KnihyKNIHY

Knihy o vesmíre – 13 kníh ktoré vás fascinujú

Vesmír fascinuje ľudí už dlhé stáročia. Pozrite si s nami Knihy o vesmíre v ktorých sa píše mnoho nových a užitočných informácií. Najnovšie bádania a výskumy vesmíru.

 

Knihy o vesmíre

 

knihy o vesmíre

 

Vesmír je nekonečný, tak ako aj zoznam kníh o ňom, preto sme vybrali tie čo nás najviac očarili. Knihy o vesmíre pre deti aj dospelých. Dajte deťom možnosť byť čím chcú.

1. Vesmír

 

Vesmír

 

Čo sa stane, keď sa viaceré galaxie zrazia? Ako veľmi by si sa mohol priblížiť k magnetaru bez toho, aby si sa rozpustil? Existuje viac ako len jeden vesmír? Planéty kniha. Knihy o vesmíre. Ponor sa do tajomstiev kozmu – preskúmaj čierne diery, pulzary, exoplanéty a pátraj po mimozemskom živote. Táto knižka ti ponúka aktuálne informácie o našej planéte, Slnečnej sústave a mnoho ďalších zaujímavostí o vesmíre. Knihu zakúpite TU.

APLIKÁCIA ZADARMO!
NAŽIVO, kedykoľvek v tvojom mobile či tablete!
Scény sú také reálne, že sa ocitneš priamo vo vesmíre!

2. Vesmír a jeho záhady

 

Vesmír a jeho záhady

 

Vydajte sa s nami na cestu do vesmírnych diaľav so zastávkami pri neobyčajných planétach, vzdialených hviezdach a spletitých galaxiách. Planéty kniha. Táto fascinujúca kniha odhaľuje záhady viac ako stovky nebeských telies doplnené ohromujúcimi faktami a novými zaujímavými vedeckými objavmi. Pôsobivé fotografie, nádherné ilustrácie a pútavé príbehy objasňujú záhady vesmíru, ktoré upútavajú ľudskú pozornosť už celé storočia. Knihu zakúpite TU.

 

3. Vesmír

 

Vesmír

 

Keď sa večer pozriete na nebo, zbadáte stovky malých hviezd. Niektoré sú žiarivo jasné, iné len zľahka poblikávajú, všetky sa ale zdajú byť ďaleko. Knihy o vesmíre. V skutočnosti sa nachádzajú ešte ďalej a sú tajuplnou súčasťou obrovského vesmíru. Vydajte sa na cestu po slnečnej sústave, poznajte prstence Saturnu a príďte na kĺb záhadnému nakloneniu Uránu. Nahliadnite až ku kométam, hmlovinám aj čiernym dieram a objavte s nami celý vesmír! Knihu zakúpite TU.

 

4. Vesmír v orechovej škrupinke

 

Vesmír v orechovej škrupinke

 

Vesmír v orechovej škrupinke je základným čítaním pre každého, kto chce porozumieť vesmíru, v ktorom žijeme. Aktualizované vydanie titulu najslávnejšieho svetového fyzika vychádza k 25. výročiu Vydavateľstva SLOVART.
V tomto voľnom pokračovaní svetoznámeho bestselleru Stručné dejiny času sa Stephen Hawking pokúša odhaliť svätý grál vedy – nepolapiteľnú teóriu všetkého. Prístupným a hravým spôsobom hľadá spojenie Einsteinovej všeobecnej teórie relativity s myšlienkou Richarda Feynmana o viacnásobných históriách do úplnej zjednotenej teórie, ktorá opíše všetko, čo sa deje vo vesmíre. Publikácia Vesmír v orechovej škrupinke získala v roku 2002 Cenu Aventis – v tom čase najprestížnejšie ocenenie za vedecko-populárnu literatúru. Knihu zakúpite TU.

 

5. Vesmír z ničoho

 

 

 Vesmír z ničoho kniha

 

Ako jeden z mála dnešných významných vedcov, ktorí prekročili priepasť medzi vedou a bežnou kultúrou, opisuje Krauss ohromujúco krásne experimentálne pozorovania a šokujúce nové teórie, ktoré demonštrujú nielen to, že niečo môže vzniknúť z ničoho, ale aj že niečo z ničoho vzniká vždy. V knihe Vesmír z ničoho s novým predslovom o význame objavu Higgsovej častice využíva Krauss typický sarkastický humor a nádherne jasné vysvetlenia, aby nás zaviedol späť k počiatku počiatkov, predkladajúc najnovšie dôkazy o tom, ako sa vyvíjal náš vesmír, a názory na to, ako sa skončí. Tento prevratný pohľad na základnú konštrukciu existencie je provokatívny, podnetný a nádherne čítavý, je účinným protijedom na zastarané filozofické, náboženské i vedecké myslenie. Knihu zakúpite TU.

„ODKIAĽ SA VYNORIL VESMÍR? ČO BOLO PRED NÍM? ČO PRINESIE BUDÚCNOSŤ? A NAPOKON, PREČO EXISTUJE SKÔR NIEČO NEŽ NIČ?“

 

6. Vesmír v kocke, 2. doplnené a revidované vydanie

 

esmír v kocke, 2. doplnené a revidované vydanie kniha

 

Vesmír v kocke. Rodinná encyklopédia vám predstaví vesmír, ako ste ho dosiaľ nepoznali. Knihy o vesmíre pre deti.

Ilustrácie vytvorené najmodernejšou počítačovou grafikou odhaľujú fascinujúci svet vesmíru od veľkého tresku či čiernych dier až po vesmírne lety. Ponorte sa do hlbín červeného superobra tesne pred výbuchom supernovy. Objavte neuveriteľné planéty a mesiace, ktoré tvoria Slnečnú sústavu. Nahliadnite do kozmických sond, skafandrov a vesmírnych staníc, aby ste spoznali, ako fungujú. Knihu zakúpite TU.

 

7. To je niečo! Úžasný vesmír

 

To je niečo! Úžasný vesmír kniha

 

Aký tvar majú hviezdy? A prečo ich cez deň nevidíme? Aké sú planéty slnečnej sústavy a ako sa od seba líšia? Čo sa odohrávalo počas prvého letu na Mesiac? Ktorá planéta je najhorúcejšia, z čoho je tvorený prstenec Saturnu a koľko astronautov už bolo na Mesiaci? Knihy o vesmíre pre deti.
Táto knižka plná zaujímavostí a vtipných faktov. Bohato ilustrované stránky ti predstavia celý vesmír. Vďaka odklápacím okienkam, otočnému koliesku, veľkej rozkladacej stránke a veršom sa pri čítaní budeš skvelo baviť. Knihu zakúpite TU.

 

8. Vesmír na pleciach Knihy o vesmíre 

 

 Vesmír na pleciach Knihy o vesmíre  kniha

 

Libby Stroutovú vraj každý dobre pozná – veď pred pár rokmi ju vyhlásili za najtučnejšiu tínedžerku sveta. No nikto sa neunúva nazrieť jej do duše, aby zistil, kým naozaj je a čím si prešla.
Jacka Masselina vraj tiež každý dobre pozná. Je šarmantný, má štýl a vie, ako zapadnúť. No nikto netuší, že skrýva tajomstvo: trpí zriedkavou neurologickou poruchou a nie je schopný rozoznávať ľudí. On sa však tvári, že je nad vecou a nikoho si príliš nepúšťa k telu.

Až kým nestretne Libby. Na začiatku ju Jack pred spolužiakmi kruto poníži a ona mu za to jednu strelí. Najprv na seba zazerajú, no neskôr príde čosi, čo nečakali… postupne sa medzi nimi rodí zvláštne priateľstvo. On začne obdivovať Libbinu odvahu, razantnosť a veľké srdce, jej sa zasa zapáči Jackov šarm, zmysel pre humor, oddanosť blízkym. Odkedy trávia veľa času spolu, už necítia takú osamelosť v duši. Jednoducho tak to je – niekedy stretnete človeka, ktorý vám obráti celý svet hore nohami. Knihu zakúpite TU.

 

 

9. Naj… Vesmír v pohybe

 

Naj... Vesmír v pohybe kniha

 

Ako sa kozmonauti pripravujú na cestu do vesmíru? Z čoho sa skladá raketa? Prečo sa Marsu hovorí červená planéta? Aká je poloha Zeme v slnečnej sústave? Knihy o vesmíre. Kniha Naj… VESMÍR v pohybe poskytuje odpovede na všetky tieto aj na mnohé ďalšie otázky v ucelenom a zábavnom formáte. Vďaka informáciám z prvej ruky poskytnutým kozmonautmi, astronómami a expertmi v odbore táto kniha ponúka všetko, čo potrebujete vedieť, a je sprievodcom, ktorý čitateľa vezme na fantastickú cestu ku hviezdam a ešte ďalej! Viac ako 40 pohyblivých častí na praktickú ukážku zázrakov vesmíru! Knihu zakúpite TU.

 

10. Ako to funguje – Spoznávame Vesmír – Knihy o vesmíre pre deti

 

Ako to funguje - Spoznávame Vesmír - Knihy o vesmíre pre deti kniha

 

Objavuj náš úžasný vesmír od veľkého tresku po čierne diery, od planét po asteroidy a spôsoby,
ktorými ich skúmame.

Prečo Mesiac svieti?
Ako rakety lietajú?
Čo je veľká červená škvrna Jupitera?
Prečo nosia kozmonauti skafandre?

Podrobné vyobrazenia rakiet, pristávacích modulov. Najlepšie Knihy o vesmíre, roverov a vesmírnych staníc odhaľuje svet vesmírnych technológií. Jasný text a štítky vysvetľujú, ako astronauti a astronómovia získavajú informácie a dozvedajú sa viac o tajomstvách našej slnečnej sústavy a vesmíru. Knihu zakúpite TU.

 

11. Veľké otázky malých zvedavcov: Vesmír – Knihy o vesmíre pre deti

 

 Veľké otázky malých zvedavcov Vesmír - Knihy o vesmíre pre deti kniha

 

Žijú na Marse mimozemšťania? Prečo má Merkúr vrásky? Bol Veľký tresk naozaj ohlušujúci?
Veľké otázky o vesmíre, na ktoré sa deti rady pýtajú, a vzrušujúce odpovede, ktoré rodičia potrebujú, aby vedeli uspokojiť ich zvedavosť. Knihu zakúpite TU.

 

12. Malý prieskumník – Vesmír

 

Malý prieskumník – Vesmír kniha

 

Pozývame všetkých malých prieskumníkov na výpravu – odklopte viac ako
50 okienok a preskúmajte vesmír skrz naskrz! Je toho predsa veľa na
objavovanie!
Prilba skafandra, ďalekohľad, zrkadielko, lano, kamera, zoznam, krosná,
riadiaci panel… Pozývame všetkých malých prieskumníkov! Vydajte sa
s nami do vesmíru preskúmať slnečnú sústavu a nekonečné priestory za
ňou. Najlepšie Knihy o vesmíre. Odklopte viac ako 50 okienok, nazrite dovnútra a preskúmajte vesmír
skrz naskrz. Zoznámte sa s planétami, zistite, ako funguje Slnko,
a vyskúšajte ako sa cestuje vesmírom za hranice nášho sveta. Prečítajte si
niečo o najnovších poznatkoch o hviezdach, galaxiách a neuveriteľných
rozmeroch vesmíru a navštívte všetky planéty slnečnej sústavy, aby ste sa
dozvedeli, čím je zvláštna naša Zem – hľadajte a objavujte! Knihu zakúpite TU.

 

13. Vesmír v pohybe -Najlepšie Knihy o vesmíre

 

Vesmír v pohybe -Najlepšie Knihy o vesmíre

 

Astronauti Tomáš, Oleg a Peggy sa vydávajú na ďalekú cestu, aby sa pripojili k Medzinárodnej vesmírnej stanici, vzdialenej od Zeme 400 kilometrov. Trénuj s nimi stav bez tiaže a zisti, čo všetko musia vedieť, než sa vydajú do vesmíru. Pripraviť sa na štart! Raketa Sojuz vynesie posádku do vesmíru. Najlepšie Knihy o vesmíre.  Na Medzinárodnej vesmírnej stanici ich už očakávajú. Keď astronauti dokončia svoje úlohy, vrátia sa späť na Zem. Kniha obsahuje 20 pohyblivých prvkov. Nazri do tréningových simulátorov, odštartuj raketu a sleduj pristátie návratovej kabíny s padákom. Staň sa aspoň na chvíľu astronautom vďaka tejto interaktívnej knihe! Knihu zakúpite TU.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button