PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Ľahko trénovateľné psy Top 10 plemien psov

Ľahko trénovateľné psy .Ľahko trénovateľné psy Top 10 plemien psov . Psy ktoré sa dajú ľahko trénovať . Ľahko trénovateľné psy zoznam plemien . Psy s ľahkým tréningom .

10. Bradáč malý

bradač maly


Bradáč je malý, životaplný, inteligentný pes. Je veľmi dobre cvičiteľný a disciplinovaný. Občas má prejavy tvrdohlavosti, ale s tým si aj menej skúsený majiteľ spravidla dokáže poradiť. Bradáč je veľmi veselý pes so zmyslom pre humor a nadšením pre všetky druhy činností, preto sa s ním nedá nudiť. Ku svojej rodine je veľmi lojálni a svojich majiteľov si spoľahlivo postráži.Ľahko trénovateľné psy .

Na cudzích ľudí upozorní nekompromisným štekotom, ale nebýva agresívny a ak majiteľ návštevu privíta, prijme ju bez ďalších výhrad aj pes. Bradáč miluje byť v centre diania. Okrem dennej dávky pohybu potrebuje aj pravidelné zamestnanie, aby sa nezačal nudiť a vyvádzať psie kusy. Malý bradáč: Charakteristika plemena

Okrem výcviku obedience zvládne tiež agility, dogdancing, frisbee, flyball alebo stopovanie. Pre svoj vynikajúci čuch môže slúžiť ako služobný pes pre vyhľadávanie drog. S výcvikom si poradí aj menej skúsený chovateľ, pravidlom však je používať pozitívny výcvikové metódy, založenej na pochvalách a používanie potravinových odmien.

9. Papillon

Papillon


Tento malý pes je vyslovene nabitý energiou a veselosťou. Je veľmi hravý a dá sa bez problémov vychovávať a cvičiť. Je ale aj veľmi citlivý. Hádka a zvady alebo hrubé správanie sa ho spravia nešťastným. K „svojim“ ľudom si papillon pestuje veľmi úzky a láskyplný vzťah. Ľahko trénovateľné psy . Papillon: Charakteristika plemena

8. Borderská kólia – Ľahko trénovateľné psy

Borderská kólia


Pastieri oviec vo Veľkej Británii a Írsku využívali border kólie na pasenie oviec počas mnohých storočí. Border kólia má charakteristický plavný pohyb, labky dvíha iba kúsok od zeme.
Pracovité, inteligentné, učenlivé a prešibané plemeno, veľmi oddané svojej rodine.Ľahko trénovateľné psy .

Veľmi rýchlo sa učí, pri dostatku pohybu vychádza dobre s ostatnými psami a deťmi. Ak však dostatok pohybu nemá, môže sa stať problémovým a občas aj agresívnym psom (zháňa dokopy psov aj ľudí, alebo hryzie). Okrem pohybu potrebuje pracovať a tak je nevyhnutné zamestnanie jednou alebo viacerými úlohami. Border kólia je ideálny pes pre všetky druhy psích športov.

7. Pudel – Ľahko trénovateľné psy

Pudel


Pudel je temperamentný a aktívny pes, ktorý vyniká inteligenciou a príslovečnou učenlivosťou. Okrem toho je prítulný, priateľský a mierumilovný.

6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov pre každý typ vlasov

6. Zlatý retriever

zlaty retriver Ľahko trénovateľné psy


Zlatého retrivera si ceníme ako mierneho a trpezlivého štvornohého kamaráta. Ľahko sa vychováva a je veľmi prítulný. Ako poľovný pes je známy svojím zápalom pri práci. S nadšením a dobre aportuje divú zver.

5. Rotvajler – Ľahko trénovateľné psy

Rotvajler Ľahko trénovateľné psy


Rotvajler je inteligentný, odvážny a odolný pes, ktorý sa popritom vyznačuje aj obzvlášť veľkou prítulnosťou k „svojej“ ľudskej rodine. Typickým je jeho vrodený ochranársky pud, predovšetkým voči ľuďom, ku ktorým patrí.

4. Srnčí ratlík – Ľahko trénovateľné psy

srnči ratlik Ľahko trénovateľné psy
Veľmi temperamentný, bystrý a odvážny pes. Je stále v strehu, na čokoľvek podozrivého okamžite upozorní a k cudzím je úplne nedôverčivý. Preto je dobrým strážcom. Neváha ani zaútočiť ako prvý, a to aj na súpera neporovnateľne väčšie, než je on sám. Reaguje rýchlo až unáhlene.

5 najväčších vlkov na svete Najväčší vlk na svete

3. Austrálsky ovčiak

australsky ovciak Ľahko trénovateľné psy


Austrálsky ovčiak je pes, ktorý je „nad vecou“, zostáva večným, hravým šteňaťom aj v dospelom veku, s nekonečnou chuťou poslúžiť pánovi. Ich odvaha z nich robí dobrých strážcov majetku. Je to plemeno vysoko cenené v oblastiach, kde chovajú hospodárske zvieratá. V skutočnosti je australák jedným z najlepších univerzálnych psov na farmu či ranč. Austrálsky ovčiak

Čo si ale ja osobne u nich najviac cením je okrem ich výnimočných pracovných predpokladov ich nesmierna oddanosť svojej rodine. K deťom sú veľmi priateľskí ( a to aj k najmenším batoľatám a veľmi temperamentným deťom) a neuveriteľne trpezliví.

2. Nemecký ovčiak

Nemecký ovčiak Ľahko trénovateľné psy


V povahe tohto obľúbeného plemena sa spája celý rad dobrých vlastností. Je temperamentným, veľmi učenlivým, odvážnym a ostražitým. Vie byť ostrý, tvrdý a bojovný. Nemal by však byť predpojatý.

1. Labradorský retriever – Ľahko trénovateľné psy

Labradorský retriever Ľahko trénovateľné psy
Spoločný život a práca s týmto plemenom je pre človeka príjemná. Labradorský retriver je veľmi inteligentným zvieraťom s rýchlymi reakciami. Je veľmi usilovný, prispôsobivý a poddajný. Vyznačuje sa veľkou prítulnosťou a vernosťou. Labradorský retríver: Charakteristika plemena

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button