Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Top 10 Kung-fu filmov ktoré by ste mali určite vidieť

Kung-fu filmov ktoré by ste mali určite vidieť . Najlpešie kung fu filmy všetkých čias . Zoznam kung fu filmov . Bruce Lee filmy o kung fu .Kung fu filmy,Videli ste tieto kung fu filmy ? 

 

 

10. Päste zo železa

Päste zo železa

Quentin Tarantino uvádza film svojich parťákov RZA (Ghost Dog: Cesta samuraja, Americký gangster) a Eliho Rotha (Nehanební bastardi) Päste zo železa, krvou nasiaknuté a zlámanými kosťami nabité akčné dobrodružstvo na motívy klasiky kung-fu.

Niekto ukradol zásielku cisárskeho zlata a každý bojovník kung-fu, vrah aj nájomný zabijak v Číne urobí čokoľvek, aby sa neskutočného bohatstva zmocnil. Kung fu filmy .V hlavných úlohách filmu sa predstavujú držiteľ Ceny Akadémie Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hviezda bojových umení David Bautista, ktorý sa stretne so súpermi, ako sú Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le alebo Byron Mann.

9. Veľmajster

veľmajster

Režisér Wong Kar-wai vníma legendárneho čínskeho majstra bojových umení Yip Mana ako osobnosť, ktorá svojím životom a činmi vyjadruje filozofiu aj čírou fyzickou eleganciu kung-fu.

Príbeh o stratenom svete posledných veľmajstrov, ktorý spája precízne odpozorované prvky klasických kung-fu filmov . Hlavných rolí sa ujali Tony Leung a Zhang Ziyi.

8. Škola hada

Škola hada

Akčná komédia plná strhujúcich bojových scén a choreograficky dokonalých čísel umenia Kung-fu s Jackie Chanom a od choreografa filmu Tiger a drak.

7. Vtedy v Číne

Vtedy v Číne kung fu filmy

Tento film bojových umení zobrazuje vzťah legendárneho hrdinu a majstra bojových umení Wong Fei-Hunga (1847-1924) proti cudzokrajným silám (Angličanom, Francúzom a Američanom), ktorí plienili Čínu.Kung-fu filmov ktoré by ste mali určite vidieť

Keď sa Aunt Yee vracia späť z Ameriky úplne prispôsobená Západu, Wong Fei-Hung sa ujme roli jej ochrancu. Kung fu filmy. Ukáže sa to byť veľmi ťažké, keď sa jeho škola bojových umení a miestna domobrana zapletú do zúrivých bojov proti zahraničným a a miestnym úradom. Násilie sa zosilňuje, a dokonca aj Aunt Yee má pochybnosti k novému západnému štýlu. Veď je možne bojovať s Kung Fu proti zbraniam?

6. Zakázané kráľovstvo

Zakázané kráľovstvo kung fu filmy

Kung fu filmy .Jet Li a Jackie Chan sa zišli v akčnom rozprávkovom príbehu zo starovekej Číny. Mladý Jason Tripitikas miluje akčné filmy, kde neohrození kung-fu bojovníci bojujú so zlom. Filmami ho zásobuje starý čínsky obchodník Hop, ktorý si chlapca obľúbil. Jedného dňa mu rozpráva legendu o starej chrámovej palici, ktorá patrila už jeho starému otcovi. Jasona príbeh očarí.

Onedlho je Hopův obchod prepadnutý a starec postrelený. Jason z rúk umierajúceho prevezme palicu a od tej chvíle sa nestačí diviť …Kung-fu filmov ktoré by ste mali určite vidieť

5. Päsť legendy

päsť legendy Kung-fu filmov ktoré by ste mali určite vidieť  . Najlpešie kung fu filmy všetkých čias . Zoznam kung fu filmov . Bruce Lee filmy o kung fu .

Rok 1937. Japonsko začalo okupáciu Číny. Mladý čínsky bojovník Chen Zhen sa predčasne vracia zo štúdií v Japonsku, aby vyšetril a pomstil smrť svojho majstra kung-fu, ktorý bol zavraždený Japoncami za nevyjasnených okolností. Situáciu navyše komplikuje Chenov vzťah k japonskému dievčaťu Mitsuko.

Hongkonský film Gordona Chana vznikol v r.1994 ako remake snímky Fist of Fury z r. 1972. Legendárneho Bruce Leeho v titulnej úlohe nahradil jeho nemenej zdatný nástupca Jet Li.

Kung fu filmy

 

4. Legenda o opitom majstrovi

Legenda o opitom majstrovi Kung-fu filmov ktoré by ste mali určite vidieť  . Najlpešie kung fu filmy všetkých čias . Zoznam kung fu filmov . Bruce Lee filmy o kung fu .

Hung sa snaží vyhnúť plateniu cla, ale svojím malým podfukom dostane do problémov seba aj celú svoju rodinu. Jeho otcovi záleží najviac na cti a Hung je na najlepšej ceste, aby česť svojou rodiny navždy pošpinil …

Fei Hung sa vracia domov so svojím otcom, ktorý je známym lekárom. S dvojicou cestuje ešte ich sluha. Na ceste vlakom by mal všetok tovar prejsť kontrolou a malo by byť zaplatené clo, ale Fei Hungovi sa podarí veľmi drahý koreň ženšenu schovať u veľvyslanca v kufri, kde sa clu vyhne. Keď si potom Fei Hung chce svoj ženšen vziať späť, stretne sa v súboji s mužom, ktorý si tiež niečo skryl u veľvyslanca v kufri. Ich súboj preruší odchod vlaku, v ktorom Fei Hung cestuje.

Dvojica si až veľmi neskoro uvedomí, že si omylom vymenili balíčky. Fei Hung teda nemá koreň ženšenu, ale cennú nefritovú pečať, ktorú veľvyslanec ukradol a chcel predať. Fei Hung si ale neuvedomuje cenu toho, čo ukradol, on len rieši, ako rýchlo zohnať ženšen, ktorý stratil. Fei Hungovi pomáha jeho matka. Matka a syn sú ale na otca krátki. Aj keď sa snažia niečo vymyslieť, otec sa rovnako dozvie, čo Fei Hung urobil. Fei Hung sa navyše cez otcov zákaz neustále perie a k tomu prevádzkuje opilecký box, u ktorého pije alkohol, čo otec tiež neschvaľuje.

3. Drak prichádza

Drak prichádza Kung-fu filmov ktoré by ste mali určite vidieť  . Najlpešie kung fu filmy všetkých čias . Zoznam kung fu filmov . Bruce Lee filmy o kung fu .

Bývalý šaolinský mních Han neobmedzene vládne vo svojej ostrovnej pevnosti. Každé tri roky usporadúva slávny turnaj v bojových umeniach. Nikto však netuší, že Han je zločinec, ktorý pašuje drogy. Bohužiaľ pre neho sa turnaja zúčastní postava Bruce Leeho, ktorá zároveň prichádza pomstiť smrť svojej sestry.

Zápletka však v tomto filme nie je najdôležitejšia. Oveľa podstatnejší je herec Bruce Lee a jeho práca s telom a zvukom vlastného hlasu. Už vo svojom druhom súboji predvedie neuveriteľný kop priamo do centra istoty väčšiny mužov. Vrcholom je však pochopiteľne súboj s hlavným zloduchom v zrkadlovej miestnosti. Filmový kokteil namiešaný z hongkonských bojových filmov, bondoviek a s citáciou Wellesa na záver. Bruce Lee mesiac po dokončení tohto filmu za nevyjasnených okolností zomrel.

2. 36. komnata Shaolinu

36. komnata Shaolinu Kung-fu filmov ktoré by ste mali určite vidieť  . Najlpešie kung fu filmy všetkých čias . Zoznam kung fu filmov . Bruce Lee filmy o kung fu .

Čína v dobe hrozného teroru vlády Mandschu. Shaolinský kňaz Ho Kuang-Huan vychováva vo svojej škole bojového umenia kung-fu z mladých mníchov vražedných bojovníkov. Kung fu filmy. Skôr ako sa mladí mnísi môžu nazývať majstrami kung-fu, musia prejsť 35 komnatami, v ktorých sú zasvätenia do umenia boja na smrť so všetkými zbraňami, ako aj holými rukami.

Najtalentovanejší zo všetkých je Liu Yu-Te. Po ukončení si ide zmerať sily s dynastiou Mandschu. Tiež si pozrite : Top 10 filmov o bojovom umeni 

1. IP MAN 1, 2, 3

ip man Kung-fu filmov ktoré by ste mali určite vidieť  . Najlpešie kung fu filmy všetkých čias . Zoznam kung fu filmov . Bruce Lee filmy o kung fu .

Čína, rok 1935. Kluby bojových umení v meste Foshan naberajú na popularite a Ip Man (Donnie YEN) je nespochybniteľným vládcom umenie Wing Chun, čím ďalej populárnejšej verzie Kung Fu. Pokojný život jeho rodiny a priateľov však prevráti hore nohami japonská invázia. Potom, čo odmietne učiť okupačné jednotky vojakov svojmu umenia, je prinútený bojovať o svoje vlastné prežitie v sérii výziev, ktoré vyvrcholia súbojom na život a na smrť s najlepším japonským bojovníkom.

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Ked sa o tom dozviete mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktora sa začne Časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si získa ich rešpekt a úctu … nebezpečie mu však hrozí aj od jedného skorumpovaného Policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však Tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale aj o možnosť OTVORIŤ si vlastnú školu bojových umení … Príčiny straty vlasov u mužov: Hlavný vinníci

V najnovšom pokračovaní série o legendárnom majstrovi Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nielen hongkonskému gangu, Kung fu filmy ktorého hlavu si zahrala boxerská legenda Mike Tyson, ale musí sa vysporiadať taktiež s vlastným rodinným životom. V meste pretkanom korupciou, v ktorom sa ho zároveň neustále pokúša konfrontovať . Majster Wing Chun, to však nemá jednoduché.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button