Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na u – 9 zvierat na písmeno u

Zvieratá na u 9 zvierat na písmeno u. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno u? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom u. Najkrajšie Zvieratá na u a niečo o nich.

 

Zvieratá na u

 

zvieratá na u

 

1. užovka
2. uškatec
3. uškárik
4. uškáň
5. urobatis
6. upír
7. ular
8. ucháč
9. uakari

Zviera na u

Zviera na u je: užovka, uškatec, uškárik, uškáň, urobatis, upír, ular, ucháč a uakari.

Zviera na u

1. užovka

 

užovka

 

Užovka hladká je 50 až 60 centimetrov dlhý had. Dva exempláre vo Švédsku mali 83 cm a jeden v Ukrajine (blízko Černobyľu) mal 92 cm. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

 

Má plochú hlavu, ktorá je ťažko odlíšiteľná od krku. Jej šupiny sú na rozdiel od užoviek rodu Natrix hladké a podľa neho dostala aj svoje meno. Okolo tela má 19 radov šupín, na chrbte má šupiny menšie ako na bokoch. Samce majú 150 až 164 brušných šupín, samice 152 až 200. Zvieratá na u. Rostrálny štítok na hlave má trojuholníkovitý tvar, ktorý hlboko zasahuje do internazálneho štítku. Niekedy ho dokonca rozdeľuje. Užovka má jeden (zriedkavo dva) predočné štítky a dva zaočné. Za očami má dva páry tylový štítkov, niekedy dva a tri, zriedkavo potom jeden a dva. Horných perných štítkov má väčšinou 7, zriedkavo 8. Análny štítok pod chvostom je jeden, niekedy je však rozdelený na dva. Samce majú 54 až 70 párov podchvostových štítkov, samice 46 až 76.

 

Samce bývajú hnedé, niekedy až do červena. Samice sú skôr sivohnedej farby. Za hlavou sa vyskytuje tmavá škvrna a po stranách sa tiahne tmavý pás. Na chrbte sa škvrny niekedy spájajú, takže užovka pripomína vretenicu. Z týchto dôvodov sú veľmi často zabíjané. Na rozdiel od vreteníc však jej oči majú guľatú zrenicu. Od ňucháča cez oči a ďalej po tele sa tiahne tmavý pruh. Jazyk býva červenohnedý až tmavo červený. Zviera na c

 

2. uškatec

 

uškatec

 

Je strednej veľkosti, samce dosahujú maximálnu dĺžku tela 2,2 – 2,4 m a váhu okolo 280 kg. Samice sú omnoho menšie, v sfarbení sa obe pohlavia príliš nelíšia. Vyhľadávajú predovšetkým piesočnaté a skalnaté brehy, na voľné more sa príliš nevzdiaľujú. Po súši sa pohybujú pomerne dobre, omnoho rýchlejšie než tulene. Žijú spravidla vo väčších skupinách 30 – 50 zvierat. V potrave dávajú prednosť hlavonožcom, Zvieratá na u hlavne sépiám a chobotniciam, lovia však aj ryby. V zajatí skonzumujú 4-6 kg rýb denne. Samce sú polygamné a majú v háreme 5 – 20 samíc. Samice môžu mať mláďatá už v treťom roku života. Gravidita trvá takmer 12 mesiacov a mláďatá sa rodia väčšinou koncom mája a začiatkom júna. Majú jemnú, gaštanovo hnedú srsť. Mladé uškatce sú hravé a ľahko sa krotia. Pri dobrej starostlivosti sa v zajatí aj rozmnožujú a môžu sa dožiť až 23 rokov. Vek mačky v ľudských rokoch.

 

Zvieratá na u 3. urobatis

 

Zvieratá na u 3. urobatis

 

Urobatis je rod z čeľade Urotrygonidae. Tieto raje žijú v Kostarike, Mexiku, na Bahamách, v Salvádore, Hondurase, Guatemale, Nikarague, Kolumbii, Venezuele, Paname, Trinidade a Tobagu, Barbadose, Zvieratá na u Grenade, Svätom Vincente a Grenadínach, Svätej Lucii, Martiniku, Dominike, Guadeloupe, Montserrate, Antigua a Barbuda, Belize, Portoriko, Svätý Krištof a Nevis, Anguilla, Dominikánska republika, Haiti, Jamajka, Kuba, Kajmanské ostrovy, Panenské ostrovy, ostrovy Turks a Caicos, Francúzska Guyana, Guyana, Surinam, Čile, Peru, Ekvádor a Spojené štáty. Pes do bytu.

 

4. Uakari Zvieratá na u

 

uakari Zvieratá na u

 

Uakaris je medzi opicami Nového sveta výnimočný tým, že dĺžka jeho chvosta (15-18 cm) je podstatne menšia ako dĺžka hlavy a tela (40-45 cm). Ich telo pokrýva dlhá, Zvieratá na u, voľná srsť, ale hlavu majú holú. Nemajú takmer žiadny podkožný tuk, takže ich holé tváre vyzerajú takmer ako lebky. Podobne ako ich najbližšie príbuzné opice saki majú vyčnievajúce spodné rezáky. Zviera na i

 

Tieto opice majú najvýraznejšiu červenú pokožku tváre zo všetkých primátov. Samice si vyberajú partnerov podľa toho, ako červenú má samec tvár. Dôkazy naznačujú, že červené sfarbenie tváre odráža zdravotný stav primáta. Top 10 najmenších plemien psov na svete. 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button