Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Anglický trpasličí teriér: Popis plemena

Anglický trpasličí teriér, známy aj pod názvom English Toy Terrier, je malé a elegantné plemeno, ktoré pochádza z Anglicka. Toto plemeno sa kedysi používalo na krysarohy, ale dnes sa chovajú predovšetkým ako spoločenské psy. Sú veľmi inteligentní, verní a láskaví, takže sú vynikajúcou voľbou pre rodiny aj jednotlivcov.

Anglický trpasličí teriér je malý pes, vysoký len 25 až 30 centimetrov a vážiaci 2 až 4 kilogramy. Majú krátku, hladkú srsť, ktorá je čierna s pálenými znakmi. Ich uši sú malé a špicaté a ich oči sú tmavé a ostražité. Celkovo majú elegantný a rafinovaný vzhľad, ktorý určite zaujme.

Napriek svojej malej veľkosti sú tieto psy pomerne aktívne a vyžadujú každodenný pohyb, aby boli zdravé a šťastné. Majú tiež silnú túžbu po koristi, preto je dôležité, aby boli vonku v bezpečnom priestore. Pri správnom výcviku a socializácii však môžu byť dobre vychovanými a poslušnými domácimi zvieratami.

 

Plemeno Anglický trpasličí teriér

 

Plemeno Anglický trpasličí teriér

 

Anglický Trpasličí Teriér je malé plemeno psa, ktoré vzniklo krížením manchesterského teriéra a talianskeho chrtíka. Toto plemeno je pomerne vzácne a známe je aj pod názvom English Toy Terrier (Black and Tan).

Tieto krátkosrsté teriéry majú oblý chrbát po chrtíkoch a odvahu po teriéroch. Vyskytujú sa v dvoch farbách: čierno-trieslová a hnedá. Ich výška sa pohybuje okolo 25 cm a váha od 2 do 3,5 kg.

Anglický Trpasličí Teriér je energický a hravý pes, ktorý sa dobre hodí pre aktívnych majiteľov. Potrebuje dostatok pohybu a mentálnej stimulácie. Výchova by mala byť vyrovnaná a dôsledná.

Vzhľadom na svoju malú veľkosť sú vhodní aj pre bytový život. Sú to inteligentní a oddaní psi, ktorí sa dobre vychádzajú s deťmi a inými domácimi zvieratami.

V strave sa odporúča kvalitné krmivo pre malé plemená s dostatočným obsahom bielkovín a tukov. Pri starostlivosti o ich krátku srsť stačí pravidelné kefovanie a kúpanie v prípade potreby.

 

Charakteristika a povaha

 

Charakteristika a povaha

 

Anglický trpasličí teriér je plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou inteligenciou a šikovnosťou. Jeho povaha je veselá a prešibaná, čím si získava srdcia mnohých majiteľov. Toto plemeno je veľmi oddané svojim majiteľom a radi sa zapájajú do rodinnej aktivity.

 

Veselý a aktívny život

Anglický trpasličí teriér má rád aktívny život a potrebuje dostatok pohybu. Toto plemeno sa výborne hodí pre majiteľov, ktorí majú radi výlety a aktivity na čerstvom vzduchu. Anglický trpasličí teriér má tiež skvelú schopnosť učiť sa a je vhodný pre agility a poslušnosť.

 

Ostražitý a pružný

Anglický trpasličí teriér je ostražitý a pružný, čo z neho robí skvelého strážcu. Toto plemeno má skvelý sluch a dokáže včas upozorniť na nebezpečenstvo. Anglický trpasličí teriér má tiež skvelú schopnosť prispôsobiť sa novým situáciám a ľahko sa učí nové veci.

 

Celkovo je anglický trpasličí teriér skvelým spoločníkom pre aktívnych majiteľov, ktorí sa radi zapájajú do rodinnej aktivity. Jeho veselá a prešibaná povaha robí z neho skvelého spoločníka pre deti a ostatných členov rodiny.

 

Fyzické vlastnosti Anglický trpasličí teriér

 

Fyzické vlastnosti Anglický trpasličí teriér

 

Anglický trpasličí teriér je malé plemeno psa s typickými znakmi teriéra. Má krátku a hladkú srsť, ktorá je čierna s hnedými znakmi (tzv. Black and Tan). Tento pes má ostrý a ostražitý výraz, ktorý vypovedá o jeho schopnosti hubiť potkany.

 

Nos a koža

Anglický trpasličí teriér má dlhý, úzky a klinovitý nos, ktorý je dobre vyplnený pod očami. Jeho koža je hladká a lesklá.

 

Krk a hrudník

Krk anglického trpasličieho teriéra je dlhý a tenký, ktorý sa postupne zužuje k hlave. Hrudník je hlboký a široký, čo dáva plemenu silný a robustný vzhľad.

 

Tmavé laloky

Jeden z najvýraznejších znakov anglického trpasličieho teriéra sú jeho tmavé laloky. Tieto tmavé znaky sa nachádzajú na lícach, očiach, ušiach a na spodnej strane chvosta. Tmavé laloky sú dôležité pre výraz psa, ktorý musí byť ostrý a ostražitý. Pes do bytu : 15 najlepších plemien do bytu

Celkovo je anglický trpasličí teriér pôvabný pes s charakteristickými znakmi teriéra. Jeho fyzické vlastnosti sú dôležité pre jeho schopnosť hubiť potkany a pre jeho výraz, ktorý vyjadruje jeho ostražitosť a schopnosť chrániť svojich majiteľov.

 

Porovnanie s Ruským toy

Anglický trpasličí teriér a Ruský toy sú oba malé plemená psov, avšak existujú medzi nimi niektoré rozdiely.

 

Veľkosť a hmotnosť

Anglický trpasličí teriér je o niečo väčší ako Ruský toy. Zatiaľ čo Anglický trpasličí teriér môže vážiť medzi 2 a 5 kg, Ruský toy váži medzi 1,5 a 3 kg.

Vzhľad

Anglický trpasličí teriér má krátku a hustú srsť, zatiaľ čo Ruský toy môže mať hladkú alebo dlhú srsť. Oba plemená sú k dispozícii v rôznych farbách, vrátane čiernej, červenej, hnedo-čiernej a bielo-čiernej.

 

Charakter a temperament Anglický trpasličí teriér

 

Charakter a temperament Anglický trpasličí teriér

 

Anglický trpasličí teriér je známy svojou odvahou a energiou. Sú to verní a oddaní psi, ktorí sa dobre hodia do rodín s deťmi. Ruský toy je tiež verný a oddaný, ale môže byť trochu plachý až do chvíle, keď sa s nimi stotožníte. Ruský toy sa tiež dobre hodia do rodiny, ale môžu byť citlivejší na zmeny v ich okolí ako Anglický trpasličí teriér.

 

Zdravie

Oba plemená majú niektoré spoločné zdravotné problémy, vrátane problémov so srdcom a očami. Avšak, Anglický trpasličí teriér má väčšiu tendenciu k obezite ako Ruský toy. Ako často odčervovať psa? Tu sa dozviete

Celkovo, Anglický trpasličí teriér a Ruský toy sú oba krásne a milé plemená, každé s vlastnou osobnosťou a charakteristikami. Pri výbere medzi nimi je dôležité zvážiť ich veľkosť, vzhľad, charakter a zdravie, aby ste si mohli vybrať toho, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a životnému štýlu.

 

FCI Klasifikácia

Anglický trpasličí teriér patrí do skupiny teriérov podľa FCI klasifikácie psov. Konkrétne sa radí do skupiny FCI 3 – Teriéry. Táto skupina zahŕňa plemená psov, ktoré boli pôvodne chované na lovenie hlodavcov a iných drobných zvierat. Teriéry sú známe svojou odvahou, zručnosťou a inteligenciou, ktoré im pomáhajú pri plnení svojich pôvodných úloh.

V rámci skupiny teriérov sa Anglický trpasličí teriér radí do sekcie Toy teriérov. Táto sekcia zahŕňa najmenšie plemená teriérov, ktoré sú určené hlavne ako spoločníci. Anglický trpasličí teriér je teda vhodným psom pre tých, ktorí hľadajú malého a inteligentného psa, ktorý sa dobre prispôsobí životu v byte.

Podľa FCI klasifikácie sa Anglický trpasličí teriér radí do skupiny 3, sekcie 4, číslo zápisu 13. Tento zápis znamená, že ide o plemeno teriéra, ktoré pochádza z Veľkej Británie a je určené na spoločníka. Okrem toho je toto plemeno krátkosrsté a má farebnú variantu čierna s trieslovou alebo čierna trieslová. Váži v priemere medzi 2,7 a 3,6 kg a dosahuje výšku približne 25 cm. Mena pre zvieratá 100+ kreatívnych nápadov na mená zvierat

 

Výživa a strava Anglický trpasličí teriér

 

Výživa a strava Anglický trpasličí teriér

 

Anglický trpasličí teriér je malé plemeno psa, ktoré potrebuje primeranú výživu a stravu, aby si udržalo svoje zdravie a vitalitu. Správna výživa je kľúčová pre zdravie a dlhovekosť psa.

 

Formy krmiva

Existujú dve hlavné formy krmiva pre psov: suché a mokré. Suché krmivo je najobľúbenejšou formou krmiva pre psov, pretože je to pohodlné a cenovo dostupné. Mokré krmivo je druhou najobľúbenejšou formou krmiva pre psov a môže byť veľmi chutné, ale je obvykle drahšie ako suché krmivo.

Okrem toho existujú aj iné formy krmiva, ako sú polosuché krmivo a sušené krmivo. Polosuché krmivo je zmes suchého a mokrého krmiva a sušené krmivo je krmivo, ktoré je zvyčajne balené v malých kúskoch a slúži ako pochutina pre psa. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Dávkovanie stravy

Dávkovanie stravy pre anglického trpasličieho teriéra závisí od jeho veku, hmotnosti a úrovne aktivity. Všeobecne platí, že psi by mali byť kŕmení dvakrát denne a mali by mať prístup k čerstvej vode po celý deň.

Pre malé plemená, ako je anglický trpasličí teriér, je dôležité, aby dostávali primerané množstvo krmiva, aby sa predišlo obezite. Je dôležité sledovať hmotnosť psa a prispôsobiť dávky krmiva podľa potreby.

 

Výživa psa by mala byť vyvážená a obsahovať všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály. Je dôležité vyhnúť sa prekrmovaniu psa a zabezpečiť, aby mal primeranú stravu a dostatok pohybu.

 

Výchova a pohyb

Anglický trpasličí teriér je známy ako pes jedného pána, a preto potrebuje dostatok pohybu. Výchova by mala byť vyrovnaná a dôsledná. Je to pomerne vzácne plemeno, ktoré vzniklo krížením manchesterského teriéra a talianskeho chrtíka. Toto miniatúrne plemeno zdedilo oblý chrbát po chrtíkoch a odvahu po teriéroch.

 

Je dôležité, aby bol výchova anglického trpasličieho teriéra založená na pozitívnom posilňovaní a motivácii. Toto plemeno je inteligentné a rýchlo sa učí, ale môže byť tvrdohlavé. Preto je dôležité, aby bol tréning založený na trpezlivosti a konzistencii.

Pokiaľ ide o pohyb, anglický trpasličí teriér potrebuje dostatok fyzickej aktivity, aby bol zdravý a šťastný. Dlhé prechádzky a behanie sú pre neho ideálne, ale aj hry a cvičenie v dome môžu byť prospešné.

 

Športové disciplíny

 

Anglický trpasličí teriér má v sebe veľa energie a nadšenia, a preto sa dobre hodí na rôzne športové disciplíny. Medzi najobľúbenejšie patrí agility, kde sa pes prekonáva rôznymi prekážkami a cvičeniami, a obedience, kde sa pes učí poslúchať rôzne príkazy.

Okrem toho sa anglický trpasličí teriér môže zapojiť aj do rôznych súťaží v poslušnosti, výstavách a flyballu. Je dôležité, aby bol tréning založený na pozitívnom posilňovaní a motivácii, a aby bol pes pripravený na rôzne podnety a situácie.

 

Kde kúpiť

Ak sa zaujímate o kúpu Anglického trpasličieho teriéra, existuje niekoľko možností, ako si ho môžete zohnať. Väčšina z nich zahŕňa návštevu chovateľa alebo hľadanie šteniatka na predaj cez inzeráty.

Jednou z možností je navštíviť internetové stránky zamerané na predaj psov, ako sú napríklad WebforDog.sk alebo sk.DOGVA.com. Na týchto stránkach môžete nájsť inzeráty od chovateľov a majiteľov, ktorí ponúkajú Anglického trpasličieho teriéra na predaj.

Okrem toho môžete skontaktovať chovateľa priamo a dohodnúť si s ním stretnutie, aby ste si mohli pozrieť šteniatka a rozhodnúť sa, ktoré z nich si zoberiete domov.

 

Je dôležité si vybrať spoľahlivého a overeného chovateľa, ktorý sa stará o zdravie svojich psov a dodržiava pravidlá chovu. Pri kúpe šteniatka je tiež dôležité overiť si jeho rodokmeň a zdravotný stav.

Ak sa rozhodnete kúpiť Anglického trpasličieho teriéra cez inzerát, uistite sa, že ide o overeného a spoľahlivého predajcu. Vyhýbajte sa inzerátom, ktoré ponúkajú šteniatka za nízku cenu bez rodokmeňa alebo zdravotného preukazu.

Celkovo je dôležité byť opatrný a dobre sa informovať pred kúpou Anglického trpasličieho teriéra. Vyberte si spoľahlivého predajcu a uistite sa, že šteniatko je zdravé a má všetky potrebné dokumenty.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button