MačkyPLEMENÁ MAČIEK

Najvzácnejšie mačky 9 najvzácnejších plemien mačiek

Najvzácnejšie mačky .Veľkí milovníci mačiek vedia, že mačkovité šelmy majú rôzne veľkosti, tvary a farby. Každé jednotlivé plemeno má zvyčajne tiež jedinečné vlastnosti, ktoré z neho môžu urobiť dokonalého maznáčika alebo spôsobiť, že sa mu budete vyhýbať. Nájsť mačku, ktorá zodpovedá vášmu životnému štýlu a osobnosti, môže byť náročná úloha a môže to vyžadovať určité hľadanie. 9 najvzácnejších plemien mačiek.


Väčšina nadšencov mačiek bola oboznámená s typickými mačacími plemenami chovanými ako domáce zvieratá , takže je čas objasniť niektoré z tých vzácnejších plemien, ktoré sú  k dispozícii. Ktovie, možno sa z jedného z týchto jedinečných plemien stane vaša dokonalá mačka

1. Škótska klapouchá mačka (Scottish Fold) Najvzácnejšie mačky 

Pomenované podľa svojich roztomilých zložených uší, mačky Scottish Fold majú jedinečný vzhľad. Sklady sú produkované génom, ktorý ovplyvňuje ušnú chrupavku, ale pretože tento gén nie je úplne dominantný, nie všetky škótske sklady majú zložené uši. Tak či onak, tieto mačky sú rozkošné. Pôvodná škótska mačka bola chovaná pre svoje výrazné zložené uši v Spojenom kráľovstve v 60. rokoch. Teraz sú obľúbenými miláčikmi celebrít po celom svete, vrátane americkej speváčky Taylor Swift.

2.  Nórska lesná mačka (Norwegian Forest cat) Najvzácnejšie mačky 

Pri pohľade na názov tohto plemena nie je ťažké určiť, odkiaľ pochádzajú. Nórska lesná mačka, ktorá sa v Nórsku nazýva skogkatt, je prirodzené európske plemeno, ktoré pochádza z domácich mačiek, ktoré prvýkrát predstavili starí Rimania. Nórske mýty naznačujú, že mačky boli v Nórsku stovky rokov.

3. Sphynx – Najvzácnejšie mačky 

Plemeno Sphynx je ľahko identifikovateľné podľa jeho odlišných fyzických vlastností – predovšetkým bezsrstých. Mačky Sphynx nemajú žiadnu srsť, čo z nich robí vynikajúce domáce zvieratá pre tých, ktorí trpia závažnými alergiami. Pretože nemajú srsť, sú tieto mačkovité šelmy takmer vždy studené, čo znamená, že takmer vždy hľadajú maznanie. Bezsrsté mačky boli zaznamenané v priebehu histórie, dokonca aj v starom Egypte, a súčasné plemeno amerických sphynxov pochádza z mačiek v Minnesote a Kanade, ktoré mali prirodzené mutácie zabraňujúce rastu srsti. Aj keď existujú aj ďalšie plemená bez srsti, plemeno Sphynx je jedinečné. Výnimočne spoločenské mačky, Sphynxes absolútne milujú svojich majiteľov a môžu byť celkom láskavé a hravé. Najvzácnejšie mačky. 

4. Egyptská Mau (Egyptian Mau)

Najvzácnejšie mačky

Ako jediné prírodné domestikované plemeno škvrnitej mačky je egyptský Mau často vyhľadávaný pre svoju ohromujúcu srsť. Okrem vynikajúceho dobrého vzhľadu sú tieto mačky známe aj vďaka svojej kvalitnej spoločnosti a poľovníckej zdatnosti. Prvýkrát boli považované za domáce zviera starých Egypťanov pred tisíckami rokov a preto môže byť Egyptský Maus jedným z najstarších domácich plemien mačiek. Najvzácnejšie mačky.

5. Korat

5.Korat Najvzácnejšie mačky

Koratské mačky sú v USA populárne iba niekoľko desaťročí, ale ich história siaha tisíce rokov dozadu. Plemeno je pôvodom z Thajska, kde bolo prvýkrát nájdené a zaznamenané v starodávnych artefaktoch z 13. storočia. V roku 1800 boli privezené do Európy a stali sa známymi ako „modré siamské“ mačky kvôli ich pevným modrým kabátom, relatívne drobným telám a širokým svietiacim očiam.

6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov pre každý typ vlasov

6. Britská mačka (British Shorthair)

6. Britská mačka (British Shorthair) Najvzácnejšie mačky

Ak hľadáte mačkovitého spoločníka, ktorý pôsobí ako praštěný a zlomyseľný ako tí, ktorých často vidíte v populárnych videách s mačkami na internete, britská krátkosrstá kočka nemusí byť pre vás. Ich osobnosť je úplne opačná, pretože sú tiché, pokojné a spravidla zdržanlivé. Britské krátkosrsté mačky sú pôvodom z Veľkej Británie  – hoci sú domienky , že ich sem priniesli pôvodne Rimania, keď vpadli do krajiny v prvom storočí nášho letopočtu. Britské krátkosrsté mačky sú vďaka svojej modrej farbe tiež známe ako britské modré mačky. Je to pomerne neobvyklé plemeno, ale je známe, že sú špičkovými spoločníkmi pre tých, ktorí ich vlastnia. Najvzácnejšie mačky .

7. Peterbald – Najvzácnejšie mačky

7. Peterbald Najvzácnejšie mačky

Peterbaldské mačky nemajú dlhú históriu, ale je celkom zaujímavá. Unikátna mačka bola prvýkrát ohlásená v 80. rokoch v meste Don v Rusku, kde ju pre jej bezsrstosť nazvali Don Sphynx. Nové plemeno bolo zaslané do ruského St. Petersbergu a v roku 1993 vedci vyšľachtili jemnú orientálnu krátkosrstú mačku s Don Sphynx a jedno z ich mačiatok sa stalo základom plemena Peterbald. V máji 2008 ACFA prijala Peterbalda do súťaže v triede majstrovstiev. Dnes je toto plemeno vzácnym a žiadaným miláčikom. Najvzácnejšie mačky .

8. Minskin – Najvzácnejšie mačky

8. Minskin Najvzácnejšie mačky

Skrížte Munchkina so Sphynxom a máte minskinu. Minskiny získavajú krátke, podrepované telá od Munchkina a ich mimoriadne riedku srsť od Sphynxa – hovoríme o výrazne vyzerajúcej mačke! Prvá oficiálna minskina bola chovaná v Bostone v Massachusetts v júli 2000. Za päť rokov existovalo asi 50 minskin a plemeno bolo zaregistrované Medzinárodnou asociáciou mačiek (TICA). Rozkošné a odchádzajúce plemeno je súčasnosťou v programu TICA, ktorý sleduje vývoj nových plemien.

Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek

9. Americký bobtail (American Bobtail)

Americký bobtail (American Bobtail) Najvzácnejšie mačky

Napriek podobnosti s divými bobcatmi sú tieto mačkovité šelmy domestikované a robia z nich úžasné domáce zvieratá. Ale jedinečné plemeno môže byť ťažké nájsť. Americký bobtail je v Severnej Amerike od 60. rokov, popularitu si však získali až v roku 2000. Pôvodný Bobtail bola mačka nájdená v moteli v Arizone a odborníci sa domnievajú, že tam bola opustená. Mačka bola považovaná za kríženca bobca a domácej mačky kvôli jeho divokému vzhľadu a výraznému bobtailu. Tento chlpatý priateľ určite ohromí hostí vášho domu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button