Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Filmy pre inteligentných ľudí 10 náročnejších filmov

Filmy pre inteligentných ľudí 10 náročnejších filmov . Filmy pre inteligentných ľudí ktoré nepochopíte len tak , filmy pre ľudí s vysokým iq .

 

Niektoré filmy si nestačí pozrieť len raz, aby ste ich dej pochopili v celej kráse – a to napriek tomu, že na popis ich deja stačí jediná veta. Majú jednoduchú dejovú líniu, no napriek tomu dokážu udržať pozornosť diváka po celý čas v napätí.

Coherence (2013) Filmy pre inteligentných ľudí 

Coherence


Počuli ste už o Schrödingerovej mačke? S touto teóriu prišiel Schrödinger v roku 1935 a paradox popisuje možnosť existencie niekoľkých paralelných svetov v čase. Presne touto teóriou sa inšpiroval aj film Coherence. V roku 1923 preletela nad Fínskom kométa, po ktorej sa začali diať zvláštne udalosti.

Žena zavolala do svojho domu políciu a tvrdila im, že muž v jej dome nie je jej manžel. Keď sa ju policajti snažia presvedčiť o opaku, žena namieta, že svojho muža predsa včera zabila. V súčasnosti sedí pri stole osem priateľov. Užívajú si príjemnú večeru, keď sa na oblohe opäť zjaví kométa…

Pí (1998) Filmy pre inteligentných ľudí 


pi


Vo filme sa objaví mnoho zaujímavých tém, ako je napríklad náboženstvo, mystika či filozofické otázky. Max je geniálny matematik a ako tak premýšľa o svete, pomyslí si, či by dokázal zostrojiť prístroj predpovedajúci ceny na burze.

To však nie je jeho jediným cieľom. Chce pochopiť všetko. Samozrejme, takýto človek nemôže ostať bez povšimnutia a začnú sa o neho zaujímať ako veľké ryby z Wall street, tak aj členovia židovskej sekty.

Zdrojový kód (2011) Filmy pre inteligentných ľudí 

Zdrojový kód (2011)


V hlavnej úlohe skvelý herec Jake Gyllenhaal alias kapitán Colter Stevens sa preberie vo vlaku. Netuší kde je, kto je, čo tam robí. Až neskôr príde na to, že znovu prežíva posledných niekoľko minút života iného muža. Stretávame sa s istou formou cestovania v čase a Colterovou úlohou je prísť na to, kto stojí za explóziou vlaku. Podarí sa mu to?

Osudový dotyk (2004) Filmy pre inteligentných ľudí 

osudovy dotyk


Existuje teória, ktorá tvrdí, že mávnutie motýlích krídel na jednom kontinente môže spôsobiť víchricu na opačnom konci sveta. Evan, ktorého si zahral Ashton Kutcher, trpí neznesiteľnými bolesťami hlavy, po ktorých sa ocitne v minulosti a dokonca má možnosť pozmeniť ju. Pomocou novonadobudnutej schopnosti sa znova stretne so starou láskou a napraví svoje chyby. Aj tá najmenšia zmena má však v budúcnosti nedozerné následky.

Paradox času (2014)

Paradox času (2014) Filmy pre inteligentných


Opäť sa stretávame s námetom cestovanie v čase. Aby tajný agent dolapil zločinca, ktorý mu uniká naprieč časmi, bude musieť do akcie zapojiť aj svoje mladšie ja z minulosti. Ako to celé dopadne si pozrite sami.

Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

Protichodná farba (2013)

Protichodná farba (2013) Filmy pre inteligentných


Tento film plný symboliky je o všetkom, čo je mimo kontroly človeka. Kris, ktorú nadroguje zlodej neznámou látkou a Jeff, ktorý tiež nie je sám sebou, sa stanú spriaznenými dušami. Hľadajú si miesto, kam by sa mohli uchýliť a skladajú pritom dokopy čriepky svojich svetov, ktoré boli rozbité na kúsky.

Počiatok (2010)

Počiatok (2010) Filmy pre inteligentných
Nehovorte, že ste toto dielo od slávneho Christophera Nolana nevideli. V hlavnej úlohe si zahral Leonardo DiCaprio. Dom Cobb je zlodej, nekradne však peniaze či šperky. Ak si nedáte pozor, z mysle vám ukradne sny, ktoré sa ukrývajú v najtajnejších zákutiach vášho podvedomia.

2001: Vesmírna odysea (1968)

vesmirna odysea Filmy pre inteligentných


Na tvorbe filmu sa podieľal aj Kubrick, ktorý je okrem iného tvorcom napríklad Mechanického pomaranča. Donúti vás filozofovať a myslieť na to, čo je mimo nás, mimo priestor a čas, čo ukrýva vesmír či aký má zmysel existencia…

Vynález (2004) Filmy pre inteligentných ľudí 

Vynález (2004) Filmy pre inteligentných


Dielo popisuje príbeh dvoch priateľov, ktorým sa zhodou náhod podarí uskutočniť istú formu cestovania v čase. Spočiatku si chcú len trochu zarobiť, pohltí ich však vlastná chamtivosť a napokon sa im to celé vymkne z rúk. Vynašli niečo, čo začalo žiť vlastným životom. Pozeranie tohto filmu je niečo ako skladanie skladačky.

Matrix (1999) Filmy pre inteligentných ľudí 

Matrix (1999) Filmy pre inteligentných

Nové filmy 2021 – Top 7 nových filmov 2021


Filmy pre inteligentných ľudí  .Matrix nie je film, je to legenda. Legenda, ktorá zmenila spôsob nazerania na svet mnohých ľudí. Čo ak je svet v skutočnosti virtuálnou realitou? Aký je cieľ a zmysel našej existencie? Mimochodom, vedeli ste, že zelený kód v Matrixe je recept na sushi?

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button