Filmy a voľný časONLINE FILMY

Myši patria do neba online cz dabing alebo titulky

Myši patria do neba online cz dabing alebo titulky je český animovaný vedecko-fantastický akčný dobrodružný film z roku 2021, ktorý vyrobila spoločnosť Walt Disney Feature Animation a 27. novembra 2002 ho vydala spoločnosť Walt Disney Pictures. Ide o 43. celovečerný animovaný film spoločnosti Disney, ktorý je vedecko-fantastickou adaptáciou dobrodružného románu Roberta Louisa Stevensona z roku 1883 Ostrov pokladov a bol prvým filmom, ktorý bol uvedený súčasne v bežných kinách a kinách IMAX.

 

Myši patria do neba online cz dabing alebo titulky

 

Myši patria do neba online cz dabing alebo titulky

 

Po talianskej minisérii Ostrov pokladov vo vesmíre z roku 1987 ide o minimálne druhé prerozprávanie príbehu vo vesmírnom prostredí. Myši patria do neba online cz dabing alebo titulky. Využíva novú techniku ručne kreslenej tradičnej 2D animácie, ktorá je umiestnená na vrchole 3D počítačovej animácie. S rozpočtom 140 miliónov dolárov bol v tom čase najdrahším tradične animovaným filmom, aký kedy vznikol. Účesy pre riedke vlasy.

 

Na filme sa scenáristicky, producentsky a režijne podieľali Ron Clements a John Musker, ktorí koncept filmu predložili v rovnakom čase, ako predložili ďalší animovaný film spoločnosti Disney, Malú morskú vílu (1989). V snímke Planéta pokladov účinkujú Joseph Gordon-Levitt, Brian Murray, David Hyde Pierce, Martin Short, Roscoe Lee Browne, Emma Thompson, Michael Wincott, Laurie Metcalf a Patrick McGoohan (vo svojej poslednej filmovej úlohe). Hudobnú zložku zložil James Newton Howard, zatiaľ čo niekoľko piesní napísal a naspieval John Rzeznik. Film si v pokladniach kín viedol slabo, jeho vytvorenie stálo 140 miliónov dolárov, pričom v Spojených štátoch a Kanade zarobil 38 miliónov dolárov a celosvetovo len necelých 110 miliónov dolárov. Ale od kritikov a divákov získal vcelku pozitívne recenzie.

 

Animovaný film Myši patria do neba 

 

Animovaný film Myši patria do neba 

 

Na 75. ročníku udeľovania Oscarov bol nominovaný na najlepší animovaný film. Po filmoch Ostrov pokladov (1950) a Muppet Treasure Island (1996) ide o tretiu disneyovskú adaptáciu románu. Zároveň ide o prvý nemuzikálový film Clementa a Muskera od filmu Veľký myší detektív z roku 1986.

Na planéte Montressor je mladý Jim Hawkins očarený príbehmi o legendárnom pirátskom kapitánovi Nathanielovi Flintovi a jeho schopnosti zjaviť sa z ničoho nič, prepadnúť okoloidúce lode a zmiznúť, aby ukryl korisť na tajomnej „planéte pokladov“. O dvanásť rokov neskôr sa z Jima stal odľahlý a izolovaný výtržník. Pretože ho opustil otec. Neochotne pomáha svojej matke Sarah viesť rodinný hostinec Benbow Inn a baví sa „alponskou slnečnou plavbou“: surfovaním po oblohe na vrchole plachetnice poháňanej raketou.

 

Myši patria do neba cz film 2021

 

Myši patria do neba cz film 2021

 

Jedného dňa neďaleko hostinca havaruje vesmírna loď. Zomierajúci pilot Billy Bones dá Jimovi guľu a povie mu, aby si „dal pozor na kyborga“. Zrazu do hostinca vtrhne banda pirátov a vypáli ho do tla, zatiaľ čo Jim, jeho matka a ich psí priateľ doktor Delbert Doppler utekajú. V Dopplerovej pracovni Jim zistí, že guľa je holografický projektor obsahujúci hviezdnu mapu, ktorá vedie k polohe Planéty pokladov. Napriek Sárinej neochote sa Jim a Doppler rozhodnú vycestovať na Planétu pokladov, aby získali prostriedky na obnovu hostinca. Ako sa zbaviť myší v dome a byte – typy a triky.

 

Sleduj Rozprávku online cz dabing alebo titulky

 

Doppler poverí loď RcLS Legacy úlohou nájsť Planétu pokladov. Lodi velí mačacia kapitánka Amélia spolu so svojím kamenným a disciplinovaným prvým dôstojníkom, pánom Šípom. Posádka je pestrá banda, ktorú tajne vedie polorobot kuchár John Silver, o ktorom Jim tuší. Myši patria do neba online cz dabing alebo titulky. Je kyborg, pred ktorým ho varovali. Jima pošlú pracovať do kuchynky, kde naňho dozerá Silver a jeho zvieratko Morph, ktoré mení podobu, aby Jim neodhalil vzbúrenecké úmysly posádky. Napriek Jimovej nedôvere voči Silverovi sa medzi nimi čoskoro vytvorí krehký vzťah otca a syna.

 

Animovaná rozprávka 2021

 

Animovaná rozprávka 2021

 

Počas plavby sa loď stretne so supernovou a Jim zabezpečí záchranné laná všetkých členov posádky. Keď sa zo supernovy vytvorí čierna diera, bezohľadný a agresívny hmyzoidný člen posádky Scroop tajne prereže záchranné lano pána Arrowa, ktorý do čiernej diery spadne na smrť. Lodi sa podarí prekonať tlakové vlny a dostať sa do bezpečia. Pričom posádka oplakáva stratu Arrowa, zatiaľ čo Jim je obvinený z toho, že Arrowovo záchranné lano nezabezpečil správne. Jima neskôr utešuje Silver, ktorý vie, že za Arrowovu smrť je zodpovedný Scroop. Jim, Doppler, Amelia a Morph sa pripravujú opustiť loď. Jim získa mapu a Silver sa naňho zameria, ale nedokáže sa prinútiť zastreliť Jima a dovolí mu utiecť s ostatnými. 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button