MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

Vek vašej mačky v ľudských rokoch

Vek mačky v ľudských rokoch .Zistite vek vašej mačky . 

Vek vašej mačky v ľudských rokoch

Podľa populárnej legendy je jeden ľudský rok ekvivalentom siedmich „mačacích rokov“, ale v skutočnosti je jednoročná mačka oveľa vyspelejšia ako sedemročné dieťa.Vek mačky v ľudských rokoch.

 

vek mačky

 

Koľko rokov má moja mačka v ľudských rokoch?

Aj keď neexistuje žiaden 100% vzťah medzi ľudskými a mačacími rokmi , všeobecne sa súhlasí že 2 ľudské roky sú ako 25 mačacích rokov . Potom je každý ďalší rok ako štyri mačacie roky .To znamená že ak máte mačku 6 rokov má akoby 41 mačacích rokov .

vek mačky v ludskych rokoch

 

Aká je priemerná dĺžka života mačky?

Záleží na tom či mačka žije v dome alebo na vonku . V priemere sa berie že mačky žijúce v dome sa dožívajú viac . Mačky žijúce v dome sa priemerne dožívajú 16 – 18 rokov a niektoré dokonca dosiahnu až úctyhodný vek 20 rokov.

 

vek mačky Vek mačky v ľudských rokoch

Očakávaná dĺžka života mačiek sa líši aj od plemena , pretože niektoré plemená mačiek budú prirodzene žiť dlhšie ako iné. Napríklad sa hovorí, že siamské a manské plemená žijú najdlhšie. Najstaršia mačka na svete dožila 34 rokov .To je 153 v mačacích rokoch!

Priemerná dĺžka života mačiek sa za posledných niekoľko desaťročí dramaticky zvýšila. Zároveň tiež s našimi miláčikmi začíname tráviť čoraz viac času .

Ako môžem zistiť vek mačky?

 

vek mačiek Vek mačky v ľudských rokoch

Ak chcete zistiť, koľko rokov má vaša mačka, je najlepšie vziať ju k veterinárovi. Stále však môžete hľadať náznaky veku na jej tele .Tiež si prečítajte : Ako sa starať o staršiu mačku 

 

 

Zuby

Zuby nemôžu určiť presný dátum narodenia vašej mačky , ale stále sú skvelým indikátorom veku mačky. Určenie veku mačky podľa zubov sú:

 

  • Prvé zuby mačiatka sa objavia medzi dvoma až štyrmi týždňami
  •  Trvalé biele zuby majú mačky okolo štyroch mesiacov
  •  Žlté škvrny (aj Zubný kameň) na niekoľkých zuboch môžu znamenať, že vaša mačka môže byť vo veku od jedného do dvoch rokov
  • Ak sa škvrny objavia na všetkých zuboch, mačka má pravdepodobne najmenej tri až päť rokov
  •  Chýbajúce zuby sú zvyčajne znakom toho, že vaša mačka je úctyhodný senior vo veku od 10 do 15 rokov

    Majte však na pamäti, že niektoré mačky môžu mať len horšie zuby ako iné bez ohľadu na ich vek.

Oči a Vek mačky v ľudských rokoch

 

oči mačky Vek mačky v ľudských rokoch

Po 12 rokoch veku sa na mačacích očiach zvyčajne začína objavovať zakalenie. A ak spozorujete slzenie a výtok z očí, pravdepodobne máte na rukách staršiu mačku.

Svaly a kosti Vek mačky v ľudských rokoch

Vek sa môže skrývať za vzhľad, takže venujte pozornosť funkciám, ktoré dotvárajú vekový obraz vašej mačky. Rovnako ako u ľudí, vyššia úroveň aktivity hovorí o vašej mačke že je mladá . Hra, skákanie a beh sú pre mladé mačky. Takže ak si všimnete, že vaša mačka má tendenciu strácať svalovú hmotu alebo sa jej hranie príliš nepáči, môže to byť známka starnutia. Staršie mačky majú ovisnutú kožu navyše alebo vyčnievajúce lopatky.

stara mačka Vek mačky v ľudských rokoch

 

Srsť

Kožušina mačky sa s vekom mení. Jemná kožušina je zvyčajne vyhradená len pre mladé mačky. Staršie mačky zvyknú mať hrubšiu srsť so sivými fľakmi .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button