Filmy a voľný časONLINE FILMY

Malý Winnetou online cz dabing alebo titulky 2022

Malý Winnetou online cz dabing alebo titulky 2022 je nemecký celovečerný film. Režíroval Mike Marzuk a v ktorom si zahrali Mika Ullritz ako Winnetou, Milo Haaf ako Tom Silver a Lola Linnéa Padotzke ako Winnetouova sestra Nscho-tschi. Scenár napísal režisér Mike Marzuk spolu s Gessou Scheibnerovou podľa muzikálu Kleiner Häuptling Winnetou (text: Karl-Heinz March). V Nemecku a Rakúsku bol film uvedený do kín 11. augusta 2022.

 

Malý Winnetou online cz dabing alebo titulky 2022

 

Malý Winnetou online cz dabing alebo titulky 2022

 

Dvanásťročný náčelníkov syn Winnetou je plný elánu a už sa považuje za veľkého bojovníka. Jeho otec Intschu-tschuna a staršina dediny sú však toho názoru, že jeho syn sa ešte musí naučiť niekoľko vecí vrátane toho, ako prevziať zodpovednosť za iných a ovládať svoj temperament.

 

Keď Apačom hrozí hladomor kvôli nedostatku bizónov, Winnetou vidí šancu dokázať sa svojmu otcovi. Jednej noci pristihne Toma Silvera, sirotu v rovnakom veku, ako kradne koňa, ale nevydá ho šerifovi Watsonovi. Pretože Tom vie, kam sa bizóny podeli.

 

Film o indiánoch 2022

 

Film o indiánoch 2022

 

Spolu s Tomom a s podporou svojej sestry Nscho-tschi sa Winnetou vydáva na nebezpečné dobrodružstvo s cieľom zachrániť Apačov. Počas toho sa okrem iného stretávajú s Toddom Crowom, po ktorom pátra polícia.

Nakrúcanie prebiehalo v Španielsku od 12. augusta do 2. októbra 2020 v meste Almería v autonómnej oblasti Andalúzia. Malý Winnetou online cz dabing alebo titulky 2022.

Film produkovala mníchovská spoločnosť SamFilm (producenti Ewa Karlström, Andreas Ulmke-Smeaton a Bernd Schiller) v koprodukcii so Štúdiom Babelsberg (producent Christoph Fisser). O produkciu v Španielsku sa postarala spoločnosť Fresco Film Services. Film podporili FilmFernsehFonds Bayern, Deutscher Filmförderfonds a Filmförderungsanstalt.

 

Malý Winnetou online cz

 

Malý Winnetou online cz

 

Film režíroval Mike Marzuk, ktorý je známy najmä vďaka filmovej sérii Fünf Freunde (2012-2017).

Kameru mal na starosti Alexander Fischerkoesen, strih Tobias Haas a casting Stefany Pohlmann. Kostýmy navrhla Andrea Spanier, scénografiu Ralf Schreck, zvuk Alex Rubin a Marco Hanelt a make-up Susana Sánchez a Anna Kunz. Za kaskadérske kúsky boli zodpovední Vanessa Wieduwilt a Hernan Ortiz. Malý Winnetou online cz dabing alebo titulky 2022.

Markus Tschiedert udelil filmu na Filmstarts.de 2,5 hviezdičky z piatich. Film je všetko, len nie inovatívny, zápletka vyzerá, akoby bola poskladaná zo stavebnice a napätie rýchlo vyprchá. Ako detský film sa hodí len ťažko, keď sa tu oživujú predovšetkým zaužívané klišé starších filmov Karla Maya, aby s ním mali čo robiť predovšetkým starí fanúšikovia.

O filme

 

O filme

 

Maximilian Schröter udelil na stránke film-rezensionen.de sedem bodov z desiatich a uviedol, že film je vďaka stabilne charizmatickým hercom presvedčivý ako dobrodružstvo pre deti. Schröter však kritizoval postavu Todda Crowa ako príklad stereotypného zloducha, v ktorom sa jeho inakosť spája so zlobou. Ako najlepšie umyť okná – 6 najčastejších chýb

Matthias Dell na portáli zeit.de naopak dielo kritizoval ako „vykalkulované a drevené, rovnako ako bezcharakterné a nudné“ a nazval ho „nemeckým Divokým západom v miniverzii“ s tým, že výsledok je prequelom v duchu minipremiéry.

 

Indiáni 

 

Indiáni 

 

Florian Koch v Abendzeitung München kritizoval, že tvorcovia sa zámerne orientovali na „rozprávkový svet“ Karla Maya, a tak odmietli osvietený prístup k domorodej kultúre, na rozdiel napríklad od akčného filmu Korisť, do ktorého boli obsadení indiáni. A v porovnaní s filmom Der Schuh des Manitu sa tento film berie príliš vážne, hoci nevynecháva žiadne westernové klišé. Zimne veci

 

Malý Winnetou online cz dabing alebo titulky 2022

 

Malý Winnetou online cz dabing alebo titulky 2022 2

Laura Schäferová v časopise Stern píše, že Der junge Häuptling Winnetou je z veľkej časti milý detský film s pekným posolstvom. „Keby nebolo toho narážania na klišé o pôvodných obyvateľoch. A rasistická scéna.“ Tu odkazuje na scénu, v ktorej sa Tom Silver pýta mladého Winnetoua: „Indiáni sa skutočne potia?“ Schäfer píše: „Odhliadnuc od toho, že z vedeckého hľadiska túto otázku nemožno prekonať v hlúposti – čo sa ňou má dosiahnuť? Označiť Indov za cudzincov, ktorí nepoznajú pot? Aký obraz to vytvára u mladého publika?“ Napriek tomu Schäfer verí, že mladým návštevníkom kina sa film páčil a možno v niektorých z nich podnietil zvedavosť, aby sa o príbehy domorodcov zaujímali ďalej. Úlohou dospelých je priblížiť im „svet mimo fikcie“.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button