Filmy a voľný časHISTÓRIA A DINOSAURYZOZNAMY FILMOV

Filmy o 2 svetovej vojne Top 10 filmov o 2. sv. v.

Filmy o 2 svetovej vojne Top 10 filmov o 2. sv. v. ktoré kedy boli natočené . Pozrite si najlepšie Filmy o 2 svetovej vojne z celého sveta . Top 10 filmov o 2. svetovej vojne .

 

 

10. Ponorka U-571

Ponorka U-571


Píše sa rok 1942. Druhá svetová vojna. Americké vojenské námorníctvo prežíva peklo v podobe útokov nemeckých ponoriek s ich nevyspytateľným „Enigma kodom“. Posádka USS-33 bola nečakane povolaná do akcie, pretože spojenecké sily objavili nemeckú ponorku U-571, ktorá bola zničená predchádzajúcim útokom.Filmy o 2 svetovej vojne .  Poslaním Američanov je teraz vniknúť do nemeckej ponorky, nájsť na palube dešifrovací prístroj a neprezradiť Nemcom, že sa dostal do cudzích rúk. Lenže samozrejme nič nejde tak, ako je naplánované a práve pri spiatočnej ceste s dekodérom na raft, ktorým mal byť prístroj dopravený na americkú ponorku, je náhle americká ponorka zasiahnutá.

Posádka poručíka Andrewa Tylera (Matthew McConaughey) je nútená vrátiť sa na poničenú nemeckú U-571 a snažiť sa prežiť v zúfalých podmienkach (bez rádiového spojenia a len s jedným torpédom) .

9. Valkýra

VALKYRA


Dlho očakávaný, napínavý film Valkýra, rozpráva skutočný príbeh plukovníka Clausa von Stauffenberga (Tom Cruise), ktorý stál na čele rozsiahleho protinacistického sprisahania, ktorého hlavným cieľom mala byť likvidácia Adolfa Hitlera a odstavenie jeho najvernejších spolupracovníkov od moci. Plukovník Claus von Stauffenberg je lojálnym vojakom, oddane slúžiacim svojej krajine. Potom čo je zranený a odvelený z frontu dôjde k vylodeniu spojeneckých jednotiek v Normandii a Stauffenberg sa stáva členom rozsiahleho sprisahania.Filmy o 2 svetovej vojne

Na strane nemeckého odboja, vyzbrojeným rafinovanou stratégiou použiť Hitlerov vlastný núdzový plán pre stav ohrozenia – známy ako Operácia Valkýra – sa rozbieha akcia s cieľom zavraždiť vodcu a zvrhnúť jeho nacistickú vládu. S dokonalým plánom a s niekoľkými odhodlanými dôstojníkmi sa z von Stauffenberga, ktorý doteraz bol jeden z mnohých, stane ten, ktorý musí Hitlera zlikvidovať sám. Do pokusu o prevrat bolo zainteresovaných veľa vysokých osobností ako napr. Ludwig Beck, Erich Hoepner, Erwin Rommel, Hans Speidel a Hellmuth Stieff. Stauffenberger chcel pri atentáte spolu s Hitlerom tiež zlikvidovať Heinricha Himmlera a Hermanna Göringa. Tento dôvod donútil v dvoch prípadoch (11. a 15. júla) ustúpiť od plánu. Konečný dátum nakoniec padlo na 20. júla 1944, aj napriek tomu, že nebol prítomný ani Himmler ani Göring …

8. Železný kríž

Železný kríž Filmy o 2 svetovej vojne


Seržant Steiner (James Coburn) je vynikajúci a mnohokrát ocenený vojak, ale vojnu nenávidí. Príchod nového veliaceho dôstojníka, kapitána Stranskyho (Maximilian Schell) s jeho prušáckým nadšením, ho v tom iba utvrdí. Steinerovi muži svojho veliteľa slepo počúvajú a jeho nadriadení plukovník Brandt (James Mason) a kapitán Kiesel (David Warner), otupene vlečúc sa vojnou, jeho svojrázne rokovania ticho tolerujú.Filmy o 2 svetovej vojne.

7. Tora Tora Tora – Filmy o 2 svetovej vojne 

ToraToraTora Filmy o 2 svetovej vojne


V nedeľu 7. decembra japonské sily napadli a čiastočne zničili americkú tichomorskú flotilu. Tento útok viedol k vstupu Spojených štátov do Druhej svetovej vojny. Novým vrchným veliteľom japonského loďstva bol menovaný viceadmirál Isoroku Yamamoto, o ktorom sa hovorí, že sa na mori skôr schováva, pretože sa vláde znepáčilo jeho neustále kritizovanie vedenia armády. Rovnako ako odstupujúci viceadmirál, ktorý namiesto neho zaujme miesto na ministerstve, si myslí, že prípadné spojenectvo Japonska s Nemeckom, o ktorom sa hovorí, by bolo pre ich krajinu skazou.

Yamamoto si uvedomuje, že ak má Japonsko bojovať s Amerikou, musí tvrdo udrieť na tichomorské flotily. Príde s nápadom zaútočiť priamo na Pearl Harbor na Havaji. Tento prístav je postavený tak, že stačí v jeho ústí potopiť jednu väčšiu loď a stane sa z neho pasca. Yamamoto si je vedomý toho, že je prístav veľmi plytký, čo výrazne obmedzuje možnosť útoku torpédami, ale napriek tomu je rozhodnutý vykonať práve taký útok. Američania si uvedomujú určitú hrozbu útoku, ale podľa analytikov by k hliadkovaniu potrebovali také množstvo lietadiel, ktoré nie sú schopní dodať. Pomôcť by im mohol nový výkonnejší radar, ktorý by mohol čiastočne nahradiť hliadkovanie lietadiel. Problém je, že ho vlastne nikto poriadne nevie ovládať. Generál Short sa obáva sabotáže, takže viac ako sto osemdesiat lietadiel, ktoré sú roztrúsené okolo letiska, nechá zhromaždiť uprostred, aby boli pod dohľadom.

Čo robiť s rednutim vlasov počas menopauzy

Ostatný dôstojníci s tým nesúhlasí, pretože tak stačí jediný zásah a všetky lietadlá by boli zničené. Zo správ rozviedky vyplýva, že Japonci stoja o uzavretie istých mierových dohôd, ale iba do 29. novembra. Potom sa vraj udalosti môžu vyvíjať vlastným smerom. Filmy o 2 svetovej vojne.

Z toho by sa dalo usudzovať, že Japonci chcú zaútočiť, a to v nedeľu 30. novembra. Velenie amerického námorníctva rozhodne, že lietadlové lode s doprovodom budú hliadkovať na otvorenom mori a v prístave zostanú všetky bojové lode.

6. Najdlhší deň – Filmy o 2 svetovej vojne 

najdlhši den Filmy o 2 svetovej vojne


Jún 1944. V Nemcami okupovanom severnom Francúzsku čakajú odbojári aj civilné obyvateľstvo na vylodenie spojeneckých vojsk. Čakajú tiež Nemci, zatiaľ však nemajú zdanie, kedy a kde by malo k invázii dôjsť. Sú presvedčení, že na pláž nevstúpi jediný americký či anglický vojak. Chvastajú sa, že Spojencom pripravia najdlhší deň.

Na druhej strane kanála čakajú vojaci na chvíľu, kedy im bude oznámené, že dôjde k operácii … Kým sa pripravuje vylodenia spojeneckých jednotiek v Normandii, nemecke velenie sa márne pokúša získať súhlas Vodca k vyslaniu záložných pancierových divízií na pobrežie. Na urgentný telefonát generál Jodl odpovedá: „Vodca spí, pretože si vzal silnú dávku sedatív.“ Priamo na pláži sa hrôzou skameneným nemeckým vojakom na úsvite nového dňa naskytne neuveriteľný pohľad. Blíži sa obrovské množstvo lodí, o ktorých im ešte nedávno ich velitelia hovorili, že neexistujú.

V zhone sa začína formovať obrana. Medzitým sa americké jednotky vyloďujú na pláži Omaha. Je nevyhnutné dostať sa čo najrýchlejšie z dostrelu nemeckých zbraní a pokračovať do vnútrozemia. Už teraz je isté, že straty budú obrovské … Veľkolepo vyrozprávaná história zachytáva prípravy akcie, bojové scény i osudy jednotlivých účastníkov. Film bol ocenený dvoma Oscarmi a účinkovanie v ňom prijala rad hviezd.

5. Vzdialený most – Filmy o 2 svetovej vojne 

Vzdialený most Filmy o 2 svetovej vojne


V auguste 1944 bol oslobodený Paríž. Armáde však chýbalo dostatočné zásobovanie. Generál Montgomery vymyslel plán menom Market Garden: Market – letecké sily, Garden – pozemné sily. Hlavnou úlohou bolo vybojovať a udržať tri mosty v Holandsku (Aidhoven, Nijmegen a Arnhem) cez Rýn.

Celú akciu komplikujú terénne možnosti pristátia dopravných lietadiel, vojaci musia zoskakovať padákmi a premiestniť sa do Arnheme vzdialeného 12 km. Pozemné sily u Nijmegene potrebujú ovládnuť obe strany mosta, na druhú stranu rieky sa môžu dostať iba pomocou člnov, pod paľbou nemeckých obrancov. Celková situácia sa pre spojencov nevyvíja dobre …

Top 10 hororov natočených podľa skutočnej údalosti

4. Zachráňte vojaka Ryana

Zachráňte vojaka Ryana Filmy o 2 svetovej vojne
Druhá svetová vojna bola rozhodujúcou udalosťou 20. storočia a pre Ameriku sa stala určujúcim dejinným zvratom. Zmenila vtedy hranice sveta a dnes je nazývaná „poslednou veľkou vojnou“. Ani ten najlepší výcvik však nemohol spojeneckých vojakov pripraviť na to, čo ich čakalo po vylodení v

Normandii, na pláži s krycím menom Omaha. Hoci boli naplnení odhodlaním a vierou vo víťazstvo, len málokto z nich bitku o tento malý kus francúzskeho pobrežia prežil. Z pohľadu kapitána Johna Millera je zrejmé, že si uvedomuje nebezpečenstvo, ktoré na jeho jednotku čaká. Netuší však, že to nie je zďaleka tá najťažšia úloha, ktorú bude musieť so svojimi vojakmi splniť …

3. Schindlerov zoznam – Filmy o 2 svetovej vojne 

Schindlerov zoznam Filmy o 2 svetovej vojne


Hlboko šokujúca, nemilosrdna dráma o nočnej more holokaustu, založenej na skutočných udalostiach. Na záchranu 1100 životov obetoval Oskar Schindler všetky svoje imanie … Poľský Krakov 1939. Židovská obec je vystavovaná stále sa zvyšujúcemu tlaku zo strany nacistov. Filmy o 2 svetovej vojne .

Do tejto vravy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen Nacistické strany, veľký zvodca a muž zarábajúci na vojnovom utrpenia, ktorý dokázal nájsť v sebe človeka a zachrániť tých, ktorým už zdanlivo nebolo pomoci … Film Stevena Spielberga je kľúčové dielo svetovej kinematografie a víťaz siedmich Oscarov, vrátane ocenenia za Najlepší film roka a Najlepšiu réžiu.

2. Nepriateľ pred bránami – Filmy o 2 svetovej vojne 

Nepriateľ pred bránami Filmy o 2 svetovej vojne


17. júla roku 1942 začala jedna z najväčších bitiek II. svetovej vojny. Bojovalo sa o priemyselné mesto na Volge, vtedajší Stalingrad a velenia oboch armád – sovietskej i nemeckej – si boli vedomé, že práve tu sa rozhodne o konečnom víťazstve. Príbeh, inšpirovaný rovnomennou knihou amerického historika Williama Craiga, ukazuje v dramatickom rámci krvavého vojnového konfliktu – súboj ruského ostreľovača Vasilija Zajceva s nemeckým Rozvedčíkom majorom König.

Ten dostal za úlohu zlikvidovať vojaka z Uralu, ktorý má pre sovietsku vojnovú propagandu nesmiernu cenu. Jeho nadriadený Danilov z neho doslova „stvoril“ žiarivý prototyp skromného, prostého a pritom neohrozeného hrdinu, schopného bez zaváhania položiť život za vlasť. Netuší, že si tým tiež postavil do cesty soka v láske.Filmy o 2 svetovej vojne.

Nemecká strana verí a dúfa, že smrť Vasilija by aspoň na čas ochromila bojaschopnosť červenoarmejcov pri Stalingrade.

1. Stalingrad – Filmy o 2 svetovej vojne 

Stalingrad Filmy o 2 svetovej vojne
Skupina odhodlaných ruských vojakov sa uprostred zničeného mesta zo všetkých síl snaží pred nemilosrdnou nemeckou armádou ubrániť strategickú budovu. Počas obliehania vzniká medzi vojakmi a mladou ruskou ženou, ktorá v dome žije, nečakané puto. Režisér Fedor Bondarčuk vo filme Stalingrad skombinoval napínavé bojové scény s ľudskou drámou ruských vojakov, niekoľkých zostávajúcich civilistov a nemeckých okupantov. Filmy o 2 svetovej vojne.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button