Filmy a voľný časONLINE FILMY

Najlepšie rozprávky pre deti: Top 10 rozprávok na rok 2024

Najlepšie rozprávky pre deti: Top 10 rozprávok na rok 2024. Najlepšie rozprávky pre deti top 10 rozprávok 2024 je zoznam najlepších rozprávok pre deti v aktuálnom roku. Rozprávky sú nevyhnutnou súčasťou výchovy a rozvoja dieťaťa. Pomáhajú deťom rozvíjať ich predstavivosť a kreativitu a zároveň im učia dôležité životné lekcie.

Najlepšie rozprávky pre deti

Najlepšie rozprávky pre deti

 

Top 10 rozprávok za rok 2024 bolo vybraných na základe ich obľúbenosti, pozitívnych recenzií a počtu žiadostí rodičov aj detí. Zoznam obsahuje klasické slovenské rozprávky ako „S čerty nie sú žerty“ a „Tri oriešky pre popolušku“, ako aj novšie animované rozprávky ako „Shrek“.

Dôležité je podotknúť, že aj keď sú tieto rozprávky považované za najlepšie na rok 2024, každé dieťa je iné a to, čo funguje na jedno, nemusí platiť na druhé. Rodičia by si mali nájsť čas na pochopenie záujmov a osobnosti svojho dieťaťa a vybrať si rozprávky, ktoré sú primerané veku a vývojovej fáze ich dieťaťa. Preto je 10 najlepších rozprávok na rok 2024 výborným východiskovým bodom pre rodičov, ktorí chcú uviesť svoje dieťa do sveta slovenských rozprávok.

Top 10 Najlepších Rozprávok 2024

Top 10 Najlepších Rozprávok 2024

 

Kráľ Drozdia Brada

Kráľ Drozdia Brada je klasická rozprávka, ktorá určite nechýba v zozname top 10 rozprávok pre deti v roku 2024. Táto rozprávka je plná fantázie a dobrodružstva, ktoré sa odohrávajú v kráľovstve, kde žije kráľ s nezvyčajným bradou. Rozprávka sa zameriava na to, ako kráľ Drozdia Brada pomáha mladému chlapcovi splniť jeho sny a získať princeznú.

Shrek – Najlepšie rozprávky pre deti

Shrek je animovaný film, ktorý sa stal klasikou už v roku 2001. Tento film sa však stále tým najlepším rozprávkam pre deti až do roku 2024. Shrek je zábavný a vtipný, a zároveň ponúka mnoho poučení. Tento film je určený pre všetky vekové kategórie a jeho humor si získal srdcia mnohých divákov.

Hľadá sa Nemo

Hľadá sa Nemo je animovaný film, ktorý sa zameriava na dobrodružstvá malého rybičky menom Nemo. Tento film je plný farieb a fantázie a ponúka mnoho poučení o priateľstve, rodine a dôležitosti snívania. Hľadá sa Nemo je určený pre deti všetkých vekových kategórií a je jedným z najlepších rozprávok pre deti v roku 2024.

Rodinka Úžasných

Rodinka Úžasných je animovaný film, ktorý sa zameriava na dobrodružstvá rodiny superhrdinov. Tento film je plný akcie a humoru a ponúka mnoho poučení o dôležitosti rodiny a priateľstva. Rodinka Úžasných je určený pre deti všetkých vekových kategórií a je jedným z najlepších rozprávok pre deti v roku 2024.

Ľadové Kráľovstvo – Najlepšie rozprávky pre deti

Ľadové Kráľovstvo je animovaný film, ktorý sa zameriava na dobrodružstvá dvoch sestier, ktoré sa snažia zachrániť svoje kráľovstvo pred večnou zimou. Tento film je plný krásnych piesní a fantastických vizuálov a ponúka mnoho poučení o láske, priateľstve a odvahe. Ľadové Kráľovstvo je určený pre deti všetkých vekových kategórií a je jedným z najlepších rozprávok pre deti v roku 2024.

Rozprávky na Počúvanie a Videorozprávky

Rozprávky na Počúvanie a Videorozprávky

 

Rozprávky na počúvanie a videorozprávky sú skvelým spôsobom, ako zaujať deti a zlepšiť ich jazykové schopnosti. Existuje mnoho rôznych typov rozprávok, ktoré sú dostupné online. Nižšie sú uvedené dva hlavné typy rozprávok: audio rozprávky a videorozprávky na YouTube. Kefa na vlasy Olivia Garden: Prvotriedne starostlivosť

Audio Rozprávky

Audio rozprávky sú skvelým spôsobom, ako deti môžu počúvať rozprávky, aj keď nie sú pred nimi obrazovky. Na internete je k dispozícii množstvo audio rozprávok, ktoré sú vhodné pre deti rôzneho veku. Niektoré z najlepších audio rozprávok pre deti sú:

 • „Myšacia bundička“ – táto rozprávka je o malom myšiakovi, ktorý sa snaží prežiť v zime. Je to skvelá rozprávka pre deti, ktoré majú radi zvieratká.
 • „O pastierovi a zakliatej princeznej“ – táto rozprávka je o pastierovi, ktorý sa zamiluje do princeznej, ktorú zaklela zlá čarodejnica. Je to skvelá rozprávka pre deti, ktoré majú radi klasické rozprávky.
 • „Popolvár“ – táto rozprávka je o mladej dievčine, ktorá je zlým otcom a nevlastnými sestrami nútená robiť všetku prácu. Je to skvelá rozprávka pre deti, ktoré milujú príbehy o princeznách a kúzelných schopnostiach.

YouTube Rozprávky

YouTube je skvelým miestom, kde deti môžu nájsť množstvo videorozprávok. Existuje mnoho YouTube kanálov, ktoré sa špecializujú na rozprávky pre deti. Niektoré z najlepších videorozprávok pre deti sú:

 • „Lietajúci kaštieľ“ – táto rozprávka je o dievčatku, ktoré sa rozhodlo zachrániť svojho otca pred zákernou čarodejnicou. Je to skvelá rozprávka pre deti, ktoré majú radi fantasy príbehy.
 • „Zajko Rýchla nôžka“ – táto rozprávka je o zajkovi, ktorý sa snaží získať späť svoju mrkvu od zákernej líšky. Je to skvelá rozprávka pre deti, ktoré majú radi zvieratká.
 • „Červená čiapočka“ – táto rozprávka je klasický príbeh o dievčati, ktoré sa vydáva za svojou babičkou a stretáva sa s vlkom. Je to skvelá rozprávka pre deti, ktoré milujú klasické rozprávky.

Výhodou videorozprávok na YouTube je, že deti môžu sledovať obrazovku a počúvať rozprávku súčasne, čo môže byť pre niektoré deti zaujímavejšie ako len počúvanie.

Rozprávky Pre Najmenších – Najlepšie rozprávky pre deti

Rozprávky Pre Najmenších - Najlepšie rozprávky pre deti

 

Pre najmenších deti sú najlepšie rozprávky, ktoré sú jednoduché na pochopenie a majú jasný príbeh. Tieto rozprávky sú vhodné pre deti, ktoré ešte nevedia čítať a sú zvyknuté na krátke rozprávky pred spaním.

Rozprávky na Dobrú Noc

Rozprávky na dobrú noc sú ideálne pre deti, ktoré sa už chystajú spať. Tieto rozprávky sú zvyčajne pokojné a majú ukludňujúci efekt na deti. Niektoré z najlepších rozprávok na dobrú noc sú „Kráska a zviera“, „Popoluška“ a „Alenka v krajine zázrakov“.

Večerníčkov

Večerníčkové rozprávky sú krátke animované filmy, ktoré sa vysielajú v televízii pred spaním. Tieto rozprávky sú určené pre deti, ktoré už vedia sedieť a pozerať sa na obrazovku. Medzi najobľúbenejšie večerníčky patria „Krtek“, „Pat a Mat“ a „Máša a medveď“.

Deti sa najlepšie učia prostredníctvom hry a zábavy. Preto je dôležité, aby boli rozprávky vhodné pre ich vek a aby mali zrozumiteľný príbeh. Rozprávky na dobrú noc a večerníčky sú skvelým spôsobom, ako pomôcť deťom uvoľniť sa pred spaním a získať nové poznatky.

Klasické a Obľúbené Rozprávky – Najlepšie rozprávky pre deti

Klasické a Obľúbené Rozprávky - Najlepšie rozprávky pre deti

 

Pre deti sú klasické a obľúbené rozprávky vždy zdrojom zábavy a poučenia. Tri z najznámejších klasických rozprávok sú „Tri Oriešky pre Popolušku“, „Šialene Smutná Princezná“ a „Dívka na Košteti“.

Tri Oriešky pre Popolušku

„Tri Oriešky pre Popolušku“ je jednou z najobľúbenejších rozprávok pre deti. Táto rozprávka hovorí o chudobnej dievčine, ktorá sa stane princeznou vďaka kúzelným orieškom. Popoluška získava krásne šaty a chodí na kráľovský ples, kde stretne svojho princa. Táto rozprávka učí deti, že ak pracujú tvrdo a snažia sa, môžu dosiahnuť svoje ciele.

Šialene Smutná Princezná

„Šialene Smutná Princezná“ je ďalšou klasickou rozprávkou, ktorá sa často prezentuje deťom. Táto rozprávka hovorí o princeznej, ktorá bola veľmi smutná, pretože nemala nič, čo by ju robilo šťastnou. Jedného dňa sa stretne so zlatou rybkou, ktorá jej splní tri želania. Princezná si želá krásne šaty, zlaté klenoty a nakoniec si želá, aby bola šťastná. Táto rozprávka učí deti, že šťastie nezávisí na materiálnych veciach, ale na tom, ako sa cítia v ich vnútri.

Dívka na Košteti – Najlepšie rozprávky pre deti

„Dívka na Košteti“ je ďalšou klasickou rozprávkou, ktorá sa často prezentuje deťom. Táto rozprávka hovorí o dievčati, ktoré bolo také chudobné, že muselo spať na koštiari. Jedného dňa sa stretne so zlatou rybkou, ktorá jej splní tri želania. Dievča si želá krásne šaty, zlaté klenoty a nakoniec si želá, aby bola šťastná. Táto rozprávka učí deti, že šťastie nezávisí na materiálnych veciach, ale na tom, ako sa cítia v ich vnútri.

Novinky v Rozprávkovom Svete

Novinky v Rozprávkovom Svete

 

Rozprávkový svet pre deti sa neustále mení a vylepšuje, aby ponúkol nové a zaujímavé rozprávky, ktoré pritiahnu pozornosť detí. V roku 2024 boli uvedené na trh mnohé nové rozprávky, ktoré sú určené pre deti rôzneho veku. Tu sú niektoré z najnovších rozprávok, ktoré sa objavili v roku 2024:

 • „Počkaj, zajac!“ – Táto nová rozprávka je určená pre deti od 3 rokov a vyššie a má veľmi zaujímavé a poučné posolstvo. Rozprávka sa zameriava na to, ako by sme sa mali správať k iným ľuďom, a to pomocou príbehu o zajacovi, ktorý sa naučí, že ak chce niečo dosiahnuť, musí si pomáhať s ostatnými.
 • „Najnovšie rozprávky“ – Táto kniha prináša 10 najnovších rozprávok pre deti od 5 rokov a vyššie. Každá rozprávka má svoju vlastnú zaujímavú tému a posolstvo, ktoré pomáha rozvíjať kreativitu a fantáziu detí.
 • „Zábava s rozprávkami“ – Táto kniha obsahuje zábavné rozprávky pre deti od 4 rokov a vyššie. Okrem toho, že sú tieto rozprávky zábavné, pomáhajú aj rozvíjať jazykové zručnosti detí a ich schopnosť porozumieť rôznym situáciám.
 • „Novinky v rozprávkovom svete“ – Táto kniha prináša najnovšie rozprávky pre deti od 6 rokov a vyššie. Každá rozprávka má svoju vlastnú zaujímavú tému a posolstvo, ktoré pomáha rozvíjať kreativitu a fantáziu detí.
 • „Rozprávkový svet“ – Táto kniha obsahuje rozprávky pre deti od 3 rokov a vyššie. Okrem toho, že sú tieto rozprávky zaujímavé, pomáhajú aj rozvíjať jazykové zručnosti detí a ich schopnosť porozumieť rôznym situáciám.

Tieto nové rozprávky sú určené pre deti rôzneho veku a ponúkajú zaujímavé a poučné príbehy, ktoré pomáhajú rozvíjať kreativitu a fantáziu detí. Výberom správnej rozprávky pre deti môžete pomôcť pri ich vývoji a zároveň im poskytnúť zábavu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button