Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Redbonov medvedíkovitý pes: Charakteristika plemena

Redbonov medvedíkovitý pes, tiež známy ako Redbone Coonhound, je plemeno psov pôvodom z USA. Toto plemeno sa vyznačuje svojou rýchlosťou a pohyblivosťou, ktoré mu umožňujú sledovať stopy a loviť zvieratá vo veľmi náročnom teréne. Redboneov medvedíkovitý pes je tiež známy svojou schopnosťou loviť nielen mývaly, ale aj divé mačky, pumy a dokonca medvede.

 

Redbonov medvedíkovitý pes

 

Redbonov medvedíkovitý pes

 

Plemeno Redboneov medvedíkovitý pes má veľmi široké uplatnenie a je obľúbeným psom medzi lovcami v USA a Japonsku. Jeho prispôsobivý charakter a kvalitný nos ho robia ideálnym pre lov v rôznych prostrediach, od nížin až po strmé skalnaté kopce. Redboneov medvedíkovitý pes má tiež veľmi príjemnú povahu a je skvelým spoločníkom pre celú rodinu.

Štandardy plemena Redboneov medvedíkovitý pes sú veľmi presné a zahŕňajú vzhľad, veľkosť, farbu srsti a povahu. Toto plemeno má krátku, hustú a priliehavú srst, ktorá môže byť červená alebo cihlová farba. Redboneov medvedíkovitý pes je veľký pes, s výškou až 68 cm a váhou až 32 kg. Jeho povaha je priateľská a oddaná, čo ho robí ideálnym spoločníkom pre rodiny s deťmi. Americké plemená psov – 13 psov z Ameriky

Vzhľad

 

Vzhľad

 

Redbonov medvedíkovitý pes je stredne veľký pes s hustou a krásnou červenou srsťou, ktorá je hladká a lesklá. Je to plemeno, ktoré je veľmi dobre vyvážené a vyzerá silno a atleticky. Pes má šikmé oči a širokú lebku, ktorá je dobre vyvážená s jeho telom.

Farba

Farba Redboneovho medvedíkovitého psa je vždy červená, od svetlejšej až po tmavšiu odtieň. Srsť je jednotná a môže sa líšiť v intenzite, ale vždy by mala byť červená.

 

Veľkosť

Redbonov medvedíkovitý pes je stredne veľký pes. Samci sú väčší ako samice. Priemerná výška samca je od 60 do 70 cm, zatiaľ čo samice sú menšie a dosahujú výšku od 55 do 65 cm.

 

Hmotnosť

Priemerná hmotnosť Redboneovho medvedíkovitého psa je od 20 do 32 kg. Samci sú ťažší ako samice.

 

Oči

Oči Redboneovho medvedíkovitého psa sú hnedé a majú oválny tvar. Sú umiestnené mierne šikmo, čím sa vytvára dojem, že pes sleduje svoj cieľ.

 

Uši

Uši Redboneovho medvedíkovitého psa sú stredne veľké a majú trojuholníkový tvar. Sú umiestnené vysoko na hlave a zavesené.

 

Chvost

Chvost Redboneovho medvedíkovitého psa je stredne dlhý a silný. Je zvyčajne zavesený až k holeni, ale môže byť aj zdvihnutý, keď pes je vzrušený.

 

Hlava

Hlava Redboneovho medvedíkovitého psa je dobre vyvážená s jeho telom. Má širokú a hladkú lebku, ktorá sa zužuje k nosu. Nos je čierny a dobre vyvinutý.

 

Srsť

Srsť Redboneovho medvedíkovitého psa je hustá a krásna. Je hladká a lesklá, pričom farba sa líši od svetlejšej až po tmavšiu odtieň.

 

Nos

Nos Redboneovho medvedíkovitého psa je čierny a dobre vyvinutý.

 

Chrbát

Chrbát Redboneovho medvedíkovitého psa je rovný a silný. Pes má dobre vyvinuté svalstvo a celkový dojem je silný a atletický.

 

Povaha Redbonov medvedíkovitý pes

 

Povaha Redbonov medvedíkovitý pes

 

Inteligentný

Redbonov medvedíkovitý pes je považovaný za inteligentné plemeno. Títo psi sú schopní rýchlo sa učiť a rýchlo si zapamätať nové veci. Sú veľmi pozorní a majú vynikajúci zmysel pre orientáciu. Ich prirodzená zvedavosť a inteligencia z nich robia vynikajúcich spoločníkov pre ľudí, ktorí s nimi trávia čas.

 

Temperament

Redbonov medvedíkovitý pes je považovaný za veľmi priateľské a spoločenské plemeno. Sú veľmi oddaní svojim majiteľom a radi trávia čas s rodinou. Títo psi sú veľmi hraví a majú veľa energie, takže potrebujú veľa pohybu a stimulácie. Sú veľmi priateľskí aj s cudzími ľuďmi a inými zvieratami, takže sú dobrí spoločníci pre rodiny s deťmi a inými domácimi zvieratami.

Redbonov medvedíkovitý pes je tiež známy svojou schopnosťou byť dobrým loveckým psom. Sú veľmi vytrvalí a majú vynikajúci zmysel pre čuch, čo im umožňuje byť úspešnými pri love zvierat. Títo psi sú však tiež veľmi nezávislí a majú tendenciu byť trochu tvrdohlaví, takže majiteľom môže trvať trochu dlhšie, kým ich dokážu trénovať a zvládnuť ich temperament. Šampón na vlasy

 

Lov

 

Redboneov medvedíkovitý pes bol vyšľachtený na lov mývalov, líšok, divých mačiek, púchov a dokonca aj medveďov. Toto plemeno je známe svojou rýchlosťou, robustnosťou a schopnosťou lovu v rôznych terénoch. Redboneov medvedíkovitý pes bol vyšľachtený na lov mývalov, líšok, divých mačiek, púchov a dokonca aj medveďov. Toto plemeno má vynikajúci zmysel pre lov a dokáže ľahko vystopovať svoju korisť. Redboneov medvedíkovitý pes je tiež známy svojou vytrvalosťou a schopnosťou pracovať v rôznych podmienkach.

 

Rýchlosť

Redboneov medvedíkovitý pes je považovaný za rýchle plemeno, ktoré dokáže rýchlo prejsť dlhé vzdialenosti. Toto plemeno má tiež vynikajúci zrak a čuch, čo mu umožňuje ľahko vystopovať svoju korisť.

 

Robustný

Redboneov medvedíkovitý pes je robustné plemeno, ktoré je schopné pracovať v rôznych terénoch. Toto plemeno má silné nohy a svalnaté telo, čo mu umožňuje prekonať prekážky a prejsť ťažkým terénom.

 

Zdravie a starostlivosť Redbonov medvedíkovitý pes

 

Zdravie a starostlivosť Redbonov medvedíkovitý pes

 

Redboneov medvedíkovitý pes je zdravé plemeno s malým počtom zdravotných problémov. Aj keď sú tieto problémy zriedkavé, majitelia by mali byť pozorní na príznaky, ktoré by mohli naznačovať zdravotné problémy.

 

Výška

Dospelý Redboneov medvedíkovitý pes má výšku okolo 56-69 cm. Samice sú zvyčajne menšie ako samci. Aby sa pes udržal zdravým, potrebuje dostatok pohybu a cvičenia. Majitelia by mali zabezpečiť, aby pes denne dostal dostatok fyzickej aktivity.

 

Dĺžka

Dospelý Redboneov medvedíkovitý pes má dĺžku okolo 53-69 cm. Pes by mal byť pravidelne kontrolovaný veterinárnym lekárom, aby sa zabezpečilo, že je zdravý a v dobrej kondícii.

 

Svalnaté

Redboneov medvedíkovitý pes je svalnatý, silný a rýchly. Aby sa pes udržal v dobrej fyzickej kondícii, potrebuje dostatok pohybu a cvičenia. Majitelia by mali zabezpečiť, aby pes dostal dostatok príležitostí na beh a hranie.

Všeobecne platí, že zdravie a starostlivosť o psa sú dôležité pre zabezpečenie toho, aby bol pes šťastný a zdravý. Majitelia by mali byť pozorní na príznaky zdravotných problémov a pravidelne navštevovať veterinára, aby sa zabezpečilo, že pes je v dobrom zdravotnom stave.

 

Redbone Coonhound

 

Redbone Coonhound

 

Redbone Coonhound Association of America je nezisková organizácia, ktorá sa venuje propagácii a ochrane plemena Redbone Coonhound. Združenie bolo založené v roku 1921 a uznáva ho American Kennel Club (AKC).

Združenie sa snaží udržiavať štandardy plemena a zlepšovať jeho kvalitu prostredníctvom zodpovedných chovateľských postupov. Poskytuje tiež informácie a zdroje majiteľom a chovateľom Redbone Coonhound, vrátane zdravotných a tréningových tipov.

Členstvo v združení je otvorené pre každého, kto má o plemeno záujem, vrátane majiteľov, chovateľov, nadšencov. Členovia majú prístup k rôznym výhodám vrátane prístupu k podujatiam a aktivitám združenia, prihlásenia sa na odber bulletinu združenia a prístupu k online zdrojom združenia.

Združenie organizuje počas roka rôzne podujatia, vrátane výstav psov, poľných skúšok a iných súťaží. Tieto podujatia poskytujú majiteľom a chovateľom Redbone Coonhound príležitosť predviesť svojich psov a súťažiť s ostatnými psami v tomto plemene.

Celkovo hrá Redbone Coonhound Association of America dôležitú úlohu pri podpore a zachovaní plemena Redbone Coonhound. Jeho úsilie pomohlo udržať štandardy plemena a zlepšiť jeho kvalitu a zároveň poskytnúť informácie a zdroje majiteľom a chovateľom.

 

Kontakt

 

Pre viac informácií o Redboneovom medvedíkovitom psovi, môžete kontaktovať Americkú asociáciu Redboneových medvedíkovitých psov (Redbone Coonhound Association of America). Prezidentkou asociácie je Christine Smith, ktorú môžete kontaktovať na telefónnom čísle 502-922-9916 alebo na e-mailovej adrese [email protected].

Ak hľadáte veterinára, ktorý má skúsenosti s Redboneovými medvedíkovitými psami, môžete sa obrátiť na PharmDr. Mudr. Jana Šimona, ktorý má svoju lekáreň na adrese Zátiší 157, Jevany 281 66. Môžete mu poslať aj e-mail na adresu uvedenú na jeho webovej stránke.

Pri kúpe alebo adopcii Redboneového medvedíkovitého psa, je dôležité nájsť spoľahlivého chovateľa. Na webovej stránke Amerického klubu Redboneových medvedíkovitých psov (American Redbone Coonhound Club) nájdete zoznam chovateľov, ktorí sú členmi klubu a dodržiavajú jeho etický kódex.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa výcviku, starostlivosti alebo zdravia Redboneového medvedíkovitého psa, môžete sa obrátiť na odborníkov v oblasti. Na webovej stránke Redboneových medvedíkovitých psov nájdete množstvo užitočných informácií a tipov od skúsených majiteľov a chovateľov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button