Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Phalene pes: Charakteristika plemena

Phalene je obľúbené plemeno psov pochádzajúce z Francúzska. Toto plemeno je variantom kontinentálneho toyšpaniela a vyznačuje sa krásnou bohatou srsťou, sklopenými ušami a slabším hlasom. Phaleny sú veľmi priateľské, učenlivé a tiež odolné voči vonkajším vplyvom.

Phalene

 

Phalene

 

História plemena siaha do 12. storočia, keď bol Phalene obľúbeným psom šľachticov a kráľov. V niektorých krajinách sa označuje ako papillon. Phaleny sú veľmi obľúbené pre svoju priateľskú povahu a schopnosť ľahko sa prispôsobiť životu v domácnosti. Plemeno je vhodné pre starších ľudí a rodiny s deťmi aspoň školského veku, ale pre menšie deti môže byť príliš krehké a chúlostivé.

 

História plemena

 

História plemena

 

Phalene pes je veľmi staré plemeno, o ktorom sa nachádzajú dokumenty už z 12. storočia. V tej dobe bol však phalene podobnýmu plemenu, ktoré poznáme dnes, veľmi ďaleko. Jeho súčasnú podobu získal až v 19. storočí, keď bol šľachtený a krížený s papillonem vo Francúzsku a Belgicku.

 

Existujú doklady, že phalene bol obľúbeným spoločníkom šľachtických dám na španielskych dvoroch už v 12. storočí. V 16. storočí sa stal obľúbeným psom aristokracie a jeho popularita sa rozšírila aj na iné časti Európy.

Madame de Pompadour, milenka francúzskeho kráľa Ludvíka XV., mala vlastného phalene psa a pomohla tak popularizovať toto plemeno medzi francúzskou aristokraciou. V 19. storočí sa phalene stal obľúbeným psom aj v Belgicku, kde bol používaný na lovenie myší.

Dnes je phalene populárnym spoločníkom a výstavným psom. Jeho priateľská povaha a učenlivosť robia z neho vynikajúceho spoločníka pre rodiny s deťmi.

 

Vzhľad a štandard plemena

 

Vzhľad a štandard plemena

 

Phaléne je malý pes, ktorý patrí medzi toy plemená. Jeho veľkosť a hmotnosť sú definované štandardom plemena.

 

Veľkosť a hmotnosť

Podľa štandardu plemena musí byť phaléne vysoký od 20 do 28 cm a vážiť od 1,5 do 5 kg.

 

Farba a srsť

Srsť phaléneho môže byť rôzne farby vrátane bielou, čiernou, hnedou alebo s rôznymi odtieňmi a značkami. Srsť je jemná, dlhá a hladká alebo zvlnená.

 

Uši a hlava

Phaléne má charakteristické uši, ktoré sú veľké a visiace. Hlava je krátka a široká so stredne veľkým nosom.

 

Iné mená Phalene

Phaléne je tiež známy ako papilon alebo motýlik. V minulosti bol známy ako kontinentálny toy španiel alebo epagneul nain continental. Šampón na vlasy: Najlepšie rady a účinky

Celkovo, phaléne je elegantný a krásny pes, ktorý sa vyznačuje svojou jemnou srsťou, visiacimi ušami a krátkou hlavou. Jeho veľkosť a hmotnosť ho robia ideálnym ako spoločník a rodinný pes.

 

Povaha a správanie Phalene

 

Povaha a správanie Phalene

 

Phaléne je plemeno psa, ktoré je známe svojou príjemnou a priateľskou povahou. Je to veľmi inteligentný pes, ktorý sa ľahko učí nové triky a povely. Jeho inteligencia a bystrosť robia z neho vynikajúceho spoločníka, ktorý dokáže rozumieť svojmu majiteľovi a prispôsobiť sa jeho potrebám.

Phaléne je tiež veľmi hravý a miluje spoločnosť ľudí. Je to pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a ostatnými domácimi zvieratami. Jeho hravosť a zvedavosť robia z neho skvelého spoločníka pre rodiny s deťmi.

Phaléne je tiež veľmi elegantný pes, ktorý sa pohybuje s gráciou a eleganciou. Jeho elegantné správanie a vzhľad robia z neho obľúbeného psa na výstavách.

 

Vzhľadom na svoju priateľskú povahu, Phaléne nie je typickým strážnym psom. Avšak, môže byť dobrým opatrovateľom svojho majiteľa a domu. Jeho tendencia k žiarlivosti môže byť niekedy problémom, ale s tréningom a socializáciou môže byť Phaléne skvelým strážcom.

Vzhľadom na svoju inteligenciu a bystrosť, Phaléne sa ľahko učí nové povely a triky. Je to pes, ktorý sa rýchlo učí a má radosť z tréningov. Avšak, Phaléne môže byť niekedy tvrdohlavý a nezávislý, takže tréning by mal byť jemný a pozitívny. Jeho vysoká inteligencia a bystrosť robia z neho skvelého psa pre rôzne druhy tréningu, ako napríklad agility a obedience. Najmenší pes na svete : Top 12 najmenšie psy na svete

Celkovo, Phaléne je skvelý spoločník pre rodiny a jednotlivcov, ktorí hľadajú priateľského a zvedavého psa s vysokou inteligenciou a bystrosťou. Jeho hravosť, elegancia a priateľská povaha robia z neho skvelého spoločníka pre každého.

 

Zdravie a Starostlivosť Phalene

 

Zdravotné problémy

Phalene pes je všeobecne zdravé plemeno, ale ako u každého psa, aj u neho sa môžu vyskytnúť určité zdravotné problémy. Medzi najčastejšie problémy patrí progresívna retinálna atrofia (PRA), ktorá postihuje zrak a môže viesť k slepoty. Ďalším problémom môže byť patelárna luxácia, ktorá sa prejavuje bolesťou v kĺboch a obmedzením pohybu.

Okrem toho môže Phalene pes trpieť aj ušnými infekciami, ktoré môžu byť spôsobené vysokou vlhkosťou alebo nečistotami v ušiach. Je dôležité pravidelne čistiť uši a vyhýbať sa prehnanému kúpaniu, aby sa predišlo infekciám.

 

Starostlivosť o srsť

Phalene pes má krásnu a jemnú srsť, ktorá vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Je dôležité česať srsť aspoň raz týždenne a pravidelne strihať nechtíky, aby sa predišlo zraneniam a deformáciám kĺbov. Vzhľadom na jemnosť srsť je potrebné používať špeciálne šampóny a kondicionéry, ktoré ju nebudú poškodzovať.

Okrem toho je dôležité sledovať, či sa na srsť nelepia nečistoty a zvyšky jedla, ktoré môžu spôsobiť kožné problémy. V prípade potreby je potrebné srsť umyť a ošetriť ju špeciálnymi prípravkami.

 

Potreba pohybu

Phalene pes je aktívne plemeno, ktoré potrebuje dostatok pohybu a cvičenia. Ideálne je denne poskytnúť mu aspoň 30 minút aktívneho pohybu, ako sú prechádzky, behanie alebo hranie sa s loptou. Okrem toho je dôležité zabezpečiť mu pravidelné prechádzky v prírode, kde si môže užiť čerstvého vzduchu a prírodného prostredia.

Je však dôležité dbať na to, aby sa Phalene pes nepreťažil a nezranil sa. Pred začatím akéhokoľvek cvičenia je potrebné sa poradiť s veterinárom a prispôsobiť cvičenie jeho veku a kondícii.

Všetky tieto faktory sú dôležité pre zdravie a pohodu Phalene psa. S pravidelnou starostlivosťou a dostatkom pohybu môže byť toto plemeno skvelým spoločníkom pre svojho majiteľa.

 

Phalene pes a deti

 

Phalene pes je skvelý spoločník pre deti. Toto psie plemeno je veľmi priateľské a má radi deti. Sú to veľmi učenlivé a trpezlivé psy, ktoré sa dobre vychádzajú s deťmi. Phalene pes je tiež veľmi hravý a má veľa energie, čo znamená, že sa bude hrať s deťmi a pomôže im udržať sa aktívnymi.

Phalene pes je tiež veľmi odolný vôči vnútorným a vonkajším vplyvom, čo znamená, že je schopný zvládnuť hrubšie zaobchádzanie od detí. Toto psie plemeno je tiež veľmi ochranné voči deťom a bude sa snažiť chrániť ich pred nebezpečím.

Je dôležité si uvedomiť, že deti by mali byť vždy pod dohľadom dospelých, keď sú v blízkosti Phalene psa. Aj keď sú tieto psy priateľské a trpezlivé, môžu sa stať nebezpečnými, ak sú podráždené alebo vystrašené.

Všetky psy by mali byť trénované, aby sa správali správne okolo detí. Phalene pes nie je výnimkou. Je dôležité, aby bol trénovaný na základné príkazy a aby sa naučil, ako sa správať okolo detí. Ak sa Phalene pes správa nevhodne okolo detí, môže byť nebezpečný a môže spôsobiť zranenie.

 

Phalene pes v umení

Phalene pes sa objavuje v mnohých umeleckých dielach, kde je často zobrazovaný ako verný spoločník a elegantný spoločenský pes. Väčšinou sa objavuje v zátiších alebo portrétoch, kde je jeho krása a elegancia vyjadrená v jeho jemnej srsti a dlhých, previsnutých ušiach.

Mnoho malírov si vybralo Phalene psov ako svoje modely, pretože sú známi svojou prítulnosťou a pokojnou povahou. Jeho krása a elegancia sa prejavuje aj v mnohých portrétoch, kde je zobrazovaný ako verný spoločník svojho majiteľa.

 

Jedným z najznámejších obrazov, na ktorom je Phalene pes zobrazený, je obraz „The Arnolfini Wedding“ od Jana van Eycka. Na tomto obraze sa Phalene pes nachádza v popredí a symbolizuje vernosť a oddanosť. Okrem toho sa Phalene pes objavuje aj na mnohých iných obrazoch, ako napríklad „Lady with a Lapdog“ od Fragonarda.

Phalene pes je tiež často zobrazovaný v rôznych reklamách a propagačných materiáloch, kde je jeho krása a elegancia využívaná na propagáciu rôznych produktov. Jeho jemná a priateľská povaha robí z neho ideálneho spoločníka pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Celkovo je Phalene pes známy svojou krásou, eleganciou a priateľskou povahou, čo ho robí ideálnym spoločníkom pre ľudí všetkých vekových kategórií. Jeho prítulnosť a vernosť robia z neho obľúbeného psa v mnohých umeleckých dielach, kde je často zobrazovaný ako verný spoločník svojho majiteľa.

 

Plemenné varianty

 

Phalene je variant kontinentálneho toyšpaniela a považuje sa za jedno z najstarších plemien psov. Toto plemeno sa vyznačuje krásnou bohatou srsťou a sklopenými ušami. Phalene sa vyskytuje v niekoľkých variantoch, ktoré sa líšia tvarom uší a dĺžkou srsti.

Existujú dva varianty Phalenov: papillon a Phalene. Papillon má odstávajúce uši, zatiaľ čo falén má previsnuté uši. Oba typy sú uznané v rôznych plemenných knihách, napríklad v American Kennel Club (AKC), United Kennel Club (UKC) a Fédération Cynologique Internationale (FCI).

Phalene má krátku a jemnú srsť, ktorá môže byť buď rovná, alebo mierne kučeravá. Srsť je zvyčajne biela s čiernymi alebo hnedými škvrnami. Uši Phalene sú veľké a sklopené, čo je výrazný rozdiel oproti papillonovi, ktorý má uši vystúpené.

Phalene je veľmi inteligentný a učenlivý pes. Je tiež veľmi aktívny a má vysokú hladinu energie. Toto plemeno je veľmi dobré v agility a iných cvikoch, ktoré si vyžadujú rýchlosť a obratnosť.

Phalene je tiež veľmi ostražitý a odvážny pes, čo z neho robí skvelého spoločníka. Vďaka svojmu vzhľadu a povahe je Phalene veľmi obľúbeným plemenom psov.

 

Iné Informácie

 

Phalene pes je malý spoločenský pes, ktorý je obľúbený pre svoju priateľskú a hravú povahu. Toto plemeno sa tiež nazýva kontinentálny Toy španiel a je jedným z dvoch druhov, ktoré tvoria plemeno Papillon. Phalene pes je veľmi inteligentný a chápavý, čo znamená, že sa lehko učí a cvičí.

Tento pes má krásnu srst, ktorá môže byť hnedá, čierna alebo biela s hnedými alebo čiernymi znakmi. Ich uši sú dlhé a visiace, čo im dodáva šarm a osobitosť. Phalene pes je tiež známy pre svoje malé telo, ktoré môže vážiť len niekoľko kilogramov.

Phalene pes je skvelý spoločník pre tých, ktorí hľadajú psa, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym životným situáciám. Tento pes je vhodný pre ľudí, ktorí majú malé deti alebo bývajú v bytoch, pretože nepotrebujú veľa miesta na pohyb. Phalene pes sa tiež dobre vychádza s inými domácimi zvieratami.

Toto plemeno je tiež známe pod inými názvami, ako napríklad „motýlik“ alebo „motýľový pes“. Phalene pes je skvelý spoločník pre tých, ktorí hľadajú malého psa, ktorý je plný energie a zábavy. Aj keď sa môže zdať, že je to jemný a krehký pes, Phalene pes je v skutočnosti veľmi odolný a zdravý pes.

Celkovo je Phalene pes skvelý spoločník pre každého, kto hľadá malého, hravého a priateľského psa. Toto plemeno je vhodné pre tých, ktorí hľadajú spoločníka, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym životným situáciám a ktorý je schopný poskytnúť veľa lásky a radosti svojmu majiteľovi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button