Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Akita inu – plemeno psa a symbol Japonska

Akita Inu je plemeno psa, ktoré pochádza z Japonska. Toto plemeno je známe svojou silnou a nezávislou povahou, ktorá vyžaduje trpezlivosť a odbornú starostlivosť. Akita Inu je považovaná za národný symbol Japonska a je jedným z najstarších plemien psov na svete.

 

Pozitívne vlastnosti Akita Inu

 

Pozitívne vlastnosti Akita Inu

 

Akita Inu je verný, oddaný a inteligentný pes, a preto je vhodným spoločníkom pre rodiny s dospelými deťmi. Tieto psy sú tiež veľmi nezávislé a majú vynikajúcu pamäť. Sú veľmi ochotné učiť sa nové veci a sú výborní v poslušnosti a výcviku.

 

Negatívne vlastnosti Akita Inu

 

Negatívne vlastnosti Akita Inu

 

Hoci Akita Inu má mnoho pozitívnych vlastností, má tiež niektoré negatívne vlastnosti. Tento pes je známy svojou dominantnou povahou a nesie v sebe silný instinkt na ochranu svojho majiteľa. Akita Inu má tendenciu byť agresívna k iným psom a môže byť náročná na tréning. Preto si vyžaduje odbornú starostlivosť a trpezlivosť.

 

Ako sa starať o Akita Inu

 

Ako sa starať o Akita Inu

 

Akita Inu potrebuje pravidelné cvičenie a výcvik, aby bola zdravá a šťastná. Musíte sa o ňu starostlivo starať, aby bola vždy v dobrej kondícii. Je dôležité poskytnúť jej dostatok pohybu a stimulácie, aby sa vyhla nežiaducemu správaniu. Akita Inu tiež potrebuje pravidelné kúpanie, starostlivosť o uši a zuby, ako aj pravidelné veterinárne prehliadky.

 

Ako často kŕmiť Akita Inu

 

Ako často kŕmiť Akita Inu

 

Akita Inu je veľký a aktívny pes, ktorý potrebuje dostatok výživy. Je dôležité ju kŕmiť kvalitnou stravou, ktorá je bohatá na bielkoviny a vitamíny. Akita Inu by mala byť kŕmená dvakrát denne a mala by mať prístup k čerstvej vode v priebehu celého dňa. Plemena psov z Ázie 10 plemien psov z Ázie

 

Koľko sa dožívajú Akita Inu

 

Koľko sa dožívajú Akita Inu

 

Akita Inu sa zvyčajne dožíva 10 až 12 rokov, ale niektoré jedince môžu žiť aj dlhšie. Dôležité je poskytnúť jej pravidelnú starostlivosť a zdravý životný štýl, aby mohla žiť dlhšie a zdravšie.

 

Najvhodnejšie prostredie na chov Akita Inu

 

Najvhodnejšie prostredie na chov Akita Inu

 

Akita Inu si najlepšie vychádza v domácom prostredí s dostatkom miesta na pohyb a stimuláciu. Tento pes nemusí byť vhodný pre bytový život, pretože potrebuje dostatok priestoru na beh a pohyb. Akita Inu má tiež radi svoju slobodu a nezávislosť, a preto by sa mohla cítiť lepšie v domácnosti s jedným alebo dvoma ľuďmi. Tento pes si vyžaduje dôsledné a trpezlivé tréningy a musí byť vedený skúseným majiteľom. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Akita Inu je plemeno psa s bohatou históriou a silnou povahou. Je dôležité poskytnúť jej pravidelnú starostlivosť, ktorá zahŕňa kvalitnú stravu, pravidelný pohyb, starostlivosť o zdravie a dostatok stimulácie. Akita Inu môže byť vynikajúcim spoločníkom pre rodiny, ktoré sú ochotné venovať jej dostatok lásky, starostlivosti a trpezlivosti.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button