Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Najlepšie Komédie Top 10 komediálnych filmov

Najlepšie Komédie Top 10 komediálnych filmov . Filmy pri ktorých sa určite zasmejete to sú Najlepšie Komédie na svete . Komediálne filmy smiech.

Máte radi komédie? Urite by ste si mai pozriať každu jednu z týchto top 10 komédii . Ak poznáte konédiu ktorá by nemala chýbať určite nám ju zanechajte dole v komentároch .

10. Pripútajte sa, prosím! – Najlepšie Komédie 

 

10.Pripútajte sa, prosím!

 

V lietadle smerujúcom z Los Angeles do Chicaga je väčšina cestujúcich aj riadiace posádky nečakane postihnutá silnou žalúdočnou nevoľnosťou. Všetko nasvedčuje tomu, že blížiacu sa katastrofu lietadla už nemôže vôbec nič odvrátiť. Najlepšie Komédie  .Iróniou osudu sa v poslednej okamih riadenie lietadla ujíma bývalý námorný pilot Ted Striker. Ten síce vie ovládať riadenie, ale sám je trochu „nespoľahlivý“, pretože niekoľko rokov trpel psychickými poruchami. A tak vlastne nie je príliš podivné, že v tejto extrémnej situácii koná úplne nepredvídateľným spôsobom …

9. Život Briana – Najlepšie Komédie 

 

9.Život Briana

Vo svojej dobe vyvolal Život Briana škandál kvôli neúcte k cirkvi, dnes to je veľmi zábavná snímka parodujúca príbeh o Ježišovi. Brian sa totiž narodil v rovnaký deň ako Mesiáš, s ktorým si ho všetci pletú a spôsobujú tak veľa absurdných gagov. Najlepšie Komédie .Hlavný hrdina sa pripája k Ľudovej fronte Jude, aby pomohol svoju krajinu oslobodiť od nadvlády Rimanov. A to aj napriek tomu, že Rimania dali Židom vodovod, cesty, poriadok, kanalizácie, školstva, víno … To je snáď bez debát, nie? Šestica z Monty Python sa tu objavuje hneď v niekoľkých úlohách. Graham Chapman hrá nielen Briana ale aj Pya Cura, Michael Palin sa objavuje v úlohe Piláta i súcitného dozorca vydávajúceho kríž odsúdencom na smrť atď. Známym vtipálkom pri natáčaní poslúžili dokonca aj marocké kulisi Hviezdnych vojen.

8. Ako som balil učiteľku

 

8.Ako som balil učiteľku

Najlepšie Komédie  .Rushmore je príbehom nadaného a rebelantského teenagera Maxa Fischera (Jason Schwartzman), študenta desiatej triedy elitnej Rushmorskej akadémie. Redaktor školských novín, kapitán alebo prezident nespočetných klubov a spolkov, je zároveň jedným z najhorších študentov v škole, nad ktorým neustále visí hrozba vyhadzovu. Jeho svet sa otrasie, keď sa Max zamiluje do učiteľky prvého ročníka slečny Crossové (Olivia Williams) a chce na jej počesť postaviť akvárium. O jej priazeň však musí súperiť so svojim priateľom, oceliarskym magnátom pánom Blum (Bill Murray), bohatým otcom jeho dvoch spolužiakov.

Top 10 hororov natočených podľa skutočnej údalosti

7. Kačacia polievka – Najlepšie Komédie 

 

7.Kačacia polievka Najlepšie Komédie

Komédia DUCK SOUP bola vzhľadom k situovanosti deja do „vládnych kruhov“ fiktívneho štátu Freedonia často označovaná za politickú satiru, ktoré sa však Marxovci, veriacemu v „čistý humor“, vyhýbala. Názov DUCK SOUP je opäť komplikovanú slovnou hračkou. Vedľa doslovného významu Kačacie polievka, ktorý je tiež hneď v úvode ilustrovaný záberom na kvákajúcí kačice v kotlíku s vodou zavesenom nad ohniskom, asociuje ďalšie eventuality, ako sú „Super práca “ alebo „rúra“.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Hrdinom je totiž uletený pán Rufus T. Firefly (toto priezvisko možno výstižne previesť ako Plašmuška), ktorého bohatá pani Teasdaleová (v podaní Margaret Dumontové) presadí ako diktátora Freedonia, ktoreho štátny rozpočet sama financuje. Situáciu Fireflye komplikuje uhladený a stále intrigujúci vyslanec vedľajšieho štátu Sylvania, ktorý sa usiluje o ruku tejto bohatej ženy. Sylvania k rôznym intrigám nasadila svojich agentov: vedľa zvodnej dievčiny sú to predovšetkým Harpo so svojimi húkačkami za pásom ako Pinky a Chico ako Chicolini. Tí však svojím zmätkom spôsobia viac škody ako úžitku. Keď je Chico chytený a má byť súdený, Firefly sa nečakane ujme jeho obhajoby, a dokonca mu zverí ministerstvo vojny.

6. Dr. Divnoláska alebo Ako som sa naučil nerobiť si starosti a mať rád bombu

 

6.Dr. Divnoláska alebo Ako som sa naučil nerobiť si starosti a mať rád bombu Najlepšie Komédie

Čierna komédia Stanleyho Kubricka pojednáva o skupine paranoidných generálov fascinovaných vojnou, ktorým sa „nešťastnou náhodou“ podarí rozpútať jadrovú apokalypsu. Náčelník generálneho štábu „Buck“ Turgidson a generál strategického letectva Jack Ripper vyšlú letku bombardérov, aby zaútočila na Sovietsky zväz.

To aktivuje sovietsku tajnú zbraň zvanú „bomba posledného súdu.“ Jedná sa o diabolský raketový systém, s ktorým má byť uskutočnený odvetný úder. Aby upozornil na túto katastrofu, stane sa britský kapitán Lionel Mandrake jedinou osobou, ktorá má prístup ku generálovi RIPPEROVI. Americký prezident Muffley sa v snahe odvrátiť nešťastia pokúsi presvedčiť opitého sovietskeho premiéra, že je to všetko len hlúpy omyl. Prezidentovým poradcom je šialený dr. Divnoláska, niekdajší nacistický vedec.

5. Päť lupičov a stará dáma – Najlepšie Komédie 

 

5.Päť lupičov a stará dáma Najlepšie Komédie

Šarlatánsky profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) dal dokopy skupinu expertov, s ktorými sa chystá vykonať lúpež storočia. Tím: Odborníci na výbušniny, kopanie tunelov, hrubú silu a špionáž. Základňa: Pivnica nič netušiacej starej dámy, pani Munson (Irma P. Hall). Pasca: Pätica hľadá miesto, kde by mohla nacvičovať chrámovú hudbu. Problém: Veľmi skoro sa ukáže, že Dorr zlodejíčkovia nie sú dostatočne rozumovo obdarení, aby lúpež dokázali uskutočniť. Oveľa väčší problém: Všetci hrubo podcenili schopnosti svojej domácej. Keď pani Munson odhalí ich zákerný plán , vyhráža, že zavolá políciu, rozhodne sa zločinecké kvinteto, že sa postarajú aj o ňu. Však , ake ťažké môže byť odstrániť jednu staršiu dámu?

4. Team America: Svetový policajt

 

4.Team America: Svetový policajt Najlepšie Komédie

Team America: Svetový policajt je prvý akčný bábkový film preslávených tvorcov seriálu SOUTH PARK Treya Parkera a Matta Stonea. Snímok natočený s bábkami veľkosti záhradných trpaslíkov je plný výbuchov a pouličných bitiek. Team America, medzinárodná policajná formácia, ktorej poslaním je chrániť globálnu stabilitu, zisťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristov zbraňami hromadného ničenia. Hrdinovia sa preto vydávajú na misiu, ktorá má zastrašiť nepriateľov a zachrániť svet. Team America najíma herca z Broadway, ktorého kariéra je na vzostupe, aby sa infiltroval do teroristickej siete. Gary Johnstone, ako sa hrdina volá, najskôr váha, ak má obetovať svoju hereckú dráhu, ale nakoniec si uvedomuje, že je jeho morálnou povinnosťou dať svoj talent do služieb pre vyššie ciele.

 

3. Niekto to rád horúce – Najlepšie Komédie 

 

3.Niekto to rád horúce Najlepšie Komédie

Slávna hudobná komédia, paródia na gangsterské filmy a bláznive crazy komédie, sa odohráva v roku 1929 a jej hrdinami sú Joe a Jerry, dvaja muzikanti, ktorí sa na úteku pred bandou gangstrov prezlečú za ženy a „ukryjú“ sa v dievčenskom orchestri Sladkej Zuzi odchádzajúcim na turné na Floridu.

Zoznámia sa speváčkou Kovalczykovou, do ktorej sa Joe zamiluje, ale sami sa čoskoro stávajú, rovnako ako ostatné dievčatá, terčom pozornosti mužov. Kým o Joea alias Josefinu sa zaujíma mladučký hotelový poslíček bellhop, k Dafne sa prilepí obstarožný a neodbytný milionár Osgood Felding. Začína rad neuveriteľných zápletiek, zámen, omylov a vtipných dialógov s nežnými narážkami, často dvojzmyselnými.

Vynikajúca komédia Billyho Wildera z roku 1959 sa už dávno a právom zaradila do zlatého fondu filmovej klasiky. Popri neodolateľných výkonov hlavných predstaviteľov Jacka Lemmona, Tonyho Curtisa a Marilyn Monroe vás v nej poteší aj jazzová hudba Mattyho Malnecka.

2. Borat – Najlepšie Komédie 

 

2.Borat Najlepšie Komédie

Borat Sagdijev je šiestym najznámejším Kazachom a najlepším televíznym reportérom Kazašskej štátnej televízie, ktorá ho vyšle do USA, aby tu nakrútil dokument o tejto „krajine neobmedzených možností“. A prípadne si našiel novú manželku, pretože tú starú tučnú mu znásilnil a roztrhal medveď. Známy britský komik Sacha Baron Cohen býva pre svoje imitačné a improvizačné schopnosti často prirovnávaný k Petrovi Sellersovi.

Vo svojej relácii „Da Ali G Show“ úspešne zosmiešňuje slávne osobnosti i anonymných ľudí na ulici s tým, že sa vydáva nielen za zaostalého neumytého kazašského reportéra Borata, ale tiež za britského predmestského rappera Aliho G alebo za homosexuálneho nemeckého módneho komentátora Bruna. (Jeho celovečerný „Ali G – Film“ vyšiel aj u nás.) Film BORAT je natočený podobnou metódou. Cohen s filmovým štábom putuje po Spojených štátoch a uvádza do rozpakov nič netušiacich ľudí, ktorí sa domnievajú, že sú svedkami natáčania skutočného dokumentu pre kazašskú televíziu. Cohen však tentoraz ide v drsnosti a politickej nekorektnosti svojho humoru oveľa ďalej, než bolo možné v televíznej šou. Nebude ušetrený nikto! (Skutočná kazašská vláda nemá s týmto filmom nič spoločné a oficiálne proti nemu podala protest.)

1. Annie Hall

 

1.Annie Hall Najlepšie Komédie
Woody Allen chce získať lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čom mu záleží a musí preto robiť nečakané veci …
V tomto filme svojim starostlivým scenárom a réžiou rozbíja Woody Allen všetky pravidlá a podsúva divákovi pocit, že sa môže stať čokoľvek. Allen z nás robí účastníkmi svojho filmu tým, že hovorí do kamery, rozpráva nám vtipy a diskutuje s nami o svojom názore. Používa animácie, fantáziu, titulky, vysvetľujúce, čo si postavy myslia. Neurotický a romantický Alvu Singer sa zamiluje do vidieckého dievčatá zo stredozápadu Annie Hall, ktorá túži po tom, aby sa stala speváčkou. Tak jednoduchý a prostý príbeh rozohral Woody Allen do neuveriteľnej série svojich vtipov a postrehov zo života, ktoré sa môžu týkať každého z nás. ANNIE HALL získal Oscara za najlepší film, ženský herecký výkon, réžiu, scenár a bol nominovaný za mužský herecký výkon.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button