MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

Chovať mačku vonku alebo na byte ?

Chovať mačku vonku alebo na byte ?Zatiaľ čo mnohé z týchto mačiek sú držané v interiéroch, iným je dovolené prichádzať a odchádzať, ako sa im zachce, alebo sa dokonca túlať vonku na plný úväzok. Zatiaľ čo mnohé z týchto mačiek sú držané v interiéroch, iným je dovolené prichádzať a odchádzať, ako sa im zachce, alebo sa dokonca túlať vonku na plný úväzok .


Aká je správna odpoveď pre majiteľov mačiek? Chovať mačku vonku alebo na byte ?

Aká je správna odpoveď pre majiteľov mačiek? Chovať mačku vonku alebo na byte ?

Majtelia mačiek by mali svoje domáce zvieratá chovať v interiéroch kvôli ochrane divokej zveri. Domáce mačky žijú tiež podstatne dlhšie ako tie vonkajšie, pretože nie sú vystavené premávke, chorobám a iným zvieratám.

Mnoho majiteľov mačiek – vrátane odborníkov na zvieratá – však napriek týmto rizikám naďalej necháva svojich miláčikov vonku a majú presvedčivé vlastné argumenty.

Po prvé, domáce mačky zostávajú geneticky celkom podobné svojim predkom, čo znamená, že majú stále veľa svojich divokých inštinktov. Na rozdiel od našich psích spoločníkov si naše mačkovité šelmy zachovali svoju divokú sériu. Vidieť vonku mačku znamená vidieť tvora v jej elemente. Mačku by ste mohli chovať v interiéri a dopriať jej pohodlný a bezpečný život. Ale je to ako svoje závodné auto nechať aj v garáži.garáži. Chovať mačku vonku alebo na byte ?

Okrem toho existuje veľa dôkazov o tom, že život v interiéroch môže byť pre niektoré mačky nezdravý. Mačkovité šelmy, ktoré vo vnútri strávia deväť životov, môžu trpieť zdravotnými problémami, ako je obezita a cukrovka, a môžu tiež vykazovať problémy s chovaním súvisiace s nudou, ako je agresia a vylučovanie mimo podstielky. Ale nakoniec je na každom majiteľovi mačky, aby sa rozhodol, čo je pre jeho domáceho maznáčika najlepšie.

Našťastie existuje veľa spôsobov, ako môžete svoju mačku udržiavať fyzicky aktívnu a duševne stimulovanú – v interiéri aj exteriéri – a pritom stále chrániť miestnu divočinu.

Podnikajte bezpečne prechádzky

 

Podnikajte bezpečne prechádzky Chovať mačku vonku alebo na byte ?

Ak vaše mačiatko túži po vonkajšom čase, majte ho vonku pod dohľadom. Mnoho mačiek sa dokáže prispôsobiť postrojom a chôdzi na vodítku – niektoré jednoducho vyžadujú viac tréningu ako iné. Nie všetky mačky budú chcieť ísť na prechádzku ako pes; Môže ich však baviť objavovanie záhradky, hryzenie trávy a váľanie sa na slnku. Chovať mačku vonku alebo na byte ?

 

Rovnako ako pes, aj mačka môže byť pripevnená k dlhému voditku, keď je na oplotenej záhrade alebo v inom priestore.Mali by byť ale neustále pozorne sledované, aby sa zabezpečilo, že sa nezachytia alebo nezamotajú do vodítka.

 

Ďalším bezpečným spôsobom, ako umožniť vašej mačke vychutnať si skvelé vonkajšie prostredie, je poskytnúť mu prístup na zatienenú verandu alebo do iného uzavretého vonkajšieho priestoru.

 

Ak sa rozhodnete vziať mačku vonku, uistite sa, že je mikročipovaná a má na sebe obojok s identifikačnými štítkami. Uistite sa tiež, že je vaša mačka zabezpečené a zaokovaná proti blchám, kliešťom, srdcovým červom a črevným parazitom.

 

Zvyšujte aktivitu interiéru Chovať mačku vonku alebo na byte ?

Zvyšujte aktivitu interiéru Mačku vonku alebo byte

Zatiaľ čo prírodný svet ponúka mačiatkam nekonečné možnosti na cvičenie a zábavu, vaša mačka nemusí nevyhnutne chodiť von, aby si ich mohla vychutnať. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete dať svojej mačke radosť podobnú tej, ktorú jej poskytuje príroda.

Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek

Obohaťte prostredie svojej mačky. Mačkovité šelmy potrebujú miesto na lezenie, škriabanie a skrytie, takže si zariadte domov mačacím nábytkom, kartónovými krabicami a škrabancami. Vertikálny priestor je obzvlášť dôležitý pre mačky, takže zvážte nákup alebo stavbu mačacieho stromu. „Poskytnutie vertikálneho priestoru zvyšuje relatívnu veľkosť prostredia mačky a pomáha uspokojiť jej okamžitú potrebu bezpečného priestoru nad zemou.

 

Životný priestor svojej mačky môžete ďalej obohatiť nastavením „televízora pre mačky“. Umiestnite kŕmidlo pre vtáky alebo kúpeľ pre vtáky tak, aby boli v zornom uhle okna. Ak máte úzke parapety, zvážte inštaláciu bydla do vnútorného priestoru, aby sa vaša mačka mohla opaľovať a kochať sa výhľadom.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Hrajte sa so svojou mačkou. Čas hry je pre vašu mačku dôležitý, pretože jej umožňuje vykonávať prirodzené správanie, ako je lov a vrhanie sa na korisť. Pre mačky a ich majiteľov nie je nič viac stimulujúce alebo príťažlivejšie ako interaktívne hry .Chovať mačku vonku alebo na byte ? 

 

Majte na pamäti, že keď zapojíte mačku do hry, je to, ako hráte, rovnako dôležité ako hračky, ktoré používate.

 

Chovať mačku vonku alebo na byte ? Mačkovité šelmy sú šťastnejšie a zdravšie, keď musia pracovať na získaní jedla. Zvážte preto, že budete mačku kŕmiť potravinovým hlavolamom, zariadením, ktoré pri snahe mačky uvoľňuje granule.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button