sa jej nebude ľahko stáť. Keď je podložka vo vani, pridajte do vane tri až štyri centimetre príjemne teplej vody a potom požiadajte svojho pomocníka, aby mačku do vane vložil. Možno bude potrebné, aby váš pomocník mačku počas celého kúpeľa držal, aby ste sa vyhli poškriabaniu. Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek

Poznámka: Mačky sa nepotia tak ako ľudia. Parná horúca voda, ktorú by ste mohli uprednostniť pri sprchovaní alebo kúpaní, môže vaše zviera prehriať. Namiesto toho sa zamerajte na teplotu o niekoľko stupňov vyššiu ako vlažná.

 

Kúpať mačku alebo nie

 

Kúpať mačku alebo nie

 

5. Vyskúšajte metódu prelievania: Vaša mačka pravdepodobne nepôjde dobrovoľne pod vodu. Namiesto toho použite ručný rozprašovač, džbán alebo plastový pohár a jemne jej nalejte vodu na telo, kým nebude dôkladne mokrá. Kúpať mačku alebo nie. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

6. Používajte šampón pre mačky: Nepoužívajte na svoju mačku ľudský šampón. Nie sú bezpečné, ak ich vaša mačka olíže, a môžu poraniť jemnú kožu vašej mačky. Namiesto toho používajte šampón, ktorý je určený pre mačky. Začnite na krku vašej mačky a jemne vmasírujte šampón smerom k chvostu. Vyhnite sa tvári, očiam a ušiam.

 

Kedy môžem kúpať mačiatko

 

Kedy môžem kúpať mačiatko

 

7. Dobre opláchnite: Keď ste mačku úplne napenili, môžete ju začať oplachovať čistou vlažnou vodou. Venujte čas tomu, aby ste sa uistili, že všetko mydlo zmizlo; všetko, čo zostane, vaša mačka prehltne, keď sa bude neskôr opäť umývať. Môže to tiež podráždiť ich pokožku a priťahovať nečistoty. Kedy môžem kúpať mačiatko.

 

8. Vyčistite tvár: Ak si tvár vášho domáceho maznáčika tiež vyžaduje čistenie, nelejte na ňu vodu ani nepoužívajte šampón. Namiesto toho ju opatrne utrite teplou vlhkou žinkou. Buďte mimoriadne opatrní v okolí očí a uší vašej mačky, ktoré sú citlivé a môžu sa ľahko poškodiť. Ak potrebujete použiť niečo viac ako obyčajnú vodu, môžete na žínku použiť len kvapku alebo dve šampónu pre mačky, aby ste odstránili všetko lepkavé alebo nebezpečné.

 

Ako okúpať mačku

 

Ako okúpať mačku

 

9. Dôkladne osušte:

Najdôležitejšou časťou kúpania vašej mačky je jej následné osušenie. Osušte ju čo najrýchlejšie veľkým uterákom a držte ju v teplej miestnosti, kým úplne nevyschne. Ak vám to vaša mačka dovolí, môžete na urýchlenie procesu použiť aj sušič vlasov na najnižšom stupni tepla. Ak má vaša mačka dlhú srsť, nájdite si čas na jej vyčesanie hrebeňom so širokými zubami, aby ste sa neskôr vyhli tvorbe rohoží. Ako okúpať mačku. Mačka do bytu – 9 plemien mačiek do bytu

 

Ako kúpať mačku mačiatko

 

10. Čas na ošetrenie: Po skončení kúpania nezabudnite svoju mačku odmeniť za správanie. Pamlsky, pochvala a následné hranie môžu vašej mačke pomôcť, aby si čas kúpania obľúbila a nabudúce sa s ním toľko nebojovala.

 

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button