MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

Ako rozoznať mačku od kocúra: spoznajte rozdiely

Ako rozoznať mačku od kocúra: spoznajte rozdiely. Mačky sú populárne domáce zvieratá, ktoré svojim majiteľom prinášajú veľa radosti. Jednou z vecí, ktoré môžu nových majiteľov zmiasť, je rozlišovanie medzi mačkou a kocúrom. Aj keď sa môže zdať, že je to jednoduché, existujú určité rozdiely, na ktoré by ste mali dávať pozor. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko spôsobov, ako rozoznať mačku od kocúra.

Ako rozoznať mačku od kocúra

 

Ako rozoznať mačku od kocúra

 

Ak sa chystáte adoptovať mačku alebo kocúra, nezabudnite zvážiť svoje potreby a životný štýl. Mačky sú obvykle vhodnejšie pre ľudí, ktorí si potrebujú užívať svoju vlastnú spoločnosť, zatiaľ čo kocúry sú vhodnejšie pre rodiny s deťmi alebo pre ľudí, ktorí si potrebujú užívať aktívne spoločenstvo so svojimi domácimi zvieratami.

Rozdiel výrazov

 

Rozdiel výrazov

 

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako rozpoznať mačku od kocúra, je pozrieť sa na ich tváre. Mačky majú obvykle jemnejšie a ženskejšie rysy tváre, zatiaľ čo kocúry majú väčšie a robustnejšie rysy tváre. Mačky tiež majú väčšie a viac oválnych očí, zatiaľ čo kocúry majú väčšie a štvorcové oči.

 

Rozdiel vo veľkosti

 

Mačky a kocúry sa tiež líšia vo veľkosti. Obvykle sú kocúry o niečo väčšie a robustnejšie ako mačky. Ak máte doma mačku a kocúra, zvyčajne bude kocúr o niečo ťažší a väčší ako mačka. Mačka domáca a jej chov

 

Rozdiel správania – Ako rozoznať mačku od kocúra

 

Rozdiel správania - Ako rozoznať mačku od kocúra

 

Mačky a kocúry sa líšia aj v správaní. Tak  mačky sú obvykle tichšie a viac nezávislé ako kocúry, ktoré sú skôr výstredné a hravé. Mačky sa radi hrajú, ale majú tendenciu sa hrať samy so sebou, zatiaľ čo kocúry sa radi hrajú so svojimi majiteľmi. Kedy začne mačka chytať myši

 

Rozdiel vo farbe kožuchu

Rozdiel vo farbe kožuchu

 

Mačky a kocúry sa tiež líšia vo farbe ich kožuchu. Samozrejme, existujú výnimky, ale obvykle sú mačky farebne pestrejšie a majú jemnejšiu srsť ako kocúry. Kocúry majú tendenciu mať silnejšiu a hrubšiu srsť. Žehlička na vlasy

 

Zhrnutie – Ako rozoznať mačku od kocúra

 

Rozlišovanie mačky od kocúra môže byť niekedy náročné, ale existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť správne. Ako sme už spomínali, mačky majú obvykle jemnejšie rysy tváre, väčšie a viac oválnych očí, sú menšie a majú jemnejšiu srsť. Kocúry majú na druhej strane väčšie a štvorcové oči, väčšie a robustnejšie rysy tváre, hrubšiu a silnejšiu srsť a sú väčšie a ťažšie.

 

V každom prípade, nech už sa rozhodnete pre mačku alebo kocúra, milovanie, starostlivosť a pozornosť, ktorú im budete venovať, vám určite prinesie veľa radosti a šťastia.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button