Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Sci-fi filmy Top 10 sci-fi filmov – scifi filmy

Sci-fi filmy Top 10 sci-fi filmov . Sci-fi filmy ktoré by si mal pozrieť každý milovník scifi . Sci-fi je žáner ktorý obľubuje mnoho ľudí . Pozrite si najlepšie sci fi filmy .

Máte radi sci-fi ? Určite by ste si mali pozrieš týchto 10 sci-fi filmov ktoré navždy zmenili svet sci-fi . Ak poznáte film ktorý stojí za zmienku zanechajte nám komentár.

10. Matrix – Sci-fi filmy 

 

10.Matrix Sci-fi filmy

Uveríte neuveriteľnému!Sci-fi filmy  .Predstavte si, že vaša realita je len ilúziou a vaše najtemnejšie nočné mory sú v skutočnosti pravdivé. Predstavte si, že vaša súčasnosť je vlastne minulosťou a to budúce sa deje práve teraz. Keď si to dokážete predstaviť, potom sa budete cítiť ako hrdina snímky Matrix Thomas Anderson (Keanu Reeves). A verte, že to nebude príjemný pocit. Anderson je normálny mladý muž, ktorý sa len snaží prežiť v každodennom zhone moderného veľkomesta. A má všetky predpoklady aby sa mu to podarilo: dobrých priateľov, milujúcu rodinu a perspektívnu prácu v multinárodnej počítačovej spoločnosti Meta Cortech.

Jedného dňa, alebo lepšie povedané noci, sa však do jeho spokojného mozgu zahryzne strašná nočná mora. Zdá sa mu, že bol proti svojej vôli vložený v podobe dát do počítača a všetko to, čo až doteraz považoval za svoj osud, je len vírom dát okolo niekoľkých tlačených spojov. Má pocit, že mu bola jeho myseľ ukradnutá a uväznená v obrovskom Matrix počítači budúcnosti. Začína vážne pochybovať o svoje každodennéj skutočnosti. Bol skutočne vhodený do stroja? Kto je za to zodpovedný? Je tam s ním zatvorených aj tých niekoľko stoviek ľudí, ktorých pozná? Alebo sú to len projekcie, ktoré majú udržať zdanie reality? A potom je tu otázka : pokiaľ je to všetko pravda, čo sa stane, až jeho väzniteľov prídu na to, že ju pozná?  

9. Terminátor – Sci-fi filmy 

 

9.Terminátor Sci-fi filmy

Z roku 2029 je do Los Angeles roku 1984 vyslaný zabijácky stroj podobný človeku. Má za úlohu zabiť Sarah Connorovou skôr, než privedie na svet syna, ktorý sa má neskôr stať vodcom ľudí vo vojne proti strojom. Ľudia žijúci v budúcnosti však do súčasnosti tiež vyslali svojho muža, ktorý sa bude snažiť Sarah zachrániť.

8.  Blízke stretnutie tretieho druhu

 

8. Blízke stretnutie tretieho druhu Sci-fi filmy

Jeden z najslávnejších sci-fi filmov všetkých čias, ktorý podľa vlastného scenára nakrútil režisér Steven Spielberg. Inšpiroval sa tajomným, nevysvetleným javom – UFO a dômyselne rozohral fantastický film o stretnutí s mimozemskou civilizáciou. Jedným z hrdinov príbehu je obyčajný Američan Roy Neary, ktorý uzrie tajomné svetla na nočnej oblohe. Podobné svetla sa objavujú aj nad ďalšími oblasťami krajiny a na iných miestach sa zase nevysvetliteľným spôsobom „stráca“ elektrická energia.

Sci-fi filmy . Uprostred púšte sú nájdené bombardéry nezvestné od roku 1945. A nikto nedokáže vysvetliť, ako sa práve sem dostali. Tých podivných záhad je naraz až neuveriteľne veľa. Prebúdzajú v ľuďoch pochopiteľné obavy a strach, rovnako ako ich priťahujú svojou tajomnosťou … Spielbergov divácky úspešný snímok robí jedinečným jeho vizuálna stránka, majstrovská práca réžia aj odborníci na špeciálne efekty, ktoré spoločne s dokonale namiešaným tajomnom a pocitmi akéhosi údivu prestupujú celý dej. Natáčanie projektu predchádzala náročná príprava, na ktorej sa podieľal napríklad vynikajúci astronóm, riaditeľ výskumu UFO v Illinois, prof. Allen Hynek. Špeciálne efekty pripravil Douglas Trumbull. Film získal dva Oscary: za kameru (Vilmos Zsigmond) a zvláštnu sošku za strih zvukových efektov (Frank Warner). Postavu Roya Nearyho hrá Richard Dreyfuss (Opus pána Hollanda). Jeho manželku Ronnie predstavuje Teri Garrová (Blbý a blbší). Úlohu francúzskeho profesora Claudea Lacombea stvárnil známy režisér François Truffaut.

7. Hviezdne vojny

 

7.Hviezdne vojny

Rytieri Jedi boli vyhladení a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalcov sa odváži vzdorovať a ukradne plány k najmocnejšej zbrani Impéria, Hviezde smrti. Imperátorův najvernejší služobník, Darth Vader, musí nájsť plány a skrytú základňu povstalcov. Správa o princeznej Lei a vodcovi rebelov sa dostane až k obyčajnému farmárovi, Lukovi Skywalkerovi.  .Ten sa riadi svojím osudom, zachraňuje princeznú a pomáha povstalcom zvrhnúť Impérium spoločne s takými nezabudnuteľnými spojencami ako: Obi-Wan Kenobi, domýšľavý Han Solo, lojálni Chewbacca a droidi R2-D2 a C-3PO.

6. E.T. – Mimozemšťan –  Sci-fi filmy 

 

6.E.T. - Mimozemšťan

Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a len jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Úkryt našiel mimozemšťan v kôlni najbližšieho domu a tu ho objavil desaťročný Elliot, ktorý ho predstavi aj svojim súrodencom. Stali sa z nich kamaráti, ale tomu malému, ktorému deti začali hovoriť E.T., sa strašne cnie po domove a chce stoj čo stoj s tými „svojimi“ nadviazať spojenie. V tej dobe už je jeho úkryt vypátraný a chorý mimozemšťanček sa ocitne v rukách vedcov. Z hodiny na hodinu chradne až prístroja konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Deťom sa podarí svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť.

5. Solaris – Sci-fi filmy 

 

5. Solaris

Snímka Solaris na motívy románu Stanislawa Lema pojednáva o psychológovi Kristovi Kelvinovi, ktorý je vyslaný na vesmírnu stanicu obiehajúcu okolo planéty zvanej Solaris pokrytej oceánom. Sci-fi filmy  .Má tu vyšetriť záhadnú smrť lekára, rovnako ako psychické problémy sužujúce kozmonautov, ktorých počet rapídne klesá. Kelvin sa na stanici stretne nielen so zvyšnými členmi posádky vykazujúcimi podivné a odťažité správanie, ale k svojmu veľkému prekvapeniu aj s vlastnou ženou Khari, ktorá je už sedem rokov po smrti. Čoskoro vyjde najavo, že Solaris oplýva niečím, čo u kozmonautov na vesmírnej stanici vyvoláva potlačované spomienky a obsesie, a Kelvin je tak nútený spochybňovať vlastné vnímanie reality.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

4. Votrelec – Sci-fi filmy 

 

4.Votrelec Sci-fi filmy

V prvej časti kultovej sci-fi ságy sa stretávame so Sigourney Weaver v úlohe statočnej Ripleyovej, ktorá ako jediná z posádky vesmírnej lode Nostromo zostáva nažive v súboji s hroznou bytosťou, ktorej zárodok sa dostal na palubu z liahne na neznámej planéte. Sci-fi filmy .

Prvá časť jednej z najpopulárnejších ság v histórii science fiction predstavuje americkú herečku Sigourney Weaver ako ženu oceľových nervov, predurčenú k boju proti neprekonateľnej bytosti z vesmíru. Posádka kozmickej dopravnej lode Nostromo, ktorá mieri z obchodných ciest späť na Zem, je palubným počítačom predčasne prebudená zo spánku. Pasažieri zisťujú, že loď zachytila ​​akýsi vzdialený signál. Onedlho pristanú na pustej planéte, odkiaľ signál pochádza, a objavia havarované kozmické plavidlo, v ktorom nájdu podivnú liaheň s množstvom veľkých vajec. Pri skúmaní jedného z nich sa náhle vyliahne zvláštny tvor a prisaje sa jednému členovi posádky na tvár. Akékoľvek pokusy zbaviť sa ho sú márne, a tak sa výprava, ktorá poruší bezpečnostné predpisy, vracia aj so záhadným tvorom na palubu lode. Ten po pár hodinách zmizne, ale potom sa stane čosi hrozného. Pri spoločnej večeri sa z rozorvaného hrudníka postihnutého muža vykľuje mimozemský organizmus a stratí sa nevedno kam. Začína boj o prežitie, v ktorom sú členovia posádky postupne likvidovaní, a proti votrelci z vesmíru nakoniec stojí už len samotná Ripleyová.

3. Blade Runner

 

3.Blade Runner Sci-fi filmy

Začiatkom 21. storočia dosiahla spoločnosť Tyrell vo výskume robotov fázy Nexus. Jej výrobky boli takmer identické s ľuďmi, nelíšili sa ani inteligenciou. Ľudia používali replikant pri nebezpečných výpravách alebo ako otrokov pri kolonizácii iných planét. Po krvavej vzbure replikant v jednej z mimozemských kolónií bol robotom pod trestom smrti zakázaný pobyt na Zemi. Na plnenie tohto nariadenia dozerali špeciálne jednotky Blade Runner, poverené vyhľadávaním a likvidáciou replikantov, ktorí zákaz porušia.

2. Metropolis

 

2.Metropolis Sci-fi filmy


Sci-fi filmy  .V roku 2027 prepukajú v meste budúcnosti nepokoje medzi nespokojnými robotníkmi a bohatou vrstvou žijúcou si na vysokej nohe. Freder, syn vládca mesta, na vlastnej koži spoznáva neľudské podmienky, na ktorých mesto jeho otca stojí, a prepadá láske k Márii, kázajúcej robotníkom o lepšom svete. Zanikne mesto ako bájna babylonská veža, alebo dôjde k zmieru?

Top 10 hororov natočených podľa skutočnej údalosti

1.  2001: Vesmírna odysea

 

1. 2001: Vesmírna odysea Sci-fi filmy

Filozofická filmová opera. Evolúcia a zmysel existencie ľudstva v niekoľkých epochách, počas ktorých je človek konfrontovaný so zlovestným a mlčiacím symbolom mimozemského života. Science-fiction film, po ktorom už filmové sci-fi nikdy nebolo ako predtým, a súbežne napísaný rovnomenný science-fiction román, po ktorom sa sci-fi literatúra navždy zmenila. Jeden z najväčších mýtov filmovej histórie a spoločné majstrovské dielo dvoch osobností svojich odborov – režiséra Stanleyho Kubricka a spisovateľa Arthura C. Clarka. Neopakovateľná cesta za hranice ľudskej skúsenosti, za hranice priestoru a času …

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button