Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na o – 12 zvierat na písmeno o

Zvieratá na o 12 zvierat na písmeno o. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno o? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom o. Zvieratá na o a niečo o nich.

Zvieratá na o

"</p>
<p> </p>
<p>1. ovca<br />
2. ostrožiarka<br />
3. ostriež<br />
4. osol<br />
5. oryx<br />
6. orol<br />
7. orliak<br />
8. oriešok<br />
9. orangutan<br />
10. ondatra<br />
11. olingo<br />
12. okáľ</p>
<p> </p>
<h2>
Zvieratá na o</h2>
<p> </p>
<p><img class=

1. ovca
2. ostrožiarka
3. ostriež
4. osol
5. oryx
6. orol
7. orliak
8. oriešok
9. orangutan
10. ondatra
11. olingo
12. okáľ

Zviera na o

Zviera na o je ovca, ostrožiarka, ostriež a osol. Ďalšie zviera na o môže byť: oryx, orol, orliak a oriešok. Populárne zvieratá začínajúce na písmeno o sú orangutan, ondatra, olingo a okáľ.

Zviera na o

1. ovca

ovca

Domáce ovce sú relatívne malé prežúvavce, zvyčajne s vlnou, ktorá sa nazýva vlna, a často s rohmi tvoriacimi bočnú špirálu. Domáce ovce sa od svojich divo žijúcich príbuzných a predkov líšia vo viacerých ohľadoch, pretože sa stali jedinečnými neotenickými v dôsledku selektívneho šľachtenia človekom. Zvieratá na o. Niekoľko primitívnych plemien oviec si zachovalo niektoré znaky svojich divo žijúcich príbuzných, napríklad krátke chvosty. V závislosti od plemena môžu mať domáce ovce rohy úplne bez rohov (t. j. oplané), alebo rohy u oboch pohlaví, alebo len u samcov. Väčšina rohatých plemien má jeden pár, ale niekoľko plemien ich môže mať niekoľko. Ovca – čo by ste mali vedieť o prírodných kosačkách.

Zvieratá na o 2. osol

Zvieratá na o 2. osol

Osly sa výrazne líšia vo veľkosti v závislosti od plemena a podmienok prostredia a ich výška v kohútiku sa pohybuje od menej ako 90 cm do približne 150 cm. Pracovné osly v najchudobnejších krajinách majú priemernú dĺžku života 12 až 15 rokov; v prosperujúcejších krajinách môžu mať životnosť 30 až 50 rokov. Zviera na i

Zvieratá na o 3. oryx

Zvieratá na o 3. oryx

Oryx je rod pozostávajúci zo štyroch veľkých druhov antilop nazývaných oryxy. Ich srsť je bledá s kontrastnými tmavými škvrnami v tvári a na nohách a ich dlhé rohy sú takmer rovné. Výnimkou je oryx scimitarský, ktorý nemá tmavé znaky na nohách, má len slabé tmavé znaky na hlave, má okrový krk a rohy sú výrazne zahnuté. Zviera na c

4. orol

 orol

Orly sú veľké, mohutne stavané dravce s ťažkou hlavou a zobákom. Aj najmenšie orly, ako napríklad orol skalný (Aquila pennata), ktorý je veľkosťou porovnateľný s kaňou obyčajnou (Buteo buteo) alebo jastrabom červenochvostým (B. jamaicensis), majú relatívne dlhšie a rovnomerne široké krídla a priamejší, rýchlejší let – napriek zmenšenej veľkosti aerodynamických pier.

Väčšina orlov je väčšia ako všetky ostatné dravce okrem niektorých supov. Najmenším druhom orla je orol hadovitý z Južného Nikobaru (Spilornis klossi) s hmotnosťou 450 g a dĺžkou 40 cm. Najväčšie druhy sú opísané nižšie. Zvieratá na o. Tak ako všetky dravé vtáky, aj orly majú veľmi veľký hákovitý zobák na trhanie mäsa z koristi, silné svalnaté nohy a silné pazúry. Zobák je zvyčajne ťažší ako u väčšiny ostatných dravých vtákov. Orlie oči sú mimoriadne silné. Odhaduje sa, že orol bojovný, ktorého oči sú viac ako dvakrát väčšie ako ľudské oko, má až 8-krát ostrejšie videnie ako človek. Rastliny do akvária – Top 10 rastlín a ako sa o ne starať.

5. orangutan

orangutan

Orangutany sú ľudoopy žijúce v dažďových pralesoch Indonézie a Malajzie. V súčasnosti sa vyskytujú len v niektorých častiach Bornea a Sumatry, ale v pleistocéne sa vyskytovali v celej juhovýchodnej Ázii a južnej Číne. Orangutany, zaradené do rodu Pongo, boli pôvodne považované za jeden druh. Zvieratá na o. Orangutany sú jediným žijúcim druhom podčeľade Ponginae, ktorý sa geneticky oddelil od ostatných hominidov (goríl, šimpanzov a ľudí) pred 19,3 až 15,7 miliónmi rokov.

6. ondatra

ondatra

Veľký vodný hlodavec, dorastá do veľkosti 25 – 40 cm. Chvost má dlhý 20 až 30 cm, z bokov sploštený, pokrytý drobnými šupinami, pri plávaní slúži ako kormidlo. Dosahuje hmotnosť 1 – 2 kg. Zvieratá na o. Ondatra je gaštanovohnedá, na brušnej časti bledšia. Má silné predné zuby. Ondatru ľahko spoznáme podľa pižmového zápachu, ktorý vytvára žľaza pri análnom otvore. Je výborným plavcom. Zaujímavosti o Afrike.

7. olingo Zvieratá na o

olingo Zvieratá na o

Olingo severný (Bassaricyon gabbii), známy aj ako olingo huňatý alebo jednoducho olingo (pretože je najčastejšie vídaným druhom), je stromový zástupca čeľade Procyonidae, do ktorej patria aj mývaly. Bol to prvý opísaný druh olinga, a hoci ho niektorí autori považujú za jediný skutočný druh olinga. Zvieratá na o. Nedávny prehľad rodu Bassaricyon ukázal, že existujú celkovo štyri druhy olingov, hoci dva z prvých druhov by sa teraz mali považovať za súčasť tohto druhu. Jeho vedecké meno je na počesť Williama More Gabba, ktorý zozbieral prvý exemplár. Pochádza zo Strednej Ameriky. Strata vlasov u mužov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button