MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

Zdravotné problémy mačky : 6 najčastejších problémov

Zdravotné problémy mačky : 6 najčastejších problémov. Zdravotné problémy mačky ktoré sa u mačiek objavujú čo najčastejšie . Zdravotné mačky .Mačky sú samotárske ale ani vaša nenáročná mačka nemôže zabrániť niektorým z týchto častejších chorôb mačiek a zdravotných problémov.

 

 

1. Zvracanie – Zdravotné problémy mačky

Zvracanie je veľmi častým problémom mačiek s mnohými príčinami. Siahajú od jedenia niečoho jedovatého alebo nejedlého (ako je napríklad struna), cez infekciu, choroby močových ciest alebo cukrovku .Zdravotné problémy mačky.

Príznaky sú zvyčajne zrejmé a zahŕňajú slintanie a brušné ťažkosti. Zvracanie môže vašu mačku rýchlo dehydratovať, takže ak mačiatko naďalej zvracia alebo je choré, ihneď zavolajte veterinára. Môžete odobrať vzorku zvratkov vašej mačky a vziať ju so sebou k veterinárovi.

 

choroby mačky

 

2. Choroby dolných močových ciest mačiek (FLUTD) – Zdravotné problémy mačky

Niektoré odhady hovoria, že až 3% mačiek zaznamenaných u veterinárov majú mačacie ochorenie dolných močových ciest (FLUTD), čo je vlastne viac mačacích chorôb s viacerými príčinami.

 

Mačky aj kocúriky môžu dostať FLUTD a často sa vyskytujú u mačiek, ktoré majú nadváhu alebo jedia suché krmivo. Stres, domácnosť s viacerými mačkami a náhle zmeny môžu u mačky zvýšiť riziko FLUTD a liečba závisí od typu FLUTD, ktorý vaša mačka má.

Medzi príznaky FLUTD patria:

 • Viac pije
 • Krvavý moč
 • Močenie na neobvyklých miestach
 • Plač pri močení
 • Lízanie okolo močovej oblasti (často kvôli bolesti)
 • Depresia
 • Dehydratácia
 • Nedostatok chuti do jedla
 • Zvracanie

Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek

Ak máte podozrenie, že vaša mačka má problémy s močovými cestami, okamžite zavolajte veterinára.

 

priznaky choroby mačky Zdravotné problémy mačky

3. Blchy – Zdravotné problémy mačky

Blchy sú veľmi častým vonkajším zdravotným problémom mačiek. Ale je to jeden, ktorý môžete ľahko liečiť. Medzi príznaky, ktoré má vaša mačka keď má blchy , patria:

 • Blšia špina na pokožke (vyzerajú ako malé čierne bodky)
 • Neustále škrabanie
 • Časté lízanie
 • Červená alebo podráždená pokožka
 • Strata chlpov
 • Kožné infekcie alebo horúce miesta
 • Blchy môžu žiť viac ako rok a vaša mačka riskuje anémiu, ak sa problém stane vážnym, takže nezabudnite liečiť problém s blchami svojej mačky a zabrániť budúcemu zamoreniu.

Poraďte sa so svojím veterinárom, ktorá kontrola blch by bola pre vašu mačku najlepšia. Liečba zahrnuje perorálne lieky, prášky, peny a šampóny. Zdravotné problémy mačky.

4. Pásomnice – Zdravotné problémy mačky

Jedným z najbežnejších zdravotných problémov mačiek sú pásomnice, ktoré žijú v tenkom čreve mačiatka a niekedy dorastajú až 60 cm . to znamená, že pásomnice sú segmentované a pri vylúčení sa zvyčajne rozpadnú. Je veľmi nepravdepodobné, že by ste videli celého červa. Spravidla uvidíte segmenty ( časti ).

 

spiaca macicka Zdravotné problémy mačky

 

Príznaky infekcie pásomnicou môžu byť jemné, ale môžu zahŕňať zvracanie a úbytok hmotnosti. Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či vaša mačka má pásomnice, je pozrieť sa na jej výkaly, okolo konečníka a v podstielke. Pásomnice zvyčajne vychádzajú z konečníka vašej mačky, keď spí alebo je uvoľnená. Ak vidíte malé biele červy alebo niečo, čo vyzerá ako zrnká ryže alebo sezamové semiačka, vaša mačka pravdepodobne má pásomnice. Zdravotné problémy mačky .

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Možnosti liečby zahŕňajú injekčné, perorálne alebo topické lieky. Ale pretože mačky takmer vždy dostanú pásomnice v dôsledku prehltnutia blchy, nezabudnite zvládnuť akékoľvek problémy s blchami, ktoré vaša mačka má, skôr ako začnete bojovať s pásomnicami . Zdravotné problémy mačky .

 

5. Hnačka

Mnoho vecí môže spôsobiť hnačku u mačiek, vrátane črevných parazitov, pokazeného jedla, alergií, infekcií, chorôb pečene, rakoviny a ďalších.

 

Príznaky hnačky sú riedka, vodnatá alebo tekutá stolica. Hnačka môže v závislosti od svojej príčiny trvať deň, týždeň alebo mesiace. Zdravotné problémy mačky. 

 

Ak má mačka hnačky, ponúknite mačiatku dostatok čerstvej čistej vody, aby ste zabránili dehydratácii. Potom vyraďte jedlo pre mačičku najviac na 12 hodín. Vezmite svoju mačku k veterinárovi, ak má aj po dni hnačku alebo ihneď, ak spozorujete zvracanie, tmavú alebo krvavú stolicu, horúčku, letargiu alebo stratu chuti do jedla alebo ak sa vaša mačka snaží vyprázdniť.

 

Aká je správna odpoveď pre majiteľov mačiek? Zdravotné problémy mačky

 

6. Problémy s očami

Problémy s očami u mačiek môžu byť spôsobené mnohými vecami, ako sú zápal spojiviek, vredy na rohovke, katarakta, glaukóm, trauma, vírusy, zápaly a ochorenia sietnice. Zdravotné problémy mačky.

 

Niektoré príznaky, ktoré môžu znamenať, že vaša mačka má problémy s očami, sú vodnaté oči, slzami poškvrnená srsť, zakalenie, červené alebo biele podšívky viečok, škvrny v kútikoch oka, škúlenie .Problémy s očami by sa mali považovať za urgentné, preto si ihneď objednajte lekára.

 

Ragdoll Zdravotné problémy mačky

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button