MačkyPLEMENÁ MAČIEK

Top 10 najnebezpečnejších plemien mačiek

Keď si spomenieme na mačky, zvyčajne si predstavíme hravé chlpaté guľky, ktoré nám robia spoločnosť a bavia nás svojou zvedavosťou. Niektorí ľudia majú radi status, ktorý prichádza s vlastnením plemena exotických mačiek, treba však varovať; nie všetky plemená mačiek sú vhodné ako domáce zvieratá. Nižšie uvádzame 10 druhov mačkovitých šeliem, na ktoré si treba dať obzvlášť pozor ak ich chcete za domáceho maznáčika .Top 10 najnebezpečnejších plemien mačiek:

1. Rys červený

 

rys

Táto exotická fúzatá mačka so svojimi špicatými ušami a škvrnami na bruchu sa silno spája s ľuďmi, ale akokoľvek sú niekedy krotké, majú agresívnu stránku a mohli by zabiť dospelého človeka.

Je o nich známe, že sú nepredvídateľné a náladové. Existujú v krásnych odtieňoch od zlatých po dymovo modré, ale nenechajte sa oklamať ich krásou. Tieto divoké mačkovité šelmy ničia váš nábytok a obťažujú vašich návštevníkov. Najlepšie je držať ich ďaleko od detí.

2. Pixie-bob

 

pixiebob

Menšia a bezpečnejšia verzia Rysa . Pixie sú aktívne a dobrodružné mačkovité šelmy. Majú zvláštnu mutáciu známu ako polydaktylizmus, čo znamená, že môžu mať navyše prsty na nohách . Môžu mať krátku alebo dlhú srsť . Sú to spoločenské mačky, aj keď v menšej miere s cudzími ľuďmi.Pri nich su nevyspitateľné. Top 10 najnebezpečnejších plemien mačiek.

3. Bengálska mačka

 

Bengálska mačka

Táto mačka vznikla počas mnohých generácií krížením domestikovaných mačiek s ázijskými leopardími mačkami. Predávajú sa ako domáce mačky , ale srdcom sú stále divoké . Sú krásne, svojrázne a vysoko inteligentné a sú popisované ako „psie“.Svoje územie si označujú močom.

 

4. Mačka savanová

 

Mačka savanová

Táto verná mačka je najväčšou hybridnou mačkou. Je to kríženec servála a domácej mačky, a preto je veľkosťou menšia ako servál. Sú vnímané ako psia mačka a sú pomerne veľké a vážia do 10 kg. Chovanie jednej z týchto mačiek ako domáceho maznáčika je v mnohých krajinách v rozpore so zákonom.

5. Rys karakal

 

Rys karakal

Tieto ťažko čitateľné mačky komunikujú emóciami prostredníctvom pohybov uší a syčivých zvukov, ktoré je pre mnohých ľudí ťažké dešifrovať.

 

Sú dosť spoločenské, ale mimoriadne energické a môžu byť deštruktívne, ak majú okolo seba neznáme prostredie . Plne dospelé karakali vážia medzi 12 až 22 kg a sú veľké približne 40 až 45 cm .

6. Chausie

 

chausie najnebezpečnejších plemien mačiek

 

Táto mačka pochádza z južnej strednej Ázie a váži približne rovnako ako stredný pes, čo z nej robí ťažkú váhu medzi domácimi mačkami.

Je to hybrid a vznikla tak že Mačka savanová a Bengálska mačka , sa skrížila s Abesínskymi mačkami. Táto mačkovitá šelma, je atletická s krátkym chvostom , , môže preskočiť 2 metre. Mačka je vysoko spoločenská, takže ju nenechávajte dlho o samote . Malé deti držte od tejto mačky čo najďalej . Sú celkom domestikované, a preto majú status domáca mačka.

7. Rys kanadský

 

Rys kanadský najnebezpečnejších plemien mačiek

Top 10 najnebezpečnejších plemien mačiek .Tieto nadýchané mačkovité šelmy sú poddruhom rysa ostrovida a vzhľadom vyzerajú podobne ako Rys červený. Sú pomerne veľké a môžu vážiť až 30 kg.

 

Majú huňatý chvost a špicaté uši a vďaka dlhým zadným a krátkym predným nohám má šikmú chôdzu . Jeho srsť je v zime dlhšia a šedivejšia ako v lete a môže byť červenohnedá alebo sivá.

8. Ocelot veľký

 

Ocelot veľký najnebezpečnejších plemien mačiek

Ocelot vyžaduje špeciálnu starostlivosť, tak ako to všetky exotické mačky, pretože má mimoriadne vysokú starostlivosť predstavuje pre svojho majiteľa skutočné riziko. Oceloti označujú svoje územie močom a výkalmi, ktoré majú veľmi silný zápach. Potrebujú veľa priestoru a je potrebné ich udržiavať v uzavretom priestore. Radi lezú po stromoch aj plávajú. Ich čeľuste sú silné ako pitbull a sú všeobecne ničivé a budú žuť takmer všetko. Pri napadnutí sa zamerajú na mäkké oblasti tela, ako sú podpazušie a krk, a opakovaným útokom sú nebezpečné.

9. Mačka maloškvrnitá

 

9. Mačka maloškvrnitá najnebezpečnejších plemien mačiek

Táto malá juhoamerická mačka váži od 1 do 6 kg . Sú rýchle a energické, a hoci je možné ich trénovať, je potrebná opatrnosť. Neviažu sa s viac ako jedným alebo dvoma ľuďmi a môžu byť bojovné a agresívne. To znamená, že všetci ostatní sú vnímaní ako hrozba a hrozí im útok. Skutočnosť, že sú nervózne, zvyšuje riziko agresivity, pretože sa ľahko môžu cítiť v ohrození.

10. Serval

 

Serval mačka najnebezpečnejších plemien mačiek

Servali majú najdlhšie nohy a najväčšie uši zo všetkých plemien mačiek. Nie je ľahké mať Servala ako domáceho maznáčika. Potrebuje určitý typ prostredia, má špeciálne stravovacie potreby a loví v noci (najlepší lovci mačacieho sveta). Zuby a pazúry má počas hry vonku, čo z nich robí zlú voľbu pre domácnosti s malými deťmi. Sú tiež drsné a pri hraní to preháňajú. Pozrite si tiež Top 10 najväčších plemien mačiek

Záverečné myšlienky

 

Mnoho ľudí považuje myšlienku vlastniť nádherné exotické divoké zviera za veľmi príťažlivú a niektorí ju považujú za symbol bohatstva, ale prináša to veľa rizík a povinností. Hybridné mačky, ako napríklad Mačka savanová , sa predávajú ako domáce mačky ktoré sa považujú za domestikované. Slovo „domestikovaný“ nie je to isté ako slovo „krotký“, čo si často ľudia pletú.

 

Áno, nie sú také divoké ako generácia divokých mačiek , ale odchovaním niekoľkých generácií „nevymaže“ divokú históriu, ktorá spočíva v ich srdci. Tieto exotické mačkovité šelmy, ktoré sú síce nádherne ale určite nie sú dobrou voľbou pre domácich miláčikov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button