MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

Ako zistiť pohlavie mačky – praktické rady

Ako zistiť pohlavie mačky: Praktické tipy pre majiteľov domácich maznáčikov. Mačky sú populárnymi domácimi maznáčikmi, no môže byť ťažké zistiť ich pohlavie, ak na to nie ste zvyknutí. Našťastie, existuje niekoľko spôsobov, ako si overiť, či je vaša mačka alebo kocúr. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko praktických tipov, ktoré vám pomôžu určiť pohlavie vašej mačky.

 

Ako zistiť pohlavie mačky

 

Ako zistiť pohlavie mačky

 

Určenie pohlavia mačky alebo kocúra môže byť pre niektorých majiteľov zvierat zložité, ale existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Vizuálne určenie pohlavia je najjednoduchší spôsob, ale môže byť ťažké u sterilizovaných alebo kastrovaných zvierat.

 

Ak stále máte ťažkosti s určením pohlavia vašej mačky alebo kocúra, môžete sa obrátiť na svojho veterinárneho lekára, ktorý by mal byť schopný vám pomôcť s touto otázkou. Je dôležité poznať pohlavie vášho domáceho maznáčika, aby ste mohli poskytnúť správnu starostlivosť a tiež zabrániť nežiadúcemu rozmnožovaniu.

 

Pohlavie mačky sa dá zistiť vizuálne

 

Pohlavie mačky sa dá zistiť vizuálne

 

Vizuálne určenie pohlavia mačky je najjednoduchší spôsob. Ak máte mačku, pozrite sa na jej spodnú časť brucha. Väčšina mačiek má tam dve malé otvory, ktoré sú vzdialené asi jeden a pol centimetra. To sú močové cesty a znamená to, že vaša mačka je samica. Ak máte kocúra, pozrite sa na jeho pohlavné orgány. Kocúri majú dva výbežky hore na svojom penisu, zatiaľ čo mačky majú malé otvory, ako sme už spomenuli. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Môžete určiť aj podľa správania

 

Môžete určiť aj podľa správania

 

Okrem vizuálneho určenia pohlavia, môžete sa pozrieť aj na správanie vašej mačky. Mačky a kocúri majú mierne odlišné správanie. Kocúri sú často viac hraví a agresívnejší, zatiaľ čo mačky sú obyčajne o niečo tichšie a viac zahľadené do seba. Mačka domáca a jej chov

 

Mačky aj kocúri môžu byť kastrovaní alebo sterilizovaní

 

Ak ste stále nerozhodnutí, či vaša mačka alebo kocúr, môžete sa posunúť k inému spôsobu určenia pohlavia – sterilizácii alebo kastrácii. Tento proces spočíva v odstránení pohlavných orgánov mačky alebo kocúra a je zvyčajne vykonávaný ako preventívna opatrenie proti nežiadúcemu rozmnožovaniu. Top 10 najnebezpečnejších plemien mačiek

 

Ako zistiť pohlavie mačky? Väčšina majiteľov domácich zvierat sa rozhodne pre sterilizáciu alebo kastráciu svojich mačiek a kocúrov, pretože to znižuje agresivitu a zlepšuje zdravotný stav zvierat. Ak váš domáci maznáčik bol sterilizovaný alebo kastrovaný, môže byť ťažké určiť jeho pohlavie vizuálne alebo podľa správania.

 

Môže vám pomôcť veterinár – Ako zistiť pohlavie mačky

 

Môže vám pomôcť veterinár - Ako zistiť pohlavie mačky

 

Ak sa vám nedarí určiť pohlavie svojej mačky alebo kocúra, môžete sa obrátiť na svojho veterinárneho lekára. Veterinárny lekár má skúsenosti s určovaním pohlavia zvierat a mal by byť schopný vám pomôcť s touto otázkou.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button