MačkyPLEMENÁ MAČIEK

Najlepšie plemena mačiek Top 10 plemien mačiek

Najlepšie plemena mačiek Top 10 plemien mačiek .Ak sa rozhodujete pre šľachtene plemeno mačky určite by ste si mali prečítať tento zoznam top 10 pemien . A podľa neho sa rozhodnúť . Najlepšie plemena mačiek 


10. Devon Rex – Najlepšie plemena mačiek

Devon Rex


Devon Rex je relatívne novšie plemeno mačiek, ktoré bolo objavené náhodou v regióne Devonshire v Anglicku v roku 1960 .Je tiež známe, že sa správajú skôr ako psi než ako mačky. Svojím jedinečným vzhľadom plemeno priťahuje pozornosť milovníkov mačiek na celom svete – a srdcia svojich rodín svojou milou, svojráznou a šibalskou osobnosťou.

Tri najstaršie plemená mačiek na svete

9. Abesínska mačka (Abyssinian cat)

Abesínska mačka (Abyssinian cat)


Abys, ako sa s láskou nazývajú, sú elegantné a kráľovsky vyzerajúce, ľahko sa o ne stará a sú ideálnym miláčikom .

Abesínske mačky sú živé a expresívne, s mierne klinovitými hlavami, polovičnými ušami, stredne dlhými telami a dobre vyvinutými svalmi. Majú dlhé štíhle nohy a ich srsť je krátka a tesne pri tele. Ich celkový vzhľad sa podobá na staroegyptské mačky. Habešania sú láskaví, lojálni a zvyčajne dobre vychádzajú s deťmi a inými domácimi miláčikmi. Su známi pre svoju zvedavosť, hravosť a potrebu spoznávať svoje okolie, sú to mačky zamerané na ľudí, ktorí sa radi zúčastňujú na aktivitách okolo nich.

8. Sphynx (Sphynx cat) – Najlepšie plemena mačiek

Sphynx (Sphynx cat)


Sphynx, bezsrstý, zvráskavený div s veľkými ušami a očami a výraznými lícnymi kosťami je jedným z novších plemien mačiek. Prvý Sphynx sa podľa CFA narodil v Kanade v roku 1966. Nedostatok srste, genetická anomália, bol dôsledkom matky prírody a vyskytuje sa približne raz za 15 rokov.

6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov pre každý typ vlasov

Od tejto doby sa Sphynx chová s tradičnými krátkosrstými mačkami a potom sa chová späť k srsti, aby sa vytvorilo geneticky zdravé plemeno. Unikátny vzhľad tohto plemena zaujal pozornosť mnohých milovníkov mačiek. Aj keď je to zriedkavé plemeno , v poslednej dobe sa stala jednou z najžiadanejších mačiek . Sphynx je určite „ľudová mačka“. Sú energické a hravé a milujú byť stredobodom pozornosti. Sphynx nie je vonkajšia mačka. Pretože je ich pokožka náchylná, je potrebné mačky Sphynx chrániť pred poveternostnými vplyvmi. To neznamená, že nemôžu ísť von; akurát, že by nemali žiť vonku.

7. Škótska klapouchá mačka (Scottish Fold) – Najlepšie plemena mačiek

Škótska klapouchá mačka (Scottish Fold)


Sladká povaha a zdržanlivosť, veľa škótskych mačiek má rysy, ktoré sa nepodobajú na žiadne iné mačky: zložené uši, ktoré dávajú plemenu vzhľad podobný sove.

O škótskych mačkách je známe, že majú nenáročnú povahu a sú veľmi láskavé a priateľské k ľuďom i iným domácim miláčikom. Toto plemeno, láskavé a hravé, má tendenciu byť zvlášť pripútané k jednému členovi rodiny. Škótska mačka je tiež známa svojim mäkkým hlasom a schopnosťou „hovoriť“ rôznymi zvukmi, ktoré znejú a mňoukajú, čo u mnohých iných plemien mačiek bežne nepočuť.

6. Americká krátkosrstá mačka (American Shorthair) – Najlepšie plemena mačiek

Americká krátkosrstá mačka (American Shorthair) Najlepšie plemena mačiek


Americká krátkosrstá mačka má povesť „amerického plemena“. Prvé mačky tohto typu boli privezené z Európy s ranými osadníkmi. Dnes je americká krátkosrstá dosť obľúbená . Stále sa radí medzi 10 najobľúbenejších plemien mačiek. Je známe, že toto plemeno má veľmi vyrovnaný temperament, dobrú dispozíciu a bystrú inteligenciu. Ďalším svedectvom o jeho mäkkej povahe je schopnosť krátkosrstých mačiek vychádzať s ostatnými domácimi miláčikmi a jej jemná povaha okolo detí. Krátkosrstá je považovaná za ideálne domáce zviera pre pracujúcu rodinu s deťmi.Najlepšie plemena mačiek .

5. Mainská mývalia mačka (Maine Coon)

Mainská mývalia mačka (Maine Coon) Najlepšie plemena mačiek


Jedno z najstarších prírodných plemien v Severnej Amerike, mainské mývalie mačky, sú známe svojou inteligenciou a hravosťou, ako aj veľkosťou. Jedno z najväčších plemien domácich mačiek sa s láskou označuje ako „nežní obri“. Mainská mývalia mačka a starostlivosť o mačku

Maine Coons sú tiež známe svojou huňatou srsťou a drsným vzhľadom. Dospele jedince plemena Maine Coons môžu dorásť do hmotnosti 15 kg. Samice vážia o niečo menej. Títo nežní obri spravidla dosahujú plnú veľkosť vo veku od troch do piatich rokov. Maine Coons sú orientovaní na ľudí, energickí a vysoko inteligentní, vďaka čomu sa dajú ľahko trénovať. Sú tiež známi svojim psím správaním: sledujú svojich majiteľov z miestnosti do miestnosti, prichádzajú pri volaní a hrajú sa so svojimi majiteľmi. Maine Coon – Chov a starostlivosť

4. Perzská mačka (Persian cat)

Perzská mačka (Persian cat) Najlepšie plemena mačiek
Perzské mačky, známe svojimi jemnými, uvoľnenými osobnosťami, sladkými tvárami a okrúhlymi očami, sú láskavé, tiché a nádherné stvorenia, ktoré z nich robia najobľúbenejšie plemeno medzi milovníkmi mačiek.

Perzské mačky sú nielen najobľúbenejším plemenom mačiek, ale sú aj najdrahšie. V skutočnosti hieroglyfy odkazujú na svoj vznik už v roku 1684 pred n. L. Mačky, ktoré majú pôvod v Perzii (dnes Irán), boli pomenované podľa svojej „krajiny pôvodu“. Aj keď sa plemeno postupom času vyvíjalo farbou a typom tela, jedna vec zostala rovnaká: jeho hustá a plná srsť. V ideálnom prípade by sa Peržania mali upravovať aspoň raz denne, aby sa zabránilo zauzleniu a rozcuchaniu kožušiny. Peršania by sa tiež mali občas kúpať, aby sa udržala čistá a zdravá srsť. Najlepšie plemena mačiek .

3. Britská mačka (British Shorthair)

Britská mačka (British Shorthair) Najlepšie plemena mačiek


Predpokladá sa, že Rimania priniesli britskú krátkosrstú mačku do Anglicka v priebehu prvého storočia, kedy toto plemeno existovalo a bolo chované s divými mačkami pochádzajúcimi z Anglicka. O mnoho rokov neskôr sa britská krátkosrstá kočka krížila s perzskými mačkami, čím sa mierne zmenil vzhľad mačky a zlepšila sa hrúbka jej kožušiny.

Je to nielen jedno z najobľúbenejších plemien mačiek, ale aj to, že sa bežne objavuje v televízii, vo filmoch a dokonca aj v knihách. Mačku môžete poznať v mnohých reklamách značky Whiskas . Najlepšie plemena mačiek .

2. Ragdoll

Ragdoll Najlepšie plemena mačiek


Milujúce mačky ragdoll dostávajú svoje meno podľa svojej tendencie relaxovať a po zdvíhaní ochabnúť v jednom náručí. Ragdolly, jedno z najväčších plemien mačiek, sú tiež jedným z najláskavejších, často sa pre svoju psiu osobnosť označujú ako „šteňatá“.

Sú mimoriadne mierni a priateľskí a často vyhľadávajú ľudské spoločenstvo, napríklad sledujú ľudí po celom dome ale aj radi spaju s majiteľmi . Toto plemeno je obzvlášť dobré u detí a iných domácich miláčikov a ľahko sa trénuje, dokáže sa naučiť rovnaké triky ako psy, ako je hranie aportu, prevrátenie alebo žobranie.

1. Exotická mačka (Exotic Shorthair)

1. Exotická mačka (Exotic Shorthair) Najlepšie plemena mačiek
Exotická mačka je už tretí rok po sebe označovaná za najobľúbenejšiu registrovanú mačku, ktorá po 31 rokoch opäť odhodila Perzana z pódia ako vládnuce plemeno . Exotická (niektoré asociácie mačiek ju nazývajú aj exotická krátkosrstá) je krížencom medzi Peržanmi a americkými krátkosrstými. Najlepšie plemena mačiek .

Exotické mačky sa chovajú tak, aby vyhovovali perzským štandardom takmer vo všetkých ohľadoch, s jedinou výnimkou: ich srsťou. Majú na rozdiel od perzských kolegov krátku, silnu a hustu srsť, vďaka čomu sú populárne medzi ľuďmi, ktorí majú radi perzskú osobnosť, ale nepotrebujú čas potrebný na každodennú úpravu. Exotická osobnosť má tendenciu napodobňovať perzskú osobnosť: sladká, prítulná a hravá. Je známe, že exotické mačky prejavujú väčšiu náklonnosť a lojalitu ako iné mačacie plemená a bežne svojich majiteľov sledujú po celom dome. Najlepšie plemena mačiek . 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button