Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Foxhound : Všetko o plemene

Foxhound. Foxhoundi sú typom veľkých poľovných psov chovaných pre ich silné lovecké inštinkty, ostrý čuch, štekot, energiu, pohon a rýchlosť. Sú známe svojou schopnosťou vystopovať korisť, zvyčajne líšky, na vzdialenosť niekoľkých kilometrov. Foxhoundi sa už stáročia používajú na lov líšok, ktorý je v mnohých krajinách obľúbeným športom.

 

Foxhound

 

Foxhound

 

Anglický foxhound a americký foxhound sú dve najznámejšie plemená foxhoundov. Anglický foxhound je mohutný cválajúci pes s veľkou výdržou, zatiaľ čo americký foxhound je stredne veľké plemeno poľovného psa so štíhlou a atletickou postavou, dlhými nohami, strapatými ušami a krátkou hladkou srsťou. Obe plemená sú pachové psy vyšľachtené na lov líšok podľa pachu a majú prirodzený inštinkt neúnavne prenasledovať svoju korisť.

Foxhoundi sú inteligentné, verné a láskavé psy, ktoré sú vynikajúcimi spoločníkmi pre aktívne rodiny. Vyžadujú si dostatok pohybu a duševnej stimulácie, aby boli šťastné a zdravé. Foxhoundi sú známi aj svojím hlasným štekaním, ktoré môže byť problémom pre ľudí žijúcich v tesnej blízkosti ostatných. Napriek tomu sú foxhoundi stále obľúbeným plemenom medzi poľovnými nadšencami a milovníkmi psov.

 

História a Pôvod

 

História a Pôvod

George Washington a Virginia

George Washington, prvý prezident Spojených štátov amerických, bol známy svojou láskou k psom, najmä k Foxhoundom. Vlastnil mnoho psov tohto plemena a bol jedným z prvých chovateľov amerických Foxhoundov. Jeho láska k tomuto plemenu bola taká veľká, že ho často viedla na lov líšok v oblastiach ako Virginia.

 

Anglický Foxhound

Anglický Foxhound je jedným z najstarších plemien líščích psov na svete a má hlboké korene v Anglicku. Bolo vyšľachtené na lov líšok a bol veľmi obľúbený u šľachty počas 17. a 18. storočia. Títo psi boli neskôr prenesení do Spojených štátov, kde sa stali základom pre chov amerických Foxhoundov.

 

Americký Foxhound

Americký Foxhound bol vyšľachtený v Spojených štátoch a je potomkom anglických Foxhoundov, francúzskych houndov a írskych loveckých psov. Tento pes je vynikajúci lovec a je často používaný na lov líšok a iných zvierat. Americký Foxhound bol tiež použitý počas amerického občianskeho vojny na prepravu správ a komunikáciu medzi jednotkami.

V 19. storočí bol americký Foxhound rozdelený na dve odlišné línie, Walker a Trigg. Tieto línie sa líšia vo svojom vzhľade a schopnostiach, ale obidve sú stále používané na lov.

 

Celkovo, Foxhoundy majú bohatú históriu v Spojených štátoch a boli dôležitým plemenom pre lov a komunikáciu. Ich pôvod sa odvíja od anglických Foxhoundov, ktoré boli neskôr krížené s francúzskymi a írskymi loveckými psami. George Washington bol jedným z prvých chovateľov amerických Foxhoundov a bol známy svojou láskou k tomuto plemenu.

 

Charakteristika a Vlastnosti Foxhound

 

Charakteristika a Vlastnosti Foxhound

 

Veľkosť a Hmotnosť

Anglický Foxhound je veľký a atletický pes s dobrými proporciou. Jeho výška v kohútiku sa pohybuje medzi 58 a 64 centimetrami. Váži približne 29 až 34 kilogramov. Americký Foxhound je tiež veľký pes, ale jeho výška sa pohybuje medzi 53 a 64 centimetrami a váži približne 29 až 34 kilogramov.

 

Srst a Farba

Anglický Foxhound má krátku a hustú srsť, ktorá je zvyčajne tricolor, čo znamená, že má červené a čierne znaky so zlatými alebo bledšími znakmi. Americký Foxhound má tiež krátku a hustú srsť, ktorá môže byť tricolor, biela a červená alebo biela a hnedá. Anglický pointer: Popis plemena

 

Temperament a Správanie

Anglický Foxhound je priateľský a energický pes, ktorý má radi ľudí a iné psy. Sú tiež veľmi aktívni a potrebujú veľa cvičenia a stimulácie. Americký Foxhound je tiež priateľský a ľahko sa učí, ale môže byť tvrdohlavý a nezávislý. Potrebujú veľa pohybu a majú radi lov.

Oba typy Foxhoundov majú veľkú hrudníkovú kosť a dobrú fyzičku. Sú to skvelí spoločníci pre rodiny, ktoré majú radi aktívny životný štýl a radi trávia čas vonku.

 

Tréning a Inteligencia

Tréning foxhounda je dôležitou súčasťou starostlivosti o psa. Foxhound je inteligentný a trénujú sa dobre, ale tréning musí byť konzistentný a pozitívny. Elo plemeno psa: Popis a charakteristika rasy

 

Poslušnosť a Trénovateľnosť

Foxhound je inteligentný pes a ľahko sa učí novým veciam. Je to pes, ktorý má veľa energie a potrebuje fyzickú aktivitu, preto je dôležité, aby bol tréning zameraný aj na fyzickú aktivitu. Tréning by sa mal začať v čo najskoršom veku, aby sa pes naučil základné povely a správanie.

Je dôležité, aby bola tréningová metóda pozitívna a motivujúca. Foxhound sa trénuje najlepšie pomocou pozitívnej posilňovacej metódy, kde sa pes odmeňuje za správne správanie. Táto metóda tréningu zvyšuje motiváciu psa a výrazne zlepšuje jeho trénovateľnosť.

 

Nezávislosť

Foxhound je nezávislý pes a má tendenciu rozhodovať sa sám. Preto je dôležité, aby bol tréning zameraný na posilnenie poslušnosti a zlepšenie kontroly psa. Obedience training je ideálny spôsob, ako začať tréning poslušnosti. Tento typ tréningu pomáha psom naučiť sa základné povely a správanie.

Je dôležité, aby bol tréning nezávislého psa zameraný na posilnenie jeho dôvery v majiteľa a posilnenie jeho sebadôvery. Tréning by mal byť konzistentný a trpezlivý, a to aj keď sa zdá, že pes nie je pripravený na ďalšie učenie.

Všetky psy sú trénovateľné, ale každý pes je iný. Foxhound je inteligentný a trénuje sa dobre, ale tréning musí byť konzistentný a pozitívny. S pravidelným tréningom a pozitívnym prístupom môže byť foxhound poslušný a dobre vychovaný pes.

 

Zdravie a Výživa

 

Zdravie a Výživa

 

Zdravotné Problémy

Foxhound je plemeno psov, ktoré sa vyznačuje vysokou úrovňou fyzickej aktivity a energie. Aj keď sú tieto psy zdravé a silné, majú niektoré zdravotné problémy, ktoré by mali byť sledované ich majiteľmi. Niektoré z týchto problémov zahŕňajú dyspláziu bedrového kĺbu a problémy s očami.

Dysplázia bedrového kĺbu je stav, ktorý postihuje mnoho plemien psov, vrátane Foxhoundov. Tento stav môže spôsobiť bolesť a zhoršiť kvalitu života vášho psa. Majitelia by mali sledovať príznaky dysplázie bedrového kĺbu, ako sú kĺbová bolesť, kŕče a neochota pohybovať sa. Šampón na vlasy: Najlepšie rady a účinky

Okrem toho, Foxhoundi môžu mať aj problémy s očami, ako sú katarakty, glaukóm a progresívna atrofia sietnice. Tieto problémy môžu viesť k zhoršeniu zraku a dokonca aj k slepote. Majitelia by mali pravidelne navštevovať veterinára, aby sa uistili, že ich pes má zdravé oči.

 

Strava a Výživa

Správna výživa je dôležitá pre zdravie a dlhú životnosť Foxhounda. Tieto psy majú vysokú úroveň aktivity a vyžadujú si vyváženú stravu, ktorá poskytuje dostatok energie a výživných látok. Majitelia by mali zabezpečiť, aby ich pes mal prístup k čerstvej vode a kvalitnej strave.

Foxhoundi majú radi pamlsky a odmeny, ale majitelia by mali byť opatrní pri výbere týchto pochúťok. Niektoré pamlsky môžu byť vysoko kalorické a môžu viesť k nadváhe a zdravotným problémom. Majitelia by mali zvoliť zdravé pamlsky a odmeny, ktoré sú vhodné pre ich plemeno.

Výživa je kľúčová pre zdravie Foxhounda a môže mať vplyv na jeho životnosť. Majitelia by mali zabezpečiť, aby ich pes mal vyváženú stravu, ktorá poskytuje dostatok výživných látok a energie. Pravidelné návštevy veterinára a sledovanie zdravia vášho psa môžu pomôcť predchádzať zdravotným problémom a zabezpečiť, že váš Foxhound bude zdravý a šťastný.

Starostlivosť Foxhound

 

Starostlivosť Foxhound

 

Aktivita a Energia

Foxhound je plemeno psa, ktoré má veľkú potrebu pohybu a aktivity. Preto je dôležité zabezpečiť mu dostatok fyzickej námahy a stimulácie. Foxhound je ideálny pre majiteľov, ktorí milujú aktívny životný štýl a majú čas venovať sa svojmu psovi. Jeho vysoká energia a vytrvalosť ho robia skvelým spoločníkom pre behanie, cyklistiku alebo plávanie.

 

Strihanie a Starostlivosť o Srsť

 

Foxhound má krátku, hustú a lesklú srst, ktorá nevyžaduje príliš veľa starostlivosti. Stačí ho pravidelne kartovať a kefuovať, aby sa odstránili odumreté chĺpky a zabránilo sa tvorbe klbka. Foxhound tiež občas línajú, takže v tomto období je potrebné kartovanie zvýšiť.

Okrem toho, foxhoundi potrebujú pravidelné kúpanie a starostlivosť o uši, oči a zuby. Uši by mali byť pravidelne čistené a oči kontrolované, aby sa zabránilo infekciám. Zuby by mali byť čistené minimálne dvakrát týždenne, aby sa predišlo zubnému kameňu a zápachu z úst.

Foxhound je plemeno psa s nízkou údržbou, čo znamená, že nevyžaduje príliš veľa starostlivosti. Stačí mu poskytnúť dostatok pohybu a pravidelnú starostlivosť o srst, uši, oči a zuby.

 

Foxhound ako Domáce Zviera

Foxhound je plemeno, ktoré je známe pre svoju schopnosť loviť lišky. Avšak, môže byť aj vynikajúcim domácim zvieraťom. V tejto sekcii sa pozrieme na to, ako sa foxhound správa vo vzťahu k deťom a iným zvieratám a ako sa stáva skvelým spoločníkom.

Vzťah k deťom a iným zvieratám

 

Foxhound je známy pre svoju priateľskú a hravú povahu. Je to pes, ktorý má radi deti a zvyčajne si s nimi výborne rozumie. Avšak, kvôli svojej loveckej povahy a silnému puzdraniu, by sa mal vždy monitorovať jeho správanie k deťom. Foxhound by nemal byť ponechaný s malými deťmi bez dozoru, aby sa zabránilo nežiaducemu správaniu.

Domáce zvieratá, ako sú mačky alebo králiky, nie sú vhodnými spolubývajúcimi pre foxhounda. Môžu existovať foxhoundi, ktorí vyrastali napríklad s mačkami a prijali ich do svojej svorky, ale vo všeobecnosti by sa malo vyhnúť zavedeniu foxhounda do domácnosti s inými domácimi zvieratami.

 

 

Foxhound ako lovecký pes

 

Foxhound je plemeno vytrvalých loveckých psov. Sú známi pre svoju schopnosť loviť lišky a inú zver. Sú to psy, ktoré majú výborný zmysel pre stopovanie a sledovanie. Foxhound je tiež známy pre svoju schopnosť pracovať v skupine a tvoriť balík.

Pri výcviku foxhounda ako loveckého psa je dôležité vybudovať jeho sebadôveru a naučiť ho, ako sa správať v prípade stretnutia so zverou. Foxhound má silný lovecký inštinkt, preto by mal byť vždy monitorovaný v prítomnosti iných domácich zvierat.

Foxhound je tiež veľmi atletický pes s vysokou výdržou a rýchlosťou. Jeho dlhé nohy a veľké uši sú charakteristické pre toto plemeno. Foxhound má silný poháňací inštinkt a musí byť vedený na vodítku, keď sa nachádza mimo ohrady.

Vzhľadom na svoju loveckú povahu a vysokú úroveň aktivity, by foxhound mal byť poskytnutý dostatočným množstvom cvičenia a stimulácie, aby sa zabránilo nežiaducemu správaniu. Foxhound je zvyčajne sladký a priateľský pes, ale môže byť deštruktívny, ak nie je dostatočne stimulovaný a cvičený.

 

Ostatné Informácie

 

Anglický Foxhound je atletický lovecký pes, ktorý sa hodí pre aktívnych ľudí, ktorí majú radi pohyb a trávia veľa času vonku. Aj keď sú tieto psy vytrvalí lovci, sú to tiež skvelí spoločníci pre rodiny s deťmi.

V roku 1909 bol americký Foxhound uznávaný ako samostatné plemeno americkým Kennel Clubom. Toto plemeno je známe svojou vytrvalosťou, rýchlosťou a pracovnou morálkou. Sú to skvelí lovci lišiek a sú veľmi populárni v Spojených štátoch.

Ak hľadáte psa, ktorý potrebuje veľa pohybu, anglický Foxhound je ideálny pre vás. Tieto psy sú veľmi aktívne a potrebujú veľa cvičenia, aby sa udržali zdravé a šťastné. Majitelia by mali zabezpečiť, aby mali tieto psy dostatok priestoru na beh a hranie, inak by mohli byť nešťastní a nespokojní.

Anglický Foxhound má krátku, hustú srsť, ktorá je odolná voči vetru. Toto plemeno je hypoalergénne a nevyžaduje pravidelné strihanie alebo upravovanie srsti. Majitelia by mali pravidelne čistiť uši a oči svojich psov, aby sa predišlo infekciám a iným zdravotným problémom.

V súčasnosti existuje niekoľko rôznych typov Foxhoundov, vrátane anglického, amerického, Penn-Marydel a ďalších. Tieto psy majú rôzne farby a vzory srsti, a niektoré sú vhodnejšie na behanie a iné na lov. Majitelia by mali zvážiť svoje potreby a životný štýl, keď si vyberajú plemeno Foxhounda.

V záverečnom slove, anglický Foxhound je skvelým spoločníkom pre aktívnych ľudí a rodiny s deťmi. Tieto psy sú vytrvalí, rýchli a majú skvelú pracovnú morálku. Majitelia by mali zabezpečiť dostatok cvičenia a priestoru pre svojich psov, aby si udržali zdravie a šťastie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button