Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Šikoku pes: Charakteristika plemena

Šikoku pes, známy aj ako Kochi-ken, je plemeno psa pochádzajúce z Japonska. Tento stredne veľký špicatý pes s hustou srsťou, špicatými ušami a krátkym, nahor zatočeným chvostom bol vyšľachtený na lov diviakov. Plemeno Šikoku pes je známy svojou nezávislosťou a silným charakterom, ktorý ho robí ideálnym psom pre skúsených majiteľov.

 

Šikoku

 

Šikoku

 

Šikoku pes je opatrný a statočný temperamentný pes s dobrým úsudkom. Tento pes je tiež veľmi lojálny a poddajný svojmu majiteľovi, miluje dotyky a často rád dáva bozky. Aj keď môže byť mierne rezervovaný voči cudzím ľuďom, je to skvelý spoločník pre svoju rodinu. Šikoku pes je vzácny aj vo svojej domovine, ale je čoraz populárnejší v Severnej Amerike a Európe. japonske plemena psov – 13 plemien psov

Ak hľadáte psa s nezávislým charakterom, ktorý je zároveň oddaným spoločníkom, šikoku pes môže byť skvelou voľbou. Tento pes si vyžaduje trpezlivosť a skúseného majiteľa, ktorý mu poskytne dostatok cvičenia a stimulácie. V tomto článku sa dozviete viac o Šikoku psoch, ich charakteristike, starostlivosti a výchove.

 

Pôvod Šikoku psa

 

Pôvod Šikoku psa

 

Šikoku pes, tiež známy ako Kochi-Ken, je plemeno psa, ktoré pochádza z Japonska. Toto plemeno je považované za národnú pamiatku Japonska a je jedným z šiestich tradičných plemien psov v krajine.

Šikoku pes pochádza z oblasti Kochi v japonskej prefektúre Shikoku. Toto plemeno sa vyvinulo z miestnych psov, ktoré boli používané na lov diviakov a iných zvierat v oblasti Awa. Šikoku pes je známy svojou nezávislosťou a silou a bol vyšľachtený na lov diviakov a vysoké zvieratá.

Šikoku pes má hustú srst a špicaté uši. Toto plemeno je stredne veľké a má krátky, nahor zatočený chvost. Títo psi sú cenení ako oddaní spoločníci a sú veľmi verní svojim majiteľom.

V súčasnosti je Šikoku pes vzácny aj vo svojej domovine, ale viac sa vyskytuje v Severnej Amerike. Toto plemeno je vhodné pre majiteľov, ktorí majú skúsenosti s výchovou a tréningom psov. Šikoku pes je nezávislý a potrebuje veľa pohybu a stimulácie, aby bol šťastný a zdravý.

Celkovo, Šikoku pes je pôvodom z Japonska a je známy svojou silou, nezávislosťou a oddanosťou. Toto plemeno je vhodné pre majiteľov, ktorí majú skúsenosti s výchovou a tréningom psov a ktorí sú pripravení poskytnúť svojmu psu veľa pohybu a stimulácie.

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Vzhľad

Šikoku pes, tiež známy ako Kochi-ken, je stredne veľké plemeno psa pochádzajúce z Japonska. Jeho výška v kohútiku sa pohybuje od 49 do 55 cm a váha od 16 do 25 kg. Pes má silnú a kompaktnú konštitúciu, dobre vyvinuté svalstvo a vzpriamené uši. Jeho srst je tvrdá a hrubá, s dvojitou vrstvou ochranného kožúška. Farba srsti môže byť červená, čierna alebo sivá.

 

Povaha

Šikoku pes je známy svojou energiou, inteligenciou a oddanosťou svojmu pánovi. Je to pes s veľkou vytrvalosťou a je veľmi bystrý. Jeho povaha je nezávislá a ostražitá, ale zároveň verná a lojálna svojmu majiteľovi. V minulosti bol používaný na lov medveďov, divých prasiat a vysokých zvierat. Vlasové hnojivo šampón

 

Zdravie a vek

Šikoku pes je všeobecne zdravé plemeno s priemernou dĺžkou života od 10 do 12 rokov. Avšak, ako u každého plemena, aj u Šikoku psov sa vyskytujú určité zdravotné problémy. Medzi najčastejšie patria dysplázia bedrového kĺbu, očné problémy a kožné alergie.

 

V tabuľke nižšie sú uvedené niektoré základné charakteristiky Šikoku plemena:

Výška v kohútiku Srst Oči Nosná houba Krk Ocas
49-55 cm Tvrdá a hrubá, s dvojitou vrstvou ochranného kožúška Hnedé Čierna Krátky a silný Zatočený nad chrbtom v kruhu

Zhrnutie:
Šikoku pes je stredne veľké plemeno psa s nezávislou a ostražitou povahou. Má silnú a kompaktnú konštitúciu a tvrdú, hrubú srst. Jeho výška v kohútiku sa pohybuje od 49 do 55 cm a váha od 16 do 25 kg. Má priemernú dĺžku života od 10 do 12 rokov a môže trpieť niektorými zdravotnými problémami, ako je dysplázia bedrového kĺbu, očné problémy a kožné alergie.

 

Porovnanie s inými plemenami Šikoku

 

Porovnanie s inými plemenami Šikoku

 

Šikoku pes je stredne veľké špicové plemeno z Japonska, ktoré sa vyznačuje svojou hustou srsťou, špicatými ušami a krátkym, nahor zatočeným chvostom. Toto plemeno bolo vyšľachtené na lov diviakov a cenené ako oddaní spoločníci. Šikoku je vzácny aj vo svojej domovine, ale viac v Severnej Amerike. Všetky šikoku by mali mať výrazné označenie.

 

Shiba Inu

Shiba Inu a Šikoku sú oba plemená špicov, ktoré majú podobné fyzické vlastnosti. Oba psy majú hustú srsť, špicaté uši a krátky chvost. Šikoku je však väčší a ťažší ako Shiba Inu. Zatiaľ čo Shiba Inu má tendenciu byť nezávislý a tvrdohlavý, Šikoku je známy svojou oddanosťou a lojalitou voči svojmu majiteľovi.

 

Akita Inu

Plemeno Akita Inu a Šikoku sú oba plemená japonských špicov, ktoré sa vyznačujú svojou silnou a nezávislou povahou. Akita Inu je však väčší a ťažší ako Šikoku. Akita Inu má tiež tendenciu byť dominantný a tvrdohlavý, zatiaľ čo Šikoku je známy svojou oddanosťou a lojalitou voči svojmu majiteľovi.

V porovnaní s inými plemenami špicových psov má Šikoku svoje výhody aj nevýhody. Šikoku je známy svojou oddanosťou a lojalitou, ale môže byť tvrdohlavý a nezávislý. Ak hľadáte psa, ktorý bude oddaný a lojálny, Šikoku môže byť dobrá voľba. Ak hľadáte psa, ktorý bude nezávislý a tvrdohlavý, Shiba Inu alebo Akita Inu môžu byť lepšou voľbou.

 

Výcvik a starostlivosť Šikoku

 

Výcvik a starostlivosť Šikoku

 

Šikoku pes je plemeno psa, ktoré vyžaduje dôslednú a trpezlivú starostlivosť. Výcvik tohto plemena nie je náročný, ale vyžaduje si určitú mieru disciplíny. Šikoku pes je inteligentný a učenlivý, takže môže byť jednoducho trénovaný.

Pri výcviku šikoku psa je dôležité využívať pozitívne posilňovanie, ktoré zahŕňa odmenu za správne správanie. Je dôležité, aby majiteľ bol dôsledný a trpezlivý pri tréningu. Výcvik by mal zahŕňať základné poslušnostné povely, ako sedia, ležia, stoj, príde, a podobne.

Šikoku pes je vhodný pre rodiny, ktoré majú dostatok času na jeho starostlivosť. Toto plemeno potrebuje dostatok pohybu a cvičenia, takže je ideálny pre majiteľov, ktorí žijú na vidieku alebo majú dostatok priestoru na dvore. Šikoku pes je skvelý spoločník a spoločenský pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a inými domácimi zvieratami.

 

Pri starostlivosti o šikoku psa je dôležité venovať pozornosť jeho strave. Výrobca krmiva Royal Canin ponúka špeciálne krmivo pre toto plemeno, ktoré zahŕňa všetky potrebné živiny a vitamíny pre zdravie psa. Okrem toho je dôležité pravidelne čistiť zuby a uši psa a pravidelne ho kúpať.

Celkovo je šikoku pes skvelým spoločníkom pre majiteľov, ktorí majú dostatok času a priestoru na jeho starostlivosť. S dôslednou starostlivosťou a tréningom môže byť šikoku pes skvelým spoločníkom pre celú rodinu.

 

Záver Šikoku

 

 

 

Šikoku pes je jedným z najčistejších plemien na svete. Tento pes pochádza z Japonska a je veľmi podobný iným plemenám japonského pôvodu, ako sú napríklad šiba inu a akita inu. Šikoku je stredne veľký špicatý pes s hustou srsťou, špicatými ušami a krátkym, nahor zatočeným chvostom. Tieto psy boli vyšľachtené na lov diviakov a cenené ako oddaní spoločníci.

 

Charakteristika Šikoku Inu je veľmi silná a nezávislá. Od prírody, je veľmi ostražitý, verný a lojálny majiteľa. Funguje rovnako ako stráž, ale strážnik alebo ochranný v plnom zmysle nie sú. Ak z nejakého dôvodu bude dospelý pes zostať bez vlastníka, potom to nemusí prijať druhý.

Záverom, každý pes sa dokáže naučiť zostať osamote. Bez ohľadu na to, či ide o ťažký prípad alebo nie: pri správnom výcviku a veľkej trpezlivosti sa každý pes (bez ohľadu na vek) môže naučiť. Ak hľadáte verného a oddaného spoločníka, Šikoku pes môže byť skvelou voľbou.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button