Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Levíček pes: Charakteristika plemena

Levíček pes je pôvabné a živé plemeno, ktoré pochádza z Francúzska. Levíček, známy tiež ako Levíček alebo Malý leví pes, je členom skupiny hračiek a je klasifikovaný ako spoločenský pes. Toto plemeno je známe svojou láskavou a hravou povahou, vďaka čomu je ideálnym domácim miláčikom pre rodiny aj jednotlivcov.

 

Levíček

 

Levíček

 

Levíček je malé plemeno psa, ktoré zvyčajne váži 3 až 6 kilogramov a dosahuje výšku 25 až 33 centimetrov. Jeho najvýraznejšou črtou je jeho dlhá, vlnitá srsť, ktorá môže mať rôzne farby vrátane čiernej, bielej a svetložltej. Levíček je nenáročný psík, ktorý si vyžaduje pravidelnú úpravu, aby jeho srsť zostala zdravá a lesklá.

Napriek svojej malej veľkosti je Levíček energický a živý pes, ktorý sa rád hrá a komunikuje so svojimi majiteľmi. Toto plemeno je inteligentné a ľahko sa trénuje, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre začínajúcich majiteľov psov. Levíček je známy aj svojou vernosťou a oddanosťou svojim majiteľom, vďaka čomu je pre mnohých obľúbeným spoločníkom.

 

Pôvod a historický výskyt

 

Pôvod a historický výskyt

 

Levíček je malý pes s dlhým hustom kožušinovým osrstením a levou hrivou. Toto plemeno má svoje korene v Európe a jeho pôvod sa datuje už od stredoveku. Na obrazoch najväčších maliarov, ako sú Lucas Cranach, E. Goya a i., sa objavujú malé psy s leviou hrivou. Tieto psy boli miláčikmi najvyšších vrstiev a boli často používané ako spoločníci.

Levíček sa pôvodne objavil v meste Amiens vo Francúzsku. Toto mesto bolo známe svojimi tkáčskymi výrobkami a Levíček bol používaný ako strážny pes pre chránenie tkanín. Tento pes sa však rýchlo stal populárnym v celej Európe a stal sa obľúbeným spoločníkom pre aristokraciu. Francúzske plemená psov – 15 francúzskych plemien psov

Levíček sa tiež zúčastnil križiackych výprav a bol používaný ako teplá ohrievacia fľaša v posteliach dvorných dám na popredných kráľovských dvoroch. V dnešnej dobe sa Levíček používa predovšetkým ako spoločenský pes a je obľúbeným plemeno pre rodiny s deťmi.

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

Fyzické charakteristiky Levíček

 

Fyzické charakteristiky Levíček

 

Levíček je malý pes s krátkym telom a širokou lebkou. Má veľké oči, ktoré sú guľaté a s inteligentným výrazom. Jeho uši sú zavesené, dlhé a porastené srstou. Telo má dobré proporcie a je harmonické a pevné. Jeho nohy sú rovné a úzke s malými guľatými labkami. Levíček má silné zuby a jeho chvost je priľahlý a čierny.

 

Strih a farba srsť

Levíček má srsť, ktorá sa upravuje tak, aby vzhľadom pripomínal kráľa zvierat. Tento strih sa nazýva leví strih a je povinný pre výstavy. Farba srsť môže byť veľmi tmavá a okrúhle oči sú nasadené nízko a mierne vyklenuté. Vlasové hnojivo šampón: zlepšiť zdravie vlasov

 

Temperament a charakter Levíček

 

Temperament a charakter Levíček

 

Levíček je oddaný a inteligentný pes s hravým, poslušným, prítulným a vnímavým charakterom. Je tichý a pokojný a veľmi spoločenský. Levíček je prispôsobivý a ľahko sa učí novým veciam. Bolonský psík: Popis plemena

 

Zdravotný stav

Levíček je obecné zdravé plemeno, ale ako u každého psa, môže sa u neho vyskytnúť niektorá z chorôb, ako je šedý zákal, progresívna atrofia sliznice alebo luxácia pately. Je dôležité pravidelne navštevovať veterinára a dbať na základnú starostlivosť o psa, ako je pravidelné očkovanie a prevencia proti parazitom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button