ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Zvieratá z Brazílie – Top 10 jedinečných zvierat z Brazílie

Brazília je rozmanitou krajinou, je tiež bohatá na flóru a faunu. Zvieratá z Brazílie . Je považovaná za najväčšiu biodiverzitu na celom svete, pretože je domovom najväčšieho dažďového pralesa na svete, Amazonky, najväčšieho mokraďového Pantanalu a ďalších 69 malých a veľkých národných parkov. Všetky tieto parky a pralesy prispievajú k brazílskej rozmanitosti a jej divočine.

Ak ste milovníkmi prírody alebo zvierat a radi sa túlate, aby ste boli svedkami jedinečných druhov divočiny, vyberte si Brazíliu ako svoj ďalší cieľ.

 

1. Jaguár

 

Zvieratá z Brazílie Jaguár

Jaguár je divoký druh mačky, jeho veľkosť je oveľa väčšia ako mačka domáca, nachádza sa v povodiach Amazonky. Od roku 2002 je uvedený v Červenom zozname IUCN. Top 10 najnebezpečnejších plemien mačiek.

2. Nandu

 

Nandu

Nandu je druhý najväčší druh nelietavého vtáka pôvodom z Južnej Ameriky. Vták sa vyskytuje v Brazílii a Argentíne.

3. Tapír

 

Tapír

Tapír vyzerá ako prasa, je to bylinožravé zviera, ktoré patrí do kategórie cicavcov. Väčšinou sa vyskytuje v džungliach Južnej Ameriky. Zviera na a

4. Kapucínske opice

 

 

Zvieratá z Brazílie Kapucínske opice

Kapucín je jedinečné zviera nachádzajúce sa v Brazílii, je to opica, ktorá sa v Južnej Amerike chová najčastejšie ako domáce zviera. Toto zviera je dobre známe pre svoju inteligenciu a sociálne správanie. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov.

5. Vlk hrivnatý – Zvieratá z Brazílie 

 

Zvieratá z Brazílie Vlk hrivnaty

Je to jedna z jedinečných foriem zvierat, ktorá sa nachádza na tejto planéte. Vyzerá to ako vlk, ale v skutočnosti je to veľká líška. Zviera na f

6. Kapybara močiarná

 

Kapybara močiarná

Je to najväčší hlodavec nájdený v lese v Južnej Amerike. Kapybara sa loví pre mäso. Je to tiež najobľúbenejšie jedlo. Je dosť podobná veľkému morčaťu. Zviera na n

7. Saguinus – Zvieratá z Brazílie 

 

Zvieratá z Brazílie Saguinus

Saguinus je druh opice, ktorý sa vyskytuje v rôznych farbách, oranžovej, čiernej a žltej. Nachádzajú sa v dažďových pralesoch a pobrežných oblastiach Brazílie, Strednej a Južnej Amerike.

8. Pes pralesný – Zvieratá z Brazílie 

 

Pes pralesný

Pes pralesný bol nájdený v Brazílii aJužnej Amerike. Je takmer vyhynutý a je uvedený ako najvzácnejší svojho druhu. 

9. Inia (Ružový delfín) – Zvieratá z Brazílie 

 

Inia Ružový delfín

Inia sa nachádza v rieke Amazon a je známy ako ružový delfín v rieke Amazon. Je to druh zubatej veľryby, ktorá je jedným z najväčších druhov riečneho delfína.

10. Líška maikong

 

Zvieratá z Brazílie Líška maikong

Líška maikong tiež známa ako lesná líška alebo bush dog je malý cicavec. Zvieratá z Brazílie . Líška maikong sa nachádza v Južnej Amerike a je najmenej ohrozená. 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button