Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Bobtail – Charakreristika plemena

Bobtail je mohutné plemeno psa s hustou srstí, ktorá je obvykle modrej alebo sivej farby. Toto plemeno je pôvodom z 19. storočia z Anglicka a bolo pôvodne chované na pastvu oviec. Bobtail je veľmi inteligentný a veselý pes, ktorý sa dobre hodí do rodiny s deťmi.

 

Bobtail

 

Bobtail

 

Staroanglický ovčiak, ako sa bobtail tiež nazýva, má pevnú a kompaktnú stavbu tela a typickú kolísavú chôdzu. Jeho srsť je dlhá, huňatá a skôr drsnejšia. Pod bujnou srsťou sa skrýva vodu odpudzujúca podsada. Bobtail je mierumilovný pes, ktorý nevyhľadáva konflikty a vychádza dobre s inými psami a maznáčikmi.

Ak hľadáte psa, ktorý je dobrým spoločníkom a zároveň vynikajúcim strážcom, potom by ste mohli zvážiť chov bobtaila. Toto plemeno sa vyznačuje svojou oddanosťou a inteligenciou, čo ho robí ideálnym pre rodiny s deťmi alebo aj pre jednotlivcov, ktorí hľadajú verného a verného spoločníka.

 

Charakteristika Bobtaila

 

Charakteristika Bobtaila

 

Vzhľad

Bobtail je plemeno psa s robustným a zavalitým telom, ktoré je pokryté hustou a vlnitou srstou. Telo je kratšie a kompaktné s hlbokým hrudníkom. Výška v kohútiku sa pohybuje okolo 56 cm a váha sa priemerne pohybuje okolo 30 kg. Typickým znakom plemena je absencia chvosta, ktorý je buď vrodený alebo kupírovaný. Bobtail má nižší kohútik ako zadok a jeho krk je silný a svalnatý. Hlava je veľká s veľkými a okrúhlymi očami, ktoré sú umiestnené ďaleko od seba. Uši sú malé a zavesené.

 

Charakter

 

Charakter

 

Bobtail je milý, hravý a inteligentný pes, ktorý sa skvele hodí do rodiny s deťmi. Je to dobrý hlídač a nevyhľadáva konflikty s inými psami alebo zvieratami. Bobtail je veľmi oddaný svojmu majiteľovi a je mu veľmi blízky. Avšak, môže trpieť separačnou úzkosťou, keď je odlúčený od svojho majiteľa.

 

Zdravie a starostlivosť Bobtail

 

Zdravie a starostlivosť Bobtail

Bobtail je pomerne zdravé plemeno, avšak môže trpieť niektorými ochoreniami, ako sú dysplázia bedrového kĺbu, zápalové ochorenia kože a očí. Starostlivosť o srst Bobtaila vyžaduje pravidelné kúpanie a strihanie, a to najmä v období rui. Bobtail potrebuje tiež pravidelný pohyb a zdravú výživu, ktorá by mala obsahovať dostatok vitamínov a minerálov.

 

Pohyb a výcvik

Bobtail potrebuje pravidelný pohyb a výcvik, aby bol zdravý a šťastný. Je to veľmi inteligentné plemeno, ktoré sa rýchlo učí a má radosť z tréningu. Bobtail sa skvele hodí na obedience a agility. Je dôležité, aby bol Bobtail vychovávaný s láskou a trpezlivosťou. Šampón na vlasy

 

Chov a šľachtenie

Bobtail je plemeno s vynikajúcimi rodokmeňmi, ktoré sa vyznačujú dobrým zdravím a charakterom. Chov Bobtaila by mal byť zodpovedný a zameraný na zlepšovanie plemena. Je dôležité, aby sa pri chove dbalo na zdravie a genetiku plemena.

 

Výskyt a historia

Bobtail je pôvodom z Anglicka a patrí medzi ovčácke a pastevecké plemená psov. V minulosti bol používaný na pastvu oviec, dnes sa využíva predovšetkým ako spoločenský pes a dobrý strážca. Juhoruský ovčiak: Popis plemena a jeho vlastnosti

 

Bobtail ako rodinný pes

 

Bobtail ako rodinný pes

 

Bobtail je ideálny rodinný pes, ktorý sa skvele hodí do rodiny s deťmi. Je to veľmi milý a oddaný pes, ktorý má radi spoločnosť svojho majiteľa. Bobtail sa dobre vychádza s ostatnými domácimi zvieratami a je dobrý strážca.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button