VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

15 zaujímavých faktov o UFO

15. Väčšina vedcov považuje UFO za mimoriadne nepravdepodobné (hoci nie nemožné)že existuje a že sa to oplati vyšetrovať.

ufo vedci

14. Prvá fotografia UFO bola odfotená v roku 1883 astronóm Jose Bonilla v Zacatecas v Mexiku.

prva fotografia ufo

13. UFO inšpirovali mnohé kluby a organizácie, ako sú Mutual UFO Network (MUFON), Centrum pre štúdium UFO (CUFOS) a Fond pre výskum UFO. hugolin gavlovic valaska skola

mufon ufo

12. Betty a Barney Hill boli prví unesení mimozemšťanmi . Tvrdili, že ich mimozemšťania uniesli z cesty v New Hampshire.

prvy ludia ktorych unieslo ufo

11. Prezývka oblasti DREAMLAND z oblasti 51 bola údajne odvodená z básne Edgara Allana Poe rovnakého mena.

dreamland ufo area 51

10. Podľa niektorých UFO fanúšikov skutočne existujú muži v čiernom (MIBs) a to už od prvého výskytu lietajúcich tanierov v roku 1947 búchali na dvere svedkov.

muži v čiernom mibs

9. Dňa 15. augusta 2013 CIA konečne uznala existenciu oblasti 51. Táto oblasť a jej okolie sú prísne obmedzené pre prístup verejnosti. Podľa niektorých videí a článkov,boli v tejto krajine nájdení živí a mŕtvi mimozemšťania a kozmické lode futuristických vzorov. Ale vláda stále tieto tvrdenia popiera.

AREA 51

8. Koncom tridsiatych rokov 20. storočia bolo rozhlasové predstavenie Orson Wells „Vojna sveta“ tak realistické, že stovky ľudí si mysleli, že Amerika bola naozaj napadnutá cudzincami a UFOnmi.

Orson Wells "Vojna sveta"

7.medzi rokmi 1947 a 1969 bolo oznámených projektom Blue Book 12.618 pozorovaní UFO . Projekt Blue Book bol výskumná agentúra UFO, ktorá mala sídlo v leteckej základni Wright-Patterson. Dokonca až do dnešného dňa 701 z týchto pozorovaní zostáva „neidentifikovaných“.

Projekt Blue Book

6. Lietajúci tanierky z vesmíru boli prvou knihou používajúcou výraz „UFO“. Knihu napísal Donald E. Keyhoe v roku 1953.

Donald E. Keyhoe

5. Pilot Kenneth Arnold je známy ako prvý, kto hlási pozorovanie UFO 24. júna 1947. Podľa správy zaznamenal deväť diskovitých predmetov lietajúcich nad Mt. Rainer, Washington. Reportér ich označil ako „lietajúce taniere“ a termín vstúpil do hlavného prúdu vedomia.

Pilot Kenneth Arnold ufo

4. V Spojených štátoch existuje zákon ktorý hovorí že občania USA majú zakázany kontakt s mimozemšťanmi alebo ich vozidlami.

ufo zakon usa

3. Do teraz nebolo zaznamenane žiadne UFO vstupujúce do atmosféry Zeme. UFO ma vraj neobviklé elektromagnetické vlastnosti , ktoré narúšaju mikroprocesory negatívne ovplyvňujú avionické systémy.

ufo atmosfera

2. Ľudia po celom svete hlásia že videli UFO. Podľa prieskumu UFO videlo až 7% ľudí na svete .

ufo

1. UFO nie je jediným názvom týchto objektov.Tiež sa používá skratky UAP – neidentifikovaný letecký fenomén. Ďalším výrazom je OVNI – hlavne používaný španielmi, portugalmi, francúzmi a talianmi.

ufo

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button