Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Eurázier plemeno psa: Charakteristika

Eurázier plemeno psa je stredne veľký špicovitý pes s harmonickými telesnými proporciemi, vztýčenými ušami a dlhšou srsťou. Toto novšie psie plemeno dorastá do výšky asi 50 až 60 cm s hmotnosťou približne 30 kg. Celým svojím výzorom pripomína euraziér severského ťažného psa.

 

Eurázier

 

Eurázier

 

Eurázier je pôvodom nemecké psie plemeno, ktorého predkovia boli špicové. Jeho výzorom pripomína severského ťažného psa, no jeho temperament je oveľa miernejší. Je to skôr rodinný pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a inými domácimi zvieratami. Eurázier je veľmi inteligentný, oddaný a môže byť skvelým spoločníkom pre každého majiteľa, ktorý má radi pohodlie a pokoj v domácnosti.

 

História a Pôvod

 

História a Pôvod

 

Julius Wipfel a šľachtenie

 

Eurázier je plemeno psa, ktoré vzniklo v 90. rokoch 20. storočia v Nemecku. Julius Wipfel, ktorý bol chovateľom nemeckých ovčiakov, sa rozhodol vytvoriť nové plemeno psa, ktoré by malo vynikajúce vlastnosti pre spoločníka a rodinného psa. Wipfel sa snažil vytvoriť plemeno, ktoré by malo vynikajúce vlastnosti z nemeckých ovčiakov a francúzskej barzojky.

Eurázier vznikol krížením nemeckého ovčiaka a barzojky, ktoré boli vyberané podľa určitých kritérií. Wipfel chcel vytvoriť plemeno, ktoré by malo dobré vlastnosti z oboch plemien, a to ako vzhľadové, tak aj povahové. Po niekoľkých rokoch šľachtenia sa Wipfelovi podarilo vytvoriť plemeno, ktoré malo vynikajúce vlastnosti pre spoločníka a rodinného psa.

 

Eurázier v Nemecku

Eurázier bol oficiálne uznávaným plemenom v Nemecku v roku 1993. Odvtedy sa Eurázier stal populárnym plemenom po celom svete. Toto plemeno sa vyznačuje svojou oddanosťou a inteligenciou, čo ho robí vynikajúcim spoločníkom pre rodiny s deťmi. Nemecké plemená psov – 8 plemien psov z Nemecka

Eurázier má vynikajúce vlastnosti pre výcvik a môže byť využívaný ako služobný pes. Toto plemeno má vynikajúce zmysly a je schopné rýchlo sa učiť nové veci. Eurázier je tiež veľmi hravý a má radi pohyb. Preto je dôležité, aby bol Eurázier dostatočne fyzicky aktívny a dostával dostatok pohybu.

Eurázier je vynikajúcim spoločníkom pre rodiny s deťmi a je tiež vhodný pre ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Toto plemeno je veľmi oddané svojmu majiteľovi a má radi spoločnosť ľudí.

 

Fyzický vzhľad

 

Fyzický vzhľad

 

Srsť

Eurasier má hustú a jemnú srsť dlhú až 8 cm. Srsť je rovná a lesklá, bez záhybov. V zime srsť zhustne a vytvorí podsadu, ktorá psa chráni pred chladom. Eurasier sa veľmi dobre prispôsobuje rôznym klimatickým podmienkam a jeho srsť sa prispôsobuje chladnému aj teplému podnebiu.

Vzhľad

 

Eurázier je stredne veľký samec s harmonickými telesnými proporciami. Výška v kohútiku je 50 až 60 cm a hmotnosť 20 až 35 kg. Jeho telo je silné a svalnaté, s hlbokým hrudníkom a mierne klenutými rebrami. Hlava je široká a okrúhla, s krátkym a širokým nosom. Oči sú stredne veľké a tmavé, s mierne šikmým postavením. Uši sú stredne veľké, trojuholníkového tvaru a vzpriamené.

Eurasier má hladký a elegantný krok. Jeho pohyb je ľahký a rýchly, čo mu umožňuje byť skvelým spoločníkom pre športovcov. Jeho temperament je vyrovnaný a pokojný, ale zároveň je to pes, ktorý má rád pohyb a aktivitu.

Eurasier je plemeno, ktoré je vhodné pre ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Je to pes, ktorý sa ľahko učí a je veľmi oddaný svojmu majiteľovi. Jeho srsť si vyžaduje pravidelnú starostlivosť a česanie, najmä v období línania.

 

Povaha a správanie

 

Povaha a správanie

 

Eurázijský pes má vyrovnanú povahu a je vhodným spoločníkom pre aktívne rodiny. Je to pokojný, verný a inteligentný pes, ktorý sa rád hrá a je plný energie. Je to pes, ktorý sa ľahko učí a ľahko sa ovláda. Eurasier je tiež veľmi spoľahlivý a ochotný učiť sa nové veci.

Pohyb

 

Eurasier je aktívny pes, ktorý potrebuje pravidelný pohyb a cvičenie. Je to pes, ktorý sa rád hrá a behá, takže mu bude vyhovovať každodenná prechádzka alebo beh. Eurasier je tiež vhodný pes na rôzne športové aktivity, ako je agility alebo obedience.

 

Výchova a tréning

 

Eurasier je pes, ktorý sa ľahko učí a ľahko sa ovláda. Je to pes, ktorý potrebuje dôsledný a pozitívny výcvik. Pre majiteľov eurázijského psa je dôležité, aby boli vo výchove trpezliví a dôslední. Eurasier je tiež vhodný pes na rôzne výcvikové aktivity, ako je poslušnosť alebo agility.

Rodinný Pes a deti

 

Eurázier je vhodný pre aktívne rodiny. Je to pes, ktorý sa ľahko prispôsobí rodinnému životu a je veľmi oddaný svojej rodine. Eurázijský pes je vhodný aj pre deti, pretože je pokojný a má vyrovnaný temperament. Je dôležité, aby deti boli vedené k rešpektovaniu psa a aby sa pes cítil bezpečne. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Zdravie a starostlivosť

 

Zdravie a starostlivosť

 

Starostlivosť o Srst

 

Eurázier má hustú a dlhú srst, ktorá potrebuje pravidelnú starostlivosť. Na udržanie zdravej srsti je potrebné ju česať minimálne raz týždenne, aby sa predišlo tvorbe uzlín a zabránilo sa zacuchaniu. Eurázier by sa mal kúpať len v prípade, že je to nevyhnutné, aby sa neodstránila prirodzená ochrana jeho kože. Po kúpaní by sa mal dobre osušiť, aby nedošlo k ochoreniu kože.

Okrem toho je dôležité venovať pozornosť strave Euráziera. Výživa by mala byť vyvážená a zdravá. Niektorí majitelia používajú metódu BARF, ktorá zahŕňa kŕmenie psa čerstvým mäsom, ovocím a zeleninou. Je však dôležité konzultovať tento spôsob stravovania so veterinárom, aby sa zabezpečilo, že pes dostáva všetky potrebné živiny.

 

Choroby a Zdravotné Problémy

 

Eurázier je pomerne zdravé plemeno, ale môže trpieť niektorými zdravotnými problémami. Luxácia pately, ktorá je častejšia u väčších plemien, môže byť problémom aj pre Euráziera. Tento stav môže spôsobiť bolesť a obmedzenie pohybu. V niektorých prípadoch môže byť potrebná chirurgická liečba.

Entropium a ektropium sú problémy s očami, ktoré sa môžu vyskytnúť u Euráziera. Entropium znamená, že viečka sú zvrátené dovnútra a môžu dráždiť oko. Naopak, ektropium znamená, že viečka sú zvrátené von a môžu spôsobiť suchú a podráždenú kožu okolo oka. Tieto stavy môžu byť liečené chirurgicky.

Je dôležité, aby majitelia Euráziera pravidelne navštevovali veterinára a sledovali zdravie svojho psa. Včasná diagnostika a liečba môžu pomôcť predísť vážnym zdravotným problémom.

 

Eurázier ako Spoločník

 

Eurázier je plemeno psa, ktoré je známe svojou priateľskou a oddanou povahou. Je to ideálny spoločník pre rodiny a jednotlivcov, ktorí hľadajú psa, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym situáciám a prostrediam.

Eurázier sa ľahko učí a je veľmi prispôsobivý. Je to pes, ktorý sa dokáže prispôsobiť životu v byte alebo v dome, ale aj životu na vidieku. Je to skvelý spoločník pre deti aj seniorov, pretože má veľmi dobré sociálne schopnosti a je veľmi priateľský k ľuďom.

Eurázier je tiež veľmi inteligentný a má vynikajúcu pamäť. Je to pes, ktorý sa dokáže naučiť veľa vecí a má radosť z toho, keď sa učí nové veci. Je to pes, ktorý sa dokáže zapojiť do rôznych aktivít, ako sú napríklad agility alebo obedience.

Ak hľadáte psa, ktorý bude vašim verným spoločníkom a bude sa dokázať prispôsobiť rôznym situáciám, potom je Eurázier skvelou voľbou. Toto plemeno psa vám prináša nielen priateľskú a oddanú povahu, ale aj inteligenciu, vynikajúcu pamäť a schopnosť prispôsobiť sa rôznym prostrediam a situáciám.

 

Eurázier v Športe

Eurázier je mrštný a rýchly pes, ktorý je vhodný pre rôzne psie športy. Toto plemeno sa môže zapojiť do agility alebo plávania a ukázať svoje schopnosti a zručnosti.

 

Agility

Agility je jedným z najobľúbenejších psích športov na svete. Eurázier sa môže zapojiť do agility súťaží a ukázať svoju rýchlosť a obratnosť. Tento šport sa skladá z prekážok, ktoré pes musí prekonať čo najrýchlejšie a bez chýb. Eurázier má vynikajúcu pamäť a dokáže si zapamätať celú dráhu, preto je to výborný pes pre tento šport.

 

Plávanie

 

Eurázier má radi vodu a sú vynikajúcimi plavcami. Plávanie je pre euraziéra veľmi zdravé a pomáha udržiavať ich fyzickú kondíciu. Toto plemeno sa môže zapojiť do plaveckých súťaží alebo jednoducho sa môže baviť v bazéne alebo pri jazere.

Eurázier je vynikajúci spoločník pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o psie športy. S ich rýchlosťou, obratnosťou a zručnosťou sú ideálnymi psami pre agility a plávanie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button