Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Elo plemeno psa: Popis a charakteristika rasy

Elo plemeno psa je relatívne nové a neuznané plemeno, ktoré vzniklo v roku 1987 v Nemecku. Jeho pôvodný názov bol eloschaboro a zahŕňal plemená eurasier, bobtail, čau-čau, samojed a dalmatín. Plemeno elo sa vyznačuje pokojnou a nenáročnou povahou, vďaka ktorej je vhodné pre rodiny. Elo je tiež veľmi hravý a sebavedomý pes s vysokým prahom vzrušivosti a malými alebo žiadnymi loveckými inštinktmi.

 

Elo plemeno psa

 

Elo plemeno psa

 

Plemeno psa Elo sa vyznačuje miernou chuťou do pohybu a je vhodné pre majiteľov, ktorí hľadajú psa spoločníka, ktorý sa rád zúčastní na rodinných aktivitách. Elo je veľmi hravý a priateľský pes, ktorý dobre vychádza s deťmi a inými zvieratami. Vďaka svojej strednej veľkosti a výške po plecia je vhodný na život v byte alebo v dome s menším dvorom.

Hoci Elo nie je uznaným plemenom FCI, svojou priateľskou a hravou povahou si získava srdcia mnohých majiteľov. V súčasnosti existujú chovateľské organizácie, ktoré sa zameriavajú na chov a ochranu tohto plemena. Ak hľadáte spoločenského a nenáročného psa, Elo by mohol byť skvelou voľbou pre vašu rodinu.

 

História Elo

 

História Elo

 

Elo je plemeno psa, ktoré vzniklo v Nemecku v roku 1987. Chovatelský projekt Elo sa začal pod pôvodným názvom eloschaboro, ktorý odkazuje na tri hlavné rodičovské plemená: eurasier, bobtail a čau-čau. Neskôr boli do kríženia pridaní aj samojed a dalmatin. Najčastejšie sa krížilo s euraserom a bobtailom a toto kríženie sa používa aj naďalej.

Elo je plemeno, ktoré sa zameriava na spoločenské a rodinné plemeno. Jeho výška ramien sa pohybuje od 35 do 60 cm a hmotnosť od 8 do 35 kg. Elo sa dožíva 12 až 15 rokov.

Toto plemeno psa je veľmi priateľské a láskavé. Je to skvelý spoločník pre rodiny s deťmi, pretože je veľmi trpezlivý a miluje pozornosť. Elo je tiež veľmi inteligentný a ľahko sa učí nové triky.

Elo je plemeno, ktoré má veľmi zaujímavú históriu a je stále veľmi populárne medzi majiteľmi psov. Jeho krásny vzhľad a priateľská povaha robia z Elo skvelého spoločníka pre každého, kto hľadá verného a oddaného psa.

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Elo je plemeno psa s pokojnou a priateľskou povahou. Tieto psy sú ideálne pre rodiny s deťmi, pretože majú vysoký prah dráždivosti a nevykazujú žiadne alebo len veľmi malé lovecké inštinkty. Elo má miernu chuť k pohybu a je sebavedomý a hravý. Podľa chovateľského zväzu približne 80 % psov vykazuje požadované vlastnosti typické pre toto plemeno.

Elo má stredne veľké uši, ktoré sú vzpriamené. Chvost má stočený a položený na chrbte. Srsť môže mať rôzne farby. Labky sú malé a okrúhle. Plemeno sa chová v dvoch veľkostiach a dvoch variantoch typu srsti. Veľký elo je v kohútiku vysoký 46 až 60 cm a váži 22 až 35 kg.

Elo je nenáročný na starostlivosť. Srsť si nevyžaduje časté kúpanie a stačí ju pravidelne česať. Elo sú inteligentní a ľahko sa učia, čo z nich robí dobrých spoločníkov na výcvik a športové aktivity. Ak sú dobre socializované, sú priateľské k iným psom a ľuďom.

Celkovo možno povedať, že Elo je plemeno psa s pokojnou a priateľskou povahou, vhodné pre rodiny a majiteľov, ktorí hľadajú spoločenského a hravého psa.

 

Fyzické vlastnosti Elo plemeno psa

 

Fyzické vlastnosti Elo plemeno psa

 

Elo je stredne veľký pes so silnou a robustnou stavbou tela, ktorá mu umožňuje byť pohyblivý a aktívny. Jeho výška sa pohybuje od 35 do 60 cm a hmotnosť od 8 do 35 kg. Jeho fyzické vlastnosti sú výsledkom kríženia viacerých plemien vrátane nemeckého ovčiaka, boxera a nemeckej dogy.

Elo má krátku a hustú srsť, ktorá si vyžaduje minimálnu starostlivosť. Farba srsti môže byť akejkoľvek farby, čierna, biela, červená, hnedá alebo sivá. Jeho uši sú stredne veľké a vzpriamené, čo mu dodáva zvláštny výraz. Jeho oči sú stredne veľké a môžu byť hnedé alebo modré.

Elo sa považuje za dobrého spoločníka pre rodiny s deťmi, pretože má nízky prah dráždivosti a je priateľský k deťom. Jeho povaha je pokojná a vyrovnaná, ale je aj hravý a sebavedomý.

V porovnaní s inými plemenami psov, ako sú dalmatín, chrt, čau-čau, mastif, foxhound, baset, čivava, čivava, bulteriér, barbet, basendži, baset, bígl, bígl, bíglík, fiľak, pointer, seter, akita, billy, honič, kolia, kolia, maďarský, vlčiak a kavalier, Barbarský, Barzoj, Bišón, Briard, Buldog, Drever, Dunker, Kelpie, Teriér, Bišón, Malamut, Ariegue, Grifon, Hovawart, Kai, Komondor, Malinois, Beauceron, Coonhound, Deerhound a Anglický kokršpaniel, Elo má vysokú úroveň zdravia a dlhovekosti.

 

Povaha a Správanie

 

Povaha a Správanie

 

Elo je plemeno psa, ktoré je známe svojou priateľskou a láskavou povahou. Títo psi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a radi trávia čas s nimi. Sú to inteligentní psi, ktorí sa ľahko učia nové veci a majú radosť z tréningu.

Elo psi sú veľmi spoločenskí a radi sa hrávajú s inými psami a ľuďmi. Majú veľmi dobrý vzťah s deťmi a sú skvelými spoločníkmi pre rodiny s deťmi. Sú to psi, ktorí milujú pozornosť a radi sa objímajú.

Títo psi sú veľmi energickí a potrebujú veľa pohybu. Majú radi prechádzky a behanie a sú skvelými spoločníkmi pre ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl.

Elo psi majú tiež veľmi dobrý zmysel pre humor a radi robia hlúposti, aby sa ich majitelia smiali. Sú to skutočne zábavní psi, ktorí dokážu rozveseliť každého. Agresívne plemena psov : Top 5 agresívnych psov

V tabuľke nižšie sú uvedené niektoré základné charakteristiky povahy a správania Elov:

 

Charakteristika Popis
Oddanosť Veľmi oddaní svojim majiteľom
Spoločenskosť Radi sa hrávajú s inými psami a ľuďmi
Milujú pozornosť Majú radi objímania a pozornosť
Energetickí Potrebujú veľa pohybu a aktivity
Zmysel pre humor Radi robia hlúposti a rozveseliajú majiteľov

Celkovo, Elo psi sú skvelými spoločníkmi pre každého, kto hľadá priateľského a láskavého psa, ktorý má radi pozornosť a aktívny životný štýl.

 

Starostlivosť Elo plemeno psa

 

Elo plemeno psa je stredne veľký pes, ktorý potrebuje primeranú starostlivosť a údržbu, aby bol zdravý a šťastný. Tu sú niektoré tipy na to, ako sa starať o svojho psa:

 

Strava a Výživa

Je dôležité, aby pes mal primeranú stravu a výživu, aby bol zdravý a silný. Elo plemeno psa je skvelým spoločníkom pre rodiny a potrebuje primerané množstvo bielkovín, tukov a uhľohydrátov v strave. Je dôležité, aby sa pes kŕmil kvalitným krmivom, ktoré obsahuje všetky potrebné živiny a vitamíny. Čau-Čau pes: Charakteristika, pôvod a výchova

 

Hygiena

Elo plemeno psa má krátku srsť, ktorá vyžaduje minimálnu starostlivosť. Pes by mal byť kúpaný alespoň raz za mesiac, aby sa udržal čistý a zdravý. Elo plemeno psa má tiež citlivé uši, ktoré by mali byť pravidelne čistené, aby sa predišlo infekciám. Zuby by sa mali čistiť minimálne raz za týždeň, aby sa predišlo zubnému kameňu a zubným problémom. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Výchova a Tréning

Elo plemeno psa je inteligentný a poslušný pes, ktorý je ľahko trénovateľný. Pes by mal byť vychovávaný pomocou pozitívnej posilňovacej metódy, aby sa predišlo agresívnemu správaniu. Elo plemeno psa sa dobre hodí na tréning agility a poslušnosti.

 

Zdravie Elo plemeno psa

Elo plemeno psa je zdravý pes, ktorý má malú náchylnosť k zdravotným problémom. Avšak, ako u všetkých plemien psov, aj u Elo plemena môžu vzniknúť zdravotné problémy ako dysplázia bedrového kĺbu a očné choroby. Je dôležité, aby sa pes pravidelne kontroloval u veterinára a aby bol očkovaný proti chorobám, ako je napríklad besnota.

 

Všeobecne platí, že Elo plemeno psa je skvelý spoločník pre rodiny a vyžaduje len minimálnu starostlivosť a údržbu. S primeranou starostlivosťou a výživou bude pes zdravý a šťastný a bude vám verným spoločníkom na mnoho rokov.

 

Zdravie a choroby

Elo je plemeno psa, ktoré má vysokú prirodzenú odolnosť voči mnohým chorobám. Avšak, ako každé plemeno, aj Elo môže trpieť určitými zdravotnými problémami.

Jedným z najčastejších ochorení, ktoré postihuje psov, je obezita. Preto je dôležité, aby majiteľia Elov dbali na to, aby ich pes mal vyváženú stravu a dostatok pohybu. Elo má strednú chuť k pohybu, takže sa odporúča aspoň 30 minút aktívneho cvičenia denne.

Ďalším ochorením, ktoré môže postihnúť Elo, je cukrovka. Toto ochorenie je spôsobené narušením produkcie inzulínu v tele psa. Ak majiteľ zistí príznaky cukrovky u svojho psa, ako je nadmerné pitie a močenie, únava a strata hmotnosti, je dôležité vyhľadať veterinárnu starostlivosť.

 

Okrem toho, Elo môže trpieť aj niektorými genetickými ochoreniami, ako je napríklad dysplázia bedrového kĺbu alebo problémy so srdcom. Preto sa odporúča, aby majitelia Elo dbali na to, aby ich pes bol pravidelne kontrolovaný veterinárom. Čínsky chocholatý pes: všetko o plemene

Celkovo, Elo je plemeno psa, ktoré má dobré zdravie a vysokú odolnosť voči mnohým chorobám. Avšak, ako každý pes, aj Elo môže trpieť určitými zdravotnými problémami, preto je dôležité, aby majitelia dbali na to, aby ich pes mal vyváženú stravu, dostatok pohybu a pravidelnú veterinárnu starostlivosť.

 

Tréning a Výchova

Elo plemeno psa je veľmi inteligentné a zvedavé zviera, ktoré sa ľahko učí nové veci. Preto je dôležité už od útleho veku začať s tréningom a výchovou psa.

Základné princípy tréningu a výchovy

Tréning a výchova psa by mali byť založené na pozitívnej motivácii. Elo pes by mal byť odmenený za správne správanie a nesprávne správanie by malo byť ignorované. Je dôležité byť trpezlivý a dôsledný pri tréningu a výchove psa.

 

Sociabilizácia

Sociabilizácia je dôležitou súčasťou tréningu a výchovy Elo psa. Pes by mal byť vystavený rôznym situáciám a prostrediam, aby sa naučil, ako sa správať v rôznych situáciách. Elo pes by mal byť tiež vystavený rôznym ľuďom a zvieratám, aby sa naučil, ako sa správať v spoločnosti iných zvierat a ľudí.

Základný tréning

Elo pes by mal byť naučený základným povely, ako sú sedni, ľahni, stoj a príď sem. Tieto povely by mali byť naučené pomocou pozitívnej motivácie a odmeny. Elo pes by mal byť odmenený drobnými pamlskami a pochvalou za správne splnenie povely.

Výcvik agility

Elo plemeno psa je veľmi vhodné na výcvik agility. Agility je šport, ktorý zahŕňa prekonávanie rôznych prekážok a cvičení na čas. Elo pes by mal byť naučený základným cvičeniam agility a postupne by mal byť trénovaný na zložitejšie prekážky.

 

Výcvik obrany

Elo pes môže byť tiež trénovaný na obranu. Výcvik obrany by mal byť založený na pozitívnej motivácii a odmenách. Elo pes by mal byť naučený, ako brániť svojho majiteľa a jeho majetok.

Výcvik a výchova Elo psa sú dôležité pre jeho správne správanie a zdravý vývoj. Je dôležité byť trpezlivý a dôsledný pri tréningu a výchove psa. Elo pes by mal byť vystavený rôznym situáciám a prostrediam, aby sa naučil, ako sa správať v rôznych situáciách.

 

Zhrnutie

Elo je plemeno psa, ktoré pochádza z Nemecka. Tento pes je veľmi vhodný ako spoločník do rodiny, pretože má klidnú a uvoľnenú povahu. Jeho lovecké pudy sú minimálne alebo ich nemá vôbec. Elo má strednú chuť k pohybu a je hravý a sebaistý.

Toto plemeno psa je mierumilovné a k cudzím ľuďom nedôverčivé. V styku s inými psami alebo inými zvieratami sa správa mierumilovne a je odolný voči stresu. Jeho výška ramien sa pohybuje od 35 do 60 cm a váha od 8 do 35 kg. Elo sa dožíva približne 12 až 15 rokov.

Vzhľadom na svoju povahu a vysokú úspešnosť v preukazovaní typických vlastností plemena, Elo je veľmi populárny v mnohých krajinách sveta. Jeho hladká srst a všetky farby robia z tohto psa krásneho spoločníka pre každú rodinu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button