DOBRÉ RADY K VARENIUPoľnohospodárske zvieratá

Najzdravšie mäso na svete – 10 najzdravších druhov mäsa

Najzdravšie mäso na svete. Top 10 najzdravších druhov mäsa . Ak vám záleží na tom čo jete . Určite vás bude zaujímať ktoré druhy mäsa sú najzdravšie a prečo . V mäse je obrovský rozdiel , ale v prvom rade záleží na tom či si mäso kupujete v supermarkete alebo v mäsiarstva alebo tá najlepšia možnosť , sami si chováte poľnohospodárske zvieratá na mäso .Tiež si prečítajte :   Ktoré potraviny zabráňuju vypadávaniu vlasov ? 

Najzdravšie mäso na svete

 

7 dôvodov prečo chovať poľnohospodárske zvieratá a pestovať vlastné rastliny

 

Najzdravšie druhy mäsa

 

Najzdravšie mäso

 

 

1. Ryby

 

rybie mäso

 

Nemalo by byť prekvapením, že na čele zoznamu sú ryby. Sú plné omega-3 mastných kyselín zdravých pre srdce a správny krvný tlak . Ak teda hľadáte zdravé mäso, potom zvážte ryby. Môžete si zvoliť tuniaka, lososa, sardinky alebo dokonca sleďa. Všetky majú úžasné zdravotné výhody. Podávať ich môžete ako hlavné jedlo na obed alebo vo forme rybacieho šalátu alebo rybacej pomazánky.Najzdravšie mäso na svete.

 

2. Kuracie mäso

 

uracie mäso

 

Kuracie mäso je jedno z najjednoduchších druhov mäsa, ktoré si môžete sami vychovať .Vyžadujú veľmi málo a ak si vyberiete správny druh sliepok , môžete mať plemeno s dvojakým účelom, ktoré je skvelé pre mäso aj zdravé vajcia. Kuracie mäso je zdravšie jesť bez kože a zvoľte jeho pečenie , praženie je nevhodné kvôli olejom.Najzdravšie mäso na svete.

 

3. Morka

 

morcacie maso Najzdravšie mäso na svete

 

Morka je ďalšia hydina, ktorá ponúka veľa zdravých možností. Má biele mäso ale je dobré vylúčiť kožu . Morka domáca – Chov a starostlivosť

 

4. Hovädzie mäso

 

Hovädzie mäso

 

Boli časy, keď sa hovädzie mäso považovalo za nezdravé. Teraz sa však považuje za jedno z najzdravších .Hovädzie mäso je však oproti iným trochu drahšie , ale niet sa čomu diviť veď predsa hovädzí dobytok toho zje predsa len trochu viac .Najzdravšie mäso na svete.

 

5. Teľacie mäso

 

 telacie mäso

Teľacie mäso je pochúťka , no tak často sa s ním nestretnete . Aj samotným chovateľom sa mladé teliatko len s ťažko posiela na bytúnok .no nezabudnite Teliatko musí byť chudé ( to znamená aby nebolo príliš mastné ) .Najzdravšie mäso na svete.

 

6. Jahňacie mäso

 

Jahnacie maso Najzdravšie mäso na svete

 

Sú zdrojom červeného mäsa .Jahňacie mäso sa dá ľahko kúpiť na poľnohospodárskych družstvách na celom Slovensku . Je kvalitné a zdravé . Cena je primeraná.10 najobľúbenejších plemien oviec chovaných pre mäso a vlnu .

 

7. Byvolie mäso

 

byvolie mäso Najzdravšie mäso na svete

Byvol sa považoval za menej zdravé mäso no posledné štúdia ukázali že je to naopak . Byvolie mäso je zdravé a plné živín.

 

8. Pštrosie mäso

 

Pštrosie mäso Najzdravšie mäso na svete

Pre mnohých ľudí nieje typické jesť pštrosa , a väčšina ľudí ho nikdy asi ani neskúšala . Ale je dobré vedieť že pštrosie mäso je jedno z najzdravších na svete . Navyše pštros sa dá vychovať aj na Slovensku. Najzdravšie mäso na svete. Pštros – chov, starostlivosť a dôležité informácie

 

9. Bravčové mäso

 

 Bravčové mäso Najzdravšie mäso na svete

 

Veľa ľudí hovorí že bravčové mäso je nezdravé , mastné a podobne .No nieje to až taká pravda , veď si zoberte našich predkov . Každý rok vychovali prasiatko a jedlo sa z neho naozaj všetko . Jedna z najzdravších časti prasiatka je Bravčová panenka . Je to biele mäso a obsahuje veľa výživných látok . Chov ošípaných : Starostlivosť o prasiatka

 

10.  Diviak

 

Diviak Najzdravšie mäso na svete

 

Diviak je v podstate bravčové mäso až nato že je to divoké prasa . Diviačie mäso obsahuje vitamíny A a B .Samozrejme hovoríme o chutnom mladom diviakovi. Na druhej strane treba vedieť na čom je divé zviera chované . Omnoho chutnejšie sú diviaky ktoré majú dostatok výživnej potravy . Takéto miesta sú hlavne na Juhu Slovenska kde sa pestuje kukurica , obilie , repa alebo zemiaky . Diva zver tam má neobmedzené množstvo jedla ku ktorému ma voľný prístup. 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button